www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn cze 17, 2024 1:03 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 2:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
O ile dobrze rozumiem Gil, podane stwierdzenia i cytaty DW mówią, że Bóg będzie sądził Kościół (bo chyba nie Izraela) i przez to świat (kataklizmy, m.in. ekonomiczne) za jego grzechy!
A nie świat za JEGO grzechy!!

Czy sądzicie, że to się trzyma kupy?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 2:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Graża ,czytałaś proroctwo Agabusa z Dziejów?
Po to właśnie jedni kupują więcej żeby się podzielic z tymi co nie maja.
Tym pytaniem odpowiedziałaś na samo sedno zagadnienia.
Pozdrawiam Cie cieplutko


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 2:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 05, 2008 10:28 pm
Posty: 93
ja po prostu uwazam, ze w tym proroctwie nalezy sie doszukiwac rowniez apelu do nas wierzących.
Kazda sposobnosc do penetracji wlasnego serca jest dobra.
Robson jesli serce Cie nie oskarza- po prostu idz tylko zrob zakupy :wink:


nie odczytuje proroctwa W. jako zapowiedzi nadejscia dnia Panskiego, który jak złodziej...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 2:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Zgadzam się z Twoim zdaniem Gilu.
Napisz proszę,jak Ty praktycznie zachowujesz się od świata.
Ja ostatnio dostałam silne przekonanie o zakończenie jakiejkolwiek "współpracy" z bankami.
Ciężkie to było ..no pozbyć sie ukochanych kart płatniczych,kredytowych.
I w ogóle niewykonalne.Ale u Boga nie ma ....niewykonalne.
Może macie inne polecenia od Ducha Św?
Jak zachować się od świata,jego systemu, jego wartości.
Jak to praktycznie u Was wygląda?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 3:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
Krstina, pytania bardzo cenne i frapujące, ale nie w temacie..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 3:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
.


Ostatnio edytowano Pt mar 13, 2009 3:10 pm przez Robson, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 3:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 05, 2008 10:28 pm
Posty: 93
kristyno:
nie bedzie to pewnie interesująca odpowiedz i taka, jakiej oczekujesz, ale tak:
1000-latka ladnie podaje ten cytat:
(17) Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa.
zatem przez wiarę, która rodzi sie, powstaje i wzrasta poprzez sluchanie i wykonywanie Slowa Jezusa

nie dostaje zadnego silnego przekonywania oprocz jednego: tam jest skarb mój gdzie jest serce moje :)
Wiec polecenie od Ducha sw jakie staram sie pielegnowac- to zawsze Bóg na 1 miejscu.

kristyno my budujemy domek, wzielismy kredyt i rosnie nam dług, wierze ze poki wlasciwe proporcje o priorytetach skarbu beda zachowane- nie bede cierpiala gdy nie damy rady finansowo i inwestycja sie nie uda, poniewaz wszystko co mam dostalam od Pana. I On ma moc dac i odebrac a Imie Jego i tak zawsze bedzie blogoslawione, czyz nie? :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 3:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
Kristina, pytania bardzo cenne i frapujące, ale nie w temacie..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 3:07 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Kristino!

Cytuj:
Ja ostatnio dostałam silne przekonanie o zakończenie jakiejkolwiek "współpracy" z bankami.
Ciężkie to było ..no pozbyć sie ukochanych kart płatniczych,kredytowych.
I w ogóle niewykonalne.Ale u Boga nie ma ....niewykonalne.
Może macie inne polecenia od Ducha Św?
Jak zachować się od świata,jego systemu, jego wartości.
Jak to praktycznie u Was wygląda?


Jako że pracuję nie mogę zrezygnować z konta w banku bo inaczej nie dostałabym wynagrodzenia (mój zakład pracy nie przewiduje innej formy). A skoro mam konto to czemu mam nie mieć karty płatniczej (kredytowej nie posiadam, pożyczek zaciągniętych nie mam :D ).
Gdyby dalej iść takim tokiem myślenia to należałoby się zaszyć w jakiejś głuszy z dala od tzw. cywilizacji i przyjąć styl życia np. amiszy :D .
Wydaje mi się jednak że to nie o to chodzi. Nie jesteśmy z tego świata ale w nim żyjemy i niejako bezwiednie ulegamy jego systemowi (wartościom nie powinniśmy).
Zauważ że dopiero przyjęcie znaku bestii przekreśli całkowicie szansę na zbawienie a karty bankowe z pewnością nim nie są.
Pozdrawiam!
Gabi

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 4:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Przepraszam,że nie na temat.Znikam.
Pisząc o zakończeniu współpracy z bankami pisałam o sobie.
Każdego inaczej Pan prowadzi.Ja pozbyłam sie kart kredytowych.
Nikogo nie namawiam do naśladowania mnie czy tez do wycieczki na pustynię.
Ja wiem,że mam się pozbyc wszelkich długów,kart,kredytów.
Mam przyjaciółke ,od niedawna narodzona na nowo,która doskonale funkcjonuje bez kart płatniczych.Nie ma nawet bankomatowej.Objechałysmy wspólnie kawał świata.Ona zawsze operuje gotówka.
To tyle.Jeszcze raz przepraszam za off topa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 5:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 05, 2008 10:28 pm
Posty: 93
ja nie wiem, czy nie na temat kristino.
Kazdy doszukuje sie tresci, które jego zajmują, bardziej niz inne. Takze spokojnie :)
rownie dobrze moglam sie poczuc mniej prowadzona Duchem sw, bo wyraznego polecenia od Niego nie otrzymalam, Ty zas otrzymalas i chwala Bogu .

a na pustynie chętnie bym sie udała, poważnie :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 6:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Pustynia jest przepiękna.Fascynująca.Na nowej ziemii morza nie będzie ale mam nadzieję,ze Bóg zostawi pustynnne widoki. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 14, 2009 12:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 05, 2008 10:28 pm
Posty: 93
Gary , syn Dawida napisal:

Cytuj:
Co powinienem powiedzieć tym, którzy zostali powierzeni mojej opiece duszpasterskiej?

Po pierwsze, ja chce, żeby moi ludzie usłyszeli wyraźnie słowo. Co ono mówi, a czego nie mówi. Niektórzy słyszeli o pożarach i rabunkach i ich serca są napełnione strachem. Ja mam zapewnić ludzi, że Bóg ma to wszystko pod kontrolą. Bóg jest suwerenny. Nie dzieje się nic, co by uszło Jego uwadze i wszystko dzieje się dla Jego wyłącznej, najwyższej chwały. Nawet w najtrudniejszych czasach nasz Bóg wie dokładnie co robi.

Po drugie chcę, żeby ci, którym służę, poznali dwie rzeczy dotyczące Bożego gniewu. Po pierwsze, niektórzy liderzy w kościele niestety wpadli w zwiedzenie, że nie ma czegoś takiego jak Boży gniew. Rzymian 1:18 mówi: „ Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę.” Niektórzy postępują bezbożnie, inni są bezbożni przez to, że tłumią prawdę o Bożym gniewie. Niektórzy liderzy umniejszają, ignorują, a nawet wyśmiewają tych, którzy im przypominają o pewności Bożego gniewu. Rzymian 2:5 również mówi wyraźnie, że Boży gniew jest skierowany przeciwko tym, którzy mają zatwardziałe i niepokutujące serca. To prowadzi do drugiego elementu zrozumienia Bożego gniewu. Nie jest on nigdy wylewany na Boże dzieci. W Jana 2:2 „On jest przebłaganiem za nasze grzechy.” Słowo przebłaganie oznacza „gaszenie gniewu.” Jaka to cudowna łaska, jakie odkupienie! Boży gniew z powodu mojego buntu i grzechu został ugaszony na Krzyżu Chrystusa. Trudne czasy przychodzą; deszcz pada na nawet na sprawiedliwych, ale gniew nie.


http://davidwilkersoninpolish.blogspot.com/


Cytuj:
Na nowej ziemii morza nie będzie

powiedzcie proszę, nalezy to rozumiec doslownie?
I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. (Ap 21:1)
morze jest rownie piekne jak pustynia :(

moze chodzi o znikniecie bezboznych, którzy są jak wzburzone morze? Iz 57,20


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 14, 2009 5:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 23, 2007 2:57 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Zagórze
Mam pytanie: a co po 30-stu dniach, a jak ktoś nie ma pieniędzy na środki czystości?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: re
PostNapisane: So mar 14, 2009 6:52 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 2:43 pm
Posty: 367
moze sie myc w popiole z ogniska, dobry sposob praktykowany przez plemiona afrykanskie :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL