www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 1:58 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt mar 01, 2011 9:01 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 1:43 am
Posty: 13
Witam. Obejrzałem właśnie filmik pt fałszywi mesjasze. Ręce mi opadły. Nie znalazłem na forum wątku w tym temacie. Proszę więc o opinie co sądzicie o tym filmiku, wydaje mi się, że część wypowiedzi jest trochę wyjęta z kontekstu jednak nie zmienia to faktu, że większość tych wypowiedzi nie powinna paść w żadnym kontekście w świetle Pisma Świętego. Najbardziej zjeżyło mi włosy na głowie kiedy usłyszałem Creflo Dollar'a mówiącego, że gdy współżyjemy z żoną to uprawiamy seks z Jezusem!

1cz.1/7:
http://www.youtube.com/watch?v=ZNWd7KFN ... re=related


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 02, 2011 10:26 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Obejrzałem wszystkie części "fałszywych mesjaszy". Moje refleksje? Z jednej strony szok, że "takie" rzeczy się dzieją, z drugiej strony potwierdzenie ostrzeżeń zapisanych w Biblii.
Nie traktuję tego filmu jako materiału apologetycznego - nie taki był chyba zresztą cel (czasem mam trochę inne zrozumienie niektórych wersetów biblijnych, przytoczonych w filmie), lecz uważam, że każdy wierzący powinien to obejrzeć, aby widzieć zwiedzenia i fałszywe nauki, które są w innych krajach, a i w Polsce niektóre również.

Ilość informacji i "materiału dowodowego" odnośnie zwodzicieli, takich jak Benny Hinn, Todd Bentley, czy Sunday Adelaja, nie pozostawia wątpliwości, co do oceny ich działalności. Konfrontacja tego ze Słowem Bożym nie pozostawia moim zdaniem złudzeń co do ich prawdziwych intencji.

W filmie jest mnóstwo faktów, których nie znałem, a które powinny być przedstawiane w świetle dziennym. Ja po obejrzeniu tego jeszcze bardziej się utwierdziłem w słuszności studiowania i poznawania Pisma Świętego, aby trwać w Panu i jak najszybciej rozpoznawać każde zwiedzenia, każdą fałszywą naukę. To co zobaczyłem pokrywa mi się z 2 listem Piotra, który właśnie kończymy studiować na grupce.

Żal mi tysięcy ludzi, którzy za fałszywymi nauczycielami idą i jak sami twierdzą w filmie wierzą im bezgranicznie, do tego stopnia, że nie sprawdzają z Biblią tego, co słyszą i widzą. Żal mi ich, ale przecież dokonują oni wyboru, ślepo ufając danemu "nauczycielowi", czy dając się pociągnąć własnym pożądliwościom odnośnie chociażby bogactwa i łatwych pieniędzy...

Wiele by można jeszcze napisać, ale chyba najlepiej samemu obejrzeć i wyciągnąć wnioski.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 02, 2011 3:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 5:19 pm
Posty: 89
Mnie najbardziej zastanawia ignorancja ludzi słuchających tych pasterzy śmierci.
Jakby przyszli na spektakl do teatru i oczekiwali silnych wrażeń,mających zaspokoić potrzeby zmysłów.
No i wygląda na to,że dostają to po co przyszli.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 11:56 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Adams napisał(a):
Proszę więc o opinie co sądzicie o tym filmiku, wydaje mi się, że część wypowiedzi jest trochę wyjęta z kontekstu...

i tu jest "pies pogrzebany"... mimo, że wielu z tamtejszych nauczycieli nie przyjmuję i nie akceptuję to jednak baaaaardzo nie podoba mi się fakt, że autor tego filmiku jest zwykłym manipulatorem, który przekręca i naciąga pewne wypowiedzi, aby udowodnić swoje... kilka rzeczy udało mi się kiedyś przypadkiem sprawdzić i okazało się, że wypowiedzi są totalnie powyciągane z kontekstu i ich autor nie miał na myśli tego co przedstawił autor filmiku... zarówno autor tego filmiku jak i jego bohaterowie, są po jednych pieniądzach...

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 12:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
przepraszam bardzo, ale proszę o więcej konkretów, bo póki co to też jesteś po jednych pieniądzach, Hardi. czyli puściłeś coś co mówiąc delikatnie jest pomówieniem autora filmiku.
mi nie chciałe się wszystkiego oglądać. trochę się podtrułem i starczy.
ale jeśli Ty przebrnąłeś, podaj źródła proszę, sprawdzimy wspólnie, porównamy

K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 1:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Koriel napisał(a):
podaj źródła proszę, sprawdzimy wspólnie, porównamy

z tym to powinieneś wyskoczyć do autora tego filmiku, bo to on podaje tylko kilku sekundowe wypowiedzi BEZ PODANIA ŹRÓDŁA i na ich podstawie buduje jakąś teorię, gdyby gość był uczciwy i rzetelny to podałby źródła, aby każdy mógł sam sprawdzić i przekonać się co bohaterzy tego filmiku mają myśli...

mi udało się kiedyś przypadkiem zobaczyć ten brak rzetelności, akurat tak się złożyło, że oglądałem krucjatę Beny Hina, a dzień później filmik o fałszywych mesjaszach i mimo, że nie lubię Hina zobaczyłem, że miał on coś zupełnie innego na myśli i mówił o czymś zupełnie innym niż to co mu zarzucał autor tego filmiku, wyciął słowa przed i po , a zostawił tylko to co mu odpowiadało :?

mi zawsze zapala się czerwona lampka ostrzegawcza gdy ktoś cytuje fragmenty czyiś wypowiedzi (czy to audio czy w formie pisemnej) bez podania źródła, bo jak życie już nie raz mi pokazało, często dochodzi do zwykłych manipulacji

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 2:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Hardi napisał(a):
mi zawsze zapala się czerwona lampka ostrzegawcza gdy ktoś cytuje fragmenty czyiś wypowiedzi (czy to audio czy w formie pisemnej) bez podania źródła, bo jak życie już nie raz mi pokazało, często dochodzi do zwykłych manipulacji
Ależ Ty robisz w tym momencie dokładnie to samo. Nie podajesz ani źródeł, ani konkretnych wypowiedzi, tylko opowiadasz jakieś "coś kiedyś o kimś" - mnnie się też zapala czerwona lampka, jak czytam te Twoje niejasne insynuacje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 2:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
Niestety, S Wawelski ma rację i o to mi chodziło.
Ty też zarzucasz coś komuś ( tj. autorowi filmiku ) mówisz sprawdziłem a nie podałeś źródła.

Ja myślę że o Bennym "Szatanie" Hinnie, to nawet nie ma co dyskutować, jego owoce są powszechnie widoczne, znane i niestety lubiane, ale takie czasy...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 2:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Oglądałem to już daaaawno temu i nie sporządzałem notatek, bo ja nie tworzę stron, filmików itd. przeciwko łowcom zwiedzeń, ale skoro ktoś (a konkretnie w tym przypadku łowca zwiedzeń) tworzy jakiś materiał, który ma obnażyć coś tam i kogoś tam i rozpowszechniania to w sieci gdzie się tylko da, to powinien podać źródła, bo tego wymaga uczciwość i rzetelność.

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 2:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jeśli nie masz konkretnych źródeł na poparcie swoich oskarżeń, to po prostu "wykorzystaj okazję, żeby siedzieć cicho". Inaczej oskarżasz bezpodstawnie, nie zachowując zasady domnieniania niewinności. Nauczania Benny Hinna są powszechnie znane i dostępne nie tylko w książkach lecz już teraz nawet w telewizji. Można sobie spokojnie wszystko posprawdzać. Źródła do tych samych lub podobnych wypowiedzi są również w książkach na ten temat. Polecam szczególnie "Christianity in Crisis" i "Counterfeit Revival" Hanegraafa. Dużo przypisów i źródeł do konkretnych wypowiedzi, częściowo cytowanych w filmie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 3:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Smok Wawelski napisał(a):
Jeśli nie masz konkretnych źródeł na poparcie swoich oskarżeń, to po prostu "wykorzystaj okazję, żeby siedzieć cicho". Inaczej oskarżasz bezpodstawnie, nie zachowując zasady domnieniania niewinności.

nie rozśmieszaj mnie teraz, bo jak najbardziej tolerujesz opluwanie ludzi bez podania źródła, ale jeśli ktoś podda w wątpliwość to opluwanie to nagle domagasz się jakiś dowodów... żenada na maxa... ale tak to jest gdy bardziej jest łowcą zwiedzeń niż chrześcijaninem, (jedno z drugim nie idzie w parze) :?

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 3:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Hardi napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Jeśli nie masz konkretnych źródeł na poparcie swoich oskarżeń, to po prostu "wykorzystaj okazję, żeby siedzieć cicho". Inaczej oskarżasz bezpodstawnie, nie zachowując zasady domnieniania niewinności.
nie rozśmieszaj mnie teraz, bo jak najbardziej tolerujesz opluwanie ludzi bez podania źródła, ale jeśli ktoś podda w wątpliwość to opluwanie to nagle domagasz się jakiś dowodów... żenada na maxa... ale tak to jest gdy bardziej jest łowcą zwiedzeń niż chrześcijaninem, (jedno z drugim nie idzie w parze) :?
Źródła do sprawdzenia ewentualnej manipulacji są powszechnie dostępne, o czym napisałem powyżej. Źródłem bezpośrednim są sami "nauczyciele", których w filmie można zobaczyć i posłuchać. To, czy ich słowa zostały wyjęte z kontekstu czy nie, można sprawdzić. Jeśli zarzucasz komuś manipulację, to musisz to udowodnić. Jeśli nie potrafisz udowodnić, to nie oskarżaj. Niestety, zwodziciele i zwiedzeni są najbardziej przeciwni piętnowaniu zwiedzeń. Dlatego Juda pisze, żeby ratować tych, którzy mają jeszcze jakieś wątpliwości [Judy 22-23] bo oni myślą własną głową i jeśli umiłują prawdę, to nie dostaną obłędu [II Tes. 2:10-11]. Który jest już powszechnie widoczny w Kościele niestety.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 3:54 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Aż obejrzałam.Film mało ciekawy,jakiś pocięty,poszarpany,emocjonalny,.Osobiste moje uczucia...nic nie wnoszący.Zero.Kto jest autorem.?
Za to następny jest godny polecenia.Z imienia i nazwiska :D prowadzony przez Andrew Strom http://www.youtube.com/watch?v=dqRleTujZew&NR=1

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 8:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
Cytuj:
ale tak to jest gdy bardziej jest łowcą zwiedzeń niż chrześcijaninem, (jedno z drugim nie idzie w parze)


Hej Hardi,
czy ty się przypadkiem nie zapędzasz z językiem?

tzw. łowcy herezji, łowcy zwiedzeń, to ludzie którzy - przynajmniej Ci których znam - są obdarzeni rozróżnianiem duchów.
Tylko że żyjemy w czasach gdy jest to najmniej popularny w usługiwaniu dar, gdyż naraża używającego na oskarżenia o brak miłości, choćby był jej wcieleniem. Naraża też Kościół na weryfikację własnych mód, przemyśleń, przyzwyczajeń a i przywódcy i większość wierzących jest zbyt leniwa, aby siedzieć jak berejczycy i sprawdzać czy tak się rzeczy mają.

tak, jestem łowcą herezji, tak, miewałem problemy w macierzystym zborze, ale ów zbór, jakbys poczytał, nie słuchając choćby moich, ale też kilku innych zachęcających do sprawdzania, miał i ma nadal z tego powodu kilka niekiedy dość poważnych problemów.
no bo przecież dary przeminęły a ja jestem tępym Żydem...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 9:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Mi sie podobalo jak ten lament o "lowcach zwiedzen" Smok skomentowal - ze najglosniej protestuja zwiedzeni i zwodziciele... bo wlasnie ze tak! czemu mi to wczesniej nie przyszlo do glowy, gdy sluchalam te wrzaski na kazdego, kto sie zajaknie o falszu wsrod wierzacych...

Przepraszam, ze jakby nie w temacie, ale obilo mi sie o oczy takie cos (ze tez czlowiek moze chodzic gdzies latami, a o takich perelkach nic nie wiedziec, chociaz z obserwacji wszystko na to wskazywalo, ale bylo jakby zakamuflowane):

Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Lublinie:

Ekumenia[edytuj]

Zbór lubelski był inicjatorem jednego z pierwszych polskich kontaktów ekumenicznych pomiędzy Kościołem katolickim, a Kościołami protestanckimi. Miało to miejsce w okresie posoborowym. Kontakty katolicko-ewangeliczne rozpoczęły się w 1968. Ich efektem były wspólne spotkania biblijne, w których uczestniczyli ewangeliczni chrześcijanie i katolicy. Księża katoliccy wielokrotnie gościnnie uczestniczyli w nabożeństwach ewangelicznych. Chór miejscowego zboru wystąpił również na forum rzymskokatolickiej archikatedry lubelskiej.

W chwili obecnej zbór nie posiada żadnych kontaktów z Kościołem Rzymskokatolickim.
Z Wikipedii


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL