www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 11:02 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: Śr mar 08, 2017 8:45 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Warto obejrzeć choćby od 50 minuty. https://gloria.tv/video/mYKSNZpQUHAC1xfvhW6iA4KtU
Jeśli ktokolwiek po takim "show" chciałby pójść do takiego miejsca, jak Charisma w Krotoszynie, gdzie "wyganiają demony", to ja raczej tego nie zrozumiem...

Zachęcam do posłuchania studium biblijnego na trudny temat "Opętania przez demony" http://www.kuzbawieniu.pl/studia/pozost ... zez-demony
Moim zdaniem warto rozważyć te miejsca Pisma, które mówią o demonach, złych duchach, opętaniu, aby później skonfrontować z Pismem głoszone nauki i praktyki czynione w takich miejscach jak Charisma.
W podsumowaniu studium trochę mówimy o zaproszeniu do tego miejsca na "sesje uwalniania od demonów".

DRUKOWANYMI LITERAMI STANOWCZO PRZESTRZEGAM PRZED TAKIMI SESJAMI, NIBY "CHRZEŚCIJAŃSKIMI" PRAKTYKAMI.

Osobiście współczuję tym uczniom Jezusa, gdzie przywódcy zapraszają do zborów fałszywych uzdrowicieli i fałszywych wyganiaczy demonów (tj. współczesnych czarowników). Cóż można zrobić? Ostrzegać innych i samemu trzymać się od takich wydarzeń z daleka.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: Śr mar 08, 2017 10:37 am 
Offline

Dołączył(a): N cze 02, 2013 3:14 pm
Posty: 24
Na stronie Centrum Charisma jest tytuł "Służba uwolnienia /egzorcyzmy". Tylko że w Biblii występuje jedyny raz słowo "egzorcysta". W Dziejach 19:13.

A niektórzy wędrowni żydowscy egzorcyści ważyli się wzywać imienia Pana Jezusa nad opętanymi przez złe duchy, mówiąc: Zaklinamy was przez Jezusa, którego głosi Paweł.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: Śr mar 08, 2017 11:41 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 04, 2016 12:57 pm
Posty: 66
Owieczka napisał(a):
Z Krotoszynem współpracuje autorka tego bloga:
http://elastawnicka.blogspot.com/
Blog jest dostępny w sieci dla wszystkich, a jego czytelnicy są zachęcani do skorzystania z "usług" autorki oraz czytania jej książek. Promuje ona też działalność Charismy.


Również znam ten blog i znam autorkę, i proszę wszystkich, którzy to czytają: nie dajcie się złapać w te sieci, bo nie będzie łatwo wyjść.
Trzymajcie się z daleka od takiego pseudochrześcijaństwa.
Ludzie korzystający z tych usług otrzymują zamiast wolności nowe jarzma, pod którymi wręcz się uginają.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: Śr mar 08, 2017 11:49 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 04, 2016 12:57 pm
Posty: 66
Alosza, to, co opisałeś, to rzeczywiście duchowość New Age. Polecam w związku z tym, aby odświeżyć sobie klasyka "Bogowie New Age" i zwrócić szczególną uwagę na wyjątkową pozycję guru, jako wtajemniczonych i wprowadzających wiernych na wyższe poziomy; takiemu guru należy się ślepe posłuszeństwo i rzecz jasna bogactwo, które podkreśla jego duchową wyjątkowość.
Skądmy to znamy?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: Śr mar 08, 2017 1:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
aolsza napisał(a):
Mam blisko a zarazem bardzo daleko.... Jak wiesz, musieliśmy opuścić ten zbór z powodów które opisałem na Forum UP. Poza tym lista uczestników jest już zamknięta... Docierają do mnie jednak na bieżąco, smutne informacje o stanie tej społeczność, i jest sporo powodów by ostrzegać. Notabene Smoku Wawelski Ty też masz blisko ... :?
Ja to już widziałem na własne oczy. Dlatego pisząc artykuł o "Gwiezdnych wojnach":

http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/artyk ... uwalniania

wiedziałem, jak to wygląda i widziałem owoce w życiu ludzi poddanych takim "usługom". Nie muszę tam jechać i nie można mi zarzucić, że wypowiadam się o czymś, co znam tylko z plakatów.

Żeby nie było wątpliwości: Nie zachęcam nikogo, żeby się temu wszystkiemu poddawał, a szczególnie żeby pozwalał wkładać na siebie ręce niepowołanym ludziom. Zachęcam tylko krytyków, żeby wyrobili sobie zdanie o czymś, co jest im znane. Rzetelna, biblijna krytyka poparta konkretną i praktyczną znajomością rzeczy (o ile to możliwe) jest bardziej wartościowa i przekonująca. Zwłaszcza, jeśli ktoś się uważa za osobę kompetentną do ostrzegania w konkretnym temacie.

Dzisiaj zwolennicy tego typu "sesji" mają podstawowy argument przeciwko krytykom: Jak możesz krytykować coś, czego nawet nie widziałeś? Owszem, możemy podać biblijne powody, dla których nauczanie podczas tego rodzaju konferencji jest błędne. Ale przydałoby się najpierw tego nauczania wysłuchać. Podobnie jest z praktyką.

Owieczka, Psinka i ja mówimy o czymś, co znamy z autopsji. I nie można nam zarzucić, że nie mamy pojęcia, o czym mówimy. Dlatego w rozmowach z ludźmi z "tamtego obozu" możemy odrzucić argument, że "nie mamy wspólnej płaszczyzny do dyskusji". Możemy rozmawiać na płaszczyźnie praktycznej i zaprosić do rozmowy na płaszczyźnie Słowa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: N mar 12, 2017 1:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Dzisiaj chciałbym przestrzec przed książkami, które są dość popularne w środowisku "uwalniaczy".

1.

Wyzwól się chrześcijaninie
Graham i Shirley Powell


Spis treści:

1. Kryzys i poszukiwanie 8
2. Świadectwo Shirley 20
3. Boża wielkość 24
4. Tajemnica szatana 27
5. Królestwo demonów 40
6. Wejście demonów 62
7. Duchowe wyposażenie do duchowej walki 79
8. Klucz wiary 108
9. Rzeczywistość nowego stworzenia 123
10. Samodyscyplina i uwolnienie 140
11. Uzdrowienie ciała a uwolnienie 146
12. Manifestacje i brak manifestacji 150
13. Uwolnienie - jak długo trwa? 160
14. Przeszkody w uwolnieniu 169
15. Jak wyzwolić samego siebie 180
16. Modlitwa o uwolnienie innych 191
17. Utrzymanie swojego uwolnienia 195
18. Wyzwolenie dla dzieci 203
19. Pytania i odpowiedzi 207
20. Osobiste świadectwa 218


O jej autorze więcej na Forum UP - http://www.ulicaprosta.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=75


2.

Podręcznik do uwalniania dzieci
Hammond Frank i Ida Mae


Spis treści:

1. Służba Jezusa wśród dzieci
2. Kiedy łono staje się niebezpieczne
3. Przygotowania do uwolnienia
4. Metody stosowane w czasie uwolnienia
5. Manifestacje
6. Demony, które najczęściej występują u dzieci
7. Szczególne przypadki
8. Świat dziecka
9. Bitwa o wyobraźnię
10. Okultystyczna infiltracja
11. Więcej niż uwolnienie

3.


Zintegrowane podejście do biblijnej służby uzdrawiania
Chester i Betsy Kylstra


Spis Treści

Wstęp 11
1. Czym jest "zintegrowane podejście"? 15
2. Przebaczenie: klucz do wolności 35
3. Grzechy ojców i wynikające z nich przekleństwa 61
4. Nieboże przekonania (NP) 109
5. Zranienia i duszy i ducha 153
6. Uciski demoniczne 201
7. Odzyskać wolność i pozostać wolnym! 269

Dla równowagi podam zintegrowane podejście do tych spraw wg Pana Jezusa i Pawła. "A Jezus zgromił go mówiąc; Zamilknij i wyjdź z niego."; "Rozkazuję ci w imieniu Jezusa Chrystusa, żebyś z niej wyszedł" Żadnego przedstawienia, żadnej wiedzy tajemnej, żadnej konferencji... Tylko tyle w tym temacie....

W poprzednim pokoleniu, w kościele wczesnochrześcijańskim, o ile wiem, nie było tak rozbudowanej "służby uwalniania i uzdrawiania". Czy to znaczy, że kościół kiedyś był uboższy, słabszy, mniej oświecony ? Nie ! W tych dniach, w naszym mieście wiele się dzieje, jest konferencja nt uwalniania, przyjechali do wspólnoty dwaj "specjaliści" od uwalniania, guru w tej dziedzinie. Patrzę przez okno na moje miasto i zadaję sobie pytanie, dlaczego nie wyszli na ulice, nie poszli do szpitala, tak jak Jezus by uwalniać, by uzdrawiać. Tylko swoją "misję" pełnią wśród chrześcijan... Tytuł pierwszej książki... "Wyzwól się chrześcijaninie" - Sami się uwolnijcie...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL