www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N cze 16, 2024 11:44 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 496 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 34  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 2:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Axanno, problem polega na tym, że istnieją grupy promujące unitariańską doktrynę w sposób niejawny i próbujące korzystać z zainteresowania chrześcijan np. folklorem żydowskim w celu tej promocji. Na wierzchu niby nic, a jeśli pokopać głębiej, to okazuje się, że w wielu przypadkach za niedopowiedzeniami kryje się po prostu brak jawnego wyznania Jezusa jako JHWH, który zbawia, co słusznie zauważył jj.

Faktem jest, że ci ludzie (o których pisze Isza) jako zespoły czy grupy nie wyznają Jezusa jako JHWH, który zbawia. Nie ma tego w ich wyznaniach wiary, ani w nauczaniach, ani w świadectwach. Na to zwróciła uwagę Ani_Isza bodajże w pierwszym poście. Z ich wypowiedzi można wnioskować, że nie głoszą Jezusa jako Boga i można się domyślać, że są unitarianami. Nie głoszą oficjalnie na swoich stronach, że Jezus nie jest Bogiem - po prostu nie wyznają, że Nim jest i ich wyznania są mocno niejasne - dla "wprawnego oka" brzmią jak ukrywany unitarianizm po prostu. Co do Matana okazało się, że przynajmniej w pewnym okresie rzeczywiście był (albo nadal jest) unitarianinem i że wyznaje innego Jezusa niż Ty czy ja.

Axanna napisał(a):
Ok, zgoda co do Matana. A co z innymi?

Najbardziej broniłaś w swoich postach "Pomocy Duchowej" i dlatego napisałem o Matanie, a nie o innych. Okazało się, że podejrzenia Ani_Iszy nie są bezpodstawne (a przynajmniej nie były). Jeśli chodzi o resztę, to mogę poczytać i wtedy dam Ci znać, co zauważyłem i czego nie zauważyłem. Już na pierwszy rzut oka mam np. wątpliwości co do wyznawania Jezusa jako Boga przez Hagadę, skoro wymieniają Jezusa jako sługę Boga OBOK Boga, w którego wierzą. Piszą o potrzebie nawrócenia, ale nie o potrzebie nowego narodzenia z Ducha Świętego. Piszą o "przymierzu wiecznym z ludem Boga", ale nie bardzo wiadomo, jakie przymierze mają na myśli.

Axanna napisał(a):
Dlatego, zastanawiam się nad kwestią "równego" traktowania tutejszych użytkowników, gdy po raz kolejny, rozmowa zaczyna się toczyć wokół mojej osoby, jak to ja sama "lubię wygłaszać tezy w ostrym tonie... a natomiast mam trudności z przyjęciem..." Jakoś nie zauważyłam, żeby podobne teksty skierowałeś do Ani kiedykolwiek, która nie jest w stanie przyjąć zwykłej uwagi, a natomiast do mnie to już kolejny raz kierujesz słowa krytyki, jakie należą się raczej Twojej protegowanej z przywilejami.

Sama sprawiasz, że rozmowa zaczyna się toczyć wokół Twojej osoby i niepotrzebnie się oburzasz na coś, co nie jest kierowane przeciw Tobie osobiście. Ja takich skłonności u Ani_Iszy nie zauważyłem. Ani tego, że "nie jest w stanie przyjąć zwykłej uwagi". Prosiła o konkretne powody Twojego napomnienia, to wszystko.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 3:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz cze 02, 2005 7:44 pm
Posty: 269
Cytuj:
Axanno, problem polega na tym, że istnieją grupy promujące unitariańską doktrynę w sposób niejawny i próbujące korzystać z zainteresowania chrześcijan np. folklorem żydowskim w celu tej promocji. Na wierzchu niby nic, a jeśli pokopać głębiej, to okazuje się, że w wielu przypadkach za niedopowiedzeniami kryje się po prostu brak jawnego wyznania Jezusa jako JHWH, który zbawia, co słusznie zauważył jj.


Brzydko. Zabawiasz się w człowieka, który zna intencje innych i je osądza. Ja pierwsze słyszę, żeby zespoły muzyczne były zobowiązane do wystawiania na swych stronach jakiegoś credo wiary, albo żeby w ogóle coś takiego robiły. To nie są Kościoły ani związki wyznaniowe. Nie to jest problemem, że ktoś czegoś tam nie uznaje albo uznaje. Problemem jest to, że Twy wiesz DLACZEGO ktoś nie ogłasza swojego credo na swej stronie muzycznej! Stawiasz ludzi z Hagady i Pomocy Duchowej jako tych, którzy świadomie kombinują jakby to tylko wywieść w pole nieświadomych niczego trynitarian. I nie przychodzą Ci do głowy żadne inne motywy?

_________________
None but Jesus...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 3:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
arielxv napisał(a):
Cytuj:
Axanno, problem polega na tym, że istnieją grupy promujące unitariańską doktrynę w sposób niejawny i próbujące korzystać z zainteresowania chrześcijan np. folklorem żydowskim w celu tej promocji. Na wierzchu niby nic, a jeśli pokopać głębiej, to okazuje się, że w wielu przypadkach za niedopowiedzeniami kryje się po prostu brak jawnego wyznania Jezusa jako JHWH, który zbawia, co słusznie zauważył jj.


Brzydko. Zabawiasz się w człowieka, który zna intencje innych i je osądza. Ja pierwsze słyszę, żeby zespoły muzyczne były zobowiązane do wystawiania na swych stronach jakiegoś credo wiary, albo żeby w ogóle coś takiego robiły. To nie są Kościoły ani związki wyznaniowe. Nie to jest problemem, że ktoś czegoś tam nie uznaje albo uznaje. Problemem jest to, że Twy wiesz DLACZEGO ktoś nie ogłasza swojego credo na swej stronie muzycznej! Stawiasz ludzi z Hagady i Pomocy Duchowej jako tych, którzy świadomie kombinują jakby to tylko wywieść w pole nieświadomych niczego trynitarian. I nie przychodzą Ci do głowy żadne inne motywy?

ale po co tak spekulowac? Jest napisane "nie kazdemu duchowi wierzcie...", wiec nie kazdemu duchowi wierzymy, chyba, ze nie chodzi tu o sprawy duchowe, a wtedy nie ma o czym gadac.
A duch, ktory nie wyznaje... nie jest z Boga. Ma wyznawac i tyle.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 4:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
arielxv napisał(a):
Brzydko. Zabawiasz się w człowieka, który zna intencje innych i je osądza. Ja pierwsze słyszę, żeby zespoły muzyczne były zobowiązane do wystawiania na swych stronach jakiegoś credo wiary, albo żeby w ogóle coś takiego robiły. To nie są Kościoły ani związki wyznaniowe. Nie to jest problemem, że ktoś czegoś tam nie uznaje albo uznaje. Problemem jest to, że Twy wiesz DLACZEGO ktoś nie ogłasza swojego credo na swej stronie muzycznej! Stawiasz ludzi z Hagady i Pomocy Duchowej jako tych, którzy świadomie kombinują jakby to tylko wywieść w pole nieświadomych niczego trynitarian. I nie przychodzą Ci do głowy żadne inne motywy?

Ależ oni ogłaszają swoje credo, tylko w jakiś bardzo dziwny i mało przejrzysty sposób. Są świadectwa, są nauczania, jest ekumenia - tylko jakie intencje nie pozwalają im wprost napisać, kim jest dla nich Jezus? Wiadomo nie od dziś, że gdyby napisali na przykład, że uważają Go za stworzenie Boga, to sytuacja byłaby wprawdzie klarowna, ale dotarcie z ich przesłaniem do grup innych niż unitariańskie byłoby utrudnione. Jaki duch stoi za półprawdami, niedomówieniami, negowaniem fragmentów Pisma? Każdy promuje to, co sam wyznaje. Jeśli wyznaje Jezusa jako stworzenie, niech to napisze do tych, których chce nauczać i duchowo im pomagać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 5:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
JJ, ale przecież fakt, że ma wyznawać i już, nie oznacza, że wszyscy, którzy wierzą w Boga, a nie wyznali w internecie, że Jezus jest Bogiem to są fałszywi nauczyciele, prawda? bo byłoby to "lekkim" z naszej strony nadużyciem. To nie rozumiem, dlaczego wolno w ten sposób postępować z zespołami muzycznymi - nie napisał w internecie, że Jezus jest Bogiem, więc nie wyznaje, więc fałszywy. Mi tylko o to się rozchodzi - o podstawy do takich oskarżeń.
Smok napisał(a):
Co do Matana okazało się, że przynajmniej w pewnym okresie rzeczywiście był (albo nadal jest) unitarianinem i że wyznaje innego Jezusa niż Ty czy ja.

Nawet i taka informacja nie daje prawa do stwierdzenia że JEST fałszywym bratem. Każdy z nas był kiedyś poganinem, ateistą, katolikiem itd... Stwierdzić, że jestem poganka ma prawo ktoś, kto wie z pewnością, że nią jestem i ma ku temu dowody, a nie ten kto wie, że kiedyś nią byłam.
Smok napisał(a):
Najbardziej broniłaś w swoich postach "Pomocy Duchowej" i dlatego napisałem o Matanie, a nie o innych. Okazało się, że podejrzenia Ani_Iszy nie są bezpodstawne (a przynajmniej nie były).

Okazał się "pierwszy-lepszy" z brzegu i wcale go nie broniłam, tylko pytałam o podstawy... nie podejrzeń Ani_iszy, lecz jednoznacznych i twardych oskarżeń i ponieważ o to głównie chodzi - o oskarżenia i podstawy do nich. Po co kamuflować, podmieniając oskarżenia terminem "podejrzenia". Gdyby o same podejrzenia chodziło, to i nie byłoby utarczki.
Smok napisał(a):
Jeśli chodzi o resztę, to mogę poczytać i wtedy dam Ci znać, co zauważyłem i czego nie zauważyłem.

tak na marginesie nie chodzi o Ciebie i nie Ty powinieneś to robić, tylko Ani_isza i to powinna była to zrobić zanim oskarżyła ich o fałszerstwo. Ale skoro ona się nie kwapi, to zrób to Ty, skoro czujesz się zobowiązany do ratowania jej z obciachu w jaki wpadła... tyle że żadne to ratowanie... jak kto popełnia błąd, to musi przyznać że pobłądził, a nie upierać się na swoim za wszelaką cenę, chowając się za autorytet Smoka.
Uważam jednak, że zrobić to należy, skoro padło takie oskarżenie... lepiej później niż wcale.
Smok napisał(a):
Sama sprawiasz, że rozmowa zaczyna się toczyć wokół Twojej osoby

Nieprawda. Nie sprawiam "sama"...
Smok napisał(a):
i niepotrzebnie się oburzasz na coś, co nie jest kierowane przeciw Tobie osobiście.

Nie oburzam się "na coś, co nie jest kierowane przeciw mnie osobiście".
Smok napisał(a):
Ja takich skłonności u Ani_Iszy nie zauważyłem. Ani tego, że "nie jest w stanie przyjąć zwykłej uwagi". Prosiła o konkretne powody Twojego napomnienia, to wszystko.

To właśnie i jest dziwne... że "słonia akurat nie zauważyłeś". Nie jest "to wszystko", że prosiła "tylko o konkretne powody napomnienia". Pozwole sobie przypomnieć, że Ani wygłosiła tezę o sześciu konkretnych zespołach, że są fałszywymi nauczycielami, po czym zapytałam ją o dowody takiego twierdzenia i otrzymałam w odpowiedzi jakieś rozwodnione sugestie w miejsce dowodów. Rzeczą zupełnie naturalną w takich wypadkach jest wzmianka o pochopnym osądzaniu i powściągliwości, co i zrobiłam i co wywołało jakąś prawdziwą burzę jakichś żądań wyjaśnień pogrubioną czcionką, posypali się sugestywne pytanka w jakiego to ja Jezusa wierze i czego się wstydzę, przy tym wszystkim miało miejsce motanie i unikanie odpowiedzi na postawione pytania o dowody na oskarżenia i podobne. A Smok tylko "pytania o konkretne powody upomnienia" zauważył... co do tego, że pytania te też są zupełnie bezpodstawne, gdyż te powody sterczą na samym początku tak, że nie sposób ich nie zauważyć nie warto już nawet wspominać...


Ostatnio edytowano Cz maja 15, 2008 5:33 pm przez Axanna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 5:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Ariel:
Z Hagady znam osobiście jednego człowieka, którego spotkałem raz w życiu. Z tego co mi wiadomo większość osób w zespole to radykalni unitarianie.

Wnioskuję, że promowane przez kościoły unitariańskie zespoły są również unitariańskie, i tyle. Stoi za nimi określony duch. Jak tego nie rozumiesz Axanno, to lepiej się nie wypowiadaj w temacie, bo tylko mieszasz. Sama piszesz, że nie znasz się na unitarianiżmie, tylko na Słowie Bożym - co raczej świadczy o ignorancji, co z tego, że o gorliwości. Na słowie Bożym 'znają się' wszyscy, którzy to deklarują. Takie deklaracje niczego nie wnoszą do dyskusji. Napisz wprost, czy unitarian uważasz za braci w wierze i wszystko będzie jasne. Zaś twój pyskaty i obrażalski styl wypowiedzi zachowaj sobie na prawdziwych wrogów ewangelii - bo na mnie nie robi on żadnego wrażenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 5:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Ty to najwięcej wniosłeś do dyskusji, po raz któryś wstawiając uwagi obok tematu. Teraz dodatkowo masz czelność wmawiać mi niegrzeczny ton - popatrz na siebie "niepyskaty" lisie. A propos wrażeń - to pomyliłeś chyba portali, bo dyskusje nie służą do "wywierania wrażeń" i ja z pewnością nie miałam takiego zamiaru... zwłaszcza wobec ciebie.
lis napisał(a):
Wnioskuję, że promowane przez kościoły unitariańskie zespoły są również unitariańskie, i tyle.

a wnioskuj sobie co chcesz... może nastąpi taki czas, kiedy i o Tobie w podobny sposób będzie ktoś wnioskował....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 6:38 pm 
Offline

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 12:02 pm
Posty: 30
Lokalizacja: podlaskie
Witam,
przepraszam, że wtrącę.

Y: Słuchaj, jesteś niegrzeczny.
X: Nie, to Ty jesteś niegrzeczny.
Y: Ja niegrzeczny? Zwracam Ci tylko uwagę, że nie masz racji.
X: Tak, to udowodnij to, bo chyba się mylisz.
Y: Wiesz, to TY się mylisz.
X: Mam wrażenie, że Ty chyba newet nie wiesz o co chodzi.

No właśnie, a o co wam tak "naprawdę" chodzi????


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 6:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Axanna napisał(a):
... Quster jest tak bardzo tym zajęty, że "nie zauważa", że pod nosem szkalowanie ludzi ma... albo uważa że to jest OK, skoro zabiera głos w krytykowaniu kogoś, kto wyraził sprzeciw.
quster napisał(a):
Axanna napisał(a):

Może wierzyć w co mu się chcę, to prawda, ale to co zacytowałeś jeszcze nie daje powodu nazywać go unitarianinem i fałszywym bratem - mylę się?


Skąd możesz wiedzieć ze nie można go tak nazywać skoro nie jesteś obeznana z unitarianizmem ?

Czyli jest tak: Nie jesteś obeznana ale wypowiadasz sie tak jak byś była obeznana

Brawo, qusteze! Jezus na pewno jest zachwycony Twoją zarówno "żelazną" logiką, jak i "szlachetnymi" intencjami! - tak sądzisz, prawda?
Jeżeli "obserwujesz" dyskusje, jak twierdzisz, to powinieneś był "zauważyć" jak to już kilka razy mówiłam, że właśnie nie mogę "wiedzieć ze nie można go tak nazywać", dlatego proszę (kilka już razy) o podanie rzetelnych dowodów do takiego stwierdzenia - dotarło coś qusterze, czy nadal tylko "sprzeczności" w wypowiedziach Axanny łomoczą ci się w głowie?

A ja proponuje:

Nie przesadzaj w ocenie mojej osoby bo tylko krótki post napisałem
Mniej patetyzmu
Bardziej z humorem podejść
I napisać dobrze mój nick :lol: :lol: :lol: ( tutaj w cytatach sam poprawiłem)

Pozdrawiam Axanno :D

Arielu Piętnasty :D coś ty taki poważny, jak byśmy się nie znali :wink: twój komentarz do mojego postu jest nie trafiony, bo ja nie krytykuje za to co Axanna pisała w całym wątku, tylko zauważyłem sprzeczność w tym jednym poście mojej drogiej siostry w Panu :)

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 7:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Ty to najwięcej wniosłeś do dyskusji, po raz któryś wstawiając uwagi obok tematu. Teraz dodatkowo masz czelność wmawiać mi niegrzeczny ton - popatrz na siebie "niepyskaty" lisie.


Ani trochę mnie nie zaskoczyłaś. Oczywiście, że mam czelność wmawiać Ci niegrzeczny ton. Jesteś pyskata [podobnie jak ja], nawet jeśli dobrze piszesz, ale wrogów sobie szukasz tam, gdzie ich nie ma, i to jest przykre. Zaś co wniosłem do dyskusji w tym temacie, widać do Ciebie nie dociera, bo nie tylko ja piszę o tym samym. Unitarianie nie są braćmi w wierze dla trynitarian. Ale Ciebie taki wniosek widocznie przerasta na dzisiaj, bo masz jakąś blokadę na sprawdzenie czym jest herezja unitarianizmu - tak sądzę po twoich wynurzeniach. Rzucaj się dalej, mnie to nie wzrusza. Pytanie - czy unitarian uważasz za braci zawisło bez odpowiedzi. Wiesz dlaczego? Ja mam własną teorię, litościwie tłumaczoną twoją ignorancją.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 8:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
Axanna napisał(a):
JJ, ale przecież fakt, że ma wyznawać i już, nie oznacza, że wszyscy, którzy wierzą w Boga, a nie wyznali w internecie, że Jezus jest Bogiem to są fałszywi nauczyciele, prawda? bo byłoby to "lekkim" z naszej strony nadużyciem. To nie rozumiem, dlaczego wolno w ten sposób postępować z zespołami muzycznymi - nie napisał w internecie, że Jezus jest Bogiem, więc nie wyznaje, więc fałszywy. Mi tylko o to się rozchodzi - o podstawy do takich oskarżeń.

No popatrz, a ty nie jestes nawet zespolem muzycznym, a wyznalas juz wielokrotnie Boskosc Pana Jezusa, czego jestem swiadkiem i moge zalaczyc dokumentacje. :D
Natomiast "Agade" stac na wyznanie "...jego sluga Mesiasz..", co jest z reszta prawda, ale nie do konca i nie stac na nic wiecej.
Mamy glosic Jezusa ukrzyzowanego, wyznawac Go Panem, ustami, spiewaniem, pisaniem, mowieniem...
Ale, jesli nie ma wyznania w piesni i nie ma w pisaniu, to gdzie jest?
Masz racje. To "cienka" podstawa do wydawania sadu, ale wystarczajaca dla wzbudzenia watpliwosci.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 8:17 pm 
M7M napisał(a):
Witam,
przepraszam, że wtrącę.

Y: Słuchaj, jesteś niegrzeczny.
X: Nie, to Ty jesteś niegrzeczny.
Y: Ja niegrzeczny? Zwracam Ci tylko uwagę, że nie masz racji.
X: Tak, to udowodnij to, bo chyba się mylisz.
Y: Wiesz, to TY się mylisz.
X: Mam wrażenie, że Ty chyba newet nie wiesz o co chodzi.

No właśnie, a o co wam tak "naprawdę" chodzi????


:!: :D


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 9:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
JJ, mi o nic więcej nie chodzi, lecz tylko o to, że nalerzy powstrzymać swój język od wyrokowania sądów na "cienkiej" ku temu podstawie. Natomiast wyrażać wątpliwości, być czujnym, zastanawiać się nad pewnymi rzeczami, a nawet ostrzegać innych, wskazując na niepewne zachowania - jak najbardziej i gdyby Ani_isza na tym poprzestała, a nie posunęła się za daleko, to nie byłoby w ogóle żadnego sprzeciwu.

Lisie, pochlebiasz sobie, bo "pyskaty" to dla ciebie komplement, gdyż jesteś ordynarnym zadufanym w sobie chamem, który nawet się nie kwapi, aby jego zniewagi miały jakieś podstawy, inne od jego własnych urojeń.
lis napisał(a):
Unitarianie nie są braćmi w wierze dla trynitarian. Ale Ciebie taki wniosek widocznie przerasta na dzisiaj, bo masz jakąś blokadę na sprawdzenie czym jest herezja unitarianizmu - tak sądzę po twoich wynurzeniach.

Gdybyś przemógł leń i arogancje i otworzył oczka, to byś dostrzegł, że nigdy nie twierdziłam, że unitarianie są braćmi, jak to kotłuje się w Twojej głowie nie wiadomo z jakiego powodu i już na pewno nie z powodu moich wypowiedzi, gdyż ani słowem o tym nie napomykają. Widocznie mylą ci się własne urojenia, z tym co pisałam, bo o cytacik z mojej wypowiedzi, jaki naprowadził Cię na ten pomysł, jak mniemam, prosić nie ma sensu... On "sądzi"... ojej....
lis napisał(a):
Rzucaj się dalej, mnie to nie wzrusza....

ach, jaka szkoda! a co Cię wzruszy, głazie?
lis napisał(a):
Pytanie - czy unitarian uważasz za braci zawisło bez odpowiedzi. Wiesz dlaczego? Ja mam własną teorię, litościwie tłumaczoną twoją ignorancją.

to sobie miej swoje własne teorie.... zapewne tak samo wzniosłe i pełne tego samego ducha jakim wionie z Twoich paszkwili.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 9:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Axanna: jesteś ordynarnym zadufanym w sobie chamem


jeszcze to poprzyj Biblią i pęknę ze śmiechu
:lol: :lol: :lol:
już Ci nie odpowiem, szkoda by admin musiał wycinać, a tak jest szansa, ze zostanie ślad po twojej twórczości
:lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 9:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Proponuję skończyć swary, przepychanki i kłótnie. Proponuję również, by Ani_Isza dowiedziała się u źródeł jak się rzeczy mają i przedstawiła jakieś konkretne dowody unitarianizmu konkretnych grup, o których rozmawiamy. Nie poprzez skojarzenia z innymi, tylko bezpośrednio z ich wypowiedzi, świadectw, nauk lub twórczości. Można również po prostu zadać im pytanie i dowiedzieć się, czy wyznają Jezusa jako Wcielonego Syna Bożego będącego Osobą Trójjedynego JHWH. Jeśli odpowiedzą, to sprawa się wyjaśni.

Ja widzę poważne przesłanki świadczące o tym, że mamy do czynienia z unitarianami. Niejasność ich wypowiedzi budzi moje podejrzenia. Zdaję sobie sprawę, że gdyby ktokolwiek chciał w sposób niejawny promować doktrynę unitariańską w środowiskach trynitarnych, to przecież nie będzie wypisywał na własnych sztandarach, że nie uznaje Boskości Jezusa. W tej sytuacji naiwne byłoby żądanie wskazania takich stwierdzeń na jego oficjalnych stronach internetowych.

Wyznanie wiary płynie z serca - jeśli ktoś nie głosi Jezusa jako Pana i Boga swego, a nawet starannie unika takich skojarzeń, to wystarczy do wzbudzenia poważnych wątpliwości - tutaj rozumiem i zgadzam się zarówno z jj jak i z lisem. Ernest chyba najtrafniej to ujął wcześniej.

Najbardziej niepokoi mnie właśnie ta niejasność. Uważam, że są powody, żeby ostrożnie podchodzić do działalności grup nie wyznających otwarcie Jezusa jako Pana i Boga, natomiast działających ekumenicznie ze wszystkimi - od katolików po arian.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 496 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 34  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL