www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N cze 16, 2024 11:59 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 496 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 34  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 10:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
Axanna, mam nadzieję że przeprosisz za swój wulgarny ton jeśli nazywasz się zaszczytnym imieniem uczennicy Chrystusa..

Jakaż jest waga argumentów na temat Boga u ludzi, którzy rzucają się sobie do gardeł??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 11:07 pm 
Robson napisał(a):

Jakaż jest waga argumentów na temat Boga u ludzi, którzy rzucają się sobie do gardeł??


Ja tu kiedyś próbowałem z tym wojować, na początku, kiedy tu się pojawaiłem. Czasem czułem potwornym dyskomfort czytając pewne ważne treści, połączone z cytowaniem Słowa, w taki sposób jakby chodziło o banalne sprawy i jakby to mówili jacyś wojownicy a nie chrześcijanie, których przecież cechować winno spokojne, łagodne usposobienie. Ale cóż się okazało. Próbując w to ingerować sam dałem się w to wciągnąć a potem trzeba było z tego wycofać się szybko i ze spuszczoną głową.
Czasem jednak warto ustąpić, wycofać się, przeprosić(nawet jeśli się nam wydaje że to my mamy rację) zastanowić, czy rzeczywiście idzie nam o Chwałę dla Boga i Prawdę. Prawdę można wyrazić także milczeniem(Jezus przed Piłatem).
Zapominam też często ,że to jest forum, a ono rządzi się inną specyfiką. Na forach bowiem dotąd się dyskutuje, aż się nie wyjdzie na swoje.

To tylko taka moja mała dygresja, nie zamierzam tu znów się wymądrzać. Róbta ludzie co chceta, tylko pamiętajcie że kłótniami sobie nie pomagacie, a innym nie dajecie dobrego świadectwa.
Co się stanie , gdy cię uznają za pokonanego w dyskusji?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 16, 2008 6:51 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Przepraszam Lisa, Robsona i wszystkich, kto czytał. Będę się starała nie poddawać się emocjom. Niezamierzenie mi to wyszło. Przepraszam jeszcze raz.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 16, 2008 10:26 am 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Dziękuję wszystkim uczestnikom dyskusji za wygaszenie niezdrowych emocji i chrześcijańskie zakończenie sporu. Osoby bardziej "temperamentne" lub "szybkostrzelne" proszę o to, żeby odczekały jakiś czas, zanim odpiszą na kolejny post. Dobrze byłoby w tym czasie pomodlić się, pobłogosławić adwersarza i ewentualnie odpuścić mu przed Bogiem. Potem zupełnie inaczej się pisze.

Niech to forum nie zamienia się w ring bokserski. Można rozmawiać spokojnie i merytorycznie. Do takich rozmów zapraszam.

Pokój Wam,
Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 16, 2008 11:50 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Wracając do tematu. Oto kolejny tekst, w którym mi coś nie gra:

"Jestem chrześcijaninem. Oznacza to, że wierzę w Jednego Boga, Stwórcę całego wszechświata. Oznacza to również, że uznaję Jezusa z Nazaretu za Mesjasza i Zbawiciela. Jest On też dla mnie wzorem postępowania, moim nauczycielem, duchowym przewodnikiem. Wierzę, że oddał za mnie życie i wyznaję wiarę w Jego zmartwychwstanie"

http://www.rylewicz.kdm.pl/?q=pl/node/15

Takie wyznanie wiary mógłby złożyć mormon, arianin, subordynacjonista, monarchianista, modalista, adopcjanista, Świadek Jehowy i cały szereg innych heretyków. Jeśli Jezus jest dla kogoś "wzorem postępowania, nauczycielem, duchowym przewodnikiem", ale nie jest Panem i Bogiem [Jan 20:28], to jest problem i Ani_Isza ten problem zgłosiła w poście zamieszczonym tutaj:

http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... sc&start=0

Można tego problemu nie widzieć, ale to nie znaczy, że on nie istnieje. To wyznanie nie przechodzi testu Janowego, bo nie wyznaje Jezusa jako JHWH, który przyszedł w ludzkim ciele. A tylko taki test (oparty na oryginalnym znaczeniu określeń użytych przez Jana) pozwala "przesiać" WSZELKIEGO ducha, który nie jest z Boga (a nie tylko kilka).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 16, 2008 1:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Przepraszam, że wcześniej nie dałam rady odpisać. Przypomnę może po co założyłam ten temat.
ani_isza napisał(a):
i chodzi o ostrzeżenie oraz rekonesans na "chrześcijańskim rynku usługowo-dewocjonalnym":

które to np. zespoły muzyczne (dające oprawe różnym imprezom żydowskotematycznym), wydawnictwa, tytuły...itp. niosą przekaz ideologiczny z ducha antychrysta


Niosą taki przekaz, gdy Jeszua, którego głoszą nie jest tym samym, którego znamy, a widać to, że znamy innego Jezusa włąśnie po wypowiedziach na forum. Nasz Jezus ( i Axanny, i Lisa, i Smoka, i jj, i nowego, i Ernesta m.in.) jest inny niż głoszony przez tych "twórców". Napisałam też, że:

ani_isza napisał(a):
Nie uznałam za konieczne rozkładania na czynniki pierwsze szczegułów wyznania wiary "jednoty"/"braci polskich"/"chrystian"/"arian". Są jawne ich strony internetowe - każdy może sobie poczytać - nikt też nie musi wierzyć mi na "piękne oczy", bo podałam linki do ich stron. Poruszam tutaj tylko temat "pod jaką postacią" - czesto nieświadomie przyjmujemy ich naukę?


Nie chciałam tutaj powoływać się na moje prywatne kontakty z przedstawicielami/wykonawcami tych 5 stron (szósta strona totylko płytografia tematyczna), które podałam, bo co komu po moich słowach tylko, moich kontaktach z tymi "twórcami"?
Dlatego podałam publiczne fragmenty utworów, wypowiedzi, świadectw, wyznań, które w pewnym okresie czasu wywołały u mnie podejrzenia. Potem, gdy miałam okazję dowiedzieć się bezpośrednio o szczegóły, to to robiłam. Z "Hagady" poznałam "twórczynię", a podarowana mi płyta "Dzieci z Woskowej" została zarekomedowana przez nią, jako zgodna z wyznaniem "twórczyni" (z Hagady) - oddałam po przesłuchaniu tę płytę, bo na co mi ona?

Bardzo mnie cieszy, że sami posprawdzaliście treści na ich stronach.

Za autora strony uważam tego, kto wyjaśnia swoją wiarę i daje o niej świadectwo, a to: jakich muzyków dodatkowo zaprasza na muzykowanie w celach koncertowych i nagraniowych nie jest tu niestety żadnym elementem "łagodzącym". Cieszy mnie, że niektórzy z "userów" mieli podobne refleksje, co ja (i to tylko po przeczytaniu wypowiedzi w.w. "twórców).
Cieszy mnie też że pojawiły się osoby dające informacje z prywatnych kontaktów z w.w. "twórcami". Teraz i ja mogę napisać o swoich bezpośrednich kontaktach.

Zastanawiam się też nad faktem, że jednak bez poznania podstaw idei antytrynitaryzmu nie jest łatwo być wyczulonym na te "niedopowiedzenia", albo "ogólniki" tak charakterystyczne dla opisywanych "wyznań". Niestety są one celowe wśród tych członków "arian"/"jednoty"/"braci polskich"/"chrystian", z którymi ja się zetknęłam w całym swoim życiu. "Twórczyni " z zespołu Hagada, dopiero po pół roku przyznała się, i to na pytanie wprost. "Liderzy" wierzący ze znanych mi wspólnot, które zapraszają w.w. wykonawców nie wierzą mi niestety.

Ja swojego zdania i oceny tego, co głoszą w.w. "twórcy" nie zmieniam, dopóki, nie zmienią oni treści wyznań wiary na swoich stronach. A jaki to duch zaprzecza, że Jezus to JHWH Zbawiciel, który przyszedł w ludzkim ciele jako Syn Boży, to wiadomo z Biblii.

Widzę jednak, co innego i może to da się wyjaśnić. Bo odniosłam wrażenie, może nie słuszne, to przepraszam, ale:
czy problemem jest to, że wydałam o kimś niepohlebną opinię? czy ktoś wyczuł w tym jakieś niebilijne zachowanie (typu osąd, potępienie)? To jestem chętna, do wyjaśnienia: dlaczego uważam, że wolno, a nawet powinniśmy takie rzeczy ujawniać. 8)

Natomiast sugestia, jakobym nie miała żadnych podstaw do tego, jest niestety chybiona: poprostu nie uznałam za konieczne przywoływanie swojego ustnego świadectwa (albo np. prywtnych fotografii i korespondecji), ale ponieważ inni je podawali, to i ja je ujawniam. Jak się okazuje, "treści publicznie dostępne" wystarczyły i gdy zostały przeanalizowane, to większość wnioski miała podobne do moich.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 16, 2008 2:10 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Wawelski napisał(a):
A tylko taki test (oparty na oryginalnym znaczeniu określeń użytych przez Jana)

Tzn. według ciebie słowo Jezus jest znaczeniowo tożsame ze słowej JHWH ? ( może inaczej, że Jezus tak samo tłumaczysz jak JHWH ).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 16, 2008 2:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
wujcio napisał(a):
Wawelski napisał(a):
A tylko taki test (oparty na oryginalnym znaczeniu określeń użytych przez Jana)

Tzn. według ciebie słowo Jezus jest znaczeniowo tożsame ze słowej JHWH? (może inaczej, że Jezus tak samo tłumaczysz jak JHWH).

Słowo Jezus określa konkretną Osobę o imieniu Jeszua, która nazywa się "JHWH, który zbawia". Ponieważ On jest JHWH, który zbawia (posłany przez JHWH, o czym mówiliśmy w kilku wątkach). Dlatego miał otrzymać takie a nie inne imię [Jeszua czyli JHWH, który zbawia]. Dlatego jest Immanuelem, czyli Bogiem z nami. Dlatego "Pan mój i Bóg mój". Sam fakt przyjścia Jezusa w ludzkim ciele wyznają prawie wszystkie duchy stojące za różnymi religiami i herezjami. Gdyby tylko na tym miał polegać test Janowy, to byłby fałszywy i pozwoliłby "wyłapać" tylko kilka duchów. Tymczasem test dotyczy nie tylko tego, w jakim ciele Jezus przyszedł, ale również tego, KTO przyszedł w ludzkim ciele - jeśli przyszedł JHWH, który zbawia, to wtedy wszelki duch, który nie jest od Boga nie przejdzie tego testu, bo tego nie wyzna. A Jan pisze o wszelkim duchu - nie o niektórych [I Jana 4:2-3]. Odpowiedni wątek znajduje się pod adresem poniżej:

http://www.ulicaprosta.net/forum/viewtopic.php?t=746


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 16, 2008 3:31 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Wawelski napisał(a):
Czy wyznajesz, że JHWH, który zbawia, przyszedł w ludzkim ciele?

Jeśli chodzi o mnie to Tak - mówię to z czystym sumieniem - bez zmuszania się do tego, czy też wbrew sobie.
A teraz pytanie do ciebie - Czy ty masz w sobie ( mieszka w tobie ) Duch Święty ? Zakładam, że odpowiesz tak ! I dalej. Czy to znaczy, że " ty "jesteś " Duchem Świętym = Bogiem " ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 16, 2008 3:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz cze 02, 2005 7:44 pm
Posty: 269
Smok Wawelski napisał(a):
wujcio napisał(a):
Wawelski napisał(a):
A tylko taki test (oparty na oryginalnym znaczeniu określeń użytych przez Jana)

Tzn. według ciebie słowo Jezus jest znaczeniowo tożsame ze słowej JHWH? (może inaczej, że Jezus tak samo tłumaczysz jak JHWH).

Słowo Jezus określa konkretną Osobę o imieniu Jeszua, która nazywa się "JHWH, który zbawia". Ponieważ On jest JHWH, który zbawia (posłany przez JHWH, o czym mówiliśmy w kilku wątkach). Dlatego miał otrzymać takie a nie inne imię [Jeszua czyli JHWH, który zbawia]. Dlatego jest Immanuelem, czyli Bogiem z nami. Dlatego "Pan mój i Bóg mój". Sam fakt przyjścia Jezusa w ludzkim ciele wyznają prawie wszystkie duchy stojące za różnymi religiami i herezjami. Gdyby tylko na tym miał polegać test Janowy, to byłby fałszywy i pozwoliłby "wyłapać" tylko kilka duchów. Tymczasem test dotyczy nie tylko tego, w jakim ciele Jezus przyszedł, ale również tego, KTO przyszedł w ludzkim ciele - jeśli przyszedł JHWH, który zbawia, to wtedy wszelki duch, który nie jest od Boga nie przejdzie tego testu, bo tego nie wyzna. A Jan pisze o wszelkim duchu - nie o niektórych [I Jana 4:2-3]. Odpowiedni wątek znajduje się pod adresem poniżej:



Smoku, mam do Ciebie dwa pytania do tego testu.

1. Czy przechodzą go modaliści.
2. Czy przechodzą go osoby głoszące, że JHWH ze Starego Testamentu to Pan Jezus, natomiast Ojciec objawiony przez Niego w Nowym Testamencie, to ktoś kto jest ponad Nim.

_________________
None but Jesus...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 16, 2008 4:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
wujcio napisał(a):
A teraz pytanie do ciebie - Czy ty masz w sobie (mieszka w tobie) Duch Święty? Zakładam, że odpowiesz tak! I dalej. Czy to znaczy, że " ty "jesteś" Duchem Świętym = Bogiem " ?

Duch Święty zamieszkuje we mnie. Moje ciało jest Jego świątynią [I Kor. 3:16 i inne]. Gdybym był Duchem Świętym czyli Bogiem, Duch Święty nie musiałby we mnie zamieszkiwać i nie musiałbym zostać zrodzony z Ducha Świętego. Nie rozumiem, dlaczego zamieszkiwanie we mnie Ducha miałoby oznaczać, że ja sam jestem Duchem. Przecież to Duch Święty świadczy mojemu duchowi ludzkiemu, że jestem dzieckiem Bożym [Rzym. 8:16 interlinia]. To On wydaje we mnie owoc [Gal. 5:22]. To On według swojej woli obdarzył mnie tak, jak chciał [I Kor. 12:11]. Ale Jego przebywanie we mnie nie czyni ze mnie Boga.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 16, 2008 4:40 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Wawelski napisał(a):
Nie rozumiem, dlaczego zamieszkiwanie we mnie Ducha miałoby oznaczać, że ja sam jestem Duchem.

W ciele Jezusa przyszedł JHWH, który zbawia ? Czy to oznacza, czyni, powoduje, że Jezus jest Bogiem ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 16, 2008 4:44 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Przeszukałem wyszukiwarką Biblię Tysjąclecia, Warszawską, Warszawsko-Praską, King James Version, Webster i nie znalazłem
kluczowego słowa JHWH pewnie wszyscy którzy brali udział w pracy przy tych wersjach to heretycy i wszyscy którzy je czytają to heretycy. Bo nie można wycjągnąć wnioseku że Pan Jezus to JHWH, który zbawia, jeżeli tego nie można ustalić na podstawie tych tłumaczeń gdyż nie można tego fizycznie uczynić, bo jak, jeżeli nie ma tam tego słowa. Propnuję spalić tak heretyckie wersje, które w ten sposób sjeją w głowach zamęt.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 16, 2008 5:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
arielxv napisał(a):
Smoku, mam do Ciebie dwa pytania do tego testu.

1. Czy przechodzą go modaliści.
2. Czy przechodzą go osoby głoszące, że JHWH ze Starego Testamentu to Pan Jezus, natomiast Ojciec objawiony przez Niego w Nowym Testamencie, to ktoś kto jest ponad Nim.

Cały test mówi o tym, że JHWH, który zbawia przybył w ludzkim ciele jako Mesjasz. Osoba posyłająca Mesjasza nie jest tożsama z Osobą Mesjasza nie objawia się raz jako posyłający, a raz jako posłany. Czyli modaliści mieliby tutaj problem. Punkt drugi jest dra mnie zupełnie niezrozumiały i nie do pogodzenia ze Słowem Bożym, ale przyjmuję, że osoba wyznająca taką naukę wierzy w Boskość Jezusa i Jego mesjańską misję jako posłanego przez JHWH, bo przecież JHWH posyła Mesjasza, a nie sam siebie). Fundamentem jest tożsamość Pana Jezusa, Jego misja i przybycie w ludzkim ciele. Wiara w to wszystko powoduje zaliczenie testu - tak pisze Jan.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 16, 2008 5:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
wujcio napisał(a):
W ciele Jezusa przyszedł JHWH, który zbawia? Czy to oznacza, czyni, powoduje, że Jezus jest Bogiem ?

JHWH, który zbawia, przyszedł w ciele jako Jeszua [Jezus]. Nie przyszedł w ciele Jezusa. Nie przekręcaj tekstu. On mówi, że JHWH, który zbawia przybył w ciele. Czyli urodził się w ludzkim ciele. Nie wszedł w ciało Jezusa przez wiarę, tak jak Duch Święty zamieszkał we mnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 496 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 34  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL