www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Śr maja 08, 2024 10:33 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So cze 07, 2014 8:05 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Dzisiaj na FB przeczytałem informację

Cytuj:
Festiwal Nadziei w Tibilisi: opozycja szaleje, pożar w przygotowywanej hali widowiskowej, konieczność zmiany miejsca spotkań ...
I arrived in Tbilisi, Georgia, earlier today with Skip and Lenya Heitzig and Michael W. Smith for the Festival of Hope this Friday, Saturday, and Sunday. After months of planning and hard work, it is apparent that there are forces working against this Crusade. Interestingly, even the secular press have recognized this and asked me how I feel about it. I just tell them that we don’t preach against anybody—but we preach Jesus Christ. Then they want to know more about who He is.

Just a few days ago there was a fire in the venue where we were planning to hold the event. In all my years of preaching, I have never had this much opposition to a Crusade. You can feel enemy forces at work doing everything possible to try to shut us down.

We are now planning to use the courtyard of a small church that holds about 2,000 people. And, we are also adding an additional service on Sunday. Pray with us against this opposition, and that despite it, God will be glorified, the Gospel will go forth and many will be saved.


Od jakiegoś czasu nie otwiera się katolicka strona Festiwalu Nadziei. http://festiwalnadziei.org/ Coś się dzieje... oczywiście wszystkiemu będzie winna opozycja... czyli m.in ja. Rozpoczyna się pofestiwalowa walka z opozycją antyfestiwalową... ktos podpalił halę w Tibilisi... kto ? oczywiście opozycja...! Teraz należy się spodziewać jakiś dziwnych zdarzeń z FN w Polsce. Jakoś pierwsze skojarzenia mam z pewnym panem, który podpalił Rzym...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 07, 2014 8:47 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Interesujące są ostatnio wpisy organizatorów FN na FB: Padają na oponentów rózne obelgi: faryzeusze, neo inkwizytorzy, legaliści, duchowi smarkacze, kontestatorzy, oskarżyciele braci, podpalacze,sfrustrowani zgredzi, ewangeliczni Macierewicze, talibowie, dzisiaj doszło nowe: pospólstwo...

Cytuj:
W kontekście niektórych wpisów na fb, zwłaszcza w odniesieniu do masowej ewangelizacji jaką jest np. Festiwal Nadziei czy inne tym podobne przedsięwzięcia odnoszę wrażenie, że mamy do czynienia z odradzeniem się w niektórych środowiskach ewangelikalnych postaw i zachowań określanych w Biblii mianem zachowań POSPÓLSTWA.

To nie jest ani ładne ani popularne dziś słowo, ale też opisywana na kartach Biblii działalność tej grupy do pozytywnych raczej nigdy nie należała. Zgodnie z zapisem w Księdze Liczb była to grupa, która idąc za głosem swoich wewnętrznych namiętności wciągała innych członków zgromadzenia ludu Bożego ST w nastrój biadolenia, a nawet buntu. Liczb 11:4 „Pospólstwo zaś, które znalazło się wśród nich, ogarnęła pożądliwość, więc także i synowie izraelscy zaczęli na nowo biadać i mówili: Obyśmy mogli najeść się mięsa!”.
Innym razem, po Bożym wyborze i ustanowieniu króla postanowili okazywać lekceważenie, a nawet wzgardę. W 1 Księdze Samuela 10:27 tak czytamy: „Lecz pospólstwo mówiło: Co nam ten może pomóc? Wzgardzili nim i daru mu nie złożyli. Lecz on zbył to milczeniem”.
Również w NT czytamy o szkodliwej działalności ludzi tego pokroju. W Księdze Dzieje Apostolskie 17:5 Łukasz odnotował: „Ale Żydzi, powodowani zazdrością, dobrawszy sobie z pospólstwa różnych niegodziwych ludzi, wywołali zbiegowisko i wzburzyli miasto, a naszedłszy dom Jazona, usiłowali stawić ich przed ludem”; oraz Dzieje Apostolskie 17:13 „A gdy się dowiedzieli Żydzi z Tesaloniki, że i w Berei Paweł głosi Słowo Boże, udali się tam, judząc i podburzając pospólstwo”.

Jako duszpasterz i kaznodzieja Słowa Bożego nie chcę nikogo obrazić, ale z głębi serca przestrzegam przed działaniami, które w świetle Biblii są opisywane jako złe, złośliwe, szkodliwe cechy działań POSPÓLSTWA.


Ostatnio edytowano So cze 07, 2014 9:25 am przez aolsza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 07, 2014 9:21 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Oczywiście, łatwo jest powiedzieć; do krytyki jesteś pierwszy lub wytrzyj wąsy z mleka. Oponenci FN nazywani są "oskarżyciele braci", "duchowi smarkacze", "faryzeusze", neo - inkwizytorzy, ewangeliczni Macierewicze, talibowie, pospólstwo itp. Tyle, że to są pastorzy, starsi zborów, kaznodzieje, autorytety w ewangelicznych środowiskach. Oni też nie rozumieją ekumenicznej i rozrywkowej idei FN. Przynajmniej cztery środowiska ewangeliczne nie udzieliły poparcia tej inicjatywie. Wielu pastorów również z kościołów organizujących FN jest przeciwnych temu ekumenicznemu przedsięwzięciu. Również kilka zborów z KZ, KB i z KCh nie popiera idei FN. Wielu jest zastraszonych m.in tzw listem pasterskim Rady Krajowej KCh. Jest presja. Są prześladowania w zborach. Czy to jest po bratersku, czy po Bożemu? No ja mam spore wątpliwości. Choćby taka postawa zwolenników FN daje wiele do myslenia, że za tym FN stoi nie ten duch. Dla jednych jesteśmy "oskarżycielami braci" " nie pojętnymi ludźmi nie mający pojęcia czym jest ewangelizacja" dla innych jesteśmy ważnym ostrzegającym "głosem trąbki".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N cze 08, 2014 2:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 31, 2014 9:50 pm
Posty: 27
No tak... Jeśli się mówi o ewangelicznych Macierewiczach i pospólstwie średnio to świadczy o tym środowisku. Powtórzę się w stylu moich wypowiedzi odnośnie do muzyki, ale to jest ciągłe puszczanie oczka do młodych, wykształconych, chcących być cool itp. Ta dziwna nadęta "relewantność" działa gdzie by się nie ruszuł. Na tej retoryce to można nawet świeckie wybory wygrać... Wśród ludzi z tych kregów potrafią krążyć teksty w stylu "a to taki kaznodzieja w stylu siermiężnej zielonoświątkowości lat osiemdziesiątych". No, no, to się ludzie luzują i nabierają obycia. Nic tylko paść z wrażenia nad ich oświeconym, wyluzowanym chrześcijaństwie. Jeśli ktoś nie czyta wątku "muzycznego", polecam piosenkę o tym jak to można być cool dla Jezusa. (od ok. 5.50).

http://new.livestream.com/schtomy/events/3077098

I przepraszam za sarkazm, ale czasem inaczej trudno pokazać absurdalność podejścia.

Martwi mnie jeszcze jedno. Może się mylę, ale wydaje mi się, że ogromna większość chrześcijan jest nauczona nie szukać prawdy w chrześcijaństwie tylko przyjmować pewną usługę. I w tym sensie Warren, Festiwal Nadziei świetnie się wpisuje. Nikt się zbytnio nie zastanawia, jak pastor nie kazał jechać, to dobrze, jak pastor kazał jechać to też dobrze. A tam już czeka super usługa, full wypas, no może brakuje waty cukrowej (nie, przepraszam, to by było za siermiężne, pewnie tam jest kawa i ciasteczka zbożowe). A jak ktoś się zastanawia to tylko trochę, ale specjalnie się wnioskami nie przejmuje. I mamy takie kwiatki jak pastorzy którzy są "przeciw" ekumenii, ale "nawet za" imprezą. Albo ludzie którzy mimo zastrzeżeń jadą sobie pośpiewać w chórze, posłuchać super muzy itd. Zastanawiam się coraz mocniej na ile ten "kościołowo-organizacyjnyo-budynkowy" charakter chrześcijaństwa przez lata przygotowywał grunt na takie "usługobranie" i "Warrenizm", ale to już chyba sprawa na osobny wątek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 09, 2014 7:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Ważne oświadczenie Marcina Garbulskiego, byłego już członka KChB w Bydgoszczy:

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 1055103970

Oprócz tego, że należy zauważyć bezwzględność w działaniu wilków w owczych skórach względem nieposłusznych im "owieczek", módlmy się o brata Marcina, aby przez to umocnił się w wierze i nie pogrążył w żalu, żeby nie załamał się.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 09, 2014 8:01 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Marcin się nie załamie, to twarda sztuka :) A ja do obelg przeciwko oponentom, dorzucę; zgraja, motłoch, ciemna masa, fundamentalistyczne potworki, oszołomy, jeżeli tacy ewangelizatorzy z takimi tekstami, wybieraja się doradzać 'nowonarodzonym' na FN to ja uprzejmie dziękuję za takich duszpasterzy...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 09, 2014 9:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
to oświadczenie jest dla mnie szokiem, u mnie we wspólnocie było identycznie, to samo przeszliśmy z mężem i te same powody odejścia...ok 7 może 6 lat temu był u nas na nabożeństwie we wspónocie Wichary, "kandydował" na pastora, wystarczyło jedno nabożeństwo i rozmowa z nim i jego żoną i wiedziałam że coś jest nie tak, po rozmowie ze starszymi nie został u nas pastorem...obserwuję od kilku lat jego poczynania i zapędza się coraz bardziej...myślę że EWST we Wrocławiu "produkuje" takich pastorów niestety....

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 09, 2014 3:41 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 22, 2013 12:47 pm
Posty: 49
Kochani, w świetle obecnych wydarzeń pozwolę sobie wkleić fragment proroctwa Davida Wilkersona z 1973 roku:

"Widzę powstanie światowego kościoła, mającego pod sobą wszystkie Kościoły. Widzę utworzenie
się światowej, naczelnej rady tego kościoła, powstałej w wyniku porozumienia pomiędzy
liberalnymi ekumenicznymi protestantami a Kościołem Rzymskokatolickim. Jedni i drudzy
podadzą sobie ręce dla celów politycznych, aby utworzyć najpotężniejszą siłę religijną na świecie.
Zacznie się to od współpracy na polu charytatywnym, a skończy się na zjednoczeniu politycznym.
To widzialne światowe zjednoczenie kościołów będzie duchowe tylko z nazwy. Będzie ono
swobodnie posługiwało się imieniem Chrystusa, ale w rzeczywistości będzie antychrystusowe,
a jego działalność będzie przede wszystkim polityczna. Ten potężny związek kościołów będzie
zaabsorbowany działalnością społeczną, będzie organizował na olbrzymią skalę akcje pomocy i
służbę charytatywną. Jego zwierzchnicy będą występować z deklaracjami na temat potrzeb
ogólnoludzkich, będą wzywać do udziału w akcjach społecznych, domagać się interwencji
politycznej i żądać dla siebie głosu na arenie międzynarodowej. Zacznie się od nagłego,
tajemniczego łańcucha następstw. Wtedy właśnie, kiedy będzie się wydawać, że ruch ekumeniczny
prawie zamarł, tajemniczy bieg wypadków doprowadzi do powstania zrębów tego zjednoczenia.
Rzym będzie na to nalegał i uzyska zgodę ze strony protestanckich władz ekumenicznych.
Papieża będzie się uważało raczej za politycznego niż duchownego zwierzchnika tego zjednoczenia
kościołów. Protestanckie władze ekumeniczne będą się tego domagać od Rzymu i otrzymają jego
zgodę. Od protestantów nie będzie się wymagać uznania Papieża za nieomylną głowę Kościoła.
Protestanci będą uznawać jego zwierzchnictwo polityczne bez uznania jego roli w charakterze
następcy świętego Piotra.

Nie chcę mówić, że papież lub którykolwiek przywódcą ruchu ekumenicznego prowadzi
działalność antychrystusową, ale widzę coś, co w głębi duszy mnie przeraża. Widzę pojawienie się
chmary karierowiczów, którzy obsiądą najbardziej wpływowe stanowiska w tym zjednoczeniu
kościołów. Będą to bezbożni wrogowie Chrystusa owładnięci tylko jedną ambicją, aby uczynić z
tego zjednoczenia kościołów wielką siłę polityczną, zdolną do zniszczenia każdego, kto by się
przeciwstawił jego działalności. Tak więc, podczas kiedy zwierzchnicy zjednoczenia będą mówić o
cudach, o miłości i o pojednaniu, to ich najemnicy na niższych szczeblach będą gnębić i
prześladować każdą organizację kościelną, która nie podporządkuje się ich kierownictwu.

Widzę że homoseksualiści i lesbijki będą mile widziani w tym światowym kościele. Widzę, jak pod
pozorem wyrozumiałości będą oni przyjmowani do społeczności, przez to światowe zjednoczenie
kościołów, którego władze będą miłością usprawiedliwiały homoseksualizm. Homoseksualiści nie
tylko będą przyjmowani ż otwartymi ramionami, ale będzie się ich nawet zachęcać by nadal
uprawiali nierząd. Homoseksualiści i lesbijki nie tylko będą ordynowani i dopuszczani do wyższych
stanowisk kościelnych, ale będzie się o nich mówić jako o pionierach, którzy wprowadzają w życie
nowe koncepcje miłości i ewangelizacji."

_________________
"Pókim był dziecięciem, mówiłem jako dziecię, rozumiałem jako dziecię, rozmyślałem jako dziecię; lecz gdym się stał mężem, zaniechałem rzeczy dziecinnych." 1 Kor. 13:11

"I powiedział do wszystkich: Jeśli kto chce pójść za mną, niechaj się zaprze samego siebie i bierze krzyż swój na siebie codziennie, i naśladuje mnie." Łuk. 9:23


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 09, 2014 4:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
gdzie można znaleźć namiary na to proroctwo?

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 09, 2014 4:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
agape76 napisał(a):
gdzie można znaleźć namiary na to proroctwo?


http://www.chlebznieba.pl/assets/files/pdf/DAWID_WILKERSON_WIDZENIE_Z_1973_ROKU.pdf

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 10:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Dla tych którzy mają jeszcze watpliwości .... Foto relacja z pobytu Franklina Grahama w Katowicach... http://katowice.gosc.pl/gal/pokaz/20462 ... cach/24#gt

oraz

Radosny ekumenizm po polsku i angielsku...
- http://katowice.gosc.pl/doc/2046373.Rad ... -angielsku


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 11:21 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
ciekawa wypowiedź pastora Pawła Chojeckiego na omawiany temat: http://www.youtube.com/watch?v=XuAhkEk4yxU
która odbiła się już echem (komentarzem) na stronce chnnews: http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/ite ... enizm.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 12:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Tutaj także ciekawa wypowiedź tego pastora przy innej okazji.
https://www.youtube.com/watch?v=TSp7p_0MPpY

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 1:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Ironiczna wypowiedź jednego z uczestników "przyjacielskich ekumenicznych uścisków" w Katowicach:

Byłem, widziałem, było naprawdę super. Atmosfera była tym radośniejsza, że można było dostać rozgrzeszenie bez konieczności wyznawania grzechów w konfesjonale! Po prostu pan ewangelizator powiedział, że kto przyjdzie do przodu i odmówi z nim modlitwę będzie miał grzechy odpuszczone. Po modlitwie powtórzył, że Bóg własnie wybaczył wszystkie grzechy i są nie tylko odpuszczone ale i wymazane! Ekstra , nie? Ciekaw jestem, czy aecybiskup siedzący za ewangelizatorem podziela ten entuzjazm i radość z faktu, że sakramenty już nie są konieczne.

Widzę tutaj niebiblijne zapewnienia Grahama, w kwestii odpuszczenia grzechów (wyjdź do przodu, powiedz modlitwę grzesznika i już), oraz słuszną uwagę uczestnika spotkania na temat sprzeczności tych zapewnień z doktrynami KRK. Czy Graham nie złamał tutaj zasady przyświecającej FN o zakazie krytyki doktryn i wiary "bratnich kościołów" (KRK)? :roll:

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 4:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Rafał napisał(a):
Widzę tutaj niebiblijne zapewnienia Grahama, w kwestii odpuszczenia grzechów (wyjdź do przodu, powiedz modlitwę grzesznika i już), oraz słuszną uwagę uczestnika spotkania na temat sprzeczności tych zapewnień z doktrynami KRK. Czy Graham nie złamał tutaj zasady przyświecającej FN o zakazie krytyki doktryn i wiary "bratnich kościołów" (KRK)?

Sam jestem ciekaw, jak nauczyciele w KRK to "wyprostują"... :wink:

Warto też wspomnieć, że główny ewangelista sam wzywa do sprawdzania tego, co głosi i do modlitwy o niego.

Franklin Graham napisał(a):
zapraszam wszystkich, nawet moich krytyków, by przyjechali na festiwal i zobaczyli, że poselstwo ewangelii nie ulega rozmyciu. Módlcie się o mnie bym w jasny sposób [głosił] Nadzieję, która jest w Jezusie Chrystusie.

źródło: https://pl-pl.facebook.com/chrzescijanin.kz

Jeśli sam prosi, to tym bardziej nie powinniśmy się ociągać... więc módlmy się.

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL