www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 10:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 24, 2014 10:30 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 1:08 pm
Posty: 17
Zastanawiam się jakie są wasze refleksje w związku z tym mającym ostatnio miejsce wydarzeniem, które przyznaję, bardzo mnie zaskoczyło.
http://chnnews.pl/index.php/pl/europa/i ... ego2.html#
http://chnnews.pl/index.php/pl/europa/i ... kiego.html
Zastanawiałem się nad tym i doszedłem do wniosku że to czego ja nie wyobrażam sobie na dzisiaj zrobić, to nie tylko Ulf Ekman brał pod uwagę, ale także rozmyślał o tym od ponad 10ciu lat i w końcu to zrobił.
Jak ewangeliczy pastor może stwierdzić że "Dostrzegliśmy wielką miłość do Jezusa i zdrową teologię opartą na Biblii oraz klasyczne dogmaty. Doświadczyliśmy bogactwa życia sakramentalnego. Dostrzegliśmy też logikę w posiadaniu solidnej struktury kapłaństwa, która utrzymuje wiarę Kościoła i przekazuje ją z pokolenia na pokolenie."? Zastanawiam się więc jaki jest fundament w jego życiu... Przypomina mi się też historia sprzed kilku dobrych lat Scotta Hahna.
Jestem ciekaw waszych przemyśleń.
Pozdrawiam.


Ostatnio edytowano Śr maja 13, 2015 9:38 pm przez brecker, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 25, 2014 2:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ulf Ekman zwodził wierzących przez wiele lat jako czołowy przedstawiciel Ruchu Wiary w Europie. Czy można się zatem dziwić, że zwodziciel jest zwiedziony, a maska wreszcie opadła? Spójrz na Kennetha Copelanda - przecież to jest ten sam duch. Scott Hahn prawdopodobnie w ogóle nie był odrodzony, skoro "nawrócił się" na katolicyzm w wyniku przeżycia duchowego podczas eucharystii w kościele katolickim. Jaki fundament ma człowiek, który tak łatwo ulega kłamstwu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 25, 2014 3:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Ciekawe też jest to, że prawie każdy błądzący kościół powoli upodabnia się do KRK.
Jeśli przywódca chce wprowadzić swoją "jedyną słuszną" interpretację (albo jawne zaprzeczenie) nauk apostołów, to musi interpretować Biblię tak jak KRK, czyli wybierać to, co mu pasuje, a resztę przekręcać lub ignorować, bo "Biblia nie spadła z nieba tylko jest wynikiem autorytatywnej nauki kościoła powszechnego", więc to my mamy rację..., a jak nie mamy, to znajdzie się jakaś interpretacja lub objawienie, żeby to potwierdzić.
Dalej musi utrzymywać swoich poddanych... o przepraszam: współbraci, w niewiedzy. Zamiast uczyć ich samodzielnego czytania Biblii, słuchania Ducha Świętego, ogólnie poznawania Boga, uczy ludzi tylko swoich nauk, ciągle podanych na tacy, bez konieczności dociekania, zrozumienia, itp. Może nawet podkreślać, że my mamy rację i trzeba słuchać tylko naszych nauczycieli, bo tylko oni to dobrze rozumieją i wam wytłumaczą...
Oczywiście struktura władzy musi być sprawna i ściśle podległa przywódcy, żeby nic się nie wymknęło spod kontroli...

I tak po wielu latach można sobie zadać pytanie: A czym właściwie mi się różnimy od KRK? ... i zamiast się upamiętać, wyciągnąć niewłaściwe wnioski...

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 25, 2014 3:39 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
brecker napisał(a):
Jestem ciekaw waszych przemyśleń.

Jak ja się nawróciłem, to sobie nakupiłem m.in. książek U. Ekmana, no bo ewangelicznie wierzący, pastor, z zagranicznego kraju ( z zachodu znaczy się ), nie mówiąc o R. Warrenie " Życie świadome celu". Tak się zastanawiam, czy jakby mi dali spróbować produktu pt. "wódka ewangeliczna", to co bym zrobił, uwierzyłbym, że pochodzi od Boga ? :)

Po jakimś czasie się zorientowałem i stwierdziłem, że problemem dla mnie nie jest świat ( z tym Jezus już sobie dał radę ), problemem są tzw. "wierzący".
Może jeden komentarz dot. artykułu :
http://chnnews.pl/index.php/pl/europa/i ... ego2.html#
Cyt. " Gdzie są ci pastorzy, którzy polecali tego pana? "Wydajcie nam tych mężów". Gratuluję rozeznania duchowego.".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 25, 2014 6:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Wstąpił , wystąpił. Do kościoła, do zboru.Karuzela.Paranoja i syndrom końca czasów. :evil:

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 25, 2014 7:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 1:08 pm
Posty: 17
Smok Wawelski napisał(a):
Jaki fundament ma człowiek, który tak łatwo ulega kłamstwu?

Mateuszek napisał(a):
Ciekawe też jest to, że prawie każdy błądzący kościół powoli upodabnia się do KRK.
Jeśli przywódca chce wprowadzić swoją "jedyną słuszną" interpretację (albo jawne zaprzeczenie) nauk apostołów, to musi interpretować Biblię tak jak KRK, czyli wybierać to, co mu pasuje, a resztę przekręcać lub ignorować, bo "Biblia nie spadła z nieba tylko jest wynikiem autorytatywnej nauki kościoła powszechnego", więc to my mamy rację..., a jak nie mamy, to znajdzie się jakaś interpretacja lub objawienie, żeby to potwierdzić.

To właśnie jest w tym interesujące - to jakby ten sam "duch" - po pierwsze brak solidnego fundamentu osobistego ugruntowania w Słowie i w relacji z Panem który powoduje że szuka się wciąż nowych dróg, sposobów, nauczycieli, nieomylnych autorytetów itd .... Po drugie nieomylny papież i nieomylni, "namaszczeni" pastorzy, "mężowie Boży"; nieomylna doktryna KRK i nieomylne nowe objawienia proroctwa, wizje dla Kościoła na XXI wiek itd... Skąd to wynika? Chyba właśnie z punktu 1 - brak solidnego fundamentu powoduje uleganie powiewom nauki i mnożeniem sobie nauczycieli...
Mnie osobiście zastanawia też to jak ewangeliczny pastor nagle zmienia wizję kościoła - bo zastępuje wizję Kościoła jako wspólnoty wierzących w Jezusa wizją podległych biskupowi Rzymu - staje się "Kefasowy". Wiem że teraz jest modne raczej podkreślanie jedności chrześcijan w samym KRK ale to nie zmienia faktu że aktualnymi pozostają dokumenty typu "posłuszeństwo biskupowi Rzymu jest konieczne do zbawienia", Trydent itp. I Ulf Ekman przechodząc na katolicyzm przyjął te wszystkie poglądy, utożsamił się z nimi, powszechne kapłaństwo wierzących które tyle lat sprawował min. posługując w kościele jako pasterz zamienił na wiarę w historycznie nieuzasadnioną "sukcesję apostolską".
Dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 07, 2014 5:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 07, 2014 11:19 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Wałbrzych
Komentarz biskupa KZ:
http://kz.pl/2014/03/ulf-ekman-i-inne-kataklizmy/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 07, 2014 7:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Biskup napisał(a):
Moją odpowiedzią na ten problem jest jedno słowo: TOŻSAMOŚĆ! Pielęgnowanie naszej zielonoświątkowej tożsamości jest najlepszym sposobem ochrony przed takimi wstrząsami. (...) A może już pora głośno powiedzieć, że pomimo naszych rozlicznych słabości (tak, z nimi trzeba walczyć!), możemy być dumni z tego, co Bóg pośród nas, klasycznych zielonoświątkowców, uczynił. Pielęgnujmy to, co do tej pory pod naszym własnym sztandarem zbudowaliśmy
:shock: Przed wstrząsami chroni jedynie tożsamość w Chrystusie. Nie jestem pewien, czy ekumenia zielonoświątkowców z krk jest najlepszym pomysłem na zachowanie nawet zielonoświątkowej tożsamości - nie mówiąc już o tożsamości w Chrystusie. Tym prawdziwym. Przecież biskup piszący te słowa wyszedł bardzo ładnie na zdjęciu za ołtarzem, błogosławiąc wiernych razem z księdzem katolickim. Ulf Ekman poszedł po prostu dalej.

http://parorione.rel.pl/Images/ekumenia09.jpg

Chyba, że to nie ten biskup. Jeśli tak, to przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 08, 2014 9:35 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Tak, Smoczi. Na zdjęciu jest Marek Kamiński. Biskup KZ.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 08, 2014 4:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 9:13 pm
Posty: 132
pokusy są nie do odparcia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 02, 2014 9:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn cze 02, 2014 11:24 am
Posty: 45
Czasami mam taką nadzieje, że KRK weźmie wszystkich protestanckich "ciężkorękich" pastorów i przywódców (do momentu aż się nie opamiętają) i zrobią z nich wszystkich księży i ludzie zobaczą jak jest źle i zaczną naprawdę szukać Boga gdzie indziej - np. w piśmie nie korzystając z "nieomylnego tłumacza 3.0"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 27, 2014 3:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Ulf Ekman tłumaczy się ze swojej decyzji:
http://chnnews.pl/index.php/pl/europa/i ... maryi.html

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 27, 2014 5:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
W każdym razie, przekazaliśmy kierownictwo naszej wspólnoty doświadczonym liderom. I muszę też powiedzieć, że liderzy naszego Kościoła, kilkuset wspólnot, przeszli w ciągu ostatnich lat wielką ekumeniczną drogę. Nie zaszli tak daleko, jak ja, ale na pewno zrobili krok naprzód. Byli też kilka razy w Rzymie, bo chciałem, by zrozumieli naszą decyzję. Pod tym względem, bardzo dobrze to przygotowaliśmy. Patrząc wstecz, mogę powiedzieć, że wielu moich współpracowników, choć nie podziela naszej decyzji, to jednak ją rozumie i respektuje jej powody. I pozostajemy z nimi w dobrych relacjach.


Nie bez powodu Ulf |Ekman z nadzieją patrzy w ekumeniczną przyszłość . Tak, powstanie jeden, wielki odstępczy kościół, on juz się formuje. Takich "Ukmenów" będzie więcej.... :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 28, 2014 12:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 07, 2014 11:19 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Wałbrzych
:shock: zgroza. Ale myślę, że i ostrzeżenie.

Cytuj:
Zdawałem sobie również sprawę, że niektóre rzeczy są zbyt płytkie, pragmatyczne.
O nas protestantach czy charyzmatykach mówi się, że mamy Biblię, wymachujemy Biblią, ale niekoniecznie opieramy się na niej w kazaniach.
Prawda jest jednak prawdą. I kiedy człowiek się do niej zbliża, prawda zaczyna cię intrygować. Aby być uczciwym względem samego siebie, musiałem sobie odpowiedzieć, czy jest to prawda. Zaczęło się od Maryi....Posługiwałem jednak w wolnym kościele, w środowisku charyzmatycznym, gdzie o Maryi nie wspomina się ani słowem.
I tak krok po kroku uświadamiałem sobie, że jeśli chcę zrozumieć, czym jest autorytet w Kościele nie mogę ignorować papieża, magisterium, czyli wszystkich tych rzeczy, o których w moim środowisku nie wspominało się ani słowem.

No właśnie wśród protestantów nie wspomina się o kulcie Maryi, papieżu i innych niebiblijnych sprawach związanych z KRK. Takie tabu. To intryguje jak widać. Jak przyjdzie katolik w odwiedziny na nabożeństwo protestanckie to widzi, że jest inaczej, ale nie wie dlaczego. I może tak rok chodzić i się nie dowie, chyba że z Biblii. Oraz internetu :)
Cytuj:
Jednakże w tym, co się stało bardzo silnie odczuwam, że Pan Bóg mnie prowadzi, że otworzyło się przede mną Serce Jezusa, bym otrzymał coś, czego nie miałem do tej pory.

Super, w końcu cały czas szukał od Pana "nowych rzeczy", to znalazł :/
Cytuj:
Są oni bardziej sakramentalni, niż sami zdają sobie z tego sprawę. Bardzo wyraźny jest u nich aspekt fizyczny. Modląc się za kogoś nakładasz na niego ręce. Modląc się za chorych, namaszczasz ich olejem. Korzystają z choreografii. Myślę, że jest to dobry początek, który może prowadzić do katolickiego rozumienia sakramentów. P
osługa pastora, którym sam byłem, w dużej mierze opiera się na jego osobowości, inwencyjności i jest to wielki ciężar. Stając się katolikiem, poczułem, że to nie na mnie opiera się Kościół, ale że to ja opieram się na Kościele.

No jak chciał wszystko opierać na sobie a nie na Panu, który jest Skałą, to nie dziwota, że nie dał rady.
Cytuj:
Prawda istnieje i ona jest większa niż ja i ty. Coś jest prawdą. I to właśnie prawda zadecydowała o moim przejściu do Kościoła katolickiego. Ja po prostu zacząłem odkrywać, że prawda jest w Kościele katolickim. To nie oznacza, że nie ma prawd gdzie indziej. Ale istnieje coś takiego jak dziedzictwo prawdy, depozyt prawdy, nadprzyrodzony depozyt prawdy. I Pan złożył to w swoim Kościele.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lip 15, 2014 9:23 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 24, 2006 6:43 pm
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
http://www.chnnews.pl/index.php/pl/euro ... maryi.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL