www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 10:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz paź 23, 2014 6:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
TAK dla Tygodnia Jezusa 2015 w Warszawie

W planach nowa inicjatywa. Na ile ekumeniczna niebawem się dowiemy, jaki jest jej cel, ukryty cel ? Jakie jest tło ? Też to stanie się wkrótce po części jawne. Będziemy się temu przyglądać. Tydzień dla Jezusa... :?: :!: :?: Tylko tydzień... :?: :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=zirtt7WDOlU


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 23, 2014 7:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Strona inicjatywy: Tydzień dla Jezusa - http://tydzienjezusa.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 24, 2014 10:44 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
W Komitecie organizacyjnym podanym na stronie jest Ruch Nowego Życia:

"RAPP jest organizacją studencką, działającą w pięciu ośrodkach akademickich: Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie i Trójmieście. Chcemy pomagać studentom w rozwoju osobistym, zwłaszcza zachęcając do inwestowania w to, co wieczne. Są wśród nas katolicy i protestanci, którzy chcą żyć z Bogiem na co dzień i inspirować do tego innych"

http://www.rapp.pl/onas-trojmiasto

Jest również Misja Służby Rodzinie państwa Wołochowiczów:

"Już w ten weekend pierwsza część rekolekcji dla małżeństw prowadzonych przez Mariolę i Piotra Wołochowicz we Franciszkańskim Centrum Duchowości i Kultury w Warszawie"

http://www.msr.org.pl/
http://rodzinakatolicka.pl/index.php/wi ... lentynkowa

To na razie tyle, jeśli chodzi o ekumenię. Wnioski niech każdy wyciągnie sobie sam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So paź 25, 2014 7:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Przyjrzyjmy się dokładniej i bliżej temu, co ci wszyscy panowie (i panie) proponują w ramach Tygodnia Jezusa. Chciałbym chronologicznie zwrócić uwagę na pewne aspekty tego materiału https://www.youtube.com/watch?v=zirtt7WDOlU:

od 5 minuty:
Pastor Jerzy Przeradowski zwraca uwagę na prośbę Artura Pawłowskiego o powierzenie Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej (w ramach Tygodnia) organizacyjnie niejakiemu Andrzejowi Dubielowi. Kto to jest? Jest to człowiek tworzący firmę Bonart Management, której nie byłoby gdyby nie Ruch Światło-Życie. Są to profesjonaliści, którzy zajmują się wielkimi wydarzeniami, szczególnie na polskiej scenie "muzyki chrześcijańskiej". Zwróćcie uwagę na to, że chwalą się oni organizacją wydarzenia ku czci Jana Pawła 2, gdzie patronowała temu Maryja z dzieciątkiem http://bonart.pl/o-nas/ (zdjęcie nr 3 na górze strony - obraz Maryi po lewej stronie).
Przeradowski mówi też o wizji i prośbie Pawła Bugały, aby w ramach Tygodnia został przeprowadzony również Slot Art Festiwal, o którym rozmawialiśmy tutaj viewtopic.php?f=1&t=880&start=30
Wypowiedź Andrzeja Dubiela od 21 minuty materiału.

od 9 minuty:
Pastor Artur Pawłowski mówi o obróceniu do góry nogami "obszaru Warszawy" :roll:
Następnie objaśnia pomysł "Wioski chrześcijańskiej", w ramach której zaprezentowane ma być rycerstwo polskie i potrawy staropolskie. Ma się też pojawić cała "Wioska indiańska" :!: Na swoje własne pytania, co rycerze lub Indianie mają wspólnego z chrześcijaństwem, Artur Pawłowski odpowiada, że bardzo dużo, bo te kwestie przyciągną ludzi do Wioski chrześcijańskiej, a wtedy będzie można "siać, siać, siać" :!:
Idąc tym tropem myślenia Artura Pawłowskiego, nie ma kompletnie żadnego znaczenia, kto i z jakim programem zostanie zaproszony do Wioski chrześcijańskiej. Ważne jest tylko to, żeby przyciągnąć wielu ludzi.
Mój wniosek - skoro można zaprosić Indian wraz z całym ich inwentarzem, to czy nie lepiej zaprosić Rihannę lub Eminema??? Czy ich koncerty nie przyciągnął tysięcy ludzi? A wtedy będziemy "siać, siać, siać"... Takie myślenie Pawłowskiego to całkowity brak rozeznania, co się Bogu podoba, a co nie...

od 12 minuty:
Artur Pawłowski mówi o kolejnych rzeczach, które mają zachęcić ludzi, w tym młodzież, do przyjścia do Wioski. Mówi o sponsorach, którzy zapewnią darmowe lody lub kiełbaski z grilla, tysiące kiełbasek! :D A dalej mówi o wielkim Bogu, który to dla nas wszystko ma!
Czy takimi stwierdzeniami Artur Pawłowski nie sugeruje, że sama Ewangelia Jezusa Chrystusa jest za mało atrakcyjna, aby ludzie przyszli jej posłuchać? Moim zdaniem tak. Bez lodów i kiełbasek ani rusz.....

Dalej Artur mówi o jakimś duchowym otwarciu na Boga w Polsce, którego on nigdy wcześniej nie widział. A polega ono m. in. na współpracy ludzi ze sobą, pomimo różnic. Mówi wprost o współpracy katolików z protestantami.
Czyli to co my na UP widzimy jako wielkie ekumeniczne zwiedzenie, Artur Pawłowski nazywa wielkim duchowym otwarciem na Boga :(

Od 14 minuty:
Artur Pawłowski relacjonuje Marsz dla Jezusa w Poznaniu. Mówi tak: "Wyszliśmy na ulice Poznania, zadeklarowaliśmy, przeryliśmy Poznań duchowo, mówiąc że to jest Król, który będzie rządził w tym mieście, który przyszedł z powrotem wziąć swoje dziedzictwo, a my jesteśmy jego ambasadorami, reprezentantami."
Nie brzmi to znajomo??? Nowa reformacja apostolska, ruch wiary, zdobywanie całych miast dla Jezusa, królestwo teraz, itd. Jak to ma się do Pisma, które mówi o rządach Jezusa w przyszłości w Jerozolimie? A teraz o Królestwie Bożym niewidzialnym dla oczu ludzkich?

Od 15 minuty:
Artur Pawłowski mówi o możliwościach politycznych :!: :roll: i medialnych Tygodnia.

Od 16 minuty:
Artur Pawłowski sugeruje, podając przykłady, że bez uczestnictwa w takich wielkich wydarzeniach, wierzący nie ma odwagi do głoszenia Jezusa na co dzień. Nie wiem jak wy, ale ja stanowczo zaprzeczam tej tezie. Osobiście nie uczestniczę w wielotysięcznych eventach, a prawie nie ma dnia, aby z kimś o Jezusie nie rozmawiał, czy nie pisał. Cóż to za chrześcijaństwo, które potrzebuje "rozpalenia do czerwoności" przez Festiwale i takie tam, aby dopiero wtedy móc z odwagą głosić imię Jezusa Chrystusa :?:

Od 17 minuty:
Pastor Paweł Bukała mówi, że to co powiedział wcześniej, może być dla niektórych obecnych "obrażające, radykalne i dziwne". Ale co powiedział wcześniej? Tego nie wiemy, bo zostało to wycięte. Przypadek :?: Mówi to w kontekście docierania z ewangelię do kompletnie "niepoprawnych" ludzi, uczestników Woodstoków itp. Dalej Paweł Bukała reklamuje Slot Art Festiwal - muzyka techno, rock, pokazy mody i masa różnych rzeczy. Nie ważne jakich, ważne żeby docierających do młodych ludzi.
Przekonuje was taka zachęta do Slot Art Festiwal w dziele głoszenia Dobrej Nowiny o Panu Jezusie??? Mnie nie.

od 24 minuty:
Biskup KZ Marek Kamiński mówi, że jak zwykle "diabeł tkwi w szczegółach". Nie zgodzę się tym przypadku. Tutaj "diabeł tkwi w całym tym pomyśle". Biskup Kamiński ignoruje wypowiedź z sali, żeby diabła przegonić... Czy był to tylko żart? :roll:
Dalej stwierdza, że jesteśmy skazani na takie wielkie eventy, gdyż chrześcijanie są zupełnie ukryci gdzieś w Polsce.
Tu również się nie zgadzam z takim myśleniem i przedstawianiem sprawy. W Piśmie bez problemu możemy znaleźć wersety dot. konieczności posłuszeństwa, pobożnego życia i świętości uczniów Jezusa, ale nie znajdziemy ani jednego wersetu, mówiącego o konieczności organizacji wielkich eventów chrześcijańskich. Nakaz głoszenia ewangelii wszelkiemu stworzeniu i wszystkim narodom może być realizowany tak samo przy indywidualnych rozmowach (o czym Biskup Kamiński słusznie również mówi), jak też większych spotkaniach. Chrześcijaństwo w Chinach na przykład, ukryte po domach i bez eventów, rosło w siłę jak mało gdzie.

od 27 minuty:
Prezbiter Kościoła Chrystusowego Andrzej Bajeński wspomina o przyjacielu z kościoła katolickiego i o współpracy protestantów z katolikami na gruncie kultury.
Widać w tej wypowiedzi olbrzymią chęć współpracy z organizatorów z KRK w organizacji wydarzeń Tygodnia. Jestem przekonany, że ta współpraca będzie bardzo szeroka. W końcu ma być sukces :!:

od 29 minuty:
Pastor baptystyczny Marek Budziński stwierdza, że to wszystko jest super :D . Czyli KChB w pełni akceptuje przedstawioną wizję i współpracę z KRK.

od 30 minuty:
Ponownie Artur Pawłowski. Mówi powołując się na Jerzego Przeradowskiego o "nalotach dywanowych" :roll: i rzutach granatami na całe miasto, po tym, jak wszyscy zostaną rozpaleni do czerwoności przez wszelkiego rodzaju imprezy. Czyli zdobywanie miasta dla Jezusa.

od 31 minuty:
Pastor Andrzej Stepanow (Spichlerz) mówi, że muszą być duże imprezy, aby był rozwój Kościoła. Oczywiście się z tym nie zgadzam, bo nie ma to żadnego potwierdzenia w Piśmie. Dalej pan Stepanow mówi, że bez dużych imprez wkrada się sekciarskie myślenie o małych grupkach... Już zatem wiem, co myśli on o mojej kilkunastoosobowej społeczności w Białymstoku :lol:
Dalej pastor Stepanow stwierdza, że jeśli nie będzie takiego dużego wydarzenia, to wtedy Duch Święty nie będzie miał szansy działać w Warszawie :!: :!: :!: Jak dla mnie szok!

od 33 minuty:
Pastor Andrzej Nędzusiak (Kościół Boży w Chrystusie) mówi o tym, że jego zdaniem takie masowe ewangelizacje są potrzebne, ale nie dlatego, żeby Kościół wzrastał w osoby narodzone na nowo :!: , ale dlatego żeby "zaistnieć i zmniejszyć poziom lęku".
Zaraz, zaraz, masowa ewangelizacja nie ma służyć prawdziwym nawróceniom ludzi? Ja w tym miejscu się pogubiłem, co do celów Tygodnia...

od 36 minuty:
Stanisława Iżyk-Dekowska, jako katoliczka mówi o kursie Alfa. Mówi też o wspólnym głoszeniu ewangelii i jedności chrześcijan. Więcej o kursie Alfa znajdziecie w moim artykule http://www.kuzbawieniu.pl/artykuly/ostr ... -ewangelia
Widzimy wyraźnie, że już dzisiaj katolicy wraz ze swoją ewangelią są mile widziani na Tygodniu.


Ufffffffffff..... Nie zapisałem tutaj wszystkiego, co budzi mój niepokój w tych wszystkich wypowiedziach. A podejrzewam, że byłoby tego jeszcze więcej, gdybyśmy usłyszeli wszystkie wypowiedzi bez ich skracania.
Jestem przekonany, że tym wszystkim ludziom, którzy chcą działać, działać i działać, nie patrząc na to, czy takie działanie się Bogu podoba czy nie, potrzeba tego, co było potrzebne Marcie:

A gdy szli, wstąpił do pewnej wioski; a pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła go do domu. Ta miała siostrę, a na imię jej było Maria, która usiadłszy u nóg Pana, słuchała jego słowa. Marta zaś krzątała się koło różnej posługi; a przystąpiwszy, rzekła: Panie, czy nie dbasz o to, że siostra moja pozostawiła mnie samą, abym pełniła posługi? Powiedz jej więc, aby mi pomogła. A odpowiadając rzekł do niej Pan: Marto, Marto, troszczysz się i kłopoczesz o wiele rzeczy; niewiele zaś potrzeba, bo tylko jednego; Maria bowiem dobrą cząstkę wybrała, która nie będzie jej odjęta. (Ew. Łukasza 10:38-42)
Gdyby organizatorzy skupili się bardziej na Słowach Pana, a mniej na wszelkich posługach, wybraliby dobrą cząstkę, która nie byłaby im odjęta. I prawdopodobnie odstąpili by później od organizacji takich ekumenicznych i pełnych pogańskich rzeczy eventów.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Ostatnio edytowano Pn paź 27, 2014 2:33 pm przez Rafał, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N paź 26, 2014 7:36 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Organizator tygodnia i marszu Artur Pawłowski wprost mówi o zjednoczeniu protestantów i katolików ( lipiec 2014 r.).
Cyt. " Teraz jest w Polsce czas, żeby coś zrobić, powalczyć o wolność. Powinniśmy się jako chrześcijanie, katolicy i protestanci, zjednoczyć. Jeżeli nie o naszą religię i o Boga, to przynajmniej o naszą konstytucję. ".
http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/ite ... wideo.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn paź 27, 2014 12:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lis 29, 2006 12:33 pm
Posty: 28
Lokalizacja: Izabelin
No proszę, a tak dobrze się Artur Pawłowski zapowiadał gdy po raz pierwszy przyjechał do Polski.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 28, 2014 7:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Z innego forum:

Cytuj:
12:40: (ludzie) chcą współpracować ze sobą, pomimo różnicy, która,czasami wydaje się, że nas dzieli. Są ludzie z kościołów protestanckich, są ludzie z kościołów katolickich (...)" WYDAJE SIĘ???


Dobra uwaga, skoro tylko "wydaje się", że są róznice, to po co dalej udawać i bawić się w kościół protestancki czy ewangeliczny ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 04, 2014 8:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Analiza przygotowań do tygodnia dla "Jezusa"....
https://www.youtube.com/watch?v=720VDTt ... kEWhPXXrdg

polecam uwadze :idea:

W materiale jest wypowiedź Andrzeja Dubiela. Kto to jest?

Polityk
https://www.facebook.com/dubielandrzej?fref=ts

kilka wypowiedzi pana Andrzeja...

Cytuj:
22 października
Dzisiaj wspomnienie świętego Jana Pawła II. W 1995 roku byłem w Loreto na spotkaniu młodych z papieżem JPII. Wyjazd z Miasto Jaworzno organizował x.Janusz. Kiedy cała grupa poszła zwiedzać Sanktuarium w Loreto ja zostałem na placu i pilnowałem dobytku. W tym czasie podszedł pewien Pan z komitetu organizacyjnego i zobaczył moją flagę biało-czerwoną. Zaproponował, abym wziął flagę i poszedł za nim. Flaga wylądowała na jednym z głównych masztów obok flag innych narodowości, a ja....zostałem posadzony blisko fotelu Jana Pawła II.


Cytuj:
30 września
Zwycięskie krucjaty różańcowe. "Nie potęga, nie broń, nie dowódcy, lecz Maryja Różańcowa dała nam zwycięstwo"


Tydzień Jezusa... jakiego ?
Eucharystycznego z Maryją Różańcową w tle... :!: :oops:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 05, 2014 8:13 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Nie mam nic przeciwko politykom, którzy walczą o zachowanie definicji rodziny w Polsce i inne prawidłowe wartości moralne. Ale nie rozumiem, dlaczego zamiast Andrzejowi Dubielowi okazać miłość i głosić mu prawdziwą ewangelię, to wyznacza się go do współorganizacji Tygodnia Jezusa. Przecież w ten sposób on dostaje wyraźny sygnał, że z jego wiarą jest wszystko ok. Kto mu powie, że czci bożki i musi odwrócić się od bałwochwalstwa??? Nie ma co liczyć na to, że zrobią to pozostali organizatorzy Tygodnia...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 23, 2015 9:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Tytułem wyjaśnienia, wspomniany klip na YT jest obecnie mocno skrócony, oryginał trwa 38 minut !!! Uważam to za matactwo i jawną manipulację opinia publiczną. Gdzieś mamy zachowaną pierwszą oryginalna wersję tego nagrania, gdyby ktoś chciał obejrzeć, albo gdzieś wstawic w sieci, to proszę pisać na priw.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 24, 2015 8:35 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Andrzejku, organizatorzy popełnili wielki błąd (przypadek?), wrzucając tak obszerny materiał do sieci, błąd, który uderzył w nich samych. I dzięki Bogu za to. Potem zorientowali się, skrócili materiał, ale wnioski choćby te zapisane na UP dzięki Bogu są.

Teraz możemy się przyglądać nowym informacjom ze strony Tygodnia. http://tydzienjezusa.pl/

"KTO aprobuje, weźmie udział i zorganizuje Tydzień Jezusa?

Aprobatę dla inicjatywy wyraził m.in.:
Bp Kościoła Zielonoświątkowego Marek Kamiński
Prezbiter Kościoła Bożego w Chrystusie Andrzej Nędzusiak
Prezbiter Kościoła Chrystusowego w RP Andrzej Bajeński
Sekretarz Generalny Aliansu Władysław Dwulat
Pastor I Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów Marek Budziński
Pastor Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej Andrzej Stepanow
oraz (wielu innych na różnych szczeblach)
...

Chęć lub deklarację udziału w Tygodniu Jezusa wyraził m.in.:
Kościół Boży w Chrystusie Zbór Dom Boży Prezbiter Andrzej Nędzusiak
I Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów Pastor Marek Budziński
Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej – Spichlerz Pastor Andrzej Stepanow
Społeczność Chrześcijańska Południe Pastor Marek Sobotka
Społeczność Chrześcijańska Puławska Pastor Zbigniew Tarkowski
Społeczność Chrześcijańska Północ Pastor Krzysztof Zaręba
Kościół Uliczny w Warszawie Pastor Paweł Bukała
Street Church w Calgary Pastor Artur Pawłowski
Kościół Ewangeliczny Misja Łaski Pastor Maciej Knechciak
Kościół Namiot Dawida Pastor Piotr Szymański
Marcel Płoszczyński - redaktor programów "Na poddaszu"
Kościół Ewangelicznego Zgromadzenia Bożego Pastor Antero Kaczan
Kościół Zielonoświątkowy - Kościół Dla Warszawy Pastor Michał Siczek
Lider wspólnoty Chefsiba Kościoła Rzymskokatolickiego oraz dyrektor Chrześcijańskiej Szkoły „Samuel” Jacek Weigl
ks Antoni Wita FDP z Zakonu Orionistów
Dyr Stowarzyszenia ALPHA Polska Stanisława Iżyk-Dekowska


Kolejna inicjatywa promująca Uniwersalnego Jezusa, jakkolwiek go sobie wyobrażasz. Organizatorzy stwierdzają:

"My zamierzamy pobić rekord dobrej zabawy bez zbędnych dopalaczy. Wszystko to pod szyldem imienia, które łączy wszystkich chrześcijan. Słowo "łączy" jest tu kluczowe. Tydzień Jezusa powstaje przy współpracy wielu różnych kościołów. Udział w festiwalu to doskonała okazja, by zapoznać się z różnorodnością współczesnej kultury chrześcijańskiej, od alternatywy po szeroko pojęty mainstream."

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 24, 2015 8:51 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Jeszcze kilka ciekawostek, które zauważyłem. Kliknijcie w rozwinięcie zakładki "Dlaczego Tydzień Jezusa?". Organizatorzy tłumacząc się z idei Tygodnia Jezusa posługują się przykładem bałwochwalczego święta "Wszystkich Świętych". http://pl.wikipedia.org/wiki/Wszystkich ... %C4%99tych
Czy je potępiają? Absolutnie nie :!: . Czytamy:
A gdyby tak udało się ogłosić dzień, albo Tydzień w stylu Wszystkich Świętych z tej strony grobu, to znaczy żyjących i służących Jezusowi?

No, no. Ciekawą bałwochwalczą inspirację sobie znaleźli...

I jeszcze jedno. W tym samym miejscu powołują się na przesłanie niejakiego Coreya Ermana, o którym rozmawiamy tutaj viewtopic.php?f=1&t=1713, przestrzegając przed poddawaniem się Coreya mocom demonicznym podczas tak zwanych seansów "świętego śmiechu" i tarzaniu się po podłodze...

Jakub w liście ostrzega:
(11) Czy źródło wydaje z tego samego otworu wodę słodką i gorzką? (12) Czy drzewo figowe, bracia moi, może rodzić oliwki albo winna latorośl figi? Tak też słony zdrój nie może wydać słodkiej wody.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 15, 2015 9:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Przed nawróceniem byłem nieraz organizatorem dyskotek i zabaw. Ale przyszedł dzień mego nowego narodzenia, gdy Bóg mi powiedział przez swoje Słowo, że już nie jestem z tego świata. Że moim celem odtąd nie jest już dobra zabawa na dyskotekach, ale pobożne życie w Chrystusie i głoszenie ewangelii...

Ze smutkiem przyglądam się, jak wiele osób, deklarujących się chrześcijanami, robi sobie żarty z Pana Jezusa, używając słowa Mesjasz (Chrystus) w dowolnych sprawach. I tak mamy na przykład nowy gatunek muzyczny "christo polo", który będzie prezentowany na Tygodniu Jezusa w Warszawie...
http://chnnews.pl/index.php/pl/rozrywka ... wideo.html

A więc na Tygodniu będzie w zasadzie wszystko - mydło i powidło... Christo polo, Deus Meus i Mietek Szcześniak, namiot posługi Korzenieckiego i Boczka, Elvis Presley, przeróżne festiwale i "mnóstwo innych atrakcji"... http://www.tydzienjezusa.pl/files/PLAKAT.jpg

No i zaczyna się dojenie "owieczek", bo przecież wszystkie te imprezki trzeba z czegoś sfinansować... http://ewangelizacjawarszawy.pl/

Pieniążki płyną też i od sponsorów, w tym prokatolickich, jak np. od Mobilnej Parafii:
"Jednym ze sponsorów naszego wspaniałego konkursu muzyki Chrześcijańskiej „Glory” został Piotr Herman z całym zespołem Mobilnej Parafii. Dziękujemy serdecznie za wasze otwarte serca do promowania Chrześcijaństwa w Polsce. Ze szczerego serca życzymy wam, Bóg zapłać."
https://www.facebook.com/marszdlajezusa?fref=nf
http://www.mobilnaparafia.pl/
http://www.mobilnaparafia.pl/pl/bibliot ... e-kosciola

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 17, 2015 10:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
My zamierzamy pobić rekord dobrej zabawy


Tak, to jest kontynuacja idei kościoła cool & crazy. Jest kościół jest impreza. Na stronie organizatorów czytamy:

Cytuj:
Najlepsze koncerty, warsztaty, projekcje filmów, spotkania z ciekawymi ludźmi i wykłady - wszystko to znajduje się w programie imprezy. Warszawę czeka eksplozja pozytywnej energii. Jesteśmy przekonani, że w ciągu jednego tygodnia może zdarzyć się bardzo wiele. Misji kosmicznej Apollo 11 zajęło 5 dni, by dotrzeć na księżyc. Ultramaratończyk Enzo Caporaso w 7 dni z przebiegł dystans 700 kilometrów. My zamierzamy pobić rekord dobrej zabawy bez zbędnych dopalaczy. Wszystko to pod szyldem imienia, które łączy wszystkich chrześcijan. Słowo "łączy" jest tu kluczowe.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So kwi 25, 2015 7:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 13, 2015 6:34 pm
Posty: 22
kiedy starsza sąsiadka zapytała się ważnego księdza,czy protestanci przyjdą do nas czy my do nich to powiedział ze nikt protestantów nie będzie pytał czy chcą do nas przyjść.Będą musieli i już.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL