www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 12:04 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Krotoszyn
PostNapisane: So paź 08, 2016 10:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Byłam dzisiaj w pełnej społeczności.

Jedna osoba zachwalała Krotoszyn. Powiedziałam, że słyszałam złe opinie.
To osoba powiedziała, nie pamiętam dokładnie, ale chyba na podstawie Biblii, że będę źle mówić. W sensie niedobrym, nie
prawdziwie.

Osoba argumentowała mi, że nie znam tam osób, a ona zna. I widziała jak pomagają ludziom opętanym.

Znalazłam stronę Krotoszyna http://krotoszyn-charisma.pl/sluzba-uwolnienia/

Są wykłady, tylko nie jestem tak ugruntowana.

Może ktoś przejrzeć i ocenić. Oczywiście jeśli chce i ma czas.

Mi się nie podoba Krotoszyn i te ''Służby Uwalniania" Mam z tym niepokój i niechęć do tego miejsca. Mam racje?

Jak mam argumentować tej osobie na podstawie Pisma. I jak ta osoba nie usłucha, to tylko modlitwa?

I takie dziwne coś znalazłam "Odnowienie fundamentów". http://krotoszyn-charisma.pl/sluzby/odnowa-fundamentow/

Pozdrawiam.

Ewa.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Ostatnio edytowano N paź 09, 2016 3:47 pm przez Ewa95, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: N paź 09, 2016 2:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
http://odnowafundamentow.blogspot.com/2 ... k-nas.html

Opracowanie krytyczne o "Odnowie fundamentów".

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: N paź 09, 2016 5:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Ewo 95....jesli mogę Ci radzic to trzymaj sie od tego z dala.To niebezpieczne zabawy.takie kwestionariusze widywałam w moim zborze juz lata temu.To pomieszanie swiata i niebezpiecznych parapsychologicznych pseudonauk.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: N paź 09, 2016 5:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
kristina dziękuje za radę. Oczywiście, że chce trzymać z tego z dala. Mam niepokój, by trzymać z dala od tego i niechęć.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: N paź 09, 2016 8:30 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 31, 2015 7:34 pm
Posty: 3
Droga Ewo...

Krotoszyn jest dość daleko od Gdańska, więc raczej praktyki tamtej społeczności Cię nie dotyczą, więc po co marnować ten krótki czas na ziemi na dyskusje teoretyczne, o czymś co nas praktycznie nie dotyczy?
Człowiek, z którym rozmawiałaś na sobotnim zgromadzeniu był także gościem (jak i Ty), a nie stałym członkiem tej społeczności. Więc proszę nie utożsamiaj poglądów tej osoby z całością społeczności. Jest to też osoba dość niedawno nawrócona, poszukująca... Podobnie jak Ty...


Pozdrawiam

_________________
"Albowiem tak mówi Pan Bóg, Święty Izraela:
W nawróceniu i zachowaniu spokoju jest wasze zbawienie,
W wyciszeniu i ufności leży wasza moc."

Iz.30.15


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: N paź 09, 2016 9:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Witaj na forum inka-281 :-)

Proszę napisz coś o sobie zgodnie z przyjętym na forum zwyczajem w przeznaczonym do tego wątku: viewtopic.php?f=10&t=12

A tak poza tym: zwróciliście na waszej wczorajszej społeczności tej młodej w wierze osobie zachwalającej Krotoszyn dla dobra jego młodej w wierze duszy uwagę na niebezpieczeństwo nauk głoszonych w Krotoszynie?

(Bo JEŚLI nie, to dyskusja tutaj może wcale nie będzie tak teoretyczna, jak Ci się wydaje.)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: N paź 09, 2016 9:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Napisałam, ze byłam w pewnej społeczności. I nie pisze dokładnie która. Nie wiedziałam, ze osoba jest gościem, ale w tym wątku nie wsadzam wszystkich do jednego wora. Napisałam tylko o jednej osobie.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: Pn paź 10, 2016 6:07 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 27, 2015 6:59 am
Posty: 23
Droga Ewo. Byłam w Krotoszynie na tzw. " konferencji uwolnieniowej" . Pojechałam tam po moim " uwolnieniu" .W tamtym czasie byłam tym zachwycona , ba! chciałam być w grupie uwolnieniowej w zborze. Dziś z perspektywy czasu i wzrostu przekonania i dzięki Duchowi Świętemu mogę z czystym sumieniem powiedzieć NIE. Nie piszę o zborze, nie piszę o innych tam głoszonych naukach.
Byłam i uczestniczyłam w masowym uwolnieniu, w wykładach związanych z tematyka uwolnienia. Niestety podawane wersety biblijne wielokrotnie są wyrwane z kontekstu co już rzuca światło na całą inicjatywę.Gdybyś miała jakieś pytania możesz do mnie napisać na priv
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: Pn paź 10, 2016 12:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/artyk ... uwalniania


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: Pn paź 10, 2016 5:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Rozmawiałem kiedyś z bratem Piotrem, który nabawił się zdolności uwalniających z Krotoszyna :''jak rozpoznajesz czy osoba ma demona? Czy przychodzi ''słowo wiedzy''? On mówi: tak, ''słowo wiedzy'' przychodzi właśnie z ust osoby zdemonizowanej i wtedy można ją uwolnić.'' No comments.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: Pn paź 10, 2016 5:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Cytuj:
Krotoszyn jest dość daleko od Gdańska


Krotoszyn jest w Gdańsku, jest w Dąbrowie Górniczej, jest już w wielu miejscach w Polsce. Problem w tym, że w Krotoszynie jest zwiedzenie rodem z Bethel Church Redding. Krotoszyn jest już prawie w całym KZ, w kręgu NRK oraz w wielu zborach KCh, KChB a nawet w KWCh.

1. KZ Charisma - Krotoszyn promował ekumeniczny Festiwal Nadziei
http://krotoszyn-charisma.pl/?s=festiwal+nadziei

2. KZ Charisma - Krotoszyn promował (promuje nadal) człowieka Curry Blake powiązanego z Bethel Church Redding (znanego z okultystycznej praktyki "ssania grobów", powiązanego z TV TBN i ruchem (zwiedzeniem) dominionizmu. Czy Krotoszyn, TV TBN i Bethel Church Redding to ta sama duchowość ?
http://krotoszyn-charisma.pl/curry-blake-seminarium-o-uzdrowieniu/

3. KZ Charisma - Krotoszyn promuje kolejne zwiedzenie poprzez nauczanie J.P. Jacksona, które się nazywa Nowa Reformacja Apostolska. której ojcem jest Peter C. Wagner. http://krotoszyn-charisma.pl/sny-i-wizje-john-paul-jackson-dvd/

4. KZ Charisma - Krotoszyn zorganizował kontrowersyjny spektakl "Labirynt" Idea Labiryntu jest przez wielu uznawana za ideę związaną z okultyzmem. "W świecie okultyzmu, Labirynt jest uważany za archetyp transformacji, prowadzącej na wyższe poziomy poznania duchowego."http://krotoszyn-charisma.pl/labirynt-przedstawienie-multimedialne/

5. KZ Charisma - Krotoszyn promuje nauczanie Joyce Mayer, które również jest odstępstwem od prawdy Słowa Bożego. http://krotoszyn-charisma.pl/codzienna-radosc-zycia-ogladaj-programy-joyce-meyer-w-religia-tv/; http://krotoszyn-charisma.pl/konferencja-z-joyce-meyer-w-warszawie/

Analizując same wpisy w dziale Aktualności widzimy, że mamy do czynienia z jakąś ogromną tragiczną mieszaniną, żeby nie powiedzieć śmietniskiem duchowości. Oddanie się tym ludziom pod opiekę duchową jest bardzo ryzykowne. Przestrzegam, że nie każde "uwolnienie" jest uwolnieniem, jeżeli jest Wam życie wieczne miłe to bądźcie ostrożni, to jest walka o wasze dusze. Nie patrzcie na to, że się coś dzieje, że ładnie mówią, że to coś ładnie wygląda. A jak ma wyglądać ? Gdyby zwiedzenie było czytelne nikt by nie uległ...

Dalej; Krotoszyn poleca konferencje m.in w Kaliszu - listopad 2016 z Davidem Hoganem, który jest bliskim współpracownikiem Bethel Church Redding , - sierpień 2016 Surprise Sitholem; czy z kolejnym bliskim współpracownikiem Bethel Church Redding Randy Clarkiem - czerwiec 2016. Zapewne c.d.n ...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: Pn paź 10, 2016 7:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Krotoszyn jest również w Warszawie... Zielonoświątkowa Strona Wyższej Szkoły Teologiczno-Społecznej w Warszawie proponuje program "Szkoła charyzmatyczna"

Cytuj:

Szkoła charyzmatyczna to szkolenie o charakterze studiów podyplomowych lub kursu, którego celem jest interdyscyplinarne oraz praktyczne spojrzenie na dary Ducha Świętego we współczesnym ruchu zielonoświątkowym. U podstaw tego przedsięwzięcia leży przekonanie, że służba charyzmatyczna jest istotnym narzędziem służącym dojrzewaniu i wzrostowi Kościoła. Wierzymy, że każde pokolenie chrześcijan powinno, polegając na doświadczeniach swoich poprzedników, na nowo rozniecać dar łaski, jaki stał się udziałem wierzących w Dniu Pięćdziesiątnicy.

Program szkoły

składa się z trzech modułów, które obejmują główne obszary służby charyzmatycznej w Kościele: proroctwo, uzdrowienie, egzorcyzm i walka duchowa. Każda z tych sfer zostanie przedstawiona z perspektywy biblijnej, historyczno-systematycznej i praktycznej oraz poprzedzona wykładem na temat chrztu w Duchu Świętym i charyzmatów w ogóle. Uczestnicy studiów zdobędą nie tylko solidny biblijny i teologiczny fundament w odniesieniu do darów Ducha Świętego, ale także będą mogli zapoznać się z doświadczeniem wieloletnich praktyków w poszczególnych dziedzinach służby charyzmatycznej i wraz z nimi usługiwać podczas nabożeństw organizowanych w trakcie weekendowych zjazdów.

Możliwy jest wybór jednego z dwóch trybów studiowania.

Uczestnicy szkoły mogą ukończyć jeden lub dwa wybrane przez siebie moduły albo uczestniczyć w całym programie, otrzymując dyplom ukończenia Szkoły charyzmatycznej (w przypadku osób posiadających wyższe wykształcenie) lub świadectwo ukończenia Kursu w zakresie posługi charyzmatycznej (dla osób bez wyższego wykształcenia).

Wykładowcy:

Wśród wykładowców są zarówno teolodzy jak i praktycy:.... prezb. Janusz Lindner, prezb. Dariusz Spławski. W programie wezmą udział również posługujący charyzmatami goście specjalni. Koordynacją dydaktyki w ramach Szkoły Charyzmatycznej zajmuje się dziekan dr Tomasz Józefowicz.



http://wst.kei.pl/wsts/szkola-charyzmatyczna/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: Pn paź 10, 2016 9:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 31, 2015 7:34 pm
Posty: 3
Drodzy współrozmówcy....

Czy naprawdę uważacie, że dla tak młodej w wierze dziewczyny korzystna jest fascynacja szukaniem herezji i wszelakich błędów?? (bardzo podsycana w m.in. w tym wątku)
Czy autorka wątku spotkała się "na żywo" z owym "Krotoszynem"???

Czy takie dyskusje przyczyniają się w jakiś sposób do wzrostu duchowego?

_________________
"Albowiem tak mówi Pan Bóg, Święty Izraela:
W nawróceniu i zachowaniu spokoju jest wasze zbawienie,
W wyciszeniu i ufności leży wasza moc."

Iz.30.15


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: Pn paź 10, 2016 10:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
inka-281 napisał(a):
Krotoszyn jest dość daleko od Gdańska, więc raczej praktyki tamtej społeczności Cię nie dotyczą, więc po co marnować ten krótki czas na ziemi na dyskusje teoretyczne, o czymś co nas praktycznie nie dotyczy?
Człowiek, z którym rozmawiałaś na sobotnim zgromadzeniu był także gościem (jak i Ty), a nie stałym członkiem tej społeczności. Więc proszę nie utożsamiaj poglądów tej osoby z całością społeczności. Jest to też osoba dość niedawno nawrócona, poszukująca... Podobnie jak Ty...


Inko-281, pytam otwarcie, bo to bardzo ważna kwestia:

Czy WSZYSCY stali członkowie waszego sobotniego zgromadzenia przestrzegają przed "praktykami Krotoszyńskimi"? WSZYSCY jednym głosem moglibyście odnieść się do tych kwestii? Czy też ktoś z członków waszego zboru w sobotę (lub na jakimś wcześniejszym spotkaniu) być może nawet na oczach wszystkich bronił "krotoszyńskiej pobożności"? Jeśli tak, to jak wy się do tego odnieśliście / odniesiecie? Tzn. czy WSZYSCY wasi stali członkowie uważają, że ten młody w wierze człowiek, będący u was gościnnie w sobotę, tkwi w zwiedzeniu, z którego powinien zostać wyprowadzony?

Rozumiem, że JEŚLI NIE WSZYSCY, to (w obliczu tego, że oceniasz ten wątek negatywnie jako podsycający "fascynację szukania herezji i wszelakich błędów"):

1.) Dyskusja dla Ewy nie jest teoretyczna, bo "spotkała się z Krotoszynem"
2.) Dyskusja dla Ciebie nie jest teoretyczna, bo - za przeproszeniem - zwiedzenie krotoszyńskie nie boli twojej duszy.

inka-281 napisał(a):
Drodzy współrozmówcy....

Czy naprawdę uważacie, że dla tak młodej w wierze dziewczyny korzystna jest fascynacja szukaniem herezji i wszelakich błędów?? (bardzo podsycana w m.in. w tym wątku)
Czy autorka wątku spotkała się "na żywo" z owym "Krotoszynem"???

Czy takie dyskusje przyczyniają się w jakiś sposób do wzrostu duchowego?


"Umiłowani! Zabierając się z całą gorliwością do pisania do was o naszym wspólnym zbawieniu, uznałem za konieczne napisać do was i napomnieć was, abyście podjęli walkę o wiarę, która raz na zawsze została przekazana świętym. Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, na których od dawna wypisany został ten wyrok potępienia, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego obracają w rozpustę i zapierają się naszego jedynego Władcy i Pana, Jezusa Chrystusa." (Judy 3-4)

Nie chcemy, ażeby - parafrazując do sytuacji tego wątku - "wąż chytrością swoją zwiódł Ewę" (2.Kor.11:3), czy też kogokolwiek innego. Takie dyskusje zatem mają na celu ostrzegać wierzących przed zwodniczą nauką, a nie ustanawiać jakiś nowy rodzaj sportu cechujący się "fascynacją" w łowieniu herezji.

Chciejmy brać przykład z Bożych mężów wiary, którzy zachowali wiarę i do których służby Bóg się przyznał:

"Dlatego oświadczam przed wami w dniu dzisiejszym, że nie jestem winien niczyjej krwi; nie uchylałem się bowiem od zwiastowania wam całej woli Bożej. Miejcie pieczę o samych siebie i o całą trzodę, wśród której was Duch Święty ustanowił biskupami, abyście paśli zbór Pański nabyty własną jego krwią. Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody, nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą. Przeto czuwajcie, pamiętając, że przez trzy lata we dnie i w nocy nie przestawałem ze łzami napominać każdego z was." (Dz.20:26-31)

Jak myślisz o człowieku, który wypowiedział powyżej zacytowane słowa? Czy takie jego ostrzeżenia przed zwodzicielami, których nawet nazywał po imieniu (1.Tm.1:19-20; 2.Tm.2:16-18), przyczyniły się "w jakiś sposób do wzrostu duchowego" odbiorców?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Krotoszyn
PostNapisane: Śr paź 12, 2016 2:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
Czy autorka wątku spotkała się "na żywo" z owym "Krotoszynem"???


Nie trzeba wszystkiego sprawdzać osobiście. Nawet zalecałabym najpierw sprawdzenie (o ile się da) jakiegoś zboru "na odległość"- tu wystarczy wejść na ich stronę internetową, aby szybko zorientować się, kto zacz. Zwiedzeniem aż bije z tej strony. Po co wchodzić w coś, angażować się, a potem cierpieć? Szczególnie w dzisiejszych czasach trzeba uważać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL