www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn cze 17, 2024 1:33 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 12, 2009 1:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Nie,Ani miałam na uwadze "skromniejszy zasięg".
Dzieje Apostolaskie 11 w.27 -29.
Dlatego tez mogą przydać sie zapasy aby wspomóc braci.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 12, 2009 2:16 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Witam!
Odnoszę wrażenie że chyba niepotrzebnie tak bardzo łączymy przytoczone proroctwo z wielkim uciskiem, Dniem Pańskim czy wogóle z wydarzeniami z Apokalipsy.
To że Stany przechodzą trudny czas widzimy już od dawna. Jesli pojawią się tam w najbliższym czasie susze i pożary to osobiście się nie zdziwię.
To co dzieje się wokół nas (lokalnie i globalnie) również nie napawa optymizmem (jeśli się pokłada nadzieję w tym życiu) i pewnie "lepiej" będzie dopiero jak Antychryst przyniesie swój "pokój" ale wtedy już nas tu nie będzie.
Wcześniej jednak "coś" katastrofalnego musi się wydarzyć aby ocaleni ludzie przyjęli bezkrytycznie swego "Zbawiciela". Czy o tym mówi brat Wilkerson? Moim zdaniem niekoniecznie.
Można odnieść wrażenie że trochę nieprecyzyjne jest to jego przesłanie ale skoro jesteśmy niedoskonali pierwiastek ludzki może moim zdaniem pojawić się w każdym proroctwie dlatego właśnie mamy je badać.
Podam przykład z własnego życia. Na początku zeszłego lata mój mąż miał sen w którym widział ludzi w naszym mieście spragnionych wody. Zrozumiał to tak że będzie susza. Suszy nie było ale przez wiele tygodni woda była zakażona dwoma rodzajami bakterii i nie nadawała się ani do sporządzania potraw ani do mycia. Kupowaliśmy wodę mineralną. 8)
Tak samo może być w tym przypadku czyli przesłanie może być prawdziwe ale jego odczytanie niecałkiem dokładne.
Oczywiście może być ono również zwykłą dedukcją czy przypuszczeniem.
Pozdrawiam!
Gabi
P.S. Jedno jest pewne. Czuwajmy bo w każdej chwili może nastąpić pochwycenie. Pierzmy szaty i zachowujmy wiarę.

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 12, 2009 6:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Ze sposobu jaki niektórzy odbierają to proroctwo odnoszę wrażenie, że chcielibyśmy mieć kogoś takiego autorytatywnego o światowym zasięgu, który by rzucał nam ogólnoświatowe przesłania. Tylko, że stąd już nie daleka droga do następnego papieża czy guru, któremu odbije pycha. Dla mnie to proroctwo jest tak niekonkretne jak proroctwa okultystów pokroju Nostradamusa. Teraz cokolwiek się wydarzy to będzie można powiedzieć: "A nie mówiłem" :) Nasz Bóg jest bardziej konkretny i nie kojarzę Go z takimi proroctwami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 12, 2009 6:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Dla mnie jest to czytelne."Wydarzy sie wielkie nieszczęście
Będą się bać nawet dzieci Boże.Myślę,że każdy jakos obawia się kataklizmów,głodu.wojen.
W Dz.Ap.Agabus prorokował " Nastanie wielki głód".I tyle.
Uczniowie pozbierali zapasy aby wspomóc braci.
Może my tez coś powinniśmy miec aby wspomóc tych co nie będą mieli nic.
Proroctw nie lekceważcie.Ja tak to odebrałam.Osobiście.
Potwierdziło to proroctwo coś co Duch Świety od dość dawna mi łagodnie przypomina." :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 12, 2009 8:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 1:25 am
Posty: 43
Nie wiem co ma na mysli DW mowiac:

NIEDŁUGO WYDARZY SIĘ NIESZCZĘŚCIE RUJNUJĄCE ZIEMIĘ.
BĘDZIE TO TAK PRZERAŻAJĄCE, ŻE WSZYSCY BĘDZIEMY SIĘ BAĆ - NAWET NAJBARDZIEJ BOGOBOJNI WŚRÓD NAS.


Raczej nie mowi o ucisku, ale dlaczego wierzacy i to "najbardziej bogobojni" mieliby sie bac, jesli ufaja Bogu, to sa w najbezpieczniejszym z mozliwych miejsc - ukryci w Wszechmocnym! Wydaje mi sie, ze proroctwo powinno byc bardziej konkretne, bo pod takie stwierdzenie mozna podciagnac wiele wydarzen...

W miłości nie ma bojaźni, wszak doskonała miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą; kto się więc boi, nie jest doskonały w miłości.
(1 List Jana 4:18, Biblia Warszawska)

Wszak nie wzięliście ducha niewoli, by znowu ulegać bojaźni, lecz wzięliście ducha synostwa, w którym wołamy: Abba, Ojcze!
(List do Rzymian 8:15, Biblia Warszawska)

Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, lecz mocy i miłości, i powściągliwości.
(2 List do Tymoteusza 1:7, Biblia Warszawska)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 12, 2009 8:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Cytuj:
kristina napisał(a):
Dla mnie jest to czytelne."Wydarzy sie wielkie nieszczęście
Będą się bać nawet dzieci Boże.Myślę,że każdy jakos obawia się kataklizmów,głodu.wojen.
quote]

No własnie. Baaardzo konkretne. :D Każdy może zostać takim prorokiem. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 12, 2009 8:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 1:25 am
Posty: 43
kristina napisał(a):
Tak,odbieram to jako przestrogę.O pochwyceniu Kościoła przed, uciskiem nie jestem przekonana.


Ja bym sie sklanial do pochwycenia przed uciskiem bo Kościół będzie oblubienicą Chrystusa, dlatego biorac udzal w Weselu Baranka (Obj. 19:7-10) nie powinien brac udzialu w ucisku. I poza tym nie doswiadczy wylewajacego sie na swiat Gniewu Bozego
1 Tes. 1:10
10. I oczekiwać Syna jego z niebios, którego wzbudził z martwych, Jezusa, który nas ocalił przed nadchodzącym gniewem Bożym.(BW)
1 Tes. 5:9
9. Gdyż Bóg nie przeznaczył nas na gniew, lecz na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa,(BW)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 11:28 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
kristina napisał(a):
Dla mnie jest to czytelne."Wydarzy sie wielkie nieszczęście
Będą się bać nawet dzieci Boże.Myślę,że każdy jakos obawia się kataklizmów,głodu.wojen.
W Dz.Ap.Agabus prorokował " Nastanie wielki głód".I tyle.
Uczniowie pozbierali zapasy aby wspomóc braci.
Może my tez coś powinniśmy miec aby wspomóc tych co nie będą mieli nic.
Proroctw nie lekceważcie.Ja tak to odebrałam.Osobiście.
Potwierdziło to proroctwo coś co Duch Świety od dość dawna mi łagodnie przypomina." :)


Mam do Ciebie pytanie, kiedy robisz zalecane zakupy na 30 dni?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 11:51 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Robsonie,ironia nie jest potrzebna.Po prostu parę puszek mam w zapasie.
Dobra gospodyni zawsze cos w zapasie trzyma. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 12:32 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Witam!
Cytuj:
Robsonie,ironia nie jest potrzebna.Po prostu parę puszek mam w zapasie.
Dobra gospodyni zawsze cos w zapasie trzyma.

Mądre słowa Kristino.
Moim zdaniem to o czym przekonuje cię Duch Święty nie musi w żaden sposób być związane z przytoczonym proroctwem.
Może wkrótce wydarzy się coś co sprawi że zapasy się przydadzą i nie musi być to od razu wielki kataklizm.
Osobiście wierzę w pochwycenie przed uciskiem ale jeśli chodzi o ciebie to napiszę tak: będziesz tym bardziej miło zaskoczona. :D
Pozdrawiam!
Gabi

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 1:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
Żadna ironia!
Skoro Was Duch Św. przekonuje, że to prawda, to trzeba postąpić wg zaleceń. Porządnie, a nie po polsku, czyli byle jak..

Gdybym uwierzył w to co mówi p. Wilkerson, to po prostu pojechałbym do marketu i zrobil bbb duże zakupy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 1:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
:D Lepiej zrób zakupyJa mam w domku zapasy kupione a i własnoręcznie robione .
No bo za mnie taka prawdziwa gospodyni calą gębą.Tak więc wystarczy mi jak dokupie parę puszek tuńczyka ,fasoli i takie tam. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 2:05 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Robsonie!

Cytuj:
Żadna ironia!
Skoro Was Duch Św. przekonuje, że to prawda, to trzeba postąpić wg zaleceń. Porządnie, a nie po polsku, czyli byle jak..

Gdybym uwierzył w to co mówi p. Wilkerson, to po prostu pojechałbym do marketu i zrobil bbb duże zakupy.


Więcej rzetelności w czytaniu proszę.
Ja nigdzie nie napisałam że mnie Duch Święty przekonuje o prawdziwości proroctwa D.W. ani o słuszności zastosowania się do podanych przez niego wskazówek co do zakupów.

Pozdrawiam!
Gabi

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 2:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 05, 2008 10:28 pm
Posty: 93
Mysle, ze zamiast polozenia akcentu na obmyslanie jakie, gdzie i kiedy zakupy zrobic, trzeba zauwazyc rzecz wazniejszą.
Wg mnie przeslanie W. ma na celu zwrocenie uwagi na upamietanie.
Na pokutę.
Duch sw przekonuje o grzechu, sprawiedliwosci i sądzie i w takim duchu woła Wilkerson.
Te prorocze wolanie to nie ukazanie Boga łaski ale Boga gniewnego na swieckosc i grzesznosc .

Cytuj:
Bóg sądzi szalejące grzechy Ameryki i narodów. Niszczy świeckie fundamenty.

Prorok Jeremiasz błagał grzeszny Izrael, „Tak mówi Pan: Oto Ja przygotowuję na was
nieszczęście i podejmuję przeciwko wam postanowienie: Zawróćcie więc każdy ze swojej
złej drogi i poprawcie swoje postępowanie i swoje czyny! Lecz oni odpowiedzą: Nic z tego! Pójdziemy raczej za naszymi zamysłami i każdy z nas kierować się będzie uporem swojego złego serca” (Jeremiasz 18:11-12).

W Psalmie 11:6 Dawid ostrzega, „Na bezbożnych zsyła deszcz rozżarzonych węgli i siarki, A wicher palący jest udziałem ich”. Dlaczego? Dawid odpowiada, „Bo Pan jest sprawiedliwy” (w 7). To jest sprawiedliwy sąd – tak, jak sąd Sodomy i jak w czasach Noego.


ja nie wiem czy to początek ucisku, (moze wierzący oczekują tego z niecierpliwoscią jak na odpocznienie, ) ale przeciez, czy i my mozemy z pewnoscią stwierdzic, ze Pan nas znajdzie zachowanych od swiata?
-
(17) Nadszedł bowiem czas, aby się rozpoczął sąd od domu Bożego; a jeśli zaczyna się od nas, to jakiż koniec czeka tych, którzy nie wierzą ewangelii Bożej? (18 ) A jeśli sprawiedliwy z trudnością dostąpi zbawienia, to bezbożny i grzesznik gdzież się znajdą? (1P4)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: proroctwa....
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 2:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 20, 2007 2:03 pm
Posty: 114
Lokalizacja: Śląsk
a jak ktoś grosza nie ma,to za co te zapasy?Bo różnie może być.Chyba,że Pan Bóg to komuś przeznaczył aby pościł.

_________________
Graża


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL