www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Śr maja 08, 2024 10:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lut 19, 2011 6:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Czy dla osób wierzących, wydawanie Polaków przez Żydów w ręce NKWD, usprawiedliwia, mogło być podstawą do wydawania Żydów w ręce Niemców ? Odpowiedż na pytanie jest dla wierzących oczywista.

Odpowiedź jest oczywista, każdy odpowie za własne grzechy.
Tu chodzi o umiarkowanie w biciu się w cudze piersi, Wujcio. Sporo Żydów tę sztukę opanowało do perfekcji. A dysponując globalnymi mediami, w tym w Polsce GW, urabiają opinie publiczną jednostronnie i nieproporcjonalnie do własnych win oskarżaja inne nacje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 19, 2011 6:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Milenka napisał(a):
czy kościół w Polsce nie powinien być polonofilny?A nie judeofilny?Przyjazny Żydom,ale nie uwielbiający ich?
Bóg jest judeofilem, co nie oznacza, że uwielbia Żydów. Ale przylgnął do nich sercem, a oni są źrenicą Jego oka. Dlatego Kościół powinien modlić się o Żydów, głosić im Ewangelię i pamiętać, że to korzeń dźwiga nas, a nie odwrotnie. Niektórym przydałoby się nauczyć na pamięć Rzym. 11 i wyciągnąć wnioski. Takie określenia jak "zażydzony" pochodzą z kręgów antysemickich i zostały wymyślone na podobieństwo słów "zarobaczony", "zapluskwiony" itp. Nikomu z Polaków nie byłoby przyjemnie przeczytać, że jakaś organizacja jest "zapolaczona". Z każdego nieużytecznego słowa zdamy sprawę, a jeśli pchamy paluchy w oko Panu Bogu, to tym gorzej dla nas. Uważam, że Kościół powinien rozumieć rolę Izraela w planie zbawienia, wiedzieć o stosunku Boga do tego narodu i być dla świata światłością w tej sprawie, zamiast nasiąkać światowym i demonicznym stosunkiem do Żydów czy przejmować antysemickie doktryny. A co do grzechów, to wszyscy je popełniają i Żydzi nie są w tej sprawie wyjątkiem. My też je popełniamy, a mimo to Bóg nas kocha. Jeśli Żydzi biją się w cudze piersi, to ich nie naśladujmy i bijmy się we własne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 19, 2011 7:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
oni są źrenicą Jego oka

Nikt temu nie przeczy, przynajmniej na tym forum, w tym ja.

a jednak mieli usłyszeć sporo gorzkich słów, godzących w ich czułe oczy, nie Boga:
"wy zawsze sprzeciwiacie się Duchowi Świętemu, jak ojcowie wasi, tak i wy! Któregoż z proroków nie prześladowali ojcowie wasi? Pozabijali też tych, którzy przepowiedzieli przyjście Sprawiedliwego, którego wy teraz staliście się zdrajcami i mordercami, wy, którzy otrzymaliście zakon, jak wam go dali aniołowie, a nie przestrzegaliście go. A słuchając tego, wpadli we wściekłość i zgrzytali na niego zębami" itd


poznać prawdę, przyznać się do bolesnej prawdy, a nie wykręcać się ogonem i zgrzytać zębami, wbrew pokręconej propagandzie poprawności - to sporo trudniejsze od powoływania się na pochodzenie od Abrahama, gdy ma się za ojca diabła - o takie kontrasty tu chodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 19, 2011 7:39 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Nie wiem jak wy, ale ja nie zdawałem sobie sprawy, iż takie sytuacje, o których mowa w przytoczynym linku miały miejsce. Uważałem, iż Polacy nie brali udziału w wydawaniu/mordowaniu Żydów, po prostu jeśli nie pomagali to stali z boku.
O ile rabunek majątku po zmarłych Żydach, to jeszcze jakkoś sobie mogłem wyobrazić, to o wydawaniu Żydów - bez powodu - na śmierć nie przyszło mi do głowy. Zatem zarówno ww. link jak i książki Grossa są dla mnie czymś " nowym ". Książka jak książak, to nie Biblia, zatem powinno się do niej podchodzić z rezerwą.
Obawiam się, iż to co miało miejsce w czasie wojny i zaraz po niej obciąża w jakiś sposób "nas" jako Naród.
PS.
Lisie staram się nie złapać w pułapkę myślenia typu : jak oni nam tak i my im.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 19, 2011 7:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
lis napisał(a):
Cytuj:
oni są źrenicą Jego oka
a jednak mieli usłyszeć sporo gorzkich słów, godzących w ich czułe oczy, nie Boga:
"wy zawsze sprzeciwiacie się Duchowi Świętemu, jak ojcowie wasi, tak i wy! Któregoż z proroków nie prześladowali ojcowie wasi? Pozabijali też tych, którzy przepowiedzieli przyjście Sprawiedliwego, którego wy teraz staliście się zdrajcami i mordercami, wy, którzy otrzymaliście zakon, jak wam go dali aniołowie, a nie przestrzegaliście go. A słuchając tego, wpadli we wściekłość i zgrzytali na niego zębami" itd
Kto wypowiadał te słowa i do kogo? Z tego, co pamiętam, nawrócony Żyd Szczepan wypowiadał je do Żydów z Sanhedrynu. Wbrew antysemickim teoriom wypaczającym Pismo, to faryzeuszom i uczonym w Piśmie zostało odebrane Królestwo, i oddane w ręce innych Żydów, którzy uwierzyli i stali się najwcześniejszym Kościołem. Mieszanie w to całego narodu, który jest źrenicą Bożego oka, jest nieuczciwe, a sądzenie tego narodu nie należy do naszych kompetencji - mamy wobec Żydów inne powinności.

lis napisał(a):
poznać prawdę, przyznać się do bolesnej prawdy, a nie wykręcać się ogonem i zgrzytać zębami, wbrew pokręconej propagandzie poprawności - to sporo trudniejsze od powoływania się na pochodzenie od Abrahama, gdy ma się za ojca diabła - o takie kontrasty tu chodzi.
Kto miał diabła za ojca? Cały naród żydowski czy ci, którzy byli i są w niewoli grzechu? Niezależnie od narodowości? Bolesna prawda dotyczy wszystkich grzeszników - tylko niektórzy z nich błędnie uważają, że ich cielesne pochodzenie czyni ich dziećmi Bożymi. Ale nasz stosunek do narodu żydowskiego nie ma polegać na tym, żeby ich wszystkich traktować jak Sanhedryn. Nauka o zbiorowej odpowiedzialności Izraela za śmierć Mesjasza jest fałszywa i powstała na gruncie antysemickim.

Antysemityzm przebrany w szatki "mówienia prawdy" to jest nic innego jak właśnie wykręcanie kota ogonem i roszczenie sobie prawa do sądzenia, którego nie posiadamy. Nie taki był stosunek Jezusa i apostołów do całego narodu żydowskiego. I nasz nie powinien być taki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 19, 2011 8:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Nauka o zbiorowej odpowiedzialności Izraela za śmierć Mesjasza jest fałszywa
Nie rozumiem po co to do mnie piszesz?
Obalasz jakieś tezy, których nie wypowiedziałem.
Smoku, jeśli 3 razy w jednym poście użyjesz słówka antysemityzm, a w poprzednim też parę razy - to myślisz, że przyklei się do dyskutanta? Przypominam, że mój pierwszy komentarz odnosił się do artykułu z GW i oskarżycielskiej fobii żydowskich manipulatorów i badaczy typu Gross.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 19, 2011 10:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
lis napisał(a):
Cytuj:
Nauka o zbiorowej odpowiedzialności Izraela za śmierć Mesjasza jest fałszywa
Nie rozumiem po co to do mnie piszesz?
A po co Ty cytujesz słowa Szczepana? Do kogo odnosisz słowa Jezusa? Kto "miał usłyszeć sporo gorzkich słów"?

lis napisał(a):
Obalasz jakieś tezy, których nie wypowiedziałem.
Czyżby?

lis napisał(a):
poznać prawdę, przyznać się do bolesnej prawdy, a nie wykręcać się ogonem i zgrzytać zębami, wbrew pokręconej propagandzie poprawności - to sporo trudniejsze od powoływania się na pochodzenie od Abrahama, gdy ma się za ojca diabła - o takie kontrasty tu chodzi.
Kogo miałeś na myśli? Kto ma za ojca diabła w tym tekście, który powyżej napisałeś? Czy określenie "zażydzony" było Twoje, czy kogoś cytowałeś?

Odnoszę się to tego, co napisałeś i nazywam po imieniu to, co czytam. Jeśli widzę coś, co jest antysemickim określeniem albo sugestią tudzież wyrwanym z kontekstu wersetem, który nie dotyczy wszystkich Żydów, ale jest używany, jakby się odnosił, to ja odnoszę się do tego. Nic ponadto.

A książki Grossa, Grabowskiego czy Enkelking należałoby przeczytać, a potem ewentualnie o nich dyskutować. Ja ich jeszcze nie przeczytałem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 19, 2011 10:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Nigdzie nie napisałem, że cytowane przeze mnie fragmenty biblii odnoszą się do wszystkich Żydów, proszę mi nie wpierać.
Zażydzony oznacza pełen Żydów i tak było w przypadku NKWD. Możesz zanegować, czy z miłości do narodu wybranego jedynie widzisz określenie: zażydzony? Dla mnie Żydzi z NKWD są jak groby pobielane, podobnie jak pedofile z KrK i tym podobne kreatury. Język Pisma nie zawsze jest poprawny, czasami musi zaboleć, z reguły boli tych, którzy mają coś za uszami, albo nie chcą widzieć rzeczy, jakimi są ze strachu, ignorancji, lenistwa lub innych powodów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N lut 20, 2011 1:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
lis napisał(a):
Nigdzie nie napisałem, że cytowane przeze mnie fragmenty biblii odnoszą się do wszystkich Żydów, proszę mi nie wpierać.
Ja Ci nic nie wpieram. Cytowane przez Ciebie fragmenty nie odnoszą się ani do Żydów z NKWD, ani do współczesnych. Odnosiły się bezpośrednio do tych, którzy Jezusa odrzucili i skazali. Cytowanie ich w kontekście wypowiedzi o Żydach jako takich jest sugestią, że odnoszą się do wszystkich Żydów. Jasną i zrozumiałą dla każdego, kto umie czytać ze zrozumieniem.

lis napisał(a):
Zażydzony oznacza pełen Żydów i tak było w przypadku NKWD. Możesz zanegować, czy z miłości do narodu wybranego jedynie widzisz określenie: zażydzony?
Określenie "zażydzony" jest lekceważące w stosunku do Żydów, o czym pisze nawet Słownik Języka Polskiego.

Oznacza ono "pełen Żydów", ale jego znaczenie jest obelżywe w stosunku do tego narodu i zostało wymyślone w ramach antysemickiego podejścia do nich. Jak odbierają to określenie sami Żydzi, możesz przeczytać tutaj:

"W języku polskim nie ma odpowiednika „ocyganienia” czy „oszwabienia”, które pochodziłoby od słowa „Żyd” (choć pojawia się ono np. w miejskim żargonie angielskim jako "to jew someone down"), ale istnieje inne słowo: „zażydzić” („zażydzać”, „zażydzony”). Zastanówmy się jednak, jak skonstruowane jest to słowo, co stanowi jego wzorzec? Są nim określenia odnoszące się do insektów, np.: „zapluskwić”, „”zapchlić”. Te analogie nie są przypadkowe: wskazują na porównania mające w kulturze europejskiej długą tradycję, gdy chodzi o antysemityzm i jego stereotypy postrzegania Żydów. Jest to zdecydowanie próba dehumanizacji Żydów, zarejestrowana w języku, która zarazem potwierdza negatywny potencjał znaczeniowy słowa „Żyd” – jaki może ujawnić się w szczególnym kontekście"

http://www.the614thcs.com/38.1343.0.0.1.0.phtml

Uważam, że szczególnie z ust (i klawiatury) chrześcijanina nie powinny padać słowa obelżywe w stosunku do narodu żydowskiego. Obrażając naród żydowski obrażamy Boga, a przyłączając się (nawet poprzez używanie określonych określeń) do świata w jego stosunku do Żydów, nie jesteśmy wcale światłością dla świata. Sprawiedliwe podejście do czyichś win nie oznacza, że należy stawać w gronie szyderców.

lis napisał(a):
Dla mnie Żydzi z NKWD są jak groby pobielane, podobnie jak pedofile z KrK i tym podobne kreatury. Język Pisma nie zawsze jest poprawny, czasami musi zaboleć, z reguły boli tych, którzy mają coś za uszami, albo nie chcą widzieć rzeczy, jakimi są ze strachu, ignorancji, lenistwa lub innych powodów.
Tak się składa, że Żydzi z NKWD nie byli religijni, więc określenie "groby pobielane" [Mat. 23:27] kompletnie do nich nie pasuje. Znasz Pismo wystarczająco dobrze, żeby o tym wiedzieć. Język Pisma jest nadużywany przez tych, którzy chcą go naciągnąć w imię demonicznej ideologii - a Ty, świadomie lub nie, przyłączasz się do nich. Mam nadzieję, że nie wiesz, co czynisz. Najpierw piszesz, że cytując Biblię nie miałeś na myśli wszystkich Żydów, a potem, że język Pisma musi zaboleć tych, którzxy mają coś za uszami i wymieniasz Żydów z NKWD - czyli Żydów współczesnych i nie mających nic wspólnego z tymi, o których mówi Pismo cytowane przez Ciebie. I jak ja mam to rozumieć?

A swoją drogą, nie ma żadnych dowodów na to, że wydawanie Polaków NKWD na Wschodzie było powodem postaw Polaków wobec Żydów w czasie hitlerowskiej okupacji, opisywanych przez Grossa i innych. Jeśli takie dowody znasz, to proszę o źródła.

lis napisał(a):
Tu chodzi o umiarkowanie w biciu się w cudze piersi, Wujcio. Sporo Żydów tę sztukę opanowało do perfekcji. A dysponując globalnymi mediami, w tym w Polsce GW, urabiają opinie publiczną jednostronnie i nieproporcjonalnie do własnych win oskarżaja inne nacje.
Akurat globalne media są anty-żydowskie i pro-palestyńskie. Dlatego ludzie w Polsce mają tak przemielone umysły, że nie widzą prostych rzeczy na temat konfliktu blisko-wschodniego na przykład. Wielu chrześcijan również. Każdy powinien bić się we własne piersi i nie ma co udawać, że w Polsce mieliśmy jedynie bohaterów ukrywających Żydów, albo że było ich więcej niż tych, którzy ich wydawali. Uważam, że wujcio ma rację z obciążeniem całego narodu potężną winą, do której nasz naród po prostu nie che się przeznać, a zamiast tego bije się w piersi Żydów, odwracając uwagę od tematu.

P.S.
Judeofilia Kościoła polega na nieobcinaniu gałęzi, na której się siedzi (trawestując znane powiedzenie).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N lut 20, 2011 1:54 pm 
Offline

Dołączył(a): N paź 24, 2010 11:18 am
Posty: 12
Smoku, przeglądając twoje historyczne wpisy związane z tematem narodu żydowskiego,
z jaką pryncypialnością i żarliwością stajesz w obronie Izraela i tropisz wszelkie przejawy antysemityzmu,
nasuwa mi się tylko jeden wniosek, że nie robisz tego całkiem bezinteresownie,
może się mylę ale prawdopodobnie jesteś po prostu członkiem Hasbary.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N lut 20, 2011 1:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
:D No to Ci musze powiedzieć, że mylisz się, i to bardzo. Jestem tylko biblijnie wierzącym chrześcijaninem pochodzącym z pogan zresztą. Nie mam żadnego interesu w takim stawianiu sprawy, a powoduje mną wyłącznie miłość do Boga i do Jego Słowa. Reszta to pochodna powyższych.

"Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże" [Rzym. 11:28-29]

Jeśli Bóg w nas mieszka, to jakże mielibyśmy nie miłować Izraela?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N lut 20, 2011 7:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Określenie "zażydzony" jest lekceważące w stosunku do Żydów, o czym pisze nawet Słownik Języka Polskiego.

zażydzić — zażydzać lekcew. «doprowadzić do opanowania jakiegoś środowiska przez Żydów»
tyle słownik.

Lekceważęce nie znaczy obelżywe, jak twórczo sobie rozwinąłeś. Żydzi z NKWD zasługują na dużo ostrzejsza krytykę, to były bestie, podobne do tych z hitlerowskiego SS.
Cytuj:
Sprawiedliwe podejście do czyichś win nie oznacza, że należy stawać w gronie szyderców.

Ja nie szydzę z narodu żydowskiego, proszę mi nie wpierać. Paweł chyba nie szydził z Kreteńczyków, gdy o użył o niektórych pewnych słów - wszyscy wiemy jakich. A może Kreteńczyków wolno krytykować, a Żydów nie?
Cytuj:
Tak się składa, że Żydzi z NKWD nie byli religijni, więc określenie "groby pobielane" [Mat. 23:27] kompletnie do nich nie pasuje

Bardzo dobrze pasuje, bo mówi o zgniliźnie moralnej tych ludzi, i sądzę, ze Jezus mówił o zepsuciu hipokrytów spośród faryzeuszy.
Cytuj:
A swoją drogą, nie ma żadnych dowodów na to, że wydawanie Polaków NKWD na Wschodzie było powodem postaw Polaków wobec Żydów w czasie hitlerowskiej okupacji, opisywanych przez Grossa i innych.

Są dowody współudziału Żydów wraz z sowietami, NKWD w prześladowaniach, zbrodniach na Polakach, w tym deportacjach na Sybir. I te informacje przenikały do Polaków na zachodzie RP.
prof. Ryszard Szawłowki opisuje te zbrodnie, nie tylko Żydów, ale Ukraińców, Białorusinów. Mógłbym tu coś wkleić o miłosiernych Żydach z tamtych czasów, ale po co, kto zechce sam znajdzie.
Cytuj:
Język Pisma jest nadużywany przez tych, którzy chcą go naciągnąć w imię demonicznej ideologii - a Ty, świadomie lub nie, przyłączasz się do nich

Mamy się bać Boga, a nie krytyki nagannych postaw, w tym Żydów, Polaków, Ukraińców, Niemców, Amerykanów, etc.
Bóg kocha wszystkich, Żydów w szczególności wybrał i umiłować - straszenie antysemityzmem, które ktoś rozumie, jako zamykanie ust wszelkiej krytyki wobec Żydów - to łagodnie mówiąc nieporozumienie i na mnie nie robi wrażenia.

edit:
Cytuj:
Akurat globalne media są anty-żydowskie i pro-palestyńskie.

niezły żart, dodam kolejny, globalna finansjera nie jest żydowska.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N lut 20, 2011 7:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 5:19 pm
Posty: 89
W wielu miejscach Słowa Bożego,użyte jest sformułwanie - "jeśli znalazłem łaskę w oczach twoich", o dorastającym Jezusie powiedziane jest- "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi" (Ew.Łuk.2;52)
Moim zdaniem nawet wielu wierzących,łatwiej i szybciej "jakoś wytłumaczy" przestępstwa popełniane przez np.Serbów na Chorwatach,czy Chińczyków na Tybetańczkach, niż Żydów na Polakach,czy Żydów na Palestyńczkach.
Zastanawia mnie dlaczego u wielu...bardzo wielu...brak tej łaski w myśleniu o Żydach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N lut 20, 2011 7:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
znajomy pracuje w pewnym ministerstwie w Warszawie. Spora czesc urzednikow to Zydzi. Miedzy soba smieja sie z Polakow, ze "glupkami rzadza".
Kuzynka mojej zony ma nazwisko zblizone do zydowskich .Gdy wyjechala do USA dzieki nazwisku od razu byla "swoja".Oczywiscie nie przyznaje sie do bycia Polka, ta wstretna antysemitka, nazistka. To sa smutne fakty. Wystarczy pogooglowac, aby dowiedziec sie , ze 80 proc. Hollywod to Zydzi. Whoopi nawet zmienila nazwisko na Goldberg. Ulubionym przedmiotem drwin sa swieta katolickie czy chrzescijanskie. Jakos niewiele komedii smieje sie z Hanuki, Paschy czy innych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N lut 20, 2011 10:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Lisie, trudno się rozmawia z kimś, kto udaje, że nie wie, o co chodzi. Lekceważenie jakiegokolwiek narodu jest niewskazane, a z punku widzenia Biblii lekceważenie narodu żydowskiego jest niewskazane w szczególności. Bóg miłuje Izraela ze względu na praojców i dlatego my też powinniśmy, skoro jesteśmy dziećmi Bożymi.

lis napisał(a):
SW napisał(a):
Tak się składa, że Żydzi z NKWD nie byli religijni, więc określenie "groby pobielane" [Mat. 23:27] kompletnie do nich nie pasuje
Bardzo dobrze pasuje, bo mówi o zgniliźnie moralnej tych ludzi, i sądzę, ze Jezus mówił o zepsuciu hipokrytów spośród faryzeuszy.
Nieprawda. Jezus mówił do religijnych hipokrytów, którzy na zewnątrz sprawiali wrażenie mężów Bożych. Wystarczy przeczytać 23 rozdział Mateusza, żeby się o tym przekonać. Szkoda, że nie podajesz odnośników do fragmentów, które naginasz, żeby pasowały do Twojej teorii. Kolejnym przykładem jest rzekoma krytyka Kreteńczyków przez Pawła:

lis napisał(a):
Paweł chyba nie szydził z Kreteńczyków, gdy o użył o niektórych pewnych słów - wszyscy wiemy jakich. A może Kreteńczyków wolno krytykować, a Żydów nie?
Paweł nie krytykował Kreteńczyków, tylko zwodzicieli nauczających dla niegodziwego zysku:

"Wielu bowiem jest niekarnych, pustych gadułów, zwodzicieli, zwłaszcza pośród tych, którzy są obrzezani; Tym trzeba zatkać usta, gdyż oni oni to całe domy wywracają, nauczając dla niegodziwego zysku, czego nie należy. Jeden z nich, ich własny wieszcz powiedział: Kreteńczycy zawsze łgarze, wstrętne bydlęta, brzuchy leniwe. Świadectwo to jest prawdziwe, dla tej też przyczyny karć ich surowo, ażeby ozdrowieli w wierze" [Tyt. 1:10-13]

Używanie określeń typu "zażydzony" nie jest krytyką postępowania Żydów, tylko obelżywym odnoszeniem się do nich jako to narodu. A ja niczego twórczo nie rozwinąłem, tylko pokazałem, że dla nich takie określenie jest obelżywe. Wystarczy odrobina kultury, żeby ni używać określeń, o których wiemy, że są dla kogoś obelżywe. O Duchu Świętym już nie wspomnę, bo to powinno być oczywiste. Ale jakimś dziwny trafem nie jest.

lis napisał(a):
Są dowody współudziału Żydów wraz z sowietami, NKWD w prześladowaniach, zbrodniach na Polakach, w tym deportacjach na Sybir. I te informacje przenikały do Polaków na zachodzie RP.
Prosiłem o źródła dowodzące związku przyczynowo-skutkowego między przenikaniem tych informacji do Polaków na zachodzie RP a ich współudziałem w holokauście. Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno.

lis napisał(a):
niezły żart, dodam kolejny, globalna finansjera nie jest żydowska.
To może ja dodam jeszcze jeden, krążący na początku XX wieku: Wszystkiemu winni są Żydzi, masoni i cykliści.


Ostatnio edytowano N lut 20, 2011 10:08 pm przez Smok Wawelski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL