www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 11:10 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Na Poddaszu
PostNapisane: Wt lip 07, 2015 8:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Dalej czytamy....

Cytuj:
Będą m.in. wyposażać świętych, by widzieli to, co Bóg Ojciec robi w Niebie. Tylko w taki sposób można skutecznie ustanawiać Jego Królestwo na Ziemi.


No trochę jestem zdziwiony tym, że KZ chce ustanowić Jego Królestwo na Ziemi. Przecież to jest zbieżny z doktryną KRK, a nawet z ideologią New Age czysty Dominionizm.

Cytuj:
Teologia Dominionizmu (głoszona zarówno przez kościół rzymsko-katolicki, Światową Radę Kościołów czy ruch neo-pentekostalny zwany "Latter Rain") opiera się na wierze, iż zanim Chrystus powróci po swój Kościół i ustanowi Królestwo Boże na ziemi, świat musi zostać zewangelizowany i opanowany przez chrześcijan w sferze religijnej, politycznej i społecznej (tzw. rekonstrukcjonizm).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na Poddaszu
PostNapisane: Wt lip 07, 2015 9:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
aolsza napisał(a):
Dalej czytamy....

Cytuj:
Będą m.in. wyposażać świętych, by widzieli to, co Bóg Ojciec robi w Niebie. Tylko w taki sposób można skutecznie ustanawiać Jego Królestwo na Ziemi.
Czyli SŁUŻBY tych "świętych" założą w niebie podsłuch? Albo podgląd? Monitoring Ojca w niebie? Bo inaczej nie będzie można skutecznie ustanawiać Jego Królestwa na ziemi? :shock:

Marcel Płoszczyński napisał(a):
Kluczowym elementem reformacji będzie odrodzenie służby apostolskiej w jej pełnym wymiarze. Jest ono konieczne, by powstała zwycięska eklezja, która skutecznie ustanawia kulturę nieba na ziemi.
Czyli Kościół będzie takim kaowcem czyli kulturalno-oświatowym jak na czasów słusznie minionych?

Marcel Płoszczyński napisał(a):
Dopiero w pełni funkcjonująca „pięcioraka służba” jest w stanie wyposażyć świętych do dzieła posługiwania tak, by zamiast grzać kościelne ławki wchodzili w swoje powołanie. Kościół czasów ostatecznych to nie teatr jednego aktora, lecz zgromadzenie podążających za Arcypasterzem bożych synów, dla których niebo jest tu i teraz.
Sorry, ale to są odgrzewane kotlety z restauracji "apostołów i proroków" - czyli "Dominionizm 2.0"

http://www.ulicaprosta.net/new/artykuly ... apostolska

"Zaklinam cię tedy przed Bogiem i Chrystusem Jezusem, który będzie sądził żywych i umarłych, na objawienie i Królestwo jego; Głoś Słowo, bądź w pogotowiu w każdy czas, dogodny czy niedogodny, karć, grom, napominaj z wszelką cierpliwością i pouczaniem. Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją. Albowiem już niebawem będę złożony w ofierze, a czas rozstania mego z życiem nadszedł. Dobry bój bojowałem, biegu dokonałem, wiarę zachowałem; a teraz oczekuje mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu da Pan, sędzia sprawiedliwy, a nie tylko mnie, lecz i wszystkim, którzy umiłowali przyjście Jego" [I Tym. 4:1-8]

Edit:

Dopiero wczoraj późnym wieczorem dotarł do mnie geniusz myśli teologicznej Marcela Płoszczyńskiego. Chodzi o "ustanawianie przez eklezję kultury Królestwa Bożego na ziemi". Otóż wedle tej doktryny (wziętej z sufitu oczywiście, a właściwie ze zwiastowania widzenia własnego serca, jak mówi Jer. 23:16) Kościół stanie się na ziemi jednym wielkim Domem Kultury. To widzenie już się spełnia, ponieważ należy do kategorii samo-spełniających się proroctw - jak u wróżbitów.

W Domu Kultury "Eklezja" (bo przecież nie w Kościele) są róże sekcje i kółka zainteresowań, prowadzone przez instruktorów, kaowców i innych motywatorów. Jest sekcja tańca, sekcja plastyczna, sekcja rytmiczna, sekcja guślarska (o, pardon - etnograficzna), literacka, a także kółka zainteresowań dla każdego pod nazwami zachodnimi (a jakże): "worship", "leadership", "kingship", "partnership", "relationship", "sponsorship", "championship", "citizenship", "ambassadorship", "salesmanship" i każdy inny "ship" jaki można sobie wymarzyć - co komu pasuje.

Każdy może robić, co mu się podoba, pleść, co mu ślina na język przyniesie, śnić cokolwiek i traktować to jako wizję od Pana (zalecałbym mniej pizzy wieczorem, to takie wizje ustaną) - i o to właśnie chodzi. Wszyscy będą się świetnie bawić, motywować nawzajem, dmuchać w swoje "królewskie" ego i będą się czuć zwycięzcami, budującymi... co? Bo "spaceship" już zbudowali i odlecieli. :lol:

Sorry za "odrobinę szczypty", ale jak się czyta niektóre teksty, to jedynie poczucie humoru trzyma człowieka przy życiu. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na Poddaszu
PostNapisane: Śr lip 08, 2015 1:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Hmm... czyli taki plan P.E.A.C.E. i kościół jako instytucja świadcząca usługi w "sektorze społecznym"..., ale w odmianie bardziej charyzmatycznej?

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na Poddaszu
PostNapisane: Śr lip 08, 2015 2:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Pierwszą część obejrzałem, mówię sobie nie jest źle. Może rzeczywiście jest jak mówi, pomijając fakt jakich gości ten pan Marcel i to poddasze zaprasza, bo filmy obok od razu zapaliły lampkę. Więc sobie myślę, może Rafał coś za bardzo rozdmuchał, a co jemu też przecież może się zdarzyć:]] No ale końcówka drugiej części, to już niezły lot...

Najpierw pomyślałem, że normalnie Kaszpirowski. Prawie to samo, tylko w imieniu naszego Pana Jezusa. Potem na myśl rzuciło mi się " Touch the screen! Touch the screen!" z teledysku Genesis i chyba dużo się od tego nie różniło.

Nota bene, czego można było się spodziewać, skoro wystarczy spojrzeć kogo zaprasza się do tego programu. Czy ktoś myśli, że Pan Marcel zaprosił by kogoś prawdziwie podążającego za Chrystusem i jego nauką, z prawdziwym świadectwem? Przecież to by się wykluczało z racji nurtu jaki ten program obrał. Nikt " zdrowego chrześcijanina" ze "zdrową doktryną" nie zaprosiłby do tego programu, bo by im ich porządek świata zburzył.

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na Poddaszu
PostNapisane: Śr lip 08, 2015 7:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Smok Wawelski napisał(a):
Dopiero wczoraj późnym wieczorem dotarł do mnie geniusz myśli teologicznej Marcela Płoszczyńskiego. Chodzi o "ustanawianie przez eklezję kultury Królestwa Bożego na ziemi". Otóż wedle tej doktryny (wziętej z sufitu oczywiście, a właściwie ze zwiastowania widzenia własnego serca, jak mówi Jer. 23:16) Kościół stanie się na ziemi jednym wielkim Domem Kultury. To widzenie już się spełnia, ponieważ należy do kategorii samo-spełniających się proroctw - jak u wróżbitów.

Tak się zastanawiam, czy ta "kultura Królestwa Bożego" do nie jest jakieś kolejne słowo wytrych w nowomowie trzeciej fali...
Wstępnie przeszukałem internet, ale nie znalazłem na razie jednej pełnej definicji. Za to zwróciłem uwagę na pewne cechy tej "kultury":

-oznacza życie codzienne, w którym objawiają się owoce Ducha Świętego (to chyba jedyny prawowierny element tej kultury).
-oznacza całkowitą jedność, jednomyślność, tolerancję, bez żadnego sprzeciwu, krytyki, itp., tylko zachęcanie i chwalenie (to znaczy można, a nawet trzeba tępić "hejterów").
-oznacza tzw. "ściąganie na ziemię nieba", czyli dobrobyt i chwała Edenu lub Nieba na Ziemi (ponadnaturalne przeżycia, bogactwo, zdrowie, długowieczność, sukces, szczęście, itp.)
-oznacza postrzeganie rzeczywistości tak jakby była "nierealna", gdy jest sprzeczna z uznawanymi przez rozum tzw. "zasadami królestwa" lub "myśleniem królestwa".

Ogólnie to wprowadzanie "kultury" może po prostu oznaczać realizację stylu życia i marzeń (tzw. "bożej woli") danej przemawiającej osoby. Więc chyba to "wprowadzanie kultury", to będzie to samo, co praktyczne efekty objawiające się w życiu codziennym, które mają wyniknąć z przejęcia wszelkiej władzy na Ziemi, nad wszelkimi okolicznościami życia człowieka i zaprowadzenia tzw. "Królestwa Bożego" w imieniu "Jezusa" zanim on przyjdzie. Czyli nowa twarz dominionizmu...

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na Poddaszu
PostNapisane: Śr lip 08, 2015 8:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Mateuszek napisał(a):
-oznacza całkowitą jedność, jednomyślność, tolerancję, bez żadnego sprzeciwu, krytyki, itp., tylko zachęcanie i chwalenie (to znaczy można, a nawet trzeba tępić "hejterów").



Jeśli tolerancję, bez sprzeciwu i krytyki, to w myśl tego , hejterów też nie mogą krytykować. Muszą tolerować, a już na pewno nie tępić :lol:

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na Poddaszu
PostNapisane: Cz lip 09, 2015 8:41 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Może by Pan M Płoszczyyński przeczytał artykuł D. Wilkersona - taki w temacie :
http://www.tscpulpitseries.org/polish/tslie.htm
Cyt. " Czy potraficie sobie wyobrazić, co oni teraz głoszą? “Jezus nie powróci, dopóki nie zawładniemy światem. Przyjdzie dopiero wtedy, gdy Kościół obejmie władzę na Ziemi i przygotuje Jego powrót. Dopiero wtedy oddamy Mu panowanie.” Oni wyśmiewają naukę o rychłym, niespodziewanym przyjściu Chrystusa. Jezus mówił o “złym słudze”, który myślał w swym sercu: “Pan mój zwleka z przyjściem” [Mat. 24:48]."
Ten rodzaj nauczania jest bezpośrednim rezultatem duchowego zanieczyszczenia, letniości i niechęci do niesienia krzyża. Człowiek rozpalony miłością do Jezusa czeka na Jego rychły powrót wołając w sercu: “Aby być z Nim, doznając Jego chwały!” Lecz teraz, gdy grzech obfituje, miłość wielu oziębła; poświęcenie i zapieranie się siebie zostało odrzucone, a Kościół szuka chwały i władzy tego świata.
Drwią z nauki o tym, że wierzący zostaną “w mgnieniu oka przemienieni” [I Kor. 15:51-52]. Odłożyli przyjście Pańskie i Pochwycenie Kościoła w odległą przyszłość, a w centrum ich zainteresowania nie są dzieła Chrystusa lecz to, co czyni sam Kościół. Największą wagę przykładają nie do wewnętrznego, duchowego wzrostu, ale do pomnażania liczby członków, zwiększania wpływów w świecie i ustanawiania Królestwa na Ziemi.

...
Rzym rozwinął tę doktrynę (zwaną “Dominionizmem”) już wiele wieków temu. Została on sformułowana w dziele św. Augustyna pt. “O państwie Bożym”. Wedle jej założeń Kościół miał rządzić światem w zastępstwie Chrystusa. Logiczną konkluzją tego nauczania jest oddanie absolutnej władzy biskupowi Rzymu, czyli papieżowi.



Ja co prawda za D.W. jakoś tak szczególnie nie przepadam, ale może M. Płoszczyński zastanowi się nad tym, co przeczyta.

PS.
Przecież M.P. jest w jakimś zborze ? To starsi tego zboru popierają jego poglądy ?


Ostatnio edytowano Cz lip 09, 2015 8:51 pm przez wujcio, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Na Poddaszu
PostNapisane: Cz lip 09, 2015 8:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
wujcio napisał(a):
PS.
Przecież M.P. jest w jakimś zborze ? To starsi tego zboru popierają jego poglądy ?



Pytanie, co to za zbór?:)

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL