www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 12:24 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wieczerza
PostNapisane: Śr paź 05, 2016 10:26 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Zastanawiam się Kochani w sprawie spożywania wieczerzy w tak zwanych Mega Kościołach. Jak myślicie; czy można spożywać chleb i wino z osobami których się nie zna? Albo z takimi którzy nie są członkami społeczności a sympatykami, a np. palą papierosy lub żyją w nierządzie? Czy przypadkiem grzesznicy którzy podchodzą do Wieczerzy , nie kalają Stołu Pańskiego i przez to wchodzi do ''ciała Pańskiego'' duchowe szambo przez które można zachorować fizycznie. Zadaję to pytanie, bo czytałem w którejś książce Davida Servanta że można przez takie osoby zachorować. Druga sprawa to ogromna ilość ludzi ,którzy umierają młodo w zborach. Jakie są wasze myśli w tej sprawie?

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wieczerza
PostNapisane: Śr paź 05, 2016 2:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Chyba Bóg nie będzie karał kogoś za cudze grzechy :?
No i spożywanie Wieczerzy to kwestia sumienia osoby, która decyduje się ją w niej uczestniczyć.
Inna sprawa, czy mega-kościoły są w ogóle dobrym, biblijnym pomysłem na kościół..W tego typu tworach nie tylko Wieczerza jest problemem...No, ale może ktoś ma lepsze poznanie w tej sprawie...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wieczerza
PostNapisane: Śr paź 05, 2016 3:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Ja się wypowiem co do osób młodo umierających.

Tez duzo osob niewierzących młodo umierają. Duzo dzieci umiera np na raka. Więcej tez nastolatkow choruje i część umiera. Moja ciocia młodo umarła na raka skory, bardzo szybko, w wieku 50 paru lat. Moi dziadkowie szybko zmarli na raka w wieku 60 paru lat. Znam tez przypadek kobiety niewierzącej ,ciezko pracowała dla męża i dzieci. Podczas pracy pękł jej woreczek żółciowy, zrobiła się żółta. Potem wykryli u niej raka trzustki. Chciała żyć dla dzieci bardzo. Duzo ja operowali. Żółć rozlala się na wiele organów. Nie mogli jej do końca zszywac. Potem umarła. Miała tak 50 parę lat.

Duzo jest przypadków jak umierają młodzi niewierzący.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wieczerza
PostNapisane: Śr paź 05, 2016 3:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Witaj Owieczko! Listy Pawła nakazują nie spożywać z niektórymi ''typami' posiłku, a Wieczerza była elementem obiadu czy kolacji. Są również napomnienia aby wykluczać ludzi ze Społeczności których życie jest zaprzeczeniem mocy Wiary. Znane jest też stwierdzenie, że ''odrobina kwasu - całe ciasto zakwasza'' Też nie jestem zwolennikiem megachurchów i zawsze mnie zastanawiało jak w Nowym Testamencie odbywała się Wieczerza gdy patrzyłem jak w moim 800 osobowym kościele roznoszone są chleb i wino. W kościołach o strukturze synagogi nie są praktykowane wykluczenia, bo rabin, sorry pastor zdaje sobie spraę że jak usuną Jacka i Agatkę to oni bez problemu znajdą sobie miejsce w innej synagodze. W Starym Testamencie mamy przykłady karania za cudze grzechy: przekleństwa za grzechy ojców, obłożenie klątwą zboru i porażka wojenna pod Aj za grzech Achana, plaga śmierci nad Izraelem za policzenie ludzi przez Dawida. Wersety na które się powoływałem z NT. : 1Kor 5:11 bw "Lecz teraz napisałem wam, abyście nie przestawali z tym, który się mieni bratem, a jest wszetecznikiem lub chciwcem, lub bałwochwalcą, lub oszczercą, lub pijakiem, lub grabieżcą, żebyście z takim nawet nie jadali." 1Kor 5:13 bw "Tych tedy, którzy są poza nami, Bóg sądzić będzie. Usuńcie tego, który jest zły, spośród siebie."

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wieczerza
PostNapisane: Śr paź 05, 2016 3:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Ewa95 napisał(a):
Ja się wypowiem co do osób młodo umierających.

Tez duzo osob niewierzących młodo umierają. Duzo dzieci umiera np na raka. Więcej tez nastolatkow choruje i część umiera. Moja ciocia młodo umarła na raka skory, bardzo szybko, w wieku 50 paru lat. Moi dziadkowie szybko zmarli na raka w wieku 60 paru lat. Znam tez przypadek kobiety niewierzącej ,ciezko pracowała dla męża i dzieci. Podczas pracy pękł jej woreczek żółciowy, zrobiła się żółta. Potem wykryli u niej raka trzustki. Chciała żyć dla dzieci bardzo. Duzo ja operowali. Żółć rozlala się na wiele organów. Nie mogli jej do końca zszywac. Potem umarła. Miała tak 50 parę lat.

Duzo jest przypadków jak umierają młodzi niewierzący.
W Kościele katolickim jest tak zwana komunia i wszyscy wiemy, że wierzący spożywają ciało boga aby mieć z nim społeczność. Apostoł Paweł nazywa zjadanie rzeczy ofiarowanej bałwanowi jako ''społeczność z demonami'' Wiemy że istoty podległe diabłu nie są przyjaciółmi człowieka i zwiedzona osoba zjadająca ciało bożka może być poturbowana przez szatana poprzez chorobę albo śmierć. Każda osoba interesująca się historią może się zorientować, że Komunia w kościele rzymskim to zaadaptowany egipski rytuał zjadania przez wiernych ciała Ozyrysa. Uważam że dlatego w kościele katolickim trup się tak gęsto ściele. "i rzekł: Jeżeli pilnie słuchać będziesz głosu Pana, Boga twego, i czynić będziesz to, co prawe w oczach jego, i jeżeli zważać będziesz na przykazania jego, i strzec będziesz wszystkich przepisów jego, to żadną chorobą, którą dotknąłem Egipt, nie dotknę ciebie, bom Ja, Pan, twój lekarz." Księga Wyjścia 15:26

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wieczerza
PostNapisane: Śr paź 05, 2016 4:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):

"i rzekł: Jeżeli pilnie słuchać będziesz głosu Pana, Boga twego, i czynić będziesz to, co prawe w oczach jego, i jeżeli zważać będziesz na przykazania jego, i strzec będziesz wszystkich przepisów jego, to żadną chorobą, którą dotknąłem Egipt, nie dotknę ciebie, bom Ja, Pan, twój lekarz."[/color] Księga Wyjścia 15:26



To znaczy, że wierzący chorują, bo grzeszą? Pytam. Nie wiem, czy dobrze Ciebie zrozumiałam.

Dlaczego dzieci coraz więcej chorują i nastolatkowie? Małe 3-7 letnie dzieci nie mają jeszcze komunii.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wieczerza
PostNapisane: Śr paź 05, 2016 4:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Najlepiej Ewuniu zapytaj się Ducha Świętego dlaczego umieścił te Słowa w Piśmie Świętym. Co do każdej osoby czy rodziny trzeba by było przeprowadzić indywidualną rozmowę a potem trzeba w poście i modlitwie szukać odpowiedzi u Boga. Bóg da odpowiedź, bo jest Panem ładu i porządku. Nie wierzę w bezsensowny bałagan w życiu dziecka Bożego. Kolejną sprawą Ewo, jak dorośniesz w wierze, to przekonasz się że mało jest tak naprawdę ludzi prawdziwie wierzących. W tej chwili zachęcam cię abyś modliła się o chrzest w Duchu Świętym. Dowodem Chrztu będzie mówienie na językach lub prorokowanie. Beż tego nie można zacząć procesu uświęcenia. Błogosławię. Tomasz

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wieczerza
PostNapisane: Śr paź 05, 2016 4:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Z tym, że mało ludzi jest prawdziwie wierzących to wiem. Ale ile zwiedzeń w kościołach i na świecie jest, też wiem. Sam Bóg objawia w Słowie Bożym, że coraz więcej będzie zwiedzeń. Duch Święty ostrzega mnie o tym bardzo często, i że mam szczególnie uważać na ludzi, co mówią, że są wierzący. Sprawdzać ich praktyki na podstawie Pisma i owocach, ale też żeby nie hipokrytą w ocenianiu. Tylko oceniać sprawiedliwie.

Modliłam się o chrzest w Duchu Świętym i będę się modlić. Muszę być cierpliwa. Bóg zna moje serce. Pewność zbawienia mam dopiero od sierpnia. Wiem,że są ludzie co udają, iż mają dar mówienia językami.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wieczerza
PostNapisane: Śr paź 05, 2016 6:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
Listy Pawła nakazują nie spożywać z niektórymi ''typami' posiłku, a Wieczerza była elementem obiadu czy kolacji. Są również napomnienia aby wykluczać ludzi ze Społeczności których życie jest zaprzeczeniem mocy Wiary. Znane jest też stwierdzenie, że ''odrobina kwasu - całe ciasto zakwasza''

To prawda. Ale myślę, ze chodziło o to, żeby nie uczestniczyć w cudzych grzechach. Jeśli przebywamy w złym towarzystwie, nabywamy złych zwyczajów. Trudno trwać w uświęceniu, jeśli przyjaźnilibyśmy się z ludźmi mającymi upodobanie w grzechach. Jakoś nie wierzę w to, że "duchowo" można kogoś zakwasić (czyli czyjeś grzechy powodują, że ktoś inny zaczyna np. chorować)...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wieczerza
PostNapisane: Śr paź 05, 2016 6:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ja też jakoś nie wierzę.... Chyba się lekko zapędziłeś, Tomciu. Tak jak z Wieczerzą jako elementem każdego obiadu czy kolacji. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wieczerza
PostNapisane: Cz paź 06, 2016 9:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Smok Wawelski napisał(a):
Ja też jakoś nie wierzę.... Chyba się lekko zapędziłeś, Tomciu. Tak jak z Wieczerzą jako elementem każdego obiadu czy kolacji. :)

Wieczerza nie była elementem KAŻDEGO obiadu czy kolacji, tylko spotkania chrześcijańskiego na które każdy przynosił swoje jedzenie. 1Kor 11:21 BW "każdy bowiem zabiera się niezwłocznie do spożycia WŁASNEJ wieczerzy i skutek jest taki, że jeden jest głodny a drugi pijany." Cały czas nurtują mnie te choroby i przedwczesne śmierci w zborach ewangelicznych. Osoby wcześnie umierają z niedokończonym procesem uświęcenia, gdzie się znajdą po śmierci? Czy istnieje jakiś czyściec dla ewangelików. :? A może choroby atakują bo obecny kościół nie prezentuje ''ciała Chrystusa'' który uwalniał ludzi będących w mocy diabła, lecz ''ciało Elvisa'' który serwuje światu z rockowe hymny z religijnym tekstem. :roll:

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wieczerza
PostNapisane: Cz paź 06, 2016 12:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):
Wieczerza nie była elementem KAŻDEGO obiadu czy kolacji, tylko spotkania chrześcijańskiego na które każdy przynosił swoje jedzenie. 1Kor 11:21 BW "każdy bowiem zabiera się niezwłocznie do spożycia WŁASNEJ wieczerzy i skutek jest taki, że jeden jest głodny a drugi pijany."

Ale nie jest też tak, jakoby każde jedzenie spożywane w ramach "spotkania chrześcijańskiego" było Wieczerzą Pańską. Z tego co wiem, to Wieczerza Pańska została zainicjowana przez naszego Króla w ramach żydowskiej kolacji sederowej, czyli "przedpaschalnej". A tam chyba cała kolacja była "wielopoziomowa". Najwyraźniej najpierw było jedzenie ("a gdy oni jedli"), a po jedzeniu Jezus bierze chleb i kielich ustanawiając tzw. Wieczerzę Pańską ("wziął Jezus chleb", "Potem wziął kielich"):

"A gdy oni jedli, wziął Jezus chleb i pobłogosławił, łamał i dawał uczniom, i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje. Potem wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy; albowiem to jest krew moja nowego przymierza, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów." (Mt.26:26-28)

Elementami samej Pamiątki są wyłącznie chleb, oraz kielich z winem. Te elementy są jakby odseparowane od kolacji jako takiej.

T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):
Cały czas nurtują mnie te choroby i przedwczesne śmierci w zborach ewangelicznych. Osoby wcześnie umierają z niedokończonym procesem uświęcenia, gdzie się znajdą po śmierci?

Wszyscy jako dzieci Boże umieramy z "niedokończonym procesem uświęcenia", ponieważ żadne dziecko Boże nie osiągnie za życia w tym ciele na tej ziemi doskonałości (Flp.3:12, 1.Jn.1:8). To dlatego koniecznie wymagane są nowe ciała jako warunek do wejścia w wieczne Boże Królestwo (1.Kor.15:50-57).

I to dlatego apostoł Paweł pisze: "bo według człowieka wewnętrznego mam upodobanie w zakonie Bożym. A w członkach swoich dostrzegam inny zakon, który walczy przeciwko zakonowi, uznanemu przez mój rozum i bierze mnie w niewolę zakonu grzechu, który jest w członkach moich. Nędzny ja człowiek! Któż mnie wybawi z tego ciała śmierci? ["wybawi" znaczy czas przyszły, czyli: "kto tego dokona w przyszłości?!"] Bogu niech będą dzięki przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego! Tak więc ja sam służę ["służę" znaczy czas teraźniejszy, czyli: "to jest mój aktualny stan w tym ciele"] umysłem zakonowi Bożemu, ciałem zaś zakonowi grzechu." (Rzym.7:22-25)

T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):
A może choroby atakują bo obecny kościół nie prezentuje ''ciała Chrystusa'' który uwalniał ludzi będących w mocy diabła, lecz ''ciało Elvisa'' który serwuje światu z rockowe hymny z religijnym tekstem. :roll:

Na pewno Ciało Chrystusa nie powinno oddawać swoich członków na oręż nieprawości i rockandrollować w Kościele. Nie powinno ono wszeteczyć ze światem, bo jesteśmy przecież jako jego Ciało duchowo połączeni z Panem - jesteśmy własnością Bożą i jego członkami (1.Kor.6:15-20). Rock w Kościele jest bez wątpliwości niepokojący.

Bóg oczywiście może karcić odstępczy Kościół chorobami, chcąc doprowadzić go do upamiętania i ocalenia mu "duchowej skóry" (1.Kor.11:29-30). To mówi Pismo i należy się z tym zgodzić, że Bóg może w ten sposób działać ku naszemu dobru. Chwała Jemu za to!

Natomiast nie mamy chyba statystyk co do ludzi umierających w danych zborach. A już na pewno nie dysponujemy statystykami, które wykazałyby szczególnie wysoki procent śmiertelności wśród młodych wierzących w zborach, w których styl muzyki podczas "uwielbienia" przypomina koncert rockowy.

Także T.S.CHRISTWEAPONie napisz proszę, skąd czerpiesz tak ogólną wiedzę w temacie śmiertelności młodych ludzi? Skąd przekonanie, ze jest ich znacznie więcej, niż w zborach, w których styl muzyki podczas "uwielbienia" przypomina koncert rockowy?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wieczerza
PostNapisane: Cz paź 06, 2016 12:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Nie zrozumieliśmy się Ppajda. Chodziło mi ogólnie o umieranie ludzi w zborach. Jestem Fejsbukowiczem i tam są informacje o śmierciach i chorobach wierzących. Ale i u nas ostatnio była prośba o modlitwę za młodą matką z 4 dzieci która w końcu zmarła. Pozdrawiam i błogosławię

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wieczerza
PostNapisane: Cz paź 06, 2016 2:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Ja też jakoś nie wierzę.... Chyba się lekko zapędziłeś, Tomciu. Tak jak z Wieczerzą jako elementem każdego obiadu czy kolacji. :)
Wieczerza nie była elementem KAŻDEGO obiadu czy kolacji, tylko spotkania chrześcijańskiego na które każdy przynosił swoje jedzenie. 1Kor 11:21 BW "każdy bowiem zabiera się niezwłocznie do spożycia WŁASNEJ wieczerzy i skutek jest taki, że jeden jest głodny a drugi pijany."
Przeczytaj wersety wcześniejsze czyli 18-20.

"Słyszę bowiem najpierw, że gdy się jako zbór schodzicie, powstają między wami podziały; i po części temu wierzę. Zresztą, muszą nawet być rozdwojenia między wami, aby wyszło na jaw, którzy wśród was są prawdziwymi chrześcijanami. Wy tedy, gdy się schodzicie w zborze, nie spożywacie w sposób należyty Wieczerzy Pańskiej" [I Kor. 11:18-20]

Wieczerza jako całość czyli "uczta miłości" [Judy 12] była częścią zgromadzenia, gdy schodzili się jako zbór. Częścią oddzielną od posiłku była Wieczerza Pańska, o czym pisał ppajda. Dlatego przenosząc to na nasze czasy, zaproszenie kilku braci i sióstr na kawę nie musi skutkować spożyciem Wieczerzy Pańskiej - nawet, jeśli każdy przyniesie własną kawę. :D

T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):
Cały czas nurtują mnie te choroby i przedwczesne śmierci w zborach ewangelicznych. Osoby wcześnie umierają z niedokończonym procesem uświęcenia, gdzie się znajdą po śmierci? Czy istnieje jakiś czyściec dla ewangelików. :? A może choroby atakują bo obecny kościół nie prezentuje ''ciała Chrystusa'' który uwalniał ludzi będących w mocy diabła, lecz ''ciało Elvisa'' który serwuje światu z rockowe hymny z religijnym tekstem. :roll:
Tomciu, spokojnie. Odetchnij i pomódl się, zanim coś napiszesz. Nie wiem, czy istnieją jakieś statystyki pokazujące, że przedwczesne śmierci w kościołach ewangelicznych są częstsze niż gdzie indziej. Musiałbyś takie statystyki mieć, żeby zaistniała podstawa do dyskusji.

Teraz teologiczne sprawy. Ponieważ nikt z nas nie umiera z "dokończonym procesem uświęcenia", istnieje coś takiego jak Trybunał Chrystusowy, gdzie będą sądzeni zbawieni ludzie [Rzym. 14:10; II Kor. 5:10]. To nie będzie "czyściec", natomiast każdy zda sprawę z uczynków dokonanych w ciele - dobrych czy złych. Biorąc pod uwagę fakt, że podczas zaślubin w niebie Oblubienica będzie odziana wyłącznie w sprawiedliwe uczynki [Obj. 19:7-8] należy wnioskować, że coś się stanie z naszymi złymi czynami dokonanymi w ciele, z których nie oczyściliśmy się przed śmiercią (z jakichkolwiek powodów). Oczywiście nie zaważą one na naszym zbawieniu wiecznym, jeśli zachowując wiarę i dokonawszy biegu staniemy przed sądem Chrystusowym, a nie przed Wielkim Białym Tronem.

Choroby są naturalnym procesem związanym ze skażeniem naszych ciał, choć mogą oczywiście stanowić rodzaj sądu (pisał o tym ppajda, więc nie będę powtarzał). Ale twierdzenie, że każda choroba jest sądem od Boga, byłoby mocno naciągane. Gdyby Kościół był w takim stanie, w jakim był za czasów Ananiasza i Safiry, to rzeczywiście trup pewnie słałby się gęsto. Ja mam wrażenie, że stan dzisiejszego Kościoła jest aż tak zły, że ludzie żyją sobie często w grzechu i nic im się nie dzieje. Dlaczego? Ponieważ nawet nie zbliża się do Boga, który jest święty. Podobnie jest z Wieczerzą Pańską. Grzesznicy ją spożywają i również jakoś nic im się nie dzieje. Wyciągam z tego wnioski przeciwne do Twoich.

I jeszcze jedna uwaga techniczna, bo może się przydać. W języku polskim "ewangelik" to nie jest to samo, co "chrześcijanin z kościoła ewangelicznego":

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ewangelicy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wieczerza
PostNapisane: Cz paź 06, 2016 3:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Dziękuję za serdeczne odpowiedzi. Pozdrawiam Was kochani, wasz Tomcio.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL