www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz maja 09, 2024 3:10 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 3:54 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Christweapon - myślę,że dobrze iz czujny jestes ALE..
Niedługo samo słowo "wiara" będzie działało odstraszająco.I byłoby dobrze,żeby nie łączyć wiary z ruchem wiary
Przegiąć w stronę niedowiarstwa w Boże działanie jest równie łatwo i niebezpiecznie.
Nie będę rzucała cytatami bez kontekstu :wink: zatem polecam 11 rozdział Listu do Hebrajczyków.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 4:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
tercjusz napisał(a):
Gdzie tam krytyka? raczej ubolewanie podobnie jak ja to czynię ubolewając nad Waszą zawziętością w oczernianiu Bożych sług. Jak więc sam, widzisz król Dawid zostawia to osądowi Bożemu a nie mści się sam. Co też robię i ja. EOT.
Krytykę pogrubiłem. Myślę, że każdy czytelnik znający język polski potrafi zinterpretować te wypowiedzi Dawida. Oczerniasz Ty sam, ponieważ merytoryczną krytykę na podstawie Słowa Bożego próbujesz przedstawić jako "oczernianie Bożych sług". Tutaj nikt się na nikim nie mści, jak próbujesz kłamliwie insynuować. Nikt nikogo nie zabija. Nawet nikt nie ma osobistych sporów z osobami, których nauki krytykujemy w świetle Pisma. Nie wiem, skąd wziąłeś "zawziętość w oczernianiu". Ja widzę z Twojej strony zawziętość w obronie zwodzicieli i pomysłowość w przekręcaniu Słowa Bożego, żeby ich bronić. Było to widać w innym wątku.

Nie odpowiedziałeś na moją prośbę: Proszę pokazać na podstawie Biblii, że istnieje zakaz krytyki nauczania lub postępowania opartej na Słowie Bożym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 4:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 1:01 pm
Posty: 28
kristina napisał(a):
Christweapon - myślę,że dobrze iz czujny jestes ALE..
Niedługo samo słowo "wiara" będzie działało odstraszająco.I byłoby dobrze,żeby nie łączyć wiary z ruchem wiary
Przegiąć w stronę niedowiarstwa w Boże działanie jest równie łatwo i niebezpiecznie.
Nie będę rzucała cytatami bez kontekstu :wink: zatem polecam 11 rozdział Listu do Hebrajczyków.

Amen!
Smok Wawelski napisał(a):
Nie odpowiedziałeś na moją prośbę: Proszę pokazać na podstawie Biblii, że istnieje zakaz krytyki nauczania lub postępowania opartej na Słowie Bożym.

Z sofistycznymi i aroganckimi pełnymi ignorancji wypowiedziami nie polemizuję, nie widzi Pan na końcu mojej ostatniej wypowiedzi, skrótu EOT?

_________________
"Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz." List do Rzymian 16,22
"Wędrówka Pielgrzyma", opowieść John'a Bunyan'a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 4:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
kristina napisał(a):
Christweapon - myślę,że dobrze iz czujny jestes ALE..
Niedługo samo słowo "wiara" będzie działało odstraszająco.I byłoby dobrze,żeby nie łączyć wiary z ruchem wiary
Przegiąć w stronę niedowiarstwa w Boże działanie jest równie łatwo i niebezpiecznie.
Nie będę rzucała cytatami bez kontekstu :wink: zatem polecam 11 rozdział Listu do Hebrajczyków.

Droga Krysiu, kiedyś byłem gorącym zwolennnikiem tzw.''mężów'' czy ''sług'' Bożych. Teraz po 15 latach po moim nawiedzeniu :wink: zastanawiam się dlaczego Bóg potrzebuje ,,Korzenia,, DO UZDRAWIANIA, a nie może tego zrobić na grupie domowej, gdzie 2 lub 3 osoby trzymają się za ręce i modlą się o uzdrowienie? Gdybym wcześniej nie słyszał od wspólnej znajomej(mojej i Leszka) o czytaniu książek Hagina, nie założyłbym tego wątku. Wcześniej bracia już wypowiadali się o Korzenieckim: viewtopic.php?f=1&t=1334&start=15 Rozumiem co chcesz przekazać, że we wszystkim musi być balans. :D

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 4:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
tercjusz napisał(a):
Z sofistycznymi i aroganckimi pełnymi ignorancji wypowiedziami nie polemizuję, nie widzi Pan na końcu mojej ostatniej wypowiedzi, skrótu EOT?
Regulamin tego forum, który Pan zapewne przeczytał, zabrania uchylania się od pytań zawartych w trakcie dyskusji i dotyczących interpretacji Pisma. Jeśli Pan nie chce polemizować na podstawie regulaminu, to niech Pan nie polemizuje w ogóle. Pańskie epitety nie robią na mnie specjalnego wrażenia. Co do ignorancji, to jak na razie Pan usiłuje dowolnie żonglować cytatami, żeby bronić złej sprawy.

Więc proszę po raz trzeci: Proszę wykazać na podstawie Biblii, że krytyka nauczania lub praktyk dokonywana na podstawie Słowa Bożego jest zabroniona.

Nie jesteśmy w czasach Starego Testamentu, nie mamy "nietykalnych namaszczonych" nie podlegających żadnej krytyce. Nauczanie apostolskie jest w tej sprawie jasne i dotyczy wszystkich, choć Pan stara się tę prawdę wypaczyć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 4:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Hmmm Chris.Nie wiem dlaczego Bóg chce posłużyć się bratem Korzeniem tak jak i nie wiem dlaczego posłużył się osłem.
Dlaczego czasami posługuje się mną czy Tobą.
Może to Jemu zostawmy.
Tak. Chodzi mi o kolokwialnie mówiąc - nie przeginanie.A nie o nie tykanie czy nie tykanie sług Boga.
Nadal polecam 11 rozdział Listu do Hebrajczyków.Mogę nawet wkleić :D

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 4:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 1:01 pm
Posty: 28
Smok Wawelski napisał(a):
to niech Pan nie polemizuje w ogóle...

Wedle życzenia, życzę "miłej zabawy" na "własnym podwórku". Bo tak odbieram cel tej strony. Żenujące! :oops: oczernianie, Bożych sług, zero kontekstowej i rzeczowej argumentacji biblijnej...
Bywajcie Państwo zdrowi, z Bogiem!

_________________
"Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz." List do Rzymian 16,22
"Wędrówka Pielgrzyma", opowieść John'a Bunyan'a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 4:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
kristina napisał(a):
Tak. Chodzi mi o kolokwialnie mówiąc - nie przeginanie.A nie o nie tykanie czy nie tykanie sług Boga. Nadal polecam 11 rozdział Listu do Hebrajczyków. Mogę nawet wkleić
Nie, nie musisz. Znajdziemy sobie. :D

Problem polega na tym, że wiara z Hebr. 11 to nie jest ta sama wiara, którą głosi Ruch Wiary. Dokładne omówienie tej różnicy jest w którejś części wykładów Justina Petersa, które zalinkowałem powyżej. Z jednej strony rozumiem balans, a z drugiej nie należy mylić prawdy z jej podróbką.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 5:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
tercjusz napisał(a):
Panie T.S.CHRISTWEAPON proszę nie siać paniki
tercjusz napisał(a):
Po drugie to nie wiem czy Pan osobiście poznał

Panie Chistweapon, Panie Smoku Wawelski .... ależ dworskie klimaty się podziały na tym Forum!

Czy ja też bym mogła otrzymać taki tytuł? O, pani ... ! Podoba mi się :)
Pani Mamo Muminka! :lol: :D

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 7:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Też chcę, żeby mówiono do mnie Pan Dzik. To bardzo zdrowe. Bratanie się stwarza za dużo poufałości i tak ciągle jest darcie kotów :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 30, 2013 12:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
A wiesz Dziku,że masz rację.Serio, serio.
W naszej kulturze forma" pan" "pani" narzuca pewien dystans.I kłócić się jakoś trudniej :)))
Z drugiej strony- skoro jestesmy rodziną?Panie bracie?
No drzewiej było to oznaką szacunku i kindersztuby - Pani matko, Panie ojcze
Z poważaniem :)

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 12:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
No tak to już jest. Lepszy jest ten dystans niż hipokryzja słowna. Byłem ostatnio na jakimś spotkaniu gdzie było wielu ludzi z różnych krajów i padło pytanie co dla każdego jako przedstawiciela danej nacji jest najważniejsze. Niemcy, Francuzi, Anglicy odpowiadali krótko, że to i tamto tylko my Polacy (żona i ja) nie mogliśmy zatrzymać potoku słów o niezdecydowaniu, romantyźmie, wiecznym poszukiwaniu czegoś nieokreślonego. Wniosek z tego taki, że pomimo iż nie można nam odmówić odwagi i rozmachu to jednak takie zasady chociaż trochę hamują nasze charaktery i redukują szkody powstałe w wyniku ciągłych bijatyk słownych. Może po prostu jeszcze nie dorośliśmy do braterstwa... :cry:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 12:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Hm, świetny moment, żeby powiedzieć i zaświadczyć o spełnieniu w Jezusie Chrystusie dla każdego człowieka, bez względu na jego narodowość.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 1:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Też uważam że to spotkanie mogło być początkiem drogi z Chrystusem dla wielu słuchaczy. Ja osobiście nie mam śmiałości, żeby zaczepiać innych, ale jak ktoś mnie ''ciągnie za język'' to muszę powiedzieć Ewangelię, bo wiem że to Bóg zaaranżował tą sytuację.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 2:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Raczej o właściwym ukierunkowaniu niż spełnieniu :) Albo lepiej spełnieniu, ale w procesie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL