www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Śr maja 08, 2024 5:16 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 08, 2015 7:07 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
aolsza napisał(a):
Cytuj:
"Dodajmy, że różnie można najechać i zdobyć kraj. Najczęściej jedzie się czołgiem i z odbezpieczonym karabinem. Ale czy nie można w tym samym celu przyjechać z pustym workiem i z dzieckiem na ręku?"
Uważam, że można... Uchodźcy, czy najeźdźcy? - cały artykuł pod adresem: http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.c ... zdzcy.html
Czyli rozumiem, że zgodnie z poglądem autora artykułu to są najeźdźcy ( i jest to kara na Europę ) ? Bo nie bez przyczyny przytoczono w artykule odpowiednie wersety. W konsekwencji nie należy im pomagać, bo najeźdźcom się nie pomaga ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 08, 2015 8:53 am 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Ernest H. napisał(a):
Cytuj:
Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale czy jako nowonarodzony z Ducha Św. nie powinienem raz na zawsze ZNAĆ doktrynę i " pominąwszy początki nauki o Chrystusie, zwrócić się ku rzeczom wyższym..." ?


No i właśnie, żeby Cię "źle nie zrozumieć" uprzejmie proszę o rozwinięcie zacytowanej myśli. Czy według Ciebie nowonarodzony człowiek od razu "z góry" zna całą doktrynę? Nie musi jej poznawać? Nie musi weryfikować swoich doktrynalnych poglądów na podstawie Pisma?


Erneście H. Chciałbym tylko krótko sprostować jeszcze jedno. Proszę nie traktować mojego zapytania odnośnie MB jako jakiegoś ataku czy podejrzenia w stosunku do jego osoby. Jako chrześcijanie musimy badać i sprawdzać, a jako że nie znam bliżej MB chciałem tylko dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat i jego zborowości.

Co do myśli pisanej czasem jak już to obserwowaliśmy , myśl pisana bywa mało precyzyjna. Dlatego jeśli Ty i autor pod pojęciem "doktryna" macie na myśli całość nauczania, to zgodzę się , że do końca naszego bytowania tutaj będziemy poznawać Słowo Boże, choć nauka Pana Jezusa i apostolska jest wyłożona w Słowie bardzo dokładnie. Jeżeli natomiast pod pojęciem "doktryna" rozumiemy FUNDAMENT nauki ( Ja tak to zrozumiałem, być może właśnie opacznie), to wówczas myślę, że raczej nie ma miejsca na ciągłe odkrywanie fundamentu.

Pozdrawiam.

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 08, 2015 9:17 am 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Generalnie proponuję przetrzeć oczy. To , że w jakiejś części są tam uchodźcy to fakt. Ale obudźmy się z tej propagandy , którą nam serwują media. Jest to zaplanowany najazd, Europa już jest podzielona i prędzej czy później coś wybuchnie. Zderzenie tak odległych kultur i światów wywoła chaos, który już się dzieje. Grecja, Hiszpania, Włochy , to dopiero przedsmak tego co nasz czeka. Ponoć USA również otwiera granicę z Meksykiem i będzie to samo. Podział musi nastąpić, konflikt ogólnoświatowy również, w końcu potem ma się pojawić "zbawca" , który zaprowadzi ład i porządek.

Wśród tzw. uchodźców jest pełno Afrykańczyków, Senegalczyków i innej maści ludzi z Afryki. Oni też uciekają przed bombami z Syrii?

poniżej link z filmami, co się dzieje w Grecji. Media milczą:]

http://wolnemedia.net/prawo/to-my-potrz ... imigranci/

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 08, 2015 10:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Filmy o tym, co się dzieje w Grecji, można pooglądać, ale antysemickich komentarzy pod nimi nie da się czytać. Niestety, autorzy takich stron sami nie są świadomi, że są mimowolnymi pionkami w grze różnych ludzi i elementem propagandy, choć wydaje im się, że jest dokładnie odwrotnie. Dlatego w ogólnym rozrachunku za wszystko i tak zostaną obarczeni winą Żydzi i o to będzie chodziło Antychrystowi. Niestety, autorzy tych stron Boga nie znają i Biblii nie czytają. Zatem ostrożnie z polecaniem.

Co to tekstu MB, to zgadzam się z jego oceną naiwności i niekonsekwencji "euroentuzjastów" - za wszystko kiedyś trzeba zapłacić (oprócz zbawienia, które jest z łaski). Brało się kasę, to teraz trzeba się zgodzić na "europejskie wartości" i brać na siebie wspólne ciężary w imię solidarności wspólnoty. Dziwi mnie fakt, że ci wszyscy ludzie zdążają właśnie do Europy, choć nie znają języków i jest im obca kulturowo, zamiast do bogatych krajów ich religijnych pobratymców, w których jest masa miejsca i które mają środki, żeby im pomóc.

Nie rozumiem natomiast drugiej części artykułu MB, dotyczącej duchowej oceny zjawiska. Tekstów skierowanych do jednego narodu, który został przez Boga wybrany i który zawarł z Bogiem przymierze nie można moim zdaniem naciągać tak, żeby je zastosować do wydarzeń we współczesnej Europie. Europa nie zawierała nigdy z Bogiem żadnego przymierza i nie widzę powodu, żeby mechanizm działający w przypadku Izraela miał się powtarzać teraz i żeby Bóg miał "upominać się o cześć dla siebie" w Europie i dlaczego miałby "przywracać bojaźń Bożą".

W świetle Biblii po prostu zbliża się sąd nad wszystkimi mieszkańcami Ziemi. Ci biedni ludzie, którzy teraz zalewają Europę, są takimi samymi pionkami w grze, jak tzw. "Palestyńczycy" - owszem, zgadzam, się że cała sytuacja pochodzi z Bożego dopustu, ale nie widzę w Biblii Bożej zapowiedzi "przywrócenia bojaźni Bożej" w Europie, tylko w domu Izraela. Chaos, który się powiększa i będzie narastał - ekonomiczny, społeczny i militarny - doprowadzi do tego, że ludzkość zgodzi się na wszystko, byle tylko się to skończyło. Nawet, gdyby władzę miał objąć sam diabeł. I stanie się według ich woli.

Pewien brat miał dzisiaj w nocy sen, że przypływ imigrantów w Europie będzie pretekstem do rozpoczęcia znakowania ludzi. Czy to był sen proroczy, prawdopodobnie zobaczymy wkrótce - jeśli się rzeczywiście tak stanie. To na razie są wprawki. Tak jak powszechna zgoda ludności na coraz większą inwigilację, wprowadzanie kart zbliżeniowych, identyfikacji biometrycznej w bankomatach PKO BP zamiast karty bankomatowej:

http://www.egospodarka.pl/124100,Biomet ... ,15,1.html

i podobnych "przyjemności".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 08, 2015 1:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Smok Wawelski napisał(a):
Filmy o tym, co się dzieje w Grecji, można pooglądać, ale antysemickich komentarzy pod nimi nie da się czytać. Niestety, autorzy takich stron sami nie są świadomi, że są mimowolnymi pionkami w grze różnych ludzi i elementem propagandy, choć wydaje im się, że jest dokładnie odwrotnie. Dlatego w ogólnym rozrachunku za wszystko i tak zostaną obarczeni winą Żydzi i o to będzie chodziło Antychrystowi. Niestety, autorzy tych stron Boga nie znają i Biblii nie czytają. Zatem ostrożnie z polecaniem.



Oczywiście masz rację Smoku, sam to widzę w tym artykule i wiem, że Ci ludzie nie znają Boga, chciałem tylko, by zobaczyć co się tam dzieje i akurat w tym miejscu było klika filmów. Pod artykułem się nie podpisuję.

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 08, 2015 7:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
GrainTrader napisał(a):
Erneście H. Chciałbym tylko krótko sprostować jeszcze jedno. Proszę nie traktować mojego zapytania odnośnie MB jako jakiegoś ataku czy podejrzenia w stosunku do jego osoby. Jako chrześcijanie musimy badać i sprawdzać, a jako że nie znam bliżej MB chciałem tylko dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat i jego zborowości.

Co do myśli pisanej czasem jak już to obserwowaliśmy , myśl pisana bywa mało precyzyjna. Dlatego jeśli Ty i autor pod pojęciem "doktryna" macie na myśli całość nauczania, to zgodzę się , że do końca naszego bytowania tutaj będziemy poznawać Słowo Boże, choć nauka Pana Jezusa i apostolska jest wyłożona w Słowie bardzo dokładnie. Jeżeli natomiast pod pojęciem "doktryna" rozumiemy FUNDAMENT nauki ( Ja tak to zrozumiałem, być może właśnie opacznie), to wówczas myślę, że raczej nie ma miejsca na ciągłe odkrywanie fundamentu.

Pozdrawiam.


Zadałem pytanie z czystej ciekawości, absolutnie nie w odniesieniu do Twojego tekstu odnośnie MB. Zaintrygowało mnie po prostu zacytowane wcześniej zdanie. Trochę swoją powyższą wypowiedzią wyjaśniłeś, ale nadal mam pewne wątpliwości. Co rozumiesz pod pojęciem FUNDAMENTU?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 08, 2015 8:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
wujcio napisał...
Cytuj:
Czyli rozumiem, że zgodnie z poglądem autora artykułu to są najeźdźcy ( i jest to kara na Europę ) ? Bo nie bez przyczyny przytoczono w artykule odpowiednie wersety. W konsekwencji nie należy im pomagać, bo najeźdźcom się nie pomaga ?


Ja napisałem...
Cytuj:
Zapewne są wśród nich "konie trojańskie" wnoszące do Europy Islam, w tym Islam radykalny i agresywny. Ja myślę, że wśród dzisiejszych imigrantów mamy i uchodźców i najeźdźców. Jak ich odróżnić? ... Zgadzam się z bratem Marianem, że Europa ma i będzie miała z tego powodu poważne kłopoty.


wujcio napisał...
Cytuj:
czyli rozumiem, że zgodnie z poglądem autora artykułu to są najeźdźcy ( i jest to kara na Europę )


jeszcze raz... nie wszyscy uchodźcy to najeźcy, i jest to element wylania sprawiedliwego gniewu Bożego na narody, m.in na Europę... tak myślę...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 08, 2015 9:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Ernest H. napisał(a):
GrainTrader napisał(a):
Erneście H. Chciałbym tylko krótko sprostować jeszcze jedno. Proszę nie traktować mojego zapytania odnośnie MB jako jakiegoś ataku czy podejrzenia w stosunku do jego osoby. Jako chrześcijanie musimy badać i sprawdzać, a jako że nie znam bliżej MB chciałem tylko dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat i jego zborowości.

Co do myśli pisanej czasem jak już to obserwowaliśmy , myśl pisana bywa mało precyzyjna. Dlatego jeśli Ty i autor pod pojęciem "doktryna" macie na myśli całość nauczania, to zgodzę się , że do końca naszego bytowania tutaj będziemy poznawać Słowo Boże, choć nauka Pana Jezusa i apostolska jest wyłożona w Słowie bardzo dokładnie. Jeżeli natomiast pod pojęciem "doktryna" rozumiemy FUNDAMENT nauki ( Ja tak to zrozumiałem, być może właśnie opacznie), to wówczas myślę, że raczej nie ma miejsca na ciągłe odkrywanie fundamentu.

Pozdrawiam.


Zadałem pytanie z czystej ciekawości, absolutnie nie w odniesieniu do Twojego tekstu odnośnie MB. Zaintrygowało mnie po prostu zacytowane wcześniej zdanie. Trochę swoją powyższą wypowiedzią wyjaśniłeś, ale nadal mam pewne wątpliwości. Co rozumiesz pod pojęciem FUNDAMENTU?


przez fundament rozumiem między innymi:

1. Jezus ( JHWH jest zbawieniem ) przyszedł w ciele na ziemię i umarł za moje grzechy na krzyżu.

2. Bóg jest trójjedyny ( Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Św.)

3. Zbawienie jest z łaski, nie z uczynków czy sakramentów.

4. Słowo Boże jest nieomylne.

5. Jedyną droga, prawdą i pośrednikiem między Bogiem a ludźmi jest Pan Jezus.

6. Nikt nie może przyjść do Jezusa, jeśli go Bóg nie pociągnie, najpierw trzeba uwierzyć, potem pokutować i dalej narodzić się na nowo z Ducha.

Jak pisze Paweł innego fundamentu nie ma a jest Nim Jezus Chrystus.

Tak się teraz zastanawiam czy w kontekście całej nauki Pana Jezusa jest zasadnym robienie takiego podziału FUNDAMENT i NAUKĘ, skoro Jezus i Jego nauka jest tym FUNDAMENTEM.

Myślę, że autor tego wpisu również odpowiada w jakiejś części na to zagadnienie, gdybyśmy chcieli przerzucić całość nauki , trzeba by Biblię "przedrukować", a przecież już ją mamy, więc wystarczy do niej zajrzeć:)

http://zwiedzenie.blogspot.com/2015/08/ ... tryna.html


Oczywiście nie zdołam tutaj odpowiedzieć Ci na zadane pytanie w całości tak, jakbyś oczekiwał. Niemniej mam nadzieję, że choć trochę się rozumiemy.

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 09, 2015 9:22 am 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Dziś rozmawiałem z jednym bratem na temat całego tego szumu medialnego wokół "uchodźców" (celowo piszę w cudzysłowie, gdyż mam na myśli i uchodźców i tych którzy się pod nich podpinają). I zastanawialiśmy się jak my wierzący naśladowcy i uczniowie Chrystusa powinniśmy się zachowywać w stosunku do tego problemu jak i ludzi , bo pewnym staje się fakt, że za moment możemy ich widzieć na naszych ulicach lub dzielnicach.

Jak powinniśmy się zachowywać w świetle słów Jezusa z Mat. 5: 38-48? Pytanie retoryczne. Jednak u siebie zauważyłem jedną niepokojącą mnie rzecz, że za bardzo zaczynam się emocjonować tym wszystkim, irytować może czasem, ekscytować, linkować różne artykuły do ludzi itp. Jak tak rozmawialiśmy, brat zwrócił uwagę na to , że duch antychrysta już działa, i żeby się nie okazało, że wielu ludzi w tym chrześcijan zacznie mieć negatywne nastawienie do tych imigrantów, co może spowodować tragiczne "zwiedzenie" serc. Bo zadajmy sobie pytanie, jeśli "uchodźca", który raz jest na zdjęciu bojownikiem ISIS, a potem uśmiechniętym uchodźcą ( zdjęcie krąży po internecie - http://libertynews.com/2015/09/refugee- ... last-year/ ), kim on jest dalej w oczach Boga? I nawet gdyby stanął na naszej drodze, to czyż nie mamy miłować nieprzyjaciół naszych i modlić się za nich? Co zrobiłby Pan Jezus spotkawszy go? Przeklął, zgromił, gniewał się na niego? W świetle Ew. Mateusza myślę, że nie. Jeśli nawet uchodźcy nas zaleją, będą mieszkać obok nas, kulturowo i mentalnie jak z obcej planety, nie do pogodzenia z naszym system wartości, to jaką postawę powinniśmy mieć wobec nich jako BLIŹNICH?

Jest to trudne , ale zarazem proste, gdyż Pan sam dał nam wskazówki i naukę. Oczywiście, że kiedy przyjdzie nam stanąć w obliczu utraty życia, to też mamy uciekać, jeśli się da, ale nie walczyć. Paweł wiele razy uchodził z życiem i nie pchał się w ręce tych którzy chcieli go zabić, ale gdy mógł korzystał z okazji, by uciec.

Łapię się na tym, że za bardzo czasem zaprzątam umysł tym co się dzieje obecnie na świecie, a nie tym co w górze. Przecież Królestwo nasze nie jest z tego świata. Wiemy, że pewne rzeczy będą się działy i jest to nieuchronne.

Chciałbym tylko, by postawa serc naszych , była taka jak postawa Pana Jezusa w każdym momencie życia. To my mamy być solą ziemi i światłością świata.

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 09, 2015 12:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Dostałem na maila linka do ciekawego materiału z Głosu Prześladowanych Chrześcijan. https://www.youtube.com/watch?v=2aXa_AhUp6M

Wojny zawsze działały destabilizująco na świat, ale mobilizująco dla wierzących :)

Tak, Grzesiu, bez względu na to, jak to się wszystko potoczy, my mamy zachować pokój Boży, wieść pobożne życie w cichości i głosić Ewangelię. Być może wkrótce będziemy mieli do tego zdecydowanie więcej okazji.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 10, 2015 8:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Dla mnie ta fala uchodźców jest dziwna. Znalazłam takie zdjęcie. Razem z uchodźcami, przedostaje się wiele terrorystów. Zdrowych, silnych mężczyzn. Nie najgożej ubranych, w firmowe rzeczy jak adidas i nike.

Obrazek

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 10, 2015 8:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Masz racje Rafale. Takie sytuacje działają motywująco na wierzących. W domu otwarcie mówię o swojej wierze, bo nie wstydzę się Jezusa. Powiedziałam dziś mamie, że jak zaatakują muzułmanie i karzą wybrać islam lub śmierć, zwłaszcza za wiarę w Jezusa, to chce umrzeć za Jezusa. Tak samo bratu powiedziałam. A on jak zwykle za wiarę mnie prześladuje i nazywa ''nawiedzoną'' Ale Jezus mówił, że ludzie będą tak robić, i mamy się radować jak nas prześladują. Wole przecierpieć krótką doczesność niż skończyć w piekle na które zasługuje. Tylko dzięki wierze i ofierze Jezusa jestem wybawiona. Teraz muszę wytrwać do końca. Życzę wszystkim wytrwania do końca w Jezusie. :wink:

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 10, 2015 8:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Sprawa nie jest taka prosta.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title, ... omosc.html
http://www.bbc.com/news/blogs-trending-34176631

Trzeba uważać i ostrożnie badać sprawy, żeby nie sądzić po pozorach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 10, 2015 9:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Masz racje. Taki muzułmanom można opowiedzieć o Ewangelii, o prawdziwym Jezusie i krzyżu. Mogą się nawrócić. Każdy ma szanse się nawrócić. A jak będą mi grozić terroryści, to chce umrzeć bez strachu, z uśmiechem na twarzy za wiarę w Jezusa. Nie czuje do nich żadnej nienawiści. Mają szanse się nawrócić. A za swoje czyny odpowiedzą jak każdy grzesznik przed Bogiem. Tak samo jestem grzesznikiem jak oni. Kocham ich, ale nie podobają mi się ich czyny. Są zaślepieni grzechem.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 10, 2015 9:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
W internecie znalazłam takie wytłumaczenie odnośnie tego zdjęcia:

"Z ustaleń amerykańskiej agencji Associated Press, które przytacza portal Yahoo, wynika jednak, że Al Saleh nigdy nie należał do Państwa Islamskiego. Wręcz przeciwnie, walczył z nim w oddziałach Wolnej Armii Syrii, której wrogami są także terroryści związani z Al-Kaidą oraz wojsko syryjskiego rządu."

Nie wiem jak to do końca jest. Ale przepraszam przed Bogiem i wami, jak mogłam coś pochopnie stwierdzić. Przepraszam.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL