www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N maja 19, 2024 7:06 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So wrz 08, 2012 3:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
kristina napisał(a):
Fakt Aolsza .Świat się wlewa do kościoła.Dzieci Boże dają się oszukać bo truciznę dostają w małych dawkach w pudełeczkach z napisem "chrześcijańskie".
Zaczęło się od psychologii i idzie dalej.Ale to metoda stara jak świat.Przypudrować,pomalować, napisać "chrześcijańskie" i leeeci.
Przykre ale ja unikam prawie wszystkiego co ma tytuł - chrześcijańskie.
Wolę śwaitowy film, światową książkę i światową restaurację.Przynajmniej nie mam złudzeń i wiem czego się spodziewać.
Ale też im mniej tego swiata tym lepiej - myślę o zależnościach, kontroli, .Ale to juz jest inny watek :D
Pan Jezus ostrzegał - mamy być czujni.

Powiedz mi Krystynko jak reaguje Duch Święty kiedy płacisz za światowe filmy, światowe książki i inne świeckości? Czy Biblia nie uczy nas abyśmy inwestowali w Królestwo Boże? Bo kto sieje dla ciała swego, z ciała żąć będzie skażenie, a kto sieje dla Ducha, z Ducha żąć będzie żywot wieczny. Galacjan 6:8

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So wrz 08, 2012 5:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Duch Święty reaguje spokojnie.Bez obrazy.Lubię dobre książki. Świnstw przed oczy nie stawiam.
A inwestuję w Królestwo Boże jak Duch Święty dyktuje.
Rozumiem,że kupienie ksiązki nie chrześcijańskiej traktujesz jako sianie dla ciała?
Można pójść dalej i kupno czekolady traktować jako dogadzanie ciału :D
Ale dziekuję za ciekawą myśl.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So wrz 08, 2012 7:08 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
No to jakaś akcja jest, całe zbory jadą do Krakowa ?
http://kzlublin.pl/kz/
Cytuj:
16.IX.2012 godz 10.00 Nabożeństwo nie odbędzie się z powodu wyjazdu zboru na Festiwal Życia w Krakowie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So wrz 08, 2012 8:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 3:02 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Będzin
:D normalnie synagoga szatana to przy was to raj , czy jest ktoś jeszcze w Polsce przez was nie rozsądzony . To takie biblijne . Napiszcie lepjej jakie dobre rzeczy czyni Bóg w waszym życiu - o uzdrowieniach i cudach nie piszcie bo i tak nikt nie uwierzy . Zdobywajcie ludzi przez studium Słowa Bożego , czasami zastanawiam sie kto jest gorszy świadkowie Jehowy czy wy nie omylni forumowicze . Tych którzy inaczej postępują przepraszam i zachęcam do Krakowa na Festival Życia !

_________________
Jozue.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So wrz 08, 2012 8:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
O wyłamał się jeden ! Brać go !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So wrz 08, 2012 9:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Dzik napisał(a):
O wyłamał się jeden ! Brać go !
W sensie, żeby brać go na poważnie? Nie, dziękuję. On już tu bywał i nie pisał poważnie. A potem przepraszał. A teraz znowu pisze to, za co już przepraszał.

http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... f&start=15

Niech się chłop zdecyduje, czy jesteśmy dla niego inspiracją czy synagogą szatana. A na festiwal życia wolno mu zapraszać. Nam wolno nie zapraszać. Mamy wolny kraj. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn wrz 10, 2012 11:19 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Żartowałem. Jozue chyba też bo po co nazywać kogoś na forum internetowym "synagogą szatana". Swoją drogą smoku mógłbyś wyjść za winkiel i przejść się na imprezę chociażby po to, żeby uświadomić chociaż kilku, że telewizyjne show to jeszcze nie chrześcijaństwo. Pewnie przegrasz z mainstreamem, ale powalczyć warto.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn wrz 10, 2012 11:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Trzeba to podkreślić bardzo wyraźnie, że Festiwal on bardzo ściśle związany z Nową Ewangelizacją, gdzie w centrum jest Jezus Eucharystyczny. Pytanie więc jakiego Jezusa i jaka Ewangelię beda tam zwiastować ? "Ostatni raz Festiwal odbył się na Litwie w Wilnie. Dlaczego w Pl? Ponieważ Polskę uważamy za opokę chrześcijaństwa w Europie – mówi Pavils Levuskans i dodaje – Chcielibyśmy mieć swój maleńki wkład w wysiłki nowej ewangelizacji, żeby Polska nadal była krajem chrześcijańskim i katolickim."

http://www.radiomaryja.pl/informacje/fe ... -krakowie/

coś więcej o Nowej Ewangelizacji - http://www.tiqva.pl/multimedia/179-inny-jezus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn wrz 10, 2012 12:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Dzik napisał(a):
Swoją drogą smoku mógłbyś wyjść za winkiel i przejść się na imprezę chociażby po to, żeby uświadomić chociaż kilku, że telewizyjne show to jeszcze nie chrześcijaństwo. Pewnie przegrasz z mainstreamem, ale powalczyć warto.
Tam, na miejscu, prawdopodobnie nikogo nie będzie sensu o niczym uświadamiać. Jeśli ktoś przyjdzie i zobaczy telewizyjne show zamiast chrześcijaństwa, ale nie będzie mu to przeszkadzać, to znaczy że jest w stanie, w którym nie da się przekonać. Najwyżej potraktuje mnie jako "synagogę szatana", bo Jozue chyba raczej nie żartował.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn wrz 10, 2012 12:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Jozue - jeśli brak Ci cudów, zapraszam na priv.Z góry uprzedzam,że nie przekonuję i nie dyskutuję i nie dzielę włosa na czworo.Po prostu mogę Ci napisać co Pan Jezus robi i czego doswiadczam a Ty albo uwierzysz albo nie.Wolna wola :wink:

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 11, 2012 9:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
W dzisiejszy pustych czasach wolałbym usłyszeć ewangelię o klauna niż w ogóle. Fakt głoszą ewangelię w wersji light no, ale przecież Duch jest w stanie zrobić coś dobrego nawet z badziewia. Pamiętam przecież, że swoje pierwsze przemyślenia o Bogu zacząłem po oglądnięciu 6 minutowego filmu "Katedra" Tomka Bagińskiego. Ewangelia to nie była, ale odpowiednie kroki podjąłem. Może po prostu sprawdza się tu znane przysłowie "Zapomniał wół..."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 11, 2012 9:28 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Przepraszam bardzo, Duch Świety nigdy nie posługuje się badziewiem !!!!!!!!!!! A badziewie rodzi badziewie, niestety.... Biblia to badziewie z badziewa nazywa plewą i kąkolem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 11, 2012 2:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 9:13 pm
Posty: 132
zgadzam się z "Dzikiem".Ktoś musi mówić o Bogu na szerokim forum,szczególnie w Polsce.O Panu Jezusie szczególnie u nas,gdzie około pół wieku nie było mówione.Gdzie się choć o Wszechmocnym wspomina,to należy to popierać,bo wielu myśli,że Boga nie ma.Że Pan Jezus to był dobry człowie a Duch Święty nie istnieje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 11, 2012 2:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Dzik napisał(a):
W dzisiejszy pustych czasach wolałbym usłyszeć ewangelię o klauna niż w ogóle. Fakt głoszą ewangelię w wersji light no, ale przecież Duch jest w stanie zrobić coś dobrego nawet z badziewia. Pamiętam przecież, że swoje pierwsze przemyślenia o Bogu zacząłem po oglądnięciu 6 minutowego filmu "Katedra" Tomka Bagińskiego. Ewangelia to nie była, ale odpowiednie kroki podjąłem. Może po prostu sprawdza się tu znane przysłowie "Zapomniał wół..."

Oczywiście Bóg dla swoich celów może użyć i oślicę. Miałem jednego więźnia, ktory przyszedł na pierwsze spotkanie z czajem(narkotyk wytwarzany przez więźniów z herbaty), na następnych spotkaniach słuchał i był ''sztywny'' jakby go Ewangelia nie dotykała. Po paru miesiącach pojechał do Zakładu w Kamińsku. Tam prowadził ''Szkołę Życia'' Pop Prawosławny. Marcin na tych wykładach oddał życie Bogu. Teraz ma gorące serce, raz w tygodniu dzwoni i opowiada o błogosławieństwach Chrystusa w zakładzie karnym. Jest mi wdzięczny że to ja pierwszy mówiłem mu o zmianie życia. Ot taka praca zbiorowa :wink: Nie zmienia to faktu że Biblia jest jedyną prawidłową instrukcją obsługi z której powinnniśmy czerpać wzorce ewangelizacji.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 11, 2012 4:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Chcę rozwinąć swoją myśl, coby być dobrze zrozumianym. Bóg powołuje "badziewie" ale z tego badziewia czyni poprzez Ducha Świętego Swoje naczynie, a to nie jest już badziewiem. I w tym znaczeniu napisałem, że Bóg nie używa badziewia. Piękny obraz tej zasady mamy w obsłudze Namiotu Świdectwa za czasów Mojżesza i w kilku fragmentach NT
1. "Ale to, co u świata głupiego, wybrał Bóg, aby zawstydzić mądrych, i to, co u świata słabego, wybrał Bóg, aby zawstydzić to, co mocne,
I to, co jest niskiego rodu u świata i co wzgardzone, wybrał Bóg, w ogóle to, co jest niczym, aby to, co jest czymś, unicestwić," 1 Kor. 1:27-28

2."W wielkim zaś domu są nie tylko naczynia złote i srebrne, ale też drewniane i gliniane; jedne służą do celów zaszczytnych, a drugie pospolitych. Jeśli tedy kto siebie czystym zachowa od tych rzeczy pospolitych, będzie naczyniem do celów zaszczytnych, poświęconym i przydatnym dla Pana, nadającym się do wszelkiego dzieła dobrego." 2Tym. 2:20-21


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL