www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Śr maja 08, 2024 10:27 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sie 20, 2015 9:41 am 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
aolsza napisał(a):
Jest jeszcze jeden bardzo ważny wątek. W zakładce Kontakt Fundacji Estera czytamy, że Marcel Płoszczyński twórca programu "Na Poddaszu" jest rzecznikiem prasowym Fundacji Estera. A zatem mam publiczne zapytanie czy pan Marcel również uważa papieża Jana Pawła II za świetego, a obecnego papieża za świątobliwość.



Bardzo dobre pytanie:))) Trzeba by zapytać pana Marcela:)

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sie 20, 2015 3:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Otrzymałem odpowiedź;

Cytuj:
Fundacja skierowała list do papieża Franciszka, by pomóc syryjskim chrześcijanom. Nie dotyczył on świętości Jana Pawła II. Fundacja nie jest organizacją religijną i współpracuje z wyznawcami różnych religii. Wiara pracowników fundacji jest ich prywatną sprawą. Nasz cel jest jasny: ratujemy ludzi, którzy za to, że wyznają Chrystusa mogą stracić życie. Sprawy teologiczne pozostawiamy kościołom i związkom wyznaniowym.

Pozdrawiam,

Marcel Płoszczyński


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sie 20, 2015 3:37 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
aolsza napisał(a):
Otrzymałem odpowiedź;

Cytuj:
Fundacja skierowała list do papieża Franciszka, by pomóc syryjskim chrześcijanom. Nie dotyczył on świętości Jana Pawła II. Fundacja nie jest organizacją religijną i współpracuje z wyznawcami różnych religii. Wiara pracowników fundacji jest ich prywatną sprawą. Nasz cel jest jasny: ratujemy ludzi, którzy za to, że wyznają Chrystusa mogą stracić życie. Sprawy teologiczne pozostawiamy kościołom i związkom wyznaniowym.

Pozdrawiam,

Marcel Płoszczyński



To albo czegoś nie rozumiem, albo jest jakaś niekonsekwencja w osobie pana Marcela i jego programu na poddaszu. Bo w takim razie za czym się pan Marcel opowiada, zapraszając ludzi różnej maści do swego programu? Albo coś przekręcam, albo nie za bardzo w takim razie poznałem, w co wierzy pan Marcel.

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sie 20, 2015 4:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
GrainTrader napisał(a):
To albo czegoś nie rozumiem, albo jest jakaś niekonsekwencja w osobie pana Marcela i jego programu na poddaszu. Bo w takim razie za czym się pan Marcel opowiada, zapraszając ludzi różnej maści do swego programu? Albo coś przekręcam, albo nie za bardzo w takim razie poznałem, w co wierzy pan Marcel.

Tu nie ma co rozumieć. To jest XXI wiek, gdzie rządzi postmodernistyczna idea "otwartości umysłu" i "po prostu czynienia dobra (niezależnie od przyczyny działania)" jako najwyższych cnót. Każdy ma swoją własną prawdę głęboko w serduszku i okazuje wszelką możliwą przychylność innym ludziom, którzy też mają swoją własną prawdę, nie konfrontując ich z tym, w co wierzy, tylko ewentualnie przy okazji lepszego poznawania się i budowania w pełni tolerancyjnych relacji, dając im możliwość dobrowolnego przejmowania elementów jego własnej prawdy i uzupełniania nimi luk w ich własnych prawdach (oraz odwrotnie). To jest właśnie mądrość nowej ery, do której świat zmierza. Albo tak dopasujesz swoją wiarę do tej nowej idei tzw. "miłości", albo jesteś winny niewybaczalnego grzechu fundamentalizmu, hejtowania, itp.

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sie 21, 2015 11:08 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Wypowiedź Marcela Płoszczyńskiego jest zwyczajnie śmieszna. Z jednej strony "wiara pracowników fundacji jest ich prywatną sprawą" a z drugiej cel "ratujemy ludzi, którzy za to, że wyznają Chrystusa mogą stracić życie.". Ja przepraszam, ale czy chęć ratowania wyznawców Chrystusa nie musi wypływać właśnie z wyznawanej wiary?

Mi się nasuwa tylko takie pytanie. Nie chcąc absolutnie nikogo indywidualnie rozliczać i osądzać za wzięcie udziału w akcji pomocy Syryjczykom (Pan osądzi każdego, w tym mnie za moje działania lub ich brak) pytam, czy takiego podejścia Fundacji i jej dowodzących nie dało się wyczuć zanim się związało z Fundacją wspólnym działaniem???

To trochę jak z małżeństwem. Czasem rzeczywiście jest tak, że mąż/żona zmieniają się diametralnie po kilku latach od poznania - nie pił, teraz pije, był troskliwy, teraz nie jest, itd. Ale równie często jest tak, że trochę popijał już przed ślubem...
Zastanawia mnie, jak było w tym przypadku, wejścia w formalny związek braci i sióstr / zborów z Fundacją Estera? Czy zachowane zostały tutaj wszelkie środki ostrożności i duchowego rozeznania, czy też szczytny cel (pomoc uchodźcom chrześcijanom) zakrył nieco oczy już na samym początku?

Jeśli ktoś bardziej zorientowany mógłby mi/nam rozjaśnić sprawę, będę wdzięczny.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sie 21, 2015 3:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Syryjski uchodźca: W Polsce głodujemy. Fundacja: To kłamstwa

Cytuj:
A o "szkodliwej działalności" Antoniego Chara w syryjskich mediach fundacja informowała już polskie służby. Zdaniem Estery "regularnie przekazuje on [do Syrii - red.] fałszywe informacje" o sytuacji w Polsce. - Antoine jest osobą, z którą mamy problem od dłuższego czasu – przekonuje prezes Miriam Shaded. Jej zdaniem, pomawia on w mediach duchownych z syryjskich kościołów o współpracę z opozycją, "co może doprowadzić do wymierzenia im kary śmierci lub pozbawienia wolności".

Czemu miałby to robić? - Zdaje się, że jego celem jest skłócenie chrześcijan i alawitów. Nie wiemy, czy Char działa na własną rękę. Istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś nim steruje. Jego działania mają charakter propagandowy i chodzi w nich o coś więcej, niż o sabotaż polskiej akcji niesienia pomocy – twierdzi Shaded. "Estera" mówi nawet, że „konflikt syryjski przeniósł się do Polski".

Prezes Fundacji ma teraz obawy, że budowany przez niego fałszywy wizerunek uchodźców może zniechęcić Polaków do aktów dobroczynności.


http://polska.newsweek.pl/uchodzcy-z-sy ... 991,1.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N sie 23, 2015 6:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 13, 2015 6:34 pm
Posty: 22
w Polsce głodują przede wszystkim Polacy.Na pewno nie cudzoziemcy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sie 25, 2015 9:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Chcieli uciec z Polski do Niemiec. Syryjczycy zatrzymani

Czworo obywateli Syrii, którzy próbowali nielegalnie przedostać się do Niemiec, zatrzymała straż graniczna. Jak dowiedział się reporter RMF FM, to członkowie grupy uchodźców, którzy przyjechali do naszego kraju na zaproszenie Fundacji Estera. Obywatele Syrii mogli przebywać na terenie Polski, pod warunkiem, że nie będą jej opuszczać.

Ponad miesiąc temu do naszego kraju przyleciało ponad 150 osób. To chrześcijańskie rodziny, które - jak zapewniała Fundacja - uciekły z Syrii w obawie o życie. Syryjczyków, którzy przyjechali do Polski, wskazywali tamtejsi katoliccy duchowni.

http://fakty.interia.pl/polska/news-chc ... Id,1873498


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sie 31, 2015 8:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Kolejny ważny głos w sprawie pomocy chrześcijanom z Syrii...

Cytuj:
Gorzka prawda o Fundacji Estera. Były pracownik: "Integracja chrześcijan z Syrii w Polsce to całkowita porażka" W sprawie akcji "ratujmy chrześcijańskich uchodźców w Syrii" wszyscy daliśmy się nabrać. Jak naprawdę wygląda pomoc Fundacji Estera? Czy Syryjczycy, którzy przyjechali do Polski, to na pewno uchodźcy? Kim jest tak naprawdę Miriam Shaded? O tym w rozmowie z naTemat Bartłomiej Kapuściński, były pracownik Fundacji Estera, który opiekuje się syryjskimi uchodźcami.


Cytuj:
Chciałbym oddzielić inicjatywę od osoby Miriam Shaded. Sama inicjatywa była szczytna. Popełniono błędy, które nie wynikały z wadliwości ludzi czy idei pomocy, tylko ze złego zarządzania. Gdyby pani Miriam podjęła inne decyzje i współpracowała z zespołem, ta inicjatywa byłaby wielkim sukcesem. O wiele więcej osób udałoby się uratować. Ale stało się, co się stało. Na dzień dzisiejszy nie widzę ze strony fundacji Estera woli współpracy, choć ciciałbym mieć nadzieję na pozytywną zmianę.
.

http://natemat.pl/152141,prawda-o-funda ... ta-porazka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 8:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Inicjatywa była szczytna. Penie tak, my musimy odzielić ideę pomocy, pomysł i dobrą wolę wielu ludzi od polityki i układów. Cel, choćby najbardziej szczytny, nie może uswięcać środków i idei jakimi się ten cel osiaga. Fundacja Estara coraz bardziej staje się w tym temacie nietransparentna. To było zdaje się działanie obawiam się, że dla "działactwa", żeby cos dobrego zrobić dla Pana, dla współbraci w wierze. Ale przy tym pogwałcono wiele zasad chrześcijańskich. Na takim politycznym grząskim fundamencie nie zbuduje się trwałego domu. Moje zaangażowanie w temat syryjski nie wynika z niechęci do niesienia pomocy potrzebującym, ale własnie z powodu posługiwania się niechrześcijańskimi i nie biblijnymi metodami, manipulacją, presją, rozmijaniem się deklaracji z rzeczywistością, gloryfikowaniu osoby papieża. Nadal niejasnym jest czy sprowadzeni Syryjczycy to osoby rzeczywiście potrzebujace pomocy, rzeczywiście prześladowane. Bo ja mam poczucie dziejącej się jakieś wielkiej niesprawiedliwości, że oto najbardziej biedni i najbardziej potrzebujący zagrożeni prześladowaniem chrześcijanie, tak czy tak pozostali w Syrii lub w obozach dla uchodźców, czy na własną reke próbują się przedostać do Europy.

Dzisiaj przeczytałem jeszcze jeden artykuł w którym zaciekawił mnie jeden fragment:
Cytuj:
Ściągnięci do Polski Syryjczycy mogą być zwolennikami oskarżanego o zbrodnie Asada. Podobnie jak inni syryjscy chrześcijanie, których - z przyczyn politycznych - dyktator chroni. Mogą być wśród nich także rodziny ludzi pracujących dla niego. Skoro tak, to znaczy, że byli podwójnie zagrożeni: jako chrześcijanie - przez zdobywające kolejne przyczółki w Syrii Państwo Islamskie - i jako przeciwnicy polityczni antyasadowskich powstańców i Państwa Islamskiego. A więc spełniają kryteria bycia uchodźcami ze względu na prześladowania religijne i polityczne.


Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,18548001,klo ... z3kZ53nYkA


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn wrz 07, 2015 8:47 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Kwestia imigrantów to jest trudny temat. Brat Marian Biernacki umieścił na swoim Blogu bardzo interesujący artykuł w tej sprawie. Polecam uwadze. To jest cenny głos w toczącej się w naszym kraju dyskusji. Obecni imigranci to nie są tylko uchodźcy którzy uciekają przed wojną czy skrajną biedą. Niektórzy tak, ale też wśród uchodźców mamy sporą grupę imigrantów ekonomicznych z bardzo roszczeniową, agresywną postawą.

Zapewne są wśród nich "konie trojańskie" wnoszące do Europy Islam, w tym Islam radykalny i agresywny. Ja myślę, że wśród dzisiejszych imigrantów mamy i uchodźców i najeźdźców. Jak ich odróżnić? ... Zgadzam się z bratem Marianem, że Europa ma i będzie miała z tego powodu poważne kłopoty.

Chciałbym przy tej okazji powiedzieć jeszcze jedną rzecz, bardzo ważną, aby nasze obawy i niechęć do muzułmanów nie przerodziły się w nienawiść. Bo taka postawa nie podoba się Bogu.

Zastanawiam się nad tym, dlaczego muzułmanie uciekają przed muzułmanami do Europy? A nie do Iranu czy do bogatej Arabii Saudyjskiej. Dlaczego też te tysiące zdeterminowanych, gotowych na śmierć ludzi nie są w stanie przeciwstawić się ISIS ?

W głowach Europejczyków jest już mentalna wojna. Nie strzelają karabiny ale padają słowa i deklaracje, rośnie niechęć, żeby nie powiedzieć nienawiść do imigrantów. Zdarzają się podpalenia, bójki. Trwa wojna emocjonalna w naszych głowach. Zauważyłem, że do tej wojny przyłączają się chrześcijanie stając bądź to po jednej, bądź po drugiej stronie tego konfliktu.

Są wierzący, którzy liczą na to, że Europa zewangelizuje imigrantów. Pokaże im miłość Chrystusa. Hmm... Kto im to pokaże ? Egoistyczni chrześcijanie, którzy sami siebie nie potrafią kochać i pomagać sobie nawzajem w potrzebie? Niemcy, które są narodem o wiele bardziej bezbożnym niż chrześcijańskim. Polacy z kultem Marii w tle ? Ja uważam, że imigranci są prawdopodobnie "biczem" Bożym na bałwochwalczą i bezbożną Europę.

Cytuj:
"Dodajmy, że różnie można najechać i zdobyć kraj. Najczęściej jedzie się czołgiem i z odbezpieczonym karabinem. Ale czy nie można w tym samym celu przyjechać z pustym workiem i z dzieckiem na ręku?"


Uważam, że można...

Uchodźcy, czy najeźdźcy? - cały artykuł pod adresem: http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.c ... zdzcy.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn wrz 07, 2015 3:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 13, 2015 6:34 pm
Posty: 22
aolsza napisał(a):
Kwestia imigrantów to jest trudny temat. Brat Marian Biernacki umieścił na swoim Blogu bardzo interesujący artykuł w tej sprawie. Polecam uwadze. To jest cenny głos w toczącej się w naszym kraju dyskusji. Obecni imigranci to nie są tylko uchodźcy którzy uciekają przed wojną czy skrajną biedą. Niektórzy tak, ale też wśród uchodźców mamy sporą grupę imigrantów ekonomicznych z bardzo roszczeniową, agresywną postawą.

Ja uważam, że imigranci są prawdopodobnie "biczem" Bożym na bałwochwalczą i bezbożną Europę.

Cytuj:
"Dodajmy, że różnie można najechać i zdobyć kraj. Najczęściej jedzie się czołgiem i z odbezpieczonym karabinem. Ale czy nie można w tym samym celu przyjechać z pustym workiem i z dzieckiem na ręku?"


Uważam, że można...

Uchodźcy, czy najeźdźcy? - cały artykuł pod adresem: http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.c ... zdzcy.html




I ja tak uważam.Oni chętniej niż my rozwalają miejsca różnych kultów.I w czasach rozlewającej się szeroko "miłości" dziecko na ręku jest także skuteczną bronią.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn wrz 07, 2015 3:54 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
aolsza napisał(a):
Cytuj:
Brat Marian Biernacki umieścił na swoim Blogu bardzo interesujący artykuł w tej sprawie. Polecam uwadze. To jest cenny głos w toczącej się w naszym kraju dyskusji. Obecni imigranci to nie są tylko uchodźcy którzy uciekają przed wojną czy skrajną biedą. Niektórzy tak, ale też wśród uchodźców mamy sporą grupę imigrantów ekonomicznych z bardzo roszczeniową, agresywną postawą.



Przepraszam, że zapytam tutaj, aolsza jakie jest wyznanie wiary zborowości Mariana Biernackiego, ponieważ nie mogę tego znaleźć na stronie CCNZ, którego pastorem jest MB. Pytam, ponieważ nie miałem wcześniej przyjemności zaznajomić się z osobą pana Mariana Biernackiego. Czy jest gdzieś w internecie jasna deklaracja wiary CCNZ? Jedyne co jest na ich stronie , to krótki wpis MB na temat historii ruchu pentekostalnego. Zastanowiła mnie końcówka wpisu:

Warto zaznaczyć, że Kościół Zielonoświątkowy w Polsce zachowując całkowitą autonomię działania jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Zielonoświątkowego i Światowego Stowarzyszenia Zielonoświątkowych Zborów Bożych oraz uczestniczy w Światowej Konferencji Zielonoświątkowej[68]. Dzięki temu rozwijając swoją działalność stale weryfikuje zajmowane stanowisko względem doktryny i praktyki z poglądami innych Kościołów z nurtu klasycznego pentekostalizmu.

Co oznacza, "stale weryfikować doktrynę"? Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale czy jako nowonarodzony z Ducha Św. nie powinienem raz na zawsze ZNAĆ doktrynę i " pominąwszy początki nauki o Chrystusie, zwrócić się ku rzeczom wyższym..." ? Chyba, że chodziło MB o to, że sprawdzają poglądy na doktrynę innych Kościołów. Ale z tego zdania dla mnie to nie wynika.

Z góry dziękuję

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn wrz 07, 2015 5:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
Cytuj:
Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale czy jako nowonarodzony z Ducha Św. nie powinienem raz na zawsze ZNAĆ doktrynę i " pominąwszy początki nauki o Chrystusie, zwrócić się ku rzeczom wyższym..." ?


No i właśnie, żeby Cię "źle nie zrozumieć" uprzejmie proszę o rozwinięcie zacytowanej myśli. Czy według Ciebie nowonarodzony człowiek od razu "z góry" zna całą doktrynę? Nie musi jej poznawać? Nie musi weryfikować swoich doktrynalnych poglądów na podstawie Pisma?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn wrz 07, 2015 5:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Oczywiście, że świeżo co narodzony musi. Ale chyba nie zauważyłeś do kogo kieruję moje pytanie. Mniemam, że zarówno Marian Biernacki jak i Kościół Zielonoświątkowy w Polsce nie jest świeżo co nowonarodzony. Chyba że masz w tej kwestii inną wiedzę, to będę wdzięczny jak się nią podzielisz.

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL