www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 6:27 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn gru 21, 2015 8:33 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
wywołany napisał(a):
Ale mnemotechnika, o której ja mówię wygląda tak: "jabłka są zdrowe, jabłka trzeba jeść, siedem razy osiem jest pięćdziesiąt sześć" albo "zapamiętaj sobie to: ó wymienia się na o". Naprawdę okultyzm? Zlituj się, GT.
:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 21, 2015 9:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 15, 2014 10:50 pm
Posty: 62
Cytuj:
jest okultystyczna, nie należy jej używać

Zgadzam się z powyższym pod pewnymi warunkami:
- jeśli tej książeczce ktoś nada symbolikę, pewną moc (talizman?) i używa w przestrzeni duchowej.

Cytuj:
nie jest okultystyczna, ale nie należy jej używać,


Z tym też się zgodzę pod pewnymi warunkami:
- jeżeli nikt nie nadaje jej żadnej symboliki, mocy, talizmanu itp., nie należy jej używać do przekazywania prawd biblijnych, głoszenia ewangelii. Wystarczy czyste, proste Słowo. (Bo to Duch Święty przekonuje o grzechu, sądzie i sprawiedliwości. J 16.7-8). Bóg w Słowie zawarł w jaki sposób i co stosować do nauki i wychowywania dzieci w sferze kształtowania duchowego.


Cytuj:
nie jest okultystyczna i można jej używać.


Też zgodzę się z powyższym, pod warunkiem, że:
- stosujemy ją do nauki w sferze nie związanej z duchowością, w czym może być pomocna i nieszkodliwa (matematyka, historia,nauka języków itp.)


Cytuj:
a co tylko - jak by to ująć- uzdatnianiem gleby, na którą pada?


W Mateusza 13. 1-9 i 13, 18-23 w przypowieści o siewcy jest mowa o glebie ale nie ma odniesienia do jej ulepszania.Jeśli Duch Święty, który jest w nas, nie przekona to czy istnieje technika, sposób, metoda doprowadzenia kogoś do Boga?

Ponadto w IKor 1, 20-21 Paweł pisze "Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata? Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących."
Być może są fragmenty w Słowie, które można zrozumieć jako "uzdatnianie gleby" - ja nie znalazłem.

_________________
Gdyż Pan wodzi oczyma swymi po całej ziemi, aby wzmacniać tych, którzy szczerym sercem są przy nim. 2 Krn. 16:9.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 22, 2015 12:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
szelka napisał(a):
Bardzo poważnie zastanawiałam się, czy się znowu odezwać, skoro nie skończyłam jeszcze myśleć na ten temat i nie mam gotowej konkluzji. Nie chcę wprowadzać dodatkowego zamieszania. Jednak GrainTrader zwrócił się do mnie kilkukrotnie i nie chciałabym go zostawiać bez odpowiedzi. Mam nadzieję, że przyjdzie czas, kiedy sobie w trójkę porozmawiamy z Wywołanym i GT i pewne rzeczy wyjaśnimy osobiście. No, ale póki co czyta nas cała Polska (i pewnie nie tylko) i może co zaczęliśmy na forum, w jakiś sposób należałoby na forum zakończyć, czy chociaż nie zostawiać w pół słowa.

Widzę, że powstały już trzy stanowiska zamiast dwóch w sprawie książeczek bez słów:
- jest okultystyczna, nie należy jej używać,
- nie jest okultystyczna, ale nie należy jej używać,
- nie jest okultystyczna i można jej używać.

Do tego GT mam wrażenie, że zmieniłeś zdanie w trakcie rozwijanie się tematu. W ogóle wydajesz mi się trochę zagubiony wśród przeróżnych autorytetów i haseł. Chciałabym też tobie jakoś pomóc, nie tylko sobie, bo wydaje mi się, że tego potrzebujesz.

Sama nie mam jeszcze gotowej odpowiedzi. Modlę się. Moja dzisiejsza myśl dnia jest taka, że to Jezus Chrystus jest Słowem Boga do ludzi, chociaż jest On Osobą, nie dźwiękiem. Jeszcze tego nie przemyślałam do końca i dam sobie jeszcze czas.

Na pytanie, które stawiasz: "czy Słowo Boże wystarczy?" jest tylko jedna odpowiedź i żaden chrześcijanin nie odpowie ci inaczej. Jednak pytanie poboczne brzmi: co jest dodawaniem czegoś do Słowa Bożego, co jest poprawianiem Słowa Bożego, a co tylko - jak by to ująć- uzdatnianiem gleby, na którą pada?

Na koniec odniosę się może do tej mnemotechniki. GT, wiele nauk ma swoje korzenie w starożytności. I nie tylko nauk, bo patronem na przykład handlu jest bożek Hermes. Pewne techniki negocjacji też ponoć on wymyślił...może nie będę ci cytować, bo nie chcę żebyś jutro rzucił pracę. Żartuję, ale rozumiesz, jestem spokojna, że handel sam w sobie nie jest niczym złym.

Przykłady zdolności paranormalnych, które podajesz temacie mnemotechniki są oczywiście demoniczne. Do tego coraz bardziej jestem przekonana, że mózg ludzki jest niezbadany i lepiej trzymać się Bożych szlaków przy użytkowaniu go. Ale mnemotechnika, o której ja mówię wygląda tak: "jabłka są zdrowe, jabłka trzeba jeść, siedem razy osiem jest pięćdziesiąt sześć" albo "zapamiętaj sobie to: ó wymienia się na o". Naprawdę okultyzm? Zlituj się, GT.


Szelko, nie mam się nad czym litować to po pierwsze. Wykazałem Ci czym jest mnemotechnika, przyjmujesz do wiadomości lub nie.

Po drugie pogubiony nie jestem i chyba moje stanowisko jest jasne w tej kwestii. Również po rozmowie z wywołanym i uściśleniu paru kwestii dochodzę do wniosku, że nadawanie SYMBOLIKI lub REPREZENTACJI np. czerwonego koloru jako krwi Chrystusa, może stać się zaczątkiem czegoś demonicznego. Zaczynamy stwarzać sobie obraz i symbol , który zastępuje Żywe Słowo. Tyle w tym temacie, albo to widzisz, albo nie. Niech Pan przez Słowo Ci to pokaże.

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 22, 2015 12:52 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Co do Hermesa nie wiem czego bożkiem jest, gdyż w handlu nie stosuję technik sprzedażowych ani żadnych innych technik z pogranicza socjotechniki czy psychologi sprzedaży:]

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 22, 2015 3:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
wujcio napisał(a):
wywołany napisał(a):
Ale mnemotechnika, o której ja mówię wygląda tak: "jabłka są zdrowe, jabłka trzeba jeść, siedem razy osiem jest pięćdziesiąt sześć" albo "zapamiętaj sobie to: ó wymienia się na o". Naprawdę okultyzm? Zlituj się, GT.
:)


Wujciu, to ja napisałam te słowa, nie Wywołany- zaznaczam to tak dla porządku, żeby nie mnożyć ciekawych koncepcji :)

wywołany napisał(a):
Być może są fragmenty w Słowie, które można zrozumieć jako "uzdatnianie gleby" - ja nie znalazłem.

Dla mnie fragmentem, który mówi o takich operacjach na glebie jest 1Kor 3,6-9. Bóg nazywa tam ludzi wprost swoimi współpracownikami, choć Jego Słowo wystarcza.

Grain Trader napisał(a):
Po drugie pogubiony nie jestem i chyba moje stanowisko jest jasne w tej kwestii. Również po rozmowie z wywołanym i uściśleniu paru kwestii dochodzę do wniosku, że nadawanie SYMBOLIKI lub REPREZENTACJI np. czerwonego koloru jako krwi Chrystusa, może stać się zaczątkiem czegoś demonicznego. Zaczynamy stwarzać sobie obraz i symbol , który zastępuje Żywe Słowo. Tyle w tym temacie, albo to widzisz, albo nie. Niech Pan przez Słowo Ci to pokaże.


W moich oczach twoje stanowisko nie jest w ogóle jasne. Na ostatnie zdanie mówię amen, niech mi Pan pokaże, jak jest.

Jutro po pracy wyjeżdżam do naszej krainy bez internetu. Chwila ciszy pewnie dobrze mi zrobi. Dzięki wszystkim za rozmowę.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 22, 2015 5:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
GrainTrader napisał(a):
Co do Hermesa nie wiem czego bożkiem jest, gdyż w handlu nie stosuję technik sprzedażowych ani żadnych innych technik z pogranicza socjotechniki czy psychologi sprzedaży:]


GT ale jeśli pracujesz u kogoś jako przedstawiciel to szkolenia które przechodzisz są po to żebyś je stosował i pracodawca przeważnie rozlicza z tego czy się pracuje tak jak on chce, no bo po to płaci niezłą stawkę szkoleniowcom żeby "zaprogramować" przedstawicieli:) mój były pracodawca ciągle mnie dręczył że mam stosować to co na szkoleniach mówiono m.in. dlatego musieliśmy się rozstać :)

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 22, 2015 7:45 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
szelka napisał(a):
Ale mnemotechnika, o której ja mówię wygląda tak: "jabłka są zdrowe, jabłka trzeba jeść, siedem razy osiem jest pięćdziesiąt sześć" albo "zapamiętaj sobie to: ó wymienia się na o". Naprawdę okultyzm? Zlituj się, GT.
wujcio napisał(a):
:)

szelka napisał(a):
Wujciu, to ja napisałam te słowa, nie Wywołany- zaznaczam to tak dla porządku, żeby nie mnożyć ciekawych koncepcji
:)

Szelko wiem, ten uśmiech był do ciebie :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 22, 2015 8:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
To bardzo miły akcent, Wujciu 8)

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 22, 2015 10:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 15, 2014 10:50 pm
Posty: 62
Szelka napisał(a):
Dla mnie fragmentem, który mówi o takich operacjach na glebie jest 1Kor 3,6-9. Bóg nazywa tam ludzi wprost swoimi współpracownikami, choć Jego Słowo wystarcza.


Nad tymi wersetami także się zastanawiałem, czy mogą mieć odniesienie do "uzdatniania gleby". Myślę jednak, że Paweł pisze te słowa do ludzi (Koryntian) już zbawionych. Ponadto czy "sadzenie" i "podlewanie" o których tu mowa można uznać za "operację na glebie" inną niż głoszenie Słowa Bożego? Jeśli tak to co to jest i jak to się stosuje :?: Moim zdaniem "podlewanie" i "sadzenie" w tym wersecie sprowadza się do głoszenia Słowa - ku wzmocnieniu, zbudowaniu i zabezpieczeniu ludzi wierzących.

A poza tym miłego odpoczynku Szelko i do zobaczenia wkrótce :D

_________________
Gdyż Pan wodzi oczyma swymi po całej ziemi, aby wzmacniać tych, którzy szczerym sercem są przy nim. 2 Krn. 16:9.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 22, 2015 11:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Cytuj:
Wywołany: Moim zdaniem "podlewanie" i "sadzenie" w tym wersecie sprowadza się do głoszenia Słowa - ku wzmocnieniu, zbudowaniu i zabezpieczeniu ludzi wierzących.

Z wcześniejszego wersu (5) dowiadujemy się, że Koryntianie uwierzyli (czas przeszły) za sprawą służby apostoła Pawła oraz Apollosa a ich praca(zasadzenie, podlanie - wers 6) została wykonana dzięki Panu. Pan użył Pawła oraz Apollosa do przygotowania gleby a sam Bóg tchnął życie aby ziarenko mogło urosnąć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr gru 23, 2015 1:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 15, 2014 10:50 pm
Posty: 62
Witajcie
Pax to co piszesz jest prawdą i oczywistością :!: .
W kontekście naszej forumowej rozmowy zastanawiamy się jednak nad tym czy praca Pawła i Apollosa, czyli jak piszesz przygotowanie gleby, jest czymś innym niż głoszenie Słowa. Czy można powiedzieć, że praca, którą wykonali to np. użycie książeczki, czy innego narzędzia o którym tu rozmawiamy.

Wcześniej już cytowałem w tej rozmowie werset z 2 TYM. 3. 16-17 ale chciałbym go przypomnieć:
Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauki, do strofowania, do poprawiania, do wychowywania w sprawiedliwości; Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła w pełni przygotowany.

_________________
Gdyż Pan wodzi oczyma swymi po całej ziemi, aby wzmacniać tych, którzy szczerym sercem są przy nim. 2 Krn. 16:9.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz gru 24, 2015 12:24 am 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Witaj Wywołany :)

Jeżeli dobrze zrozumiałem co bracie napisałeś to twierdzisz, że „podlewanie i sadzenie” sprowadza się do głoszenia Słowa osobom wierzącym w kontekście wersetów 6-9?

Z 5 i 6 wersetu, które się łączą widzę natomiast, że zasadzenie i podlanie było przyczyną uwierzenia.
Zgodzę się, że po tym gdy Pan odrodzi człowieka do życia taka osoba potrzebuje aby Słowo Boże wciąż było zasiewane, podlewane i Pan będzie przydawał wzrostu gdyż jesteśmy rolą Bożą (wers 9) lecz w kontekście 5-9 „podlewanie i sadzenie” nie sprowadza się wyłącznie do głoszenia Słowa osobom wierzącym.

Cytuj:
Wywołany: W kontekście naszej forumowej rozmowy zastanawiamy się jednak nad tym czy praca Pawła i Apollosa, czyli jak piszesz przygotowanie gleby, jest czymś innym niż głoszenie Słowa. Czy można powiedzieć, że praca, którą wykonali to np. użycie książeczki, czy innego narzędzia o którym tu rozmawiamy.

Człowiek rodzi się na nowo przez nieskazitelne Słowo [1 Pt 1:23] i poprzez głoszenie tego Słowa (zasianie i podlanie - 1 Kor 3:6) koryntianie uwierzyli [1 kor 3:5]. Tak więc nie widzę miejsca na książeczkę bez słów.

Słowo Boże jest niezmienne. Bez wdawania się czy książeczka bez słów ma konotację okultystyczne czy nie z pewnością otwiera mnóstwo pola na ludzką zmienną pomysłowość. Osobiście uważam, że trzeba być odważnym aby nadawać znaczenia biblijne odpowiednim kolorom.

"Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże. Jeśli kto usługuje, niech czyni to z mocą, której udziela Bóg, aby we wszystkim był uwielbiony Bóg przez Jezusa Chrystusa. Jego jest chwała i moc na wieki wieków. Amen." [1 Pt 4:11]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz gru 24, 2015 9:30 am 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 15, 2014 10:50 pm
Posty: 62
Pax napisał(a):
Jeżeli dobrze zrozumiałem co bracie napisałeś to twierdzisz, że „podlewanie i sadzenie” sprowadza się do głoszenia Słowa osobom wierzącym w kontekście wersetów 6-9?


Nie bracie :D źle mnie zrozumiałeś.

Jak najbardziej zgadzam się z tym co tu napisałeś:
Pax napisał(a):
„podlewanie i sadzenie” nie sprowadza się wyłącznie do głoszenia Słowa osobom wierzącym.


Moim zdaniem, które już w tej rozmowie wyraziłem, dla zdobywania ludzi do Królestwa Niebieskiego oraz budowania już wierzących wystarczy Słowo Boże czyste i niewymieszane.

_________________
Gdyż Pan wodzi oczyma swymi po całej ziemi, aby wzmacniać tych, którzy szczerym sercem są przy nim. 2 Krn. 16:9.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz gru 24, 2015 4:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
agape76 napisał(a):
GrainTrader napisał(a):
Co do Hermesa nie wiem czego bożkiem jest, gdyż w handlu nie stosuję technik sprzedażowych ani żadnych innych technik z pogranicza socjotechniki czy psychologi sprzedaży:]


GT ale jeśli pracujesz u kogoś jako przedstawiciel to szkolenia które przechodzisz są po to żebyś je stosował i pracodawca przeważnie rozlicza z tego czy się pracuje tak jak on chce, no bo po to płaci niezłą stawkę szkoleniowcom żeby "zaprogramować" przedstawicieli:) mój były pracodawca ciągle mnie dręczył że mam stosować to co na szkoleniach mówiono m.in. dlatego musieliśmy się rozstać :)


W pierwszej pracy odmówiłem takich szkoleń i wyjaśniłem dyrektorowi , że jest to "pranie mózgu" i ja zwyczajnie nie będę w tym brać udziału:). W drugiej pracy jak do tej pory nikt mnie nie wysłał na żadne szkolenia. Nawet gdyby zmusili do wzięcia udziały, to można "słyszeć" a nie słuchać i absolutnie nikt cię nie zmusi do korzystania z tego w praktyce, a jak zmusi, to mogę z czystym sumieniem odejść z pracy:)

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz gru 24, 2015 10:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Cytuj:
Wywołany: Nie bracie :D źle mnie zrozumiałeś.

Dziękuję za odpowiedź, miałem pewne wątpliwości i wolałem zapytać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL