www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Śr maja 08, 2024 11:53 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr paź 27, 2010 6:30 am 
Offline

Dołączył(a): N paź 24, 2010 11:18 am
Posty: 12
Michale, też się nad tym zastanawiam, bo może się okazać, że to twoja siostra ma rację,
natomiast wielu z tych Judofili w swej gorliwości , pełniąc role tzw. ‘useful idiots’
zapędziło się za daleko i znaleźli się po niewłaściwej stronie, w orszaku antychrysta.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr paź 27, 2010 10:43 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
lis napisał(a):
Smoku litości, maj inglisz iz wery pur, ale gdzie wyczytałeś:
60% obywateli Izraela popiera powstanie państwa palestyńskiego z wymianą konkretnych terytoriów?

Tu?
"(1) Final Borders and Territorial Exchange
Among Palestinians 60% support or strongly support and 38% oppose or strongly oppose an Israeli withdrawal from the West Bank and the Gaza Strip with the exception of some settlement areas in less than 3% of the West Bank that would be swapped with an equal amount of territory from Israel in accordance with a map that was presented to the Palestinian respondents. The map was identical to that presented to respondents in August 2009, when support for this compromise, with its map, stood at 49% and opposition at 50%.

Among Israelis 45% support and 44% oppose a Palestinian state in the entirety of Judea, Samaria and the Gaza Strip except for several large blocks of settlements in 3% of the West Bank which will be annexed to Israel. Israel will evacuate all other settlements, and the Palestinians will receive in return territory of similar size along the Gaza Strip. In August 2009, 47% of the Israelis supported this component while 48% opposed it."

A to czytałeś w twoim linku:

"A new poll has shown that a majority of Israelis - 51 percent - oppose the creation of a Palestinian state, as opposed to merely 32 percent that favor its establishment. The poll, conducted by Brain's Trust (Maagar Mohot) Research Institute during February 2-3, 2009"

i inne podobne sondaże w tym samym linku z lat 2007-2008?

Rzeczywiście, pomyliłem się. Chciałem sprawdzić, ale link mi się nie otwierał. Chodziło mi dokładnie o to:

"Among Israelis 45% support and 44% oppose a Palestinian state in the entirety of Judea, Samaria and the Gaza Strip except for several large blocks of settlements in 3% of the West Bank which will be annexed to Israel".

To są dane z 2010 roku, o ile pamiętam. W sierpniu 2009 roku było tak:

"In August 2009, 47% of the Israelis supported this component while 48% opposed it"

Czyli nie tylko większość obywateli Izraela jest skłonna poprzeć powstanie państwa palestyńskiego (nie tylko zdemilitaryzowanego), ale tendencja jest wzrostowa, bo w 2009 roku była ich mniejszość. Po prostu teza, że obywatele Izraela nie chcą się zgodzić na powstanie państwa palestyńskiego, jest fałszywa.

lis napisał(a):
Owszem takie są fakty, że głównie Izraelczycy w swoim państwie tworzą miejsca pracy i z tym się zgadzam, natomiast opowiadanie o umieraniu Palestyńczyków z głodu jest twoją opinią, przypuszczeniem, a nie faktem.
Zaś najemnikiem sam jestem, bo nie mam własnej firmy. Czyli pracownikiem najemnym - dla mnie brzmi tak samo.

Po pierwsze, za każdym razem, gdy Izrael po kolejnej serii ataków terrorystycznych zakładał blokadę na którąś część Autonomii, Palestyńczycy głośno protestowali, że nie będą mieć pracy w Izraelu i poumierają z głodu. To można było oglądać w wiadomościach. Po drugie, określenie "najemnik" zabrzmiało w tym kontekście nieco propagandowo, ale jeśli chodziło Ci o pracownika najemnego, to zgoda. :)

lis napisał(a):
Nie odpowiedziałeś, kto karmił Palestyńczyków przed powstaniem Izraela. Sami się żywili, czy nie, dlaczego nie umarli z głodu wcześniej?

Zanim powstał Izrael, czyli jakieś 60 lat temu, zarówno Żydzi jak i Arabowie mieszkający na tych terenach, trudnili się wyłącznie rolnictwem, pasterstwem i handlem. Ale sytuacja bardzo się zmieniła. Arabowie mają bardzo wysoki przyrost naturalny i nie trudnią się już wyłącznie tym, co robili 60 lat temu. Żydzi stworzyli nowoczesne państwo. W którym są miejsca pracy dla Arabów z Autonomii. Sama autonomia nie rozwija się gospodarczo z przyczyn, które podałem powyżej.

lis napisał(a):
merytorycznie wypada wycofać się ze zdania o umieraniu z głodu Palestyńczyków bez pomocy Żydów, bo to zwyczajna propaganda jest, a nie żadne fakty.

Merytorycznie sprawa niezależnoći ekonomicznej Autonomii Palestyńskiej wygląda następująco:

"European Union officials are to meet Israeli Prime Minister Ariel Sharon on Tuesday in an effort to persuade him to renew peace talks with the Palestinians and lift a blockade that is crippling the Palestinian economy. The EU commissioner for external affairs, Chris Patten, has warned that the Palestinian Authority could collapse if the economic stranglehold by Israel is not lifted. He said the poverty and unemployment that would follow any collapse would only radicalise young Palestinians."
http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/1217508.stm

Sprawa zależności "Palestyńczyków" od miejsc pracy w Izraelu. Tak wygląda to w Strefie Gazy:

Salah worked as a plumber in Israel for 16 years, one of the 26,000 Palestinians from Gaza who used to commute daily to Israel for work. Beginning in 2002, however, the Israeli-controlled Erez border crossing was closed for Palestinian civilians and Salah lost his coveted job. Sitting on his dirt floor, chickens and children scurrying around him, he speaks of his 16 years in Israel with nostalgia: "The money was very good then. I could support my family with no problem and I had very good relationships with my Israeli colleagues. Sometimes our families would get together for dinner and celebrations," he says. Now only approximately 100 people cross through the Erez crossing per day and these are either international aid workers or Palestinians seeking urgent medical treatment. For Salah, the restriction of movement has meant unemployment and poverty: after losing his job in Israel, he returned to a job market in Gaza where unemployment now runs close to 55 percent."
http://www.maannews.net/eng/ViewDetails.aspx?ID=302904

Tutaj masz artykuł (ze zdjęciem) o "Palestyńczykach" szukających pracy w Izraelu:
http://www.washingtontimes.com/news/201 ... bs/?page=1

A tutaj o tym, jak władze palestyńskie postanowiły karać własnych obywateli za to, że szukają pracy w budowaniu żydowskich osiedli na Zachodnim Brzegu:
http://www.guardian.co.uk/world/2010/ma ... s-work-ban

Nadal uważasz, że to jest tylko propaganda z mojej strony?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr paź 27, 2010 10:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Witaj na forum, Jonaszu. Nie pamiętam, czy Cię witałem, ale co szkodzi zrobić to jeszcze raz. :)

Jonas napisał(a):
Michale, też się nad tym zastanawiam, bo może się okazać, że to twoja siostra ma rację,
natomiast wielu z tych Judofili w swej gorliwości, pełniąc role tzw. ‘useful idiots’
zapędziło się za daleko i znaleźli się po niewłaściwej stronie, w orszaku antychrysta.

Coś w tym jest, o czym świadczą owe nieszczęsne "Paschy u Franciszkanów" na przykład. Ale siostra Michała (w Chrystusie) trochę się jednak za daleko zapędziła ze swoją spiskową teorią - trzeba jednak znać granice. Fakt, że niektórzy przesadzają nie oznacza, że cały ruch mesjanistyczny jest do kitu, albo że teologia zastąpienia jest prawdziwa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr paź 27, 2010 5:53 pm 
Offline

Dołączył(a): N paź 24, 2010 11:18 am
Posty: 12
Witaj Smoku również chciałbym powitać przy tej okazji wszystkich bywalców forum,
zaglądam tu już od pewnego czasu, stąd nie czuję się tutaj zbyt obco.

Jeżeli masz na myśli ruch mesjanistyczny jako poruszenie duchowe wśród izraelitów to należy to uznać jako wielkie błogosławieństwo,
natomiast mam zastrzeżenia do tzw. ruchów mesjanistycznych wśród chrześcijan pochodzenia nieżydowskiego, obawiam się, że jest to drugi, obok ruchu trzeciej fali nurt zwodniczy, który w ostatnim czasie intensywnie się rozwija wewnątrz Kościoła.
Ruchy te zresztą zaczynają się przenikać, widziałem niedawno ogłoszenia zachęcające do dołączania do już funkcjonującego łańcuszka wystawienników za Izrael.
Otrzymałem ostatnio materiały z konferencji dla chrześcijan poświęconych Izraelowi,
w jednej z nich brałem udział, obejrzałem też wykłady na płytach DVD, pod tytułem ,,Dlaczego Izrael? Willema Glashouwera, przewodniczącego organizacji ,,Chrześcijanie dla Izraela”,
po lekturze tych materiałów należałoby wyciągnąć jedynie słuszny wniosek:
”Izrael -mesjaszem narodów”, ale z biblii znamy przecież innego Mesjasza.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr paź 27, 2010 7:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
No to witaj, skoro zrobiło się tak witalnie 8)
Jonas napisał(a):
natomiast mam zastrzeżenia do tzw. ruchów mesjanistycznych wśród chrześcijan pochodzenia nieżydowskiego

Ale na czym ten ich mesjanizm polega?

ps.: Jakikolwiek ruch wstawienników za jakikolwiek naród, jeśli ma zmieniać duchową rzeczywistość dla tego narodu - jest okultystyczny u podstaw. A "mesjanizm" jako symbol istnieje też w innych uniformach [np. "amerykańskich chrześcijan", który propagują i organizują np. narodowe dni modlitwy dla wszystkich "chrześcijan" w USA i walczą o wolność dla "bożonarodzeniowych symboli świątecznych" oraz prawa do głośnych modlitw w szkołach...podejrzewając każdego przeciwnika tych imprez o żydostwo], więc to raczej taka tendencja potrzebna dla celów różnych grup... :roll:

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr paź 27, 2010 8:51 pm 
Offline

Dołączył(a): N paź 24, 2010 11:18 am
Posty: 12
ani_isza napisał(a):
Ale na czym ten ich mesjanizm polega?


Myślę, że w uproszczeniu można to zdefiniować tak , że ‘mesjanizm’ tych ruchów polega uznawaniu (nie wprost) Izraela - jako mesjasza narodów ,
natomiast podbudowę ideologiczną stanowi dla nich chrześcijański syjonizm.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr paź 27, 2010 10:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Jonas napisał(a):
ani_isza napisał(a):
Ale na czym ten ich mesjanizm polega?


Myślę, że w uproszczeniu można to zdefiniować tak , że ‘mesjanizm’ tych ruchów polega uznawaniu (nie wprost) Izraela - jako mesjasza narodów ,
natomiast podbudowę ideologiczną stanowi dla nich chrześcijański syjonizm.

Czyli - mam sobie poszukać sama...
To znalazłam:
Cytuj:
"[...]
Chrześcijański syjonizm jest religijno-politycznym nurtem szczególnie popularnym wśród anglojęzycznych radykalnych wspólnot protestanckich, który głosi, że powrót Żydów do Ziemi Świętej jest wypełnieniem proroctw biblijnych i warunkiem powtórnego przyjścia Chrystusa. Zwolennicy tego nurtu silnie zaznaczają żydowskie korzenie chrześcijaństwa, upowszechniają praktyki judaistyczne oraz terminologię hebrajską w liturgii.
[...]"

Fragm. tego samego art. z dwu różnych miejsc w sieci:
http://apologetyka.katolik.pl/forum/arc ... t-208.html
http://okno1040.org/index.php?option=co ... Itemid=100

Dla lepszego zrozumienia odmian, odmiany znaczeniowe istnieją nawet z powodów historycznych, podam linka do hasła "syjonizm"
http://doktryny-polityczne.art.opole.pl/syjonizm.php
http://pl.wikipedia.org/wiki/Syjonizm
Co ciekawe wiki podaje, że istnieje także antysyjonizm oraz syjonizm muzułmański...

Jonas nie widzę w którym miejscu "syjonizm chrześcijański" uznaje [nawet nie wprost] Izrael za "mesjasza narodów" - zasugeruj chociaż w czym, bo chyba, nie w tym, że samo istnienie Żydów jako nacji warunkuje przyjście Mesjasza.
Czytam natomiast o historycznym m.in. wśród S-Ch uznawaniu prawa Żydów do posiadania swojego państwa.


ps.: Moja rodzina natomiast cierpi na niepoprawną polskofilię, rodzina babki [spod Krakowa] budowała Płaszów od zera [teraz to taka dzielnica Krakowa, posiada nawet dworzec PKP], a dziadek wyzwalał Polskę w randze generała, a potem był merem jednego z miasteczek - ale nie mamy żadnych profitów z tego, podaję na wszelki wypadek, gdyby ktoś podejrzewał mnie o to, że śpię na dolarach :mrgreen: przepraszam, ale po poszukiwaniach wyjaśnień dla hasła "chrześcijański syjonizm" trochę mi humor szwankuje, proponowała bym może lepszą ideologicznie nazwę na "iluminacki syjonizm", bo wielu "chrześcijan"-nominalnych- jest w stopniu [wtajemniczonym] i to mają wspólnego z syjonizmem, co pozostali iluminaci żydowskiego pochodzenia...czyli: filozofię skierowaną na interesy własne. Tak mi wychodzi.

Poszukiwacz Prawdy pisał już kiedyś o tym.

Nie wiem, kto w takim wymiarze bawi się w to w Polsce...i w jakich środowiskach - podobne pytania Jonas zadałam po pierwszym Twoim wpisie w tym temacie. Np. kim są ci "chrześcijanie", których autor tekstu [jaki zapodałeś w linku] miał na myśli: nominalni, według mnie.

JONAS, to może zaproponuj jakieś rozwiązanie dla problemu w świetle Biblii?

ps.: Ja mam kilka pomysłów ale praktycznych - dla odrodzonych i wierzących biblijnie chrześcijan, którzy mają żywą relację z JHWH, nie trwających w grzechu zaangażowania i/lub biernego przyzwolenia dla ekumenii z głosicielami fałszywego Jezusa, fałszywej ewangelii, czy niewierzącymi.

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 28, 2010 8:18 am 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Informuję, że posty Syna i Scarlett dotyczące armii japońskiej zostały usunięte, ponieważ nie ma ją nic wspólnego z tematem wątku. Dalszą ewentualną dyskusję na ten temat proszę prowadzić na priva.

Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 29, 2010 7:09 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
Michał

Cytuj:
Teraz patrzy na mnie z troską. A zupełnie zbaraniałem jak zasugerowała, że za holokaust są odpowiedzialni Żydzi. Bo Hitler wszak też był Żydem.
Hołduje teologii zastąpienia. Trudno powiedzieć czy teologia zastąpienia prowadzi do takiego nastawienia, czy to nastawienie prowadzi do teologii zastąpienia.


genetycznie moznaby rzec, Hitler byl Zydem.Wydana kilkanascie lat temu ksiazka formuluje teze, ze byl nieslubnym dzieckiem (czy wnukiem) zydowskiego urzednika .
Cos jest na rzeczy, gdyz badania DNA krewnych Hitlera to potwierdzaja.
Jesli zas chodzi o geneze rasistowskiego ludobojstwa to szukac go nalezy u Marksa. Ow potomek rodziny rabiniackiej, jako pierwszy sformulowal koniecznosc eliminacji nieprzydatnych ras. Twierdzil, ze nalezy wyeliminowac te spoleczenstwa, ktore nie przeszly fazy kapitalizmu, gdyz nie mozna u nich wprowadzic doskonalszej formy socjalistycznego spoleczenstwa.
M.in chcial ludobojstwa Serbow,Baskow, Cyganow itp. Polakow tez nie kochal.
Mysle, ze na jego myslenie mogl miec wplyw Talmud. Zyd bez Chrystusa realizuje sie mesjansko w wielu dziedzinach zycie, stad w kazdym "swiatlym" systemie XXwieku, znaczaco maczali paluszki :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 29, 2010 9:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Tylko, że to zupełnie nie powinno zmieniać naszego nastawienia do narodu żydowskiego jako całości. Nawet, jeśli jakaś grupa patrzy na innych przez pryzmat Talmudu, to my na nich powinniśmy patrzeć przez pryzmat Biblii. A Biblia mówi, że ten naród jest źrenicą oka Bożego [Zach. 2:11-12]. Nawet, jeśli pochodzą z niego tacy ludzie jak Achab, Hitler czy Marks. Oni zostaną osądzeni osobiście.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 14, 2010 4:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Flim o konflikcie bliskowschodnim z materiałami źródłowymi:

http://www.snagfilms.com/films/title/relentless/

Strona organizacji pozarządowej monitorującej media palestyńskie. Pouczające.

http://www.palwatch.org/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 18, 2011 7:34 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... zyl__.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 19, 2011 4:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Polacy powinni być wdzięczni GW za jej 20 letnie wysiłki dokumentowania antysemityzmu pośród Polaków, antysemityzmu o najniższych pobudkach, tej rasowej nienawiści podzielanej wraz z nazistami. Ostatnio na szczególną wdzięczność oraz uwagę zasługuje promocja książki Grossa, który oszacował liczbę pomordowanych przez Polaków Żydów na 100-200 tys, lecz łaskawie obniżył ją do kilkudziesięciu tysięcy.
Wspomniana w artykule pani Engelman pisze o ponad 2500 ofiar żydowskich zabitych z winy Polaków. Liczbę ofiar wyprowadziła, cytuję: "na podstawie kilkuset relacji Żydów (wielu autorów nie przeżyło wojny) i dokumentów z przesłuchań, zeznań w procesach, tzw. sierpniówkach (na podstawie dekretu z sierpnia 1944, do 1960 roku skazano 17 tysięcy osób za zbrodnie wojenne i kolaborację z nazistami".
Jak widać, do liczby kilkudziesięciu tysięcy ofiar jeszcze trochę brakuje.

Inny fragment artykułu z GW:
"Barbara Engelking zastanawia się nad powodami wydawania Żydów. Są świadectwa o strachu przed niemieckimi represjami, o chęci zysku, zazdrości, zawiści, czy nawet kłótni między ukrywającymi uciekinierów. Ale są też przypadki, których - jak pisze autorka - nie można zrozumieć inaczej niż "jako upodobanie do czynienia zła". Dla Engelking to przykłady najczystszej podłości, czyli zła popełnianego bez wyrzutów sumienia, za to z satysfakcją."

Bardzo dobrze, że są wytrwali badacze uwieczniający zbrodnie holokastu, tropiący również zawzięcie Polaków, jako szczególnie wdzięcznych nazistom i Hitlerowi za ich wysiłek - jak wspomniano w innym miejscu tegoż samego artykułu. Należy żywić nadzieję, że w przyszłości znajdą się równie dociekliwi żydowscy badacze dziejów żydostwa na ziemiach polskich, którzy odkryją dla potomnych prawdę o żydowskich "represjach, zazdrości, upodobaniu do czynienia zła, satysfakcji i najczystszej podłości" wyrządzonej Polakom, przez sąsiadów żydowskich na kresach wschodnich okupowanych przez sowietów w okresie drugiej wojny światowej - gdy gorliwie wydawali Polaków sowietom. Zaś ci z rozkazu zażydzonego NKWD przeprowadzali zorganizowane wyjazdy 1.5 milionowej grupce Polaków na Sybir, z których to po wojnie niewielu wróciło. Nienawiść lub obojętność Polaków w Generalnym Gubernatorstwie wobec Żydów w tym okresie czasu [początek wojny] motywowane były postawami Żydów na kresach wobec Polaków i tu być może pani Engelman znajdzie odpowiedź na postawione przez siebie pytanie o powody wydawania Żydów przez Polaków. Niewielu o tym wie lub chce pamiętać, ale zapewne rzetelność i profesjonalizm Grossa i tym podobnych badaczy uzupełni te braki w świadomości historycznej narodu wybranego oraz gojów.


ps.
komentarz ma tyle wspólnego z tematem wątku, co wklejony link z GW.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 19, 2011 5:57 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Wklejony link miał jedynie na celu zaznajomienie się z artykułem i nie odnosił sie bezpośrednio do tematu ...
PS.
Jeśli jest gdzieś " lepsze " miejsce to można przenieść.
Cytuj:
Nienawiść lub obojętność Polaków w Generalnym Gubernatorstwie wobec Żydów w tym okresie czasu [początek wojny] motywowane były postawami Żydów na kresach wobec Polaków i tu być może pani Engelman znajdzie odpowiedź na postawione przez siebie pytanie o powody wydawania Żydów przez Polaków. Niewielu o tym wie lub chce pamiętać, ale zapewne rzetelność i profesjonalizm Grossa i tym podobnych badaczy uzupełni te braki w świadomości historycznej narodu wybranego oraz gojów.

Czy dla osób wierzących, wydawanie Polaków przez Żydów w ręce NKWD, usprawiedliwia, mogło być podstawą do wydawania Żydów w ręce Niemców ? Odpowiedż na pytanie jest dla wierzących oczywista.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 19, 2011 6:15 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 9:13 pm
Posty: 132
czy kościół w Polsce nie powinien być polonofilny?A nie judeofilny?Przyjazny Żydom,ale nie uwielbiający ich?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 39  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL