www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 10:12 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So cze 13, 2015 8:53 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
poniżej zaproszenie które wczoraj z wydawnictwa aetos otrzymałam myślę że komentarza nie trzeba:


Inicjatywa "Wiara w biznesie" ma przyjemność zaprosić na II Ogólnopolskie Forum Chrześcijańskie "Drogi do Sukcesu: Jedność".


II Ogólnopolskie Forum Chrześcijańskie "Drogi do Sukcesu: Jedność"

Dnia 20 czerwca 2015 r. odbędzie się wydarzenie bez precedensu. Na jednej scenie podczas jednego dnia wystąpią 34 wybitne osobistości dla ponad pół tysiąca osób.


Poznaj je wszystkie:

https://rejestracja.wiarawbiznesie.pl/? ... gn=jednosc



Wyobraź sobie, że możesz znaleźć się w miejscu, gdzie każdy ma takie same wartości jak Ty, gdzie ludzie są otwarci i gdzie uczciwość oraz profesjonalne podejście jest rutyną.

Każda z osób, która wystąpi na Forum jest chrześcijaninem. Każda z tych osób osiągnęła wielki sukces pozostając wierną swoim wartościom. Na spotkaniu z tymi ludźmi będziesz mieć okazję zadać im pytanie, jak zarobić uczciwie wielkie pieniądze, jak osiągnąć prawdziwy sukces w oparciu o wartości i jak przy tym wszystkim pozostać sobą.


A tak się prezentują nasi prelegenci w liczbach:

* wartość ich majątków przekracza w sumie miliard złotych

* tworzą miejsca pracy dla kilkunastu tysięcy osób

* są właścicielami ponad 20 mln m2 gruntów

* ich produkty sprzedawane są na pięciu kontynentach


A ponadto:

* ich firmy są polskie

* zdobywają najbardziej prestiżowe nagrody i wyróżnienia

* wdrażają innowacyjne technologie oraz nowoczesne rozwiązania

* są chrześcijanami - ludźmi sumienia

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 13, 2015 9:02 am 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 28, 2015 9:02 am
Posty: 15
Wciąż to samo! Przekonania vs. Fakty! A co do tego co jest na GLS głoszone - zapraszam na konferencję! Bo pisanie nie ma sensu (Już o tym pisałem) bo tym dyskusją nie ma końca!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 13, 2015 9:07 am 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 28, 2015 9:02 am
Posty: 15
To co Jezus mówi tylko dowodzi temu, że nawet jak będą mówili, że jest inny Chrystus to się mylą! Dlatego wtedy gdy ktoś mówi, że jakoby istnieje inny Chrystus to się zwyczajnie myli, nawet jeśli ma takie przekonania to fakt jest niezmienny - Bóg jest jeden!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 13, 2015 9:20 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Lost napisał(a):
Ludzie z ulicy prostej, przynajmniej w większości Ci z Was, ktrórzy próbujecie mi udowodnić, że przyłączyłem się nie do tego dzieła, że zadaje się nie z tymi ludźmi, że nie jestem tym za kogo się podaje. Prawicie mi komplementy bo to samo mówili o tym, ktory jest moim Panem i Zbawicielem. Niektórzy z Was przywołują jakiegoś innego Chrystusa, a ja wiem, że Chrystus jest tylko JEDEN i niczyje poglądy tego nie zmienią. Bóg, w którego ja wierzę nie jest zależny od ludzkich poglądów i przekonań!!! Jest suwerennym Bogiem i Zbawicielem i chcę go głosić przy całej mojej niewiedzy i ograniczeniu. Nie boje się wejść do miejsc, w których są ludzie, którzy myślą i wierzą inaczej, bo chodzę tam z zaufaniem Bogu, który jest mocniejszy niż ktokolwiek i cokolwiek! Nie miałem zamiaru nikogo przekonywać tylko chciałem, żebyście zobaczyli, że świat jest trochę większy niż wasze poglądy i że być może inni, którzy patrzą inaczej niż Wy również są dziećmi niezwykłego Boga! Jak być może zauważyliście nie przerzucałem się z Wami tekstami Biblijnymi. Po pierwsze bo tego każe Biblia unikać, a po drugie mam pełną świadomość, że Słowo Boga jest święte i nie może służyć do wzajemnych przepychanek i swoich wojenek. Jednak czasami, gdy czytałem wpisy niektórych z Was to przychodził mi do głowy tekst; ... Widzę bowiem, żeś pogrążony w gorzkiej żółci...
I chcę Was zapewnić, że radzę sobie z heremeutyką i potrafię czytać ze zrozumienie. To raczej mój ostatni wpis bo najzwyczajniej w świecie brakuje mi czasu aby tym się zajmować. Jeśli jednak ktoś z Was chciałby ze mną się spotkać i porozmawiać to znacie moje imię i nazwisko i bez trudu mnie znajdziecie. Pozdrawiam Was i modlę się aby Pan Bóg cały ten portal wykorzystał ku swojej chwale a nie ku wzajemne obrzucaniu się i przepychaniu kto ma więcej poznania. Na koniec więc ostatni tekst... Poznanie nadyma, miłość buduje. Zostańcie z Bogiem.

Chyba się tak trochę nie do końca zrozumieliśmy. Nie wiem jak inni (chociaż przypuszczam, że myślą podobnie), ale ja nie chcę ciebie przekonywać, że jest wielu bogów, że nie trzeba ewangelizować i że kościół nie potrzebuje lepszych przywódców.

"A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł. Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą." (Ew.Mat.24:4-5)

Jezus ostrzegał kościół przed zwiedzeniem, które przyjdzie... w Jego własnym imieniu. Ja wierzę w Jezusa od dzieciństwa, i odkąd pamiętam, zawsze chciałem mu się podobać i nigdy w życiu nie miałem takiej sytuacji, że świadomie działałem nie w Jego imieniu, a i tak nie raz byłem zwiedziony i zwodziłem innych, wielokrotnie wierzyłem w jakieś głupoty i jeszcze więcej nagrzeszyłem - właściwie to w swoim życiu więcej ludzi zniechęciłem, niż zachęciłem do wiary w Jezusa Chrystusa. Nawet nie chcę myśleć, gdzie bym teraz był bez Jego łaski. Można by powiedzieć, że wierzyłem i głosiłem innego Jezusa, myśląc, że cały czas trzymam się tego prawdziwego. Nie chcę ci wmawiać, że świadomie jesteś sługą szatana, ale tylko że czasem, mając dobre intencje, mylisz się, tak jak my wszyscy.

Mógłbym tak jak ty próbować ci wmówić, że jesteś faryzeuszem lub jakimś innym zganionym bohaterem Biblii, ale to nic nie wnosi do dyskusji. Mój były pastor robił to samo i uważał jakikolwiek sprzeciw wobec jego wizji kościoła za... dowód Bożej aprobaty. Mógłbym ci także wmawiać zranienie, zgorzknienie, manipulacje tekstem biblii, umiłowanie wykłócania się i wszelkie inne przywary. Wyobraź sobie, że ja mógłbym wziąć te same twoje argumenty i użyć przeciwko tobie, ale to nic nie da i nie ułatwi porozumienia.

Cała istota naszej dyskusji jest o tym, JAK głosić ewangelię i JAK powinni żyć i kształcić się przywódcy kościoła oraz o tym JAK pogodzić zrozumiałe, pełne miłości i przychylne ludziom głoszenie ewangelii z nieupodabnianiem się do świata i dbaniem o swoją własną kondycję duchową, by nie dać się sprowadzić na manowce przez kontakt z fałszywą religijnością. Jesteś także teologiem, więc nie będę cię traktować dziecinnie pokazując paluszkiem, co pisał apostoł Paweł. Proszę, przypomnij sobie tylko filozofię sofistów, przypomnij sobie co w starożytnej Grecji znaczył "krzyż" i "mądrość", a potem jeszcze raz przeczytaj, przestudiuj i dokładnie przemyśl całe listy do Koryntian, gdzie Paweł przeciwstawia się mieszaniu tej filozofii z ewangelią i katastrofalnym skutkom takiego procesu. A potem, proszę, zrób, tak ja ja robię i zapytaj Lidera wszystkich Liderów, czy czasem ja też nie dałem się zwieść tak jak ci, o których przed chwilą czytałem.

"Na mównicy Mojżeszowej zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią." (Ew.Mat. 23:2-3)

Możesz dalej upierać się, że jesteśmy faryzeuszami i wrogami Jezusa. Nasza działalność na co dzień, poza forum nie jest powszechnie znana i nie mamy powodu się nią chwalić, więc można dojść do wniosku, że jesteśmy tylko hejterami, którzy nic nie robią, ale wyśmiewają wszystko, co im się nie podoba. Prosiłbym, żebyś nie kierował się współczesną filozofią, tylko ewangelią (np. zacytowanym Ew.Mat. 23:2-3) i czasem dopuścił myśl, że nawet ci, którzy nie należą do GLS mogą zostać wykorzystani przez Boga, by cię czegoś nauczyć.

Na koniec, jak to zwykle robimy na Ulicy Prostej w sporach nie do rozwiązania, zasugerowałbym zwrócenie się do Najwyższego i przedstawienie jemu tej sprawy, wierząc, że on w swoim czasie poucza nas wszystkich i pomaga nam dojść do poznania Prawdy i zastosowania jej w życiu.

Pozdrawiam
Mateuszek

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Ostatnio edytowano So cze 13, 2015 9:21 am przez Mateuszek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 13, 2015 9:21 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Lost napisał(a):
To co Jezus mówi tylko dowodzi temu, że nawet jak będą mówili, że jest inny Chrystus to się mylą! Dlatego wtedy gdy ktoś mówi, że jakoby istnieje inny Chrystus to się zwyczajnie myli, nawet jeśli ma takie przekonania to fakt jest niezmienny - Bóg jest jeden!

Czyli jak na konferencji będą mówili o różnych Chrystusach, to mamy się tym nie przejmować, bo i tak jest tylko Jeden ? Czyli mamy iść, słuchać i nie robić problemów - w szczególności, że na mównicy ( jak równi) staną przedstawiciele głoszący różnie ! Pan nie widzi w tym problemu ?
2Kor 11:4 bw "(4) Bo gdy przychodzi ktoś i zwiastuje innego Jezusa, którego myśmy nie zwiastowali, lub gdy przyjmujecie innego ducha, którego nie otrzymaliście, lub inną ewangelię, której nie przyjęliście, znosicie to z łatwością."
Czy to co mówi ww. werset o przyjęciu innego ducha, to są dla Pana fakty, czy tylko opinie, przekonania ?
"A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł. Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą." (Ew.Mat.24:4-5)
Czy zwiedzenie przez innego chrystusa to fakt, czy przekonanie ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 13, 2015 9:47 am 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 28, 2015 9:02 am
Posty: 15
Mateuszek, bardzo dziękuje za Twoje słowa!!!! Żyję już dość długo aby wiedzieć, ze po pierwsze nie chce robić niczego bez modlitwy i często postu. Po drugie aby z pokorą odnosić się do innych bo nawet jeśli myślą inaczej niż ja mgà być przez Boga użyci! Błogosławię więc Ciebie!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 13, 2015 10:39 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Lost napisał(a):
Niektórzy z Was przywołują jakiegoś innego Chrystusa, a ja wiem, że Chrsytus jest tylko JEDEN i niczyje poglądy tego nie zmienią

Właśnie Pan sobie kompletnie zaprzeczył, bo przecież różni mówcy na tej konferencji będą głosić różnych Chrystusów - patrz post Poszukiwacza prawdy. Szkoda, że Pan na niego nie odpowiedział, a mój brat w wierze zadał Panu bardzo konkretne pytanie.
Poszukiwacz Prawdy napisał(a):
Lost, jakiego Jezusa głosi się w ramach GLS ? Jezusa, który jest czczony w Najświętszym Sakramencie, czy Jezusa brata szatana, czy tego, który zmartwychwstał i siedzi po prawicy Ojca w niebie i przyjdzie na ziemię.

Nie ma różnych chrystusów tylko jeden Chrystus? Święta prawda; jest natomiast cały panteon wymyślonych chrystusów, za którymi stoją duchy religijne.

Dialog z bajki o Czerwonym Kapturku:

Cz. K.: Babciu, a czemu masz takie wielkie oczy?
B: Żeby cię lepiej widzieć wnusiu.
Cz. K.: Babciu, a czemu masz takie wielkie uszy?
B: Żeby cię lepiej słyszeć wnusiu.
Cz. K.: Babciu, a czemu masz takie wielkie zęby?
B: Żeby cię zjeść!

Chciałabym wierzyć, że jest Pan tylko biednym Czerwonym Kapturkiem ...

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 13, 2015 11:12 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2015 2:34 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Wa-wa Mokotów
Witajcie.Mieszkam w Warszawie i widzę jak nieustannie organizowane są różne konferencje, jak wierzący bardzo , tak bardzo chcą Bogu pomagać i czynią to na 100 sposobów. Zapraszają rożnych nauczycieli Słowa Bożego, zafascynowani opowieściami o tym jak wielkie rzeczy czynią(uzdrowienia,cuda). Angażują się całym sobą, biegają wokół różnych spraw, przekonani że to Boże sprawy,i muszą się Bogu podobać, jak Marta, troszczą się i kłopoczą o wiele rzeczy.
Łuk. 10:41-42
A odpowiadając rzekł do niej Pan: Marto, Marto, troszczysz się i kłopoczesz o wiele rzeczy;
Niewiele zaś potrzeba, bo tylko jednego; Maria bowiem dobrą cząstkę wybrała, która nie będzie jej odjęta.

(BW)
Odmawiając udziału takim ludziom powstaje niesmak i wyczuwalny brak jedności , odmawiając innym z innych denominacji, następuję podobne odczucie wewnątrz, odmawiając innym to samo? Brak jedności jest taki smutny :( na czasy ostateczne mamy ostrzeżenia w Słowie Bożym, są one w temacie uwzględnione, czyli znane.
Maria bowiem dobrą cząstkę wybrała, usiadła i odpoczywała przy stopach Nauczyciela.

Hebr. 4:10-12
Kto bowiem wszedł do odpocznienia jego, ten sam odpoczął od dzieł swoich, jak Bóg od swoich.
Starajmy się tedy usilnie wejść do owego odpocznienia, aby nikt nie upadł, idąc za tym przykładem nieposłuszeństwa.
Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca;

(BW)
Pozdrawiam ciepło
Adam.

_________________
Lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wznoszą się do góry na skrzydłach jak orły, biegną a nie mdleją, idą a nie ustają
Iz.40;31


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 13, 2015 11:51 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Lost, nie odniosłeś się do istoty mojej wypowiedzi. Jaki sens ma troska Pawła o Koryntian, skoro zwiastowanie innych Jezusów nie może im zaszkodzić, bo ich nie ma lub nie są prawdziwi?

Gdyby to, co głoszą inni, nie miało żadnego wpływu na Koryntian, to przecież Paweł dałby im pełne błogosławieństwo ekumenicznych działań.

Skoro przekręcanie prawdziwej Ewangelii może zaszkodzić adresatom listów Pawłowych, ponieważ przekręcając Ewangelię zwiastujący głoszą fałszywą Ewangelię zamiast prawdziwej, to po co Paweł przeklina każdego, kto głosi inną Ewangelię niż apostołowie?

Szkoda, że nie zacytowałeś fragmentu z Galacjan 1:6-9, tylko odniosłeś się do jego początku. Oto cały fragment:

"Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii, chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową. Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty! Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty!" [Gal. 1:6-9]

Przekręcona Ewangelia jest inną Ewangelią. Treść innej Ewangelii prowadzi do zguby, podobnie jak wiara w Jezusa innego od tego prawdziwego. Dlatego działanie ducha antychrysta jest tak niebezpieczne, bo polega na głoszeniu innego Jezusa niż ten prawdziwy [I Jana 4:2-3].

To, w jakiego Chrystusa ktoś uwierzy, decyduje o jego zbawieniu lub potępieniu - bez względu na to, że prawdziwy Chrystus jest jeden. To, kto jest czyim bogiem, ma podobne znaczenie - dlatego jest napisane:

"Nie będziesz miał innych bogów obok mnie" [II Mojż. 20:3]

Gdyby nie można było mieć innych bogów, bo tylko jeden jest prawdziwy, takie przykazanie byłoby kompletnie pozbawione sensu. Podobnie jak stwierdzenie:

"Jeżeli chcecie z całego serca nawrócić się do Pana, usuńcie obcych bogów spośród siebie oraz Asztarty i zwróćcie wasze serca do Pana, i służcie wyłącznie jemu" [I Sam. 7:3]

"A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta, zasłonięta jest dla tych, którzy giną, w których bóg [theos] świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga" [II Kor. 4:3-4]

Bóg tego świata nie tylko istnieje, ale zaślepia umysły niewierzących, ponieważ oni kierują się pożądliwością oczu, pożądliwością ciała i pychą żywota - czyli są światem.

Gdyby problem polegał na tym, że szatan istnieje tylko w umysłach ludzi, ale nie jest prawdziwy i nie włada nimi, to nie byłoby sensu odwracać ich od władzy ich boga do prawdziwego Boga:

"Ale powstań i stań na nogach swoich, albowiem po to ci się ukazałem, aby cię ustanowić sługą i świadkiem tych rzeczy, w których mnie widziałeś, jak również tych, w których ci się pokażę. Wybawię cię od ludu tego i od pogan, do których cię posyłam, aby otworzyć ich oczy, odwrócić od ciemności do światłości i od władzy szatana do Boga, aby dostąpili odpuszczenia grzechów i przez wiarę we mnie współudziału z uświęconymi" [Dz. Ap. 26:16-18]

Bóg tego świata jest realny, ma realną władzę nad grzesznikami, choć nie jest Jedynym i Prawdziwym Bogiem. Jest bogiem fałszywym, a to wystarczy, żeby jego wyznawcy zostali potępieni, jeśli się nie nawrócą do Prawdziwego. Nie wiem, jak prościej mogę Ci to wytłumaczyć, bo widzę, że Twój problem jest znacznie głębszy niż mój. Otóż nie rozumiesz najwyraźniej faktu, że błędne przekonania i wiara w kłamstwo prowadzą do potępienia niezależnie od faktu istnienia prawdziwego Boga - właśnie dlatego, że człowiek zaślepiony wiarą w innego Jezusa i inną Ewangelię znajduje się pod władzą szatana i to jest FAKT. Właśnie dlatego Jezus umarł na krzyżu.

A Ty niczym Czerwony Kapturek dałeś się przekonać, że wilk podający się za babcię jest zupełnie nieszkodliwy, bo przecież prawdziwa babcia jest tylko jedna. Jeśli nie będziesz pokutował, efekt będzie żałosny, bo Twoje kompletnie niebiblijne i nielogiczne przekonania nie zmienią faktu, że zostaniesz zjedzony.

Poza tym jeszcze sprostowanie do Twojej propagandy:

Lost napisał(a):
Ja WIEM, że mój Bóg żyje i jest prawdziwym i jedynym Bogiem jedynie! I dlatego bez obaw mogę wchodzić do miejsc gdzie są ludzie o innych przekonaniach bo idę tam w imieniu prawdziwego Boga.
Ależ problem nie polega na tym, że Ty wchodzisz do miejsc, gdzie są ludzie o innych przekonaniach. Chodzi o to, że razem z ludźmi głoszącymi innego Jezusa i inną Ewangelię wspólnie "uwielbiasz" i wspólnie "się przyznajesz" do Boga. Ale jeśli robicie to razem z ludźmi innego ducha, to w jakim duchu i jakiego boga razem z nimi głosisz? Jaki sygnał płynie z Twoich ust do słuchaczy? Ano taki, że tak naprawdę wszystko jedno, czy ktoś jest mormonem, biskupem katolickim czy magikiem - czyli głosisz "Ewangelię" razem z fałszywymi apostołami, którzy przybierają postać sług sprawiedliwości.

"Tacy bowiem są fałszywymi apostołami, pracownikami zdradliwymi, którzy tylko przybierają postać apostołów Chrystusowych. I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości. Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości; lecz kres ich taki, jakie są ich uczynki" [II Kor. 11:13-15]

Moim (i nie tylko moim) zdaniem zaangażowałeś się w coś, co nie tylko nie przynosi chwały prawdziwemu Bogu, ale przyczynia się do budowy ekumenicznej światowej religii, która doprowadzi do uwielbienia Antychrysta. Może tego nie widzisz, może nie chcesz widzieć - nie wiem. To jest kwestia Twoich przekonań. Na ile są oparte na Słowie Bożym, już widać - niestety.

Nie byłoby problemem, gdybyś razem z osobami wierzącymi w innego Jezusa nauczał fizyki, matematyki czy choćby skuteczności w biznesie. Problemem jest to, że mieszasz w to Boga Jedynego, działając w ekumenicznej jedności z ludźmi wyznającymi innych bogów, którzy powinni usłyszeć Ewangelię i odwrócić się od władzy szatana do Boga, a nie występować w charakterze autorytetów, sugerując bezpośrednio lub pośrednio, że prawdziwy Bóg i obcy bogowie mają jakiś wspólny cel, zamiast usunąć obcych bogów spośród siebie, jak mówi Pismo.

P.S.

Podczas dyskusji postawiłem Ci kilka pytań, na które nie odpowiedziałeś. Przypominam, że unikanie odpowiedzi na pytania jest sprzeczne z regulaminem tego forum. Ponadto, prosiłem Cię o dwie rzeczy:

Smok Wawelski napisał(a):
Prosiłbym o jakiś filmik pokazujący, jak głosicie upamiętanie dla odpuszczenia grzechów podczas Global Leadership Summit.

Poprosiłbym o jakieś przykłady albo nagrania z sesji, podczas której głosicie Jezusa. Jakiego Jezusa głosicie? Z kim wspólnie Go głosicie? Z mormonem, jezuitą, Tony Blairem i Bono?
Myślę, że masz dostęp do materiałów, które mogłyby zaspokoić moją ciekawość.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 13, 2015 1:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2015 2:34 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Wa-wa Mokotów
Nie wiele czasu minęło od napisania postu który dzisiaj dołączyłem, w którym pisałem że jestem ciągle zapraszany na konferencje, z palca tego nie wyssałem.
Ktoś dzwonił do drzwi, byłem zajęty, aby otworzyć, gdy się ogarnąłem, za drzwiami słyszałem jak do sąsiada ktoś wypowiadał słowa zaproszenia krótko, i dodał "a to przepraszam wrzucę do skrzynki pocztowej" Zrezygnowałem z otwierania.
W skrzynce było zaproszenie takiej treści."W jaki sposób Jezus Chrystus zwycięża świat"
Wykład ten zostanie przedstawiony w niedziele rano na trzydniowym kongresie Ś.J.
Myśl Przewodnia NAŚLADUJMY JEZUSA, oparta na ! Piotra 2:21

Czy tam będzie głoszony Jezus ? jak na ulotce. Gdy zadam pytanie- czy bez obaw mogę wchodzić do miejsc gdzie są ludzie o innych przekonaniach, czy mogę iść tam w imieniu prawdziwego Boga.Czy mnie ktoś zachęci? wzmocni ? i rozwieje wątpliwości? Będzie tam głoszony Jezus.
Wiem że jest inny jezus (wahałem się nad wielkością litery) inny bo umniejszony, zepchnięty na drugie plany,choć u podstaw zapraszających ma imię z wielkiej litery.
Przypomina mi to że istnieje inny, i że są fałszywi nauczyciele.
2 Kor. 11:4
Bo gdy przychodzi ktoś i zwiastuje innego Jezusa, którego myśmy nie zwiastowali, lub gdy przyjmujecie innego ducha, którego nie otrzymaliście, lub inną ewangelię, której nie przyjęliście, znosicie to z łatwością.
(BW)
Tam jest Jezus :!: czy na tej konferencji :?: ,czy na kongresie :?: , można mieć zamęt w głowie. :roll:
Czytam W Słowie Bożym że:
Łuk. 17:23
I będą mówić do was: Oto tam, oto tu. Nie chodźcie, ani się tam nie udawajcie.
(BW)

Słowo Boże jest jak miecz obosieczny, skutecznie opierając się na Słowie, odzieli i oddziela jedno od drugiego.

_________________
Lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wznoszą się do góry na skrzydłach jak orły, biegną a nie mdleją, idą a nie ustają
Iz.40;31


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 05, 2016 7:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
4 lutego w Krakowie odbyło się spotykanie się w wąskim gronie sesja coachingowej z Billem Hybelsem. To wydarzenie było, jak podkreślają organizatorzy, nie tylko jedyne w swoim rodzaju ze względu na obecność Hybellsa ale również ze względu na organizatorów, którymi obok Instytutu Przywództwa byli Fundacja Głos na Pustyni z Krakowa oraz Alpha Polska. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele kościołów ewangelikalnych; A.Nędzusiak A.Bajenski i M.Kamiński

Obrazek

Cytuj:
... w Chicago w Stanach Zjednoczonych mają miejsce prelekcje, które następnie są retransmitowane do 120 krajów świata. Polska jest jednym z nich, a dzięki technice mamy dostęp do wiedzy, pasji i doświadczenia wybitnych przywódców takich jak: Jim Collins, Bill Hybels, Sheila Heen czy Ed Catmull. Co więcej, prelekcje mówców zagranicznych uświetnią wystąpienia Polaków, w tym: Krzysztofa Zanussiego oraz biskupa Grzegorza Rysia, którzy podzielą się swoimi refleksjami na temat prowadzenia innych.



http://www.gls.org.pl/

Obrazek

https://www.facebook.com/glspolska/

I jeszcze jedno symboliczne ujęcie... Czy kościoły ewangelikalne obchodzą tłusty czwartek ? Pewnie tak, ale ja nie wiedziałem...

Cytuj:
Przywództwo przywództwem, a pączki w tłusty czwartek być muszą! ;)))


Obrazek


Załączniki:
12631527_10205333745773530_5430536836802608515_n.jpg
12631527_10205333745773530_5430536836802608515_n.jpg [ 94.7 KiB | Przeglądane 7247 razy ]
12645020_10156532929685243_6645684790413576432_n.jpg
12645020_10156532929685243_6645684790413576432_n.jpg [ 58.94 KiB | Przeglądane 7247 razy ]
12592442_10156525971310243_7201415418219407086_n.jpg
12592442_10156525971310243_7201415418219407086_n.jpg [ 221.08 KiB | Przeglądane 7247 razy ]


Ostatnio edytowano Pn sie 27, 2018 9:46 pm przez aolsza, łącznie edytowano 1 raz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 02, 2016 9:05 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Nie dotyczy to samej konferencji, ale jest związane. Znalazłem takie "cóś". Oni naprawdę w to wierzą :twisted:
https://www.facebook.com/wojnaomozg/pho ... =3&theater


Ostatnio edytowano Pn maja 02, 2016 1:40 pm przez wujcio, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 02, 2016 11:25 am 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Witaj Wujcio,

Mam takie pytanie w innym temacie lecz powiązane z linkiem, który zamieściłeś.
Jaki stosunek wierzący powinni mieć do obrazów na których jest podobizna "Jezusa"?

Zauważyłem, że istnieje tendencja pójścia na kompromis choćby w przypadku filmów w których pokazują nam postać "Jezusa". Warto w tym miejscu przypomnieć sobie, że drugie przykazanie zakazuje sporządzania podobizny Boga. Pytanie retoryczne, czy film nie jest obrazem? Jak nasz Pan wygląda dziś? Na ogół zdajemy sobie sprawę, że sporządzanie obrazów z podobizną Boga jest grzechem lecz jaki mamy stosunek do filmów, widokówek itp?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 02, 2016 1:49 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Pax vobiscum napisał(a):
Witaj Wujcio,

Mam takie pytanie w innym temacie lecz powiązane z linkiem, który zamieściłeś.
Jaki stosunek wierzący powinni mieć do obrazów na których jest podobizna "Jezusa"?

Zauważyłem, że istnieje tendencja pójścia na kompromis choćby w przypadku filmów w których pokazują nam postać "Jezusa". Warto w tym miejscu przypomnieć sobie, że drugie przykazanie zakazuje sporządzania podobizny Boga. Pytanie retoryczne, czy film nie jest obrazem? Jak nasz Pan wygląda dziś? Na ogół zdajemy sobie sprawę, że sporządzanie obrazów z podobizną Boga jest grzechem lecz jaki mamy stosunek do filmów, widokówek itp?
Pytanie chyba nie w temacie tego wątku :) Ja nie mam żadnego problemu z oglądaniem filmów, czy z książką np. dla dzieci, w przypadku których aktorzy, czy rysunki są tłem do opowieści o życiu i dziele Jezusa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 02, 2016 2:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Jeżeli Admin uzna za stosowne to faktycznie można przenieść ten temat do osobnego wątku.
Osobiście niepokoi mnie to, że dzieciom oraz starszym w głowach maluje się fałszywy wizerunek Pana Jezusa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL