www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 10:17 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 25, 2013 2:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Czytając ten artykuł: http://www.leszekkorzeniecki.pl/index.p ... -fragment/ mam wrażenie że Korzeń zachacza o Ruch Wiary. Co myślicie?

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 12:43 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 1:01 pm
Posty: 28
T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):
Czytając ten artykuł: http://www.leszekkorzeniecki.pl/index.p ... -fragment/ mam wrażenie że Korzeń zachacza o Ruch Wiary. Co myślicie?

Myślę, że wylewasz dziecko z kąpielą. Jak ktoś pisze coś o wierze to zaraz zwiedziony?
A Apollos, który prawdopodobnie był autorem listu do hebrajczyków gdy pisał, że wiara jest pewnością i przekonaniem i że bez tej wiary podobać się Bogu nie możemy. To też zanegujesz autora tego listu? Tam w tym liście właśnie ten list obecnie studiuję ponownie, że mamy baczyć aby nasze serce nie stało się bez wiary, czyli złe (Hbr3:12). Naprawdę więc to jest niebezpieczna postawa. Więc mów co chcesz. ale ja w swoim życiu postanowiłem ufać Bogu we wszystkim i trzymać się mocno swojego wyznania wiary, bowiem wiem komu zawierzyłem.
A odnośnie Leszka Korzenieckiego mnie on jak najbardziej przekonuje, nie tylko w tym artykule, lecz również w jego książce o uzdrowieniu "Bóg ciągle uzdrawia," którą polecam.
Przyjrzyj się bliżej świadectwom jego służby, w jego kościele, w programie niedawno wyemitowanym w TV.
http://www.youtube.com/watch?v=mtwlqPnX488

_________________
"Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz." List do Rzymian 16,22
"Wędrówka Pielgrzyma", opowieść John'a Bunyan'a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 1:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Znam go osobiście i tylko taki sposób poznania mnie interesuje. Jak dla mnie jest po prostu człowiekiem, który całym sercem idzie za tym w co wierzy i nie zamierzam dowiedzieć się niczego więcej o Nim, a jeśli wszedł w coś ciemnego to już nie moja sprawa bo wiem, że jest człowiekiem, który został wyciągnięty z naprawdę wielkiej ciemności. Znudziłem się już chrześcijaństwem "wojen okopowych", a co z tego wyjdzie czas pokaże 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 1:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Oczywiście, że Korzeniecki zahacza o Ruch Wiary. I to jest niepokojące. Ale jak ktoś ma ochotę iść tą drogą, to można go tylko ostrzegać. Decyzję musi podjąć sam. Najgorsze jest to, że słabi są pociągani taką teologią "wiary w wiarę". A potem są problemy.

http://www.youtube.com/watch?v=_seXSXk5 ... GgYyvmCc0=


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 2:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 1:01 pm
Posty: 28
Smok Wawelski napisał(a):
A potem są problemy.

Problemy ma ten kto się ich doszukuje na siłę... :|

_________________
"Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz." List do Rzymian 16,22
"Wędrówka Pielgrzyma", opowieść John'a Bunyan'a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 2:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Nie, kolego. Problemy są rzeczywiste. Nawet dramaty. I nie trzeba się ich doszukiwać na siłę. Obejrzy sobie link. Ruch Wiary skrzywdził już bardzo wielu ludzi, i wiele kasy na nich zarobił. Lepiej być trzeźwym i czuwać niż łykać wszystko jak leci, a potem płakać. Ale ostatecznie każdy ma wolną wolę...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 2:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 1:01 pm
Posty: 28
Smok Wawelski napisał(a):
Nie, kolego. Problemy są rzeczywiste. Nawet dramaty. I nie trzeba się ich doszukiwać na siłę. Obejrzy sobie link. Ruch Wiary skrzywdził już bardzo wielu ludzi, i wiele kasy na nich zarobił. Lepiej być trzeźwym i czuwać niż łykać wszystko jak leci, a potem płakać. Ale ostatecznie każdy ma wolną wolę...

Po pierwsze to Pana kolegą nie jestem, więc wypraszam sobie taki ton wypowiedzi. Po drugie to nie wiem czy Pan osobiście poznał Pastora Leszka Korzenieckiego, że śmie Pan cokolwiek insynuować jego osobie i służbie. Ja z kolei poznałem osobiście tego brata i będąc spokojny o jego teologię i nauczanie, wierzę, że będzie ono dalej służyć na chwałę Bożą ku zbudowaniu całego kościoła - ciała Chrystusowego.
Pozdrawiam.

_________________
"Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz." List do Rzymian 16,22
"Wędrówka Pielgrzyma", opowieść John'a Bunyan'a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 2:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Utworzyłem ten temat, bo wcześniej pewna znajoma mówiła mi, że Korzeń zaczytuje się w Kenecie Haginie.
Artur Ceroński wysyłał pewnemu więźniowi książki prekursorów Ruchu Wiary i jego słaby stan psychiczny się strasznie pogorszył. Wcześniej miał omamy że ma demony i cały kryminał stał na bacznośc, bo osadzony ''zielonoświątkowiec'' szalał. Jeden pastor z Łęcznej przekonywał go, że jeśli chce być uwolniony, to musi to być przez ''specjalnych braci'', którzy mają dar uwalniania. Ostatnio chciał uciec z sądu i ponownie otrzymał kategorię N - niebezpieczny. Przez EKSCESY które wywołują publikacje Ruchu Wiary, pracownicy więzienia patrzą na mnie jak na nawiedzeńca i dziękuję Bogu, że na ten rok mam przedłużoną przepustkę do Aresztu. Wiadomo nie wszyscy od RW dostają kota, tak jak nie wszyscy pijący są alkoholikami, ale ja przestrzegam. :evil:

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 3:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 1:01 pm
Posty: 28
Panie T.S.CHRISTWEAPON proszę nie siać paniki wynikających bądź to z wyolbrzymiania jakiejś sprawy lub z plotek o jakichś więźniach i o kaznodziejach, oczerniając tym samym służbę Bożych mężów. Nie wiem czy jest Pan świadomy Bożego sądu gdy ktoś dotyka namaszczonego, tak jak był świadomy król Dawid gdy miał okazję dwukrotnie zabić króla Dawida a tego nie uczynił. Czy Saul nie był winien nieposłuszeństwa Bożego? Owszem był i wystarczająco było to dowiedzione o tym w biblii. Jednak król Dawid miał na tyle mądrości Bożej, że mimo że żył w czasach Starego Testamentu to coraz lepiej rozumiał nowotestamentową zasadę, że nie walczymy z krwią i ciałem. Pragnę i modlę się aby twórcy tego forum i strony Ulica Prosta wyprostowali swoje ścieżki przed Panem! W innym przypadku tak jak Bóg potrafił usuwać świeczniki zborów, strącać władców z tronów, (Objawienie św. Jana 2:5), tak i będzie zapewne potrafił usunąć Państwa stronę.
Pozdrawiam.

_________________
"Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz." List do Rzymian 16,22
"Wędrówka Pielgrzyma", opowieść John'a Bunyan'a


Ostatnio edytowano Wt sty 29, 2013 3:33 pm przez tercjusz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 3:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
tercjusz napisał(a):
Panie T.S.CHRISTWEAPON proszę nie siać paniki wynikających z plotek o jakichś więźniach oczerniając tym samym służbę Bożych mężów. Nie wiem czy jest Pan świadomy Bożego sądu gdy ktoś dotyka namaszczonego, tak jak był świadomy król Dawid gdy miał okazję dwukrotnie zabić króla Dawida a tego nie uczynił.
A czy ktokolwiek chce zabić Leszka Korzenieckiego? Czy coś się Panu aby nie pomyliło? O ile pamiętam, Dawid publicznie skrytykował Saula, a Pan zabrania krytyki. Proszę pokazać biblijne podstawy zakazu krytyki na podstawie Słowa Bożego, a nie zabijania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 3:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 1:01 pm
Posty: 28
Smok Wawelski napisał(a):
tercjusz napisał(a):
Panie T.S.CHRISTWEAPON proszę nie siać paniki wynikających z plotek o jakichś więźniach oczerniając tym samym służbę Bożych mężów. Nie wiem czy jest Pan świadomy Bożego sądu gdy ktoś dotyka namaszczonego, tak jak był świadomy król Dawid gdy miał okazję dwukrotnie zabić króla Dawida a tego nie uczynił.
A czy ktokolwiek chce zabić Leszka Korzenieckiego? Czy coś się Panu aby nie pomyliło? O ile pamiętam, Dawid publicznie skrytykował Saula, a Pan zabrania krytyki. Proszę pokazać biblijne podstawy zakazu krytyki na podstawie Słowa Bożego, a nie zabijania.

Otóż proszę zauważyć kiedy to Dawid nie tylko nie zabił króla Saula ale kiedy on skrytykował jego nieposłuszeństwo? To robili jedynie prorocy z królami nieposłusznymi Bogu przekazując im Boże poselstwo. A moim skromnym zdaniem Państwo na tym forum i stronie za wiele sobie pozwalają.
Pozdrawiam, z Bogiem. EOT.

_________________
"Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz." List do Rzymian 16,22
"Wędrówka Pielgrzyma", opowieść John'a Bunyan'a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 3:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
tercjusz napisał(a):
Otóż proszę zauważyć kiedy to Dawid nie tylko nie zabił króla Saula ale kiedy on skrytykował jego nieposłuszeństwo? To robili jedynie prorocy z królami nieposłusznymi Bogu przekazując im Boże poselstwo.
"Potem wstał również Dawid i wyszedłszy z jaskini, wołał za Saulem: Panie mój, królu! A gdy Saul obejrzał się poza siebie, Dawid padł twarzą ku ziemi i oddał mu pokłon. I rzekł Dawid do Saula: Dlaczego słuchasz słów ludzi mówiących: Oto Dawid ma złe zamysły wobec ciebie. Oto w dniu dzisiejszym przekonałeś się, że Pan wydał cię w jaskini w moją rękę. Mówiono mi, aby cię zabić, lecz ja oszczędziłem cię, postanawiając, że nie wyciągnę swojej ręki na mojego pana, gdyż jest pomazańcem Pańskim. Ojcze mój, zobaczże, zobacz skraj twego płaszcza w mojej ręce, a stąd że ucinając skraj twego płaszcza, nie zabiłem cię, możesz poznać i stwierdzić, że nie zamyślam nic złego ni występnego i że nic nie zawiniłem przeciwko tobie, ty zaś czyhasz na moje życie, aby mi je odebrać.

Niech Pan rozsądzi między mną a między tobą i niech ci odpłaci Pan za mnie, lecz ręka moja nie podniesie się na ciebie, jak to głosi starodawna przypowieść: Od przewrotnych wychodzi przewrotność, Lecz moja ręka nie podniesie się na ciebie. Za kim to wyruszył w pole król izraelski, kogóż to ścigasz? Psa zdechłego, pchłę jakąś? Niech tedy Pan będzie sędzią i rozsądzi między mną a między tobą, niech zobaczy i ujmie się za sprawą moją, i odda mi sprawiedliwość przed tobą" [I Sam. 24:9-16]


Dawid skrytykował publicznie Saula. Dzisiaj nie ma już proroków Starego Testamentu, a my mamy prawo napominać braci.


Ostatnio edytowano Wt sty 29, 2013 3:44 pm przez Smok Wawelski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 3:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Panie Tercjuszu, To nie są PLOTKI o więźniu, bo ja sam go odwiedzałem i to jest info z pierwszej ręki. Kościoły ultra i RW bardzo szkodzą misji więziennej, bo wielu więźniów ląduje po wyjściu w odlotach albo wraca do ''pudla'' Więzień o którym pisałem o mało co nie popełnił samobójstwa.
Znowu cytujesz pan jakieś historie ze Starego Testamentu. Może i Saul jest obrazem upadłego pastora, ale pamiętajmy że kiedyś był namaszczony. Ludzie którzy się nazywają pastorami i doprowadzają innych do upadku, to ludzie którzy ponownie wrócić do podstaw Wiary, a nie innych nauczać. Wojujesz waść, jak ja kiedyś, nie mając pojęcia o manipulacjach diabelskich. Radzę posłuchać napomnień użytkowników UP, bo tu jest dużo mądrych ludzi, którzy mągą pomóc.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 3:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 1:01 pm
Posty: 28
Smok Wawelski napisał(a):
tercjusz napisał(a):
Otóż proszę zauważyć kiedy to Dawid nie tylko nie zabił króla Saula ale kiedy on skrytykował jego nieposłuszeństwo? To robili jedynie prorocy z królami nieposłusznymi Bogu przekazując im Boże poselstwo.
"Potem wstał również Dawid i wyszedłszy z jaskini, wołał za Saulem: Panie mój, królu! A gdy Saul obejrzał się poza siebie, Dawid padł twarzą ku ziemi i oddał mu pokłon. I rzekł Dawid do Saula: Dlaczego słuchasz słów ludzi mówiących: Oto Dawid ma złe zamysły wobec ciebie. Oto w dniu dzisiejszym przekonałeś się, że Pan wydał cię w jaskini w moją rękę. Mówiono mi, aby cię zabić, lecz ja oszczędziłem cię, postanawiając, że nie wyciągnę swojej ręki na mojego pana, gdyż jest pomazańcem Pańskim. Ojcze mój, zobaczże, zobacz skraj twego płaszcza w mojej ręce, a stąd że ucinając skraj twego płaszcza, nie zabiłem cię, możesz poznać i stwierdzić, że nie zamyślam nic złego ni występnego i że nic nie zawiniłem przeciwko tobie, ty zaś czyhasz na moje życie, aby mi je odebrać.

Niech Pan rozsądzi między mną a między tobą i niech ci odpłaci Pan za mnie, lecz ręka moja nie podniesie się na ciebie, jak to głosi starodawna przypowieść: Od przewrotnych wychodzi przewrotność, Lecz moja ręka nie podniesie się na ciebie. Za kim to wyruszył w pole król izraelski, kogóż to ścigasz? Psa zdechłego, pchłę jakąś? Niech tedy Pan będzie sędzią i rozsądzi między mną a między tobą, niech zobaczy i ujmie się za sprawą moją, i odda mi sprawiedliwość przed tobą" [I Sam. 24:9-16]

Dawid skrytykował publicznie Saula. Dzisiaj nie ma już proroków Starego Testamentu, a my mamy prawo napominać braci.

Gdzie tam krytyka? raczej ubolewanie podobnie jak ja to czynię ubolewając nad Waszą zawziętością w oczernianiu Bożych sług.
Jak więc sam, widzisz król Dawid zostawia to osądowi Bożemu a nie mści się sam. Co też robię i ja. EOT.

_________________
"Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz." List do Rzymian 16,22
"Wędrówka Pielgrzyma", opowieść John'a Bunyan'a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 3:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 1:01 pm
Posty: 28
T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):
Panie Tercjuszu, To nie są PLOTKI...

T.S.CHRISTWEAPON nie mam powodu Panu ufać, nawet Pana nie znam, ani Pan mnie. A musiałbym zresztą zbadać sprawę tę obiektywnie z każdej ze stron. Pozdrawiam EOT

_________________
"Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz." List do Rzymian 16,22
"Wędrówka Pielgrzyma", opowieść John'a Bunyan'a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL