www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn cze 17, 2024 3:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 7:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 12, 2008 3:41 pm
Posty: 194
Mam mieszane uczucia. szanuję Wikersona, ale też pamiętam jego proroctwa dotyczące poczatku tego wieku. Mowił o awarii systemow komputerowych, zalewie wszelakiego bandytyzmu itp. z tym zwiazanego. Nakłaniał własnie do gromadzenia zapasow wody i żywności.
Nic takiego nie nastąpiło.

Nie bardzo rozumiem również jego intterpretację o początku wylania gniewu Bożego (chyba, że źle go zrozumialam).

Biblia wyraznie mówi, że czasy będą coraz trudniejsze, żwłaszcza ze wzgledu na złość i przewrotność człowieka, jeśli zatem rozumieć Boży sąd jako przyzwolenie na szerzenie zła ze względu na upór ludzkiego esrca (a ja tak to rozumiem) to zgadza mi się to z Biblia, natomiast jesli rozumieć to jako poczatek wylewania Bożego gniewu ( czyli początek Dnia Pańskiego) to nie zgadza mi się to z ani z Objawieniem, ani z tym co zapowiadal Pan Jezus.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 7:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Bardziej to widze jako poczatek ucisku


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 8:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
kristina napisał(a):
Bardziej to widze jako poczatek ucisku

Czyli w-g Ciebie jest to przestroga dla tych, którzy nie zostana pochwyceni wraz z Kościołem na obłoki [jak te panny które nie były przygotowane na przyjście Oblubieńca]?

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 8:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Ani_isza :
Cytuj:
A pod tym linkiem znajdziesz m.in. Biblia Warszawska - a tam 66 ksiąg w jednej zebranei jest tam sama PRAWDA:
http://apologetyka.com/biblia/
ps.: i dla wielu też to wygląda jak MATRIX


tylko że to nie film matrix a film który mówi o kierunku w którym idzie świat i jest w tematyce do atrykułu do którego podałaś linka . Gdybyś obejżała więcej niż pierwsze 10 minut . 8)

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 8:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... 8811#28811

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Ostatnio edytowano Cz mar 12, 2009 11:07 am przez ani_isza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 9:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Tak,odbieram to jako przestrogę.O pochwyceniu Kościoła przed, uciskiem nie jestem przekonana.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 9:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... 8811#28811

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Ostatnio edytowano Cz mar 12, 2009 11:07 am przez ani_isza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 10:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 05, 2008 10:28 pm
Posty: 93
Mnie zastanawia, dlaczego wg Wilkersona nawet najbardziej bogobojni będą odczuwali strach?
Cytuj:
BĘDZIE TO TAK PRZERAŻAJĄCE, ŻE WSZYSCY BĘDZIEMY SIĘ BAĆ - NAWET NAJBARDZIEJ BOGOBOJNI WŚRÓD NAS


czytam w 1 liscie Jana, ze mowa jest o dniu sądu.
W dniu sądu, doskonali w miłości mogą mieć niezachwiana ufność ze są tacy jak Bóg, mimo iż są na tym swiecie. Stad- rozumuje dalej- nie może taki wydoskonalony w miłości odczuwać lęku przed karą, wlasnie w dniu sądu.
(16) A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, którą Bóg ma do nas.
Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim. (17) W tym miłość do nas doszła do doskonałości, że możemy mieć niezachwianą ufność w dzień sądu, gdyż jaki On jest, tacy i my jesteśmy na tym świecie. (18 ) W miłości nie ma bojaźni, wszak doskonała miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą; kto się więc boi, nie jest doskonały w miłości.


A z drugiej strony Bog dal nam ducha mocy, miłości i powściągliwości, a nie ducha bojaźni. 2Tm 1:7
Chyba ze nie mamy tego ducha, albo go tłumimy...

ja w pierwszej chwili zlękłam sie proroctwa DW, dlatego umiescilam link do "dodatku" do proroctwa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 10:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 20, 2007 2:03 pm
Posty: 114
Lokalizacja: Śląsk
oglądanie nieszczęść innych nie jest pozbawione lęku.Nie o siebie ,ale o bliźnich.

_________________
Graża


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 10:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
kristina napisał(a):
Tak,odbieram to jako przestrogę.

Ale w Biblii mamy takie przestrogi, więc to żadna osobista rewelacja niestety nie jest:
http://davidwilkersoninpolish.blogspot. ... sanie.html
Chyba, że ktoś Biblii nigdy nie czytał, to i owszem [ale Wilkerson czytał, bo powołuje się na jej fragmenty]. Poparcie tego Psalmem 11:3 to dla mnie trochę za mało jak na tą zachętę do robienia zapasów na 30 dni - jeśli chodzi o to, co niesie Wielki Ucisk.
Wyroki Boga są już od wieków objawione [w Biblii] i są kwestią czasu [Rzym. 1:18-32], bez osobistej pokuty mogą nastąpić tylko [również objawione w Biblii] konsekwencje i jest im wyznaczony CZAS ICH NASTĄPIENIA [2 Tes. 1:6-10].
David Wilkerson napisał(a):
CO MAJĄ ROBIĆ SPRAWIEDLIWI? CO Z LUDEM BOŻYM?

Najpierw podam wam praktyczne słowo, które otrzymałem dla siebie. Zgromadźcie sobie zapasy żywności, środków higienicznych i innych potrzebnych rzeczy na 30 dni.

W obliczu sugerowania nam w Biblii CZASU NASTĄPIENIA ODPŁATY mnie nie pasuje wzywanie do troszczenia się o byt i robienia zapasów żywności i środków higienicznych...
"...gdyż sprawiedliwa to rzecz u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają,(7) a wam, uciskanym, dać odpocznienie wespół z nami, gdy się objawi Pan Jezus z nieba ze zwiastunami mocy swojej,( 8 ) w ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa.(9) Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego,(10) gdy przyjdzie w owym dniu, aby być uwielbionym wśród świętych swoich i podziwianym przez wszystkich, którzy uwierzyli, bo świadectwu naszemu uwierzyliście."[2 Tes. 1:6-10]
Dla mnie to zachęta do wnikliwej weryfikacji tego przesłania, jeżeli ma ono być opisem, przestrogą, czy instrukcją do tego, co mają robić wierzący na początku Wielkiego Ucisku.

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 10:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 05, 2008 10:28 pm
Posty: 93
Cytuj:
oglądanie nieszczęść innych nie jest pozbawione lęku. Nie o siebie ,ale o bliźnich.

Graza, szczerze wyznaje, ze o siebie tez sie zlekłam, i twarzyszy mi to zawsze gdy pomysle o czekajacym ucisku czy przesladowaniach.
Zlekłam sie, czy we mnie wytrwanie świętych sie okaże...daj Panie łaskę, że tak :)

przypominam sobie, ze dzien Panski przyjdzie jak zlodziej, nikt nie bedzie wiedzial kiedy 2P 3,10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 10:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Ani,w NT jest proroctwo o nadchodzącym głodzie .To nic nowego.I nie dziwi mnie,że Duch Święty poleca zebrać trochę zapasów.
A chocby żeby innych nakarmić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 12, 2009 12:16 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
kristina napisał(a):
Ani,w NT jest proroctwo o nadchodzącym głodzie .To nic nowego.I nie dziwi mnie,że Duch Święty poleca zebrać trochę zapasów.
A chocby żeby innych nakarmić.

Chodzi o to?
"Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi." [Mt 24:7] Bo od czasu wypowiedzenia tych słów głody już bywały, [nawet w Dziejach 11:28 opisane jest proroctwo i się wypełniło], ale jeśli chodzi o Mt. 24:7 to jest rzeczywiście "przyszłościowe" dla pewnego okresu czasu i z podanymi warunkami. Myślę więc sobie, że nie jest to tylko o nadchodzącym głodzie, ale i pewnych ZNAKACH "zgranych ze sobą wzajemnie".
Mam taką "ściągę", gdzie wychodzi autorowi, że z Objawienia ze wzmianek o głodzie, to Apokalipsa 6:8 potwierdza proroctwa z Jer. 15:2-3, 24:10; 29:17 Ezech. 14:21, Ozeasz 13:14 -i jeśli sprawdzisz kontekst to chyba dotyczy to Izraela jako narodu?

Apokalipsa 18:8 potwierdza natomiast proroctwa z Izajasza 47:9, Jer. 50:31-32 - a te zdaje się z kontekstu dotyczą sądu nad "babilonem"? Wszystko w Księdze Objawienia opisywane jest wtedy, gdy nie ma już wzmianek o "kościele". A wzmianki te zdaje się kończą się w Apokalipsie na 3 rozdziale pewną obietnicą dla wierzących:
"Ponieważ zachowałeś nakaz mój, by przy mnie wytrwać, przeto i Ja zachowam cię w godzinie próby, jaka przyjdzie na cały świat, by doświadczyć mieszkańców ziemi. "[Ap 3:10]
Potem chyba pojawiają się wzmianki o "kościele" dopiero w rozdz. 19 Objawienia [wesele Baranka].
Sprawdź.

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 12, 2009 8:21 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
ani_isza napisał(a):
poszukiwacz prawdy napisał(a):
film który mówi o kierunku w którym idzie świat i jest w tematyce do atrykułu do którego podałaś linka

PP Ty serio tak?


Chciałym najpierw wiedzieć czy twoje pytanie wynika z faktu że znasz zagadnienia związane z iluminatami i jaką wiedzę masz na ten temat , czy z faktu że nie wiesz za wiele i masz wątpliwości że to wogóle prawda . ?

Tak czy inaczej dalsza rozmowa na ten temat juz nie w tym wątku bo on jest o czym innym .

p.s. swoja drogą wierzące osoby które 20 lat temu mówiły o wydarzeniach które sie dzieją teraz byl uważani za dziwaków .
http://fakty.interia.pl/swiat/news/szcz ... wy,1263627

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 12, 2009 10:49 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Chciałym najpierw wiedzieć czy twoje pytanie wynika z faktu że znasz zagadnienia związane z iluminatami i jaką wiedzę masz na ten temat , czy z faktu że nie wiesz za wiele i masz wątpliwości że to wogóle prawda . ?

Tak czy inaczej dalsza rozmowa na ten temat juz nie w tym wątku bo on jest o czym innym .

http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... 8811#28811

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL