www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 10:52 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz wrz 10, 2015 10:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Ewa95 napisał(a):
W internecie znalazłam takie wytłumaczenie odnośnie tego zdjęcia:

"Z ustaleń amerykańskiej agencji Associated Press, które przytacza portal Yahoo, wynika jednak, że Al Saleh nigdy nie należał do Państwa Islamskiego. Wręcz przeciwnie, walczył z nim w oddziałach Wolnej Armii Syrii, której wrogami są także terroryści związani z Al-Kaidą oraz wojsko syryjskiego rządu."

Nie wiem jak to do końca jest. Ale przepraszam przed Bogiem i wami, jak mogłam coś pochopnie stwierdzić. Przepraszam.



Ewo, Smok dwa posty wyżej zamieścił linki odnośnie tego, w pierwszym linku , jeśli nie doczytałaś, polski reporter twierdzi, że sprawdził tego jegomościa i nikt nie potwierdza, że walczył w Syryjskiej Armii Wyzwoleńczej, że odniósł rany, sam jegomość nie podaje w jakim oddziale walczył i w ogóle jego tożsamość ma luki i jest trudna do ustalenia.

Dlatego jak pisze dalej mamy słowo przeciwko słowu. Jak dla mnie na razie wygląda to na sytuację patową, więc może być i tak i tak.

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 10, 2015 11:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Ok. Przepraszam za moją niekumatość.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt wrz 11, 2015 8:26 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Cyt. " Polak pomagający Syryjczykom na Bliskim Wschodzie: zostali biedni, do Europy uciekają zamożni".
http://wiadomosci.wp.pl/kat,130496,titl ... &_ticrsn=3


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 15, 2015 7:44 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Dwa interesujące wpisy na chnnews.pl, dot. uchodźców/emigrantów. (Z moimi tytułami przed linkami).

"To nie imigracja, to inwazja" http://chnnews.pl/index.php/pl/europa/i ... wideo.html

"Okażmy miłosierdzie" http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/ite ... antow.html

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 15, 2015 8:07 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
a tu ciekawostka....http://wyborcza.pl/1,75478,18817869,mir ... jmu-z.html

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 15, 2015 10:14 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Cytuj:
Zaintrygowało mnie to oświadczenie. Czy powoływanie się na Mat. 25:35 jest prawidłowe ? Co do zasady ci ludzie sią muzułmanami. Mat. 25 ma "dwie" części : (1) od 34 do 40 i (2) od 41 do 45. W oświadczeniu powołano się na Mat. 25:35, ale przecież w wer. 40 uściślono do kogo jest mowa, cyt. "A odpowiadając król, rzecze im: Zaprawdę powiadam wam, cokolwiekieście uczynili jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili.". Bracia moi najmniejsi. Czy muzułmanie to są bracia Jego ( Chrystusa) najmniejsi ??
Chodzi mi o poprawne powoływanie się na Słowo, i uzasadnienie pomocy.
W wer. Mat 25:45 bg "(45) Tedy im odpowie, mówiąc: Zaprawdę powiadam wam, czegościekolwiek nie uczynili jednemu z tych najmniejszych, i mnieście nie uczynili." jest już inaczej - z tych najmniejszych. Już nie ma słowa o braciach.
Wydaje mi się, że to rozróżnienie ma znaczenie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 15, 2015 11:10 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
Muzułmanie nie są braćmi, ponieważ nie są nowonarodzeni. Powoływanie się na werset Mat. 25:35 jest moim zdaniem nieporozumieniem. Zawsze myślałem ,że "braćmi" Chrystusa są chrześcijanie. W nich to mieszka Chrystus, który utożsamia się z nimi (kościołem) dlatego mówi "mieście uczynili". A co Wy o tym myślicie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 15, 2015 11:15 am 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 13, 2015 6:34 pm
Posty: 22
RobertZ napisał(a):
Muzułmanie nie są braćmi, ponieważ nie są nowonarodzeni. Powoływanie się na werset Mat. 25:35 jest moim zdaniem nieporozumieniem. Zawsze myślałem ,że "braćmi" Chrystusa są chrześcijanie. W nich to mieszka Chrystus, który utożsamia się z nimi (kościołem) dlatego mówi "mieście uczynili". A co Wy o tym myślicie?



u mnie mówiono,że to Hebrajczycy,czyli Żydzi.A przecież muzułmanie czyli Arabowie też są synami Abrahama. Nie wiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 15, 2015 11:31 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
"Miriam Shaded, prezes fundacji Estera, wystartuje do Sejmu z list partii KORWiN" no i mamy kolejnego mniejszego z braci ;), Korwin zdaje się, że jest "chrześcijaninem", takie składa deklaracje. Kilka dni temu, Korwin w Parlamencie UE nazwał imigrantów leniami i śmiećmi, a pani Miriam teraz startuje z ramienia KORWiN ? A zatem czy też uważa, że uchodźcy z Syrii to "śmieci"? Polityka pani Miriam i Fudnacji Estera sięga szczytów politycznej paranoi.

A Muzułmanie to nie tylko potomkowie Abrahama, to cały zlepek i mieszanina róznych ludów....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 15, 2015 2:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Ang napisał(a):
A przecież muzułmanie czyli Arabowie też są synami Abrahama. Nie wiem.


Muzułmanie to nie naród, czy kilka narodów. Muzułmanie to wyznawcy Islamu https://pl.wikipedia.org/wiki/Muzu%C5%82manin
Arabowie natomiast to grupa ludów https://pl.wikipedia.org/wiki/Muzu%C5%82manin
Arab może być zarówno wyznawcą Islamu, czyli muzułmaninem, jak też np. wyznawcą Chrystusa, czyli chrześcijaninem.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 15, 2015 3:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Konferencja prasowa - Miriam Shaded na liście kandydatów do Sejmu partii KORWiN - kto ma czas, może posłuchać dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem pani Miriam.... Zastanawiam się, czy jak pani Miriam zostanie posłem to czy będzie głosować jako niezależna, czy pod dyktando pana Korwina ? https://www.youtube.com/watch?t=850&v=SjUtJgLKPKs


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 15, 2015 6:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Proszę wybaczcie mi to stwierdzenie, ale to czysty "bełkot". Pani Miriam nie zależy na głosach nikogo, jednak musi być słyszalna, potem mówi ,że chce przez to służyć Polakom, nic nie rozumiem. Jak ma służyć Polakom, skoro porusza kwestie imigrantów,którzy z Polską za wiele wspólnego mieć nie chcą, dwa walczyć o prawa kobiet w Unii w tym kobiet islamskich. Totalna abstrakcja dla mnie, po co ta Pani i skąd i po co ktoś zamierza ja wprowadzić do sejmu? Zastanówcie się. Skoro dziennikarz mówi, że być słyszalnym można na tysiąc różnych sposobów, a Pani Miriam czuje obowiązek być tak słyszalna , to znaczy jak mówi, może posłowie zaczną wdrażać jej pomysły ( a może kogoś innego) w życie. Jak to mówią: Źle się dzieje w państwie duńskim.

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 16, 2015 1:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Wrócę do konferencji prasowej pani Miriam. Czy zauważyliście, że kandydatka na posła podkreśla, że musi to robić, co robi. Padają słowa, ja muszę, nie stoję tutaj dla zabawy, nie zależy mi na głosach. Wreszcie dziennikarz pyta, komu zależy... Zachowanie pani Miriam też jest podejrzane. To nie jest zwykła trema, to jest raczej strach, obawa. No zastanowiło mnie ta postawa pani prezes. O tremie tez trudno mówić, bo to nie jest jej pierwszy kontakt z mediami. Czy ktoś stoi za panią Miriam ? Czy rzeczywiście jest niezależną osobą ? Jakiś czas temu czytałem artykuł, w którym była mowa, że część chrześcijan w Syrii to agenci Baszszara al-Asada. Dalej idąc reżim syryjski jest powiązany z Rosją. Myśląc o imigrantach z Syrii trzeba wziąć pod uwagę zagrozenie nie tylko z kierunku ISIS, ale też ze strony, być może i Rosji by zdestabilizować UE. Pani Miriam deklaruje również służbę, jako poseł dla Polski. Hmm... Zastanawiam się na czym może polegać jej służba dla Polski ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 16, 2015 2:09 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
aolsza napisał(a):
Czy ktoś stoi za panią Miriam ? Czy rzeczywiście jest niezależną osobą ? Jakiś czas temu czytałem artykuł, w którym była mowa, że część chrześcijan w Syrii to agenci Baszszara al-Asada.
Alosza, co ty człowieku wygadujesz ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 16, 2015 3:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Cytuj:
Alosza, co ty człowieku wygadujesz ?


Cytuj:
Nawiązując do dzisiejszych doniesień prasowych, gdzie Fundacja Estera jest pomawiana przez Antoine Char (jednego z Syryjczyków, którzy są pod jej opieką) na jej stronie internetowej można znaleźć takie wyjaśnienie:

"...... jest to osoba z którą Fundacja ma problem od jakiegoś czasu. Sprawa z nim została zgłoszona do Polskich służb już 3 tygodnie temu. Agenda Antoine Char polega na tym, iż jest on przeciwko koalicji chrześcijańsko-alawickiej (obecne rządy w Syrii są sprawowane przez Bashar al.-Assada, który jest alawitą).

Przez to, że Fundacja Estera zaczęła mówić głośno jaka jest opinia chrześcijan na temat konfliktu w Syrii i że stoją po stronie rządowej, ponieważ chronią ich, świat dowiaduje się ze obecne liberalne rządy są o wiele lepsze od radykalnego totalitaryzmu kalifatu.

Dlatego celem Antoine Char jest skłócenie chrześcijan i alawitów. Od jakiegoś czasu pomawia w mediach arabskich kościół w Syrii o współpracę z opozycją rządową, w konsekwencji tego typu pomówienia może doprowadzić do kary śmierci lub więzienia dla duchownych. Dalszym rezultatem realizacji jego celu dla obecnych rządów, byłoby odwrócenie się opinii zachodnich kościołów przeciwko rządom Bashara. źródło: http://www.mpolska24.pl/post/9417/konfl ... ren-polski


oraz:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/syria-b ... ijan/nbj7r
http://www.fronda.pl/a/korwin-mikke-w-s ... 44684.html
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/janusz- ... szku/tvpz3
http://nczas.com/wiadomosci/bliski-wsch ... zec-asada/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL