www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 11:10 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lut 06, 2017 5:22 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Smok Wawelski napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=yvWZQcOQODM
Szczególnie polecam fragment od minuty 59.00 do 1.02.55Ktoś mi podrzucił ten materiał już po przeczytaniu mojego powyższego wpisu na ten temat. Ja rozumiem, że krytyka katolicyzmu musi być merytoryczna i opierać się na faktach, a nie na mitach wymyślonych przez protestantów. Zgoda. Byle tylko pod pozorem "zrozumienia drugiej strony" nie przejść od głoszenia Ewangelii zgubionym grzesznikom i wzywania ich, żeby się upamiętali do "dialogu" z grzesznikami i uzgadniania stanowisk z nimi w celu osiągnięcia "jedności w różnorodności".
Rozumiem, że w powyższym materiale video było wezwanie do "bycia w jedności w różnorodności" z katolikami ?
Wcześniej była krótka dyskusja:
viewtopic.php?f=1&t=1744&p=51420&hilit=Exodus#p51420
ale linki wygasły, a nie zostało to jednoznacznie wyartykułowane.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 06, 2017 8:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
"Jedność w różnorodności" - to jest hasło, które wszyscy wszędzie powtarzają i zbieżność jest co najmniej zastanawiająca.

W linkowanym przeze mnie materiale hasło "jedność w różnorodności" (1.00.23-1.00.28) jest promowane jak najbardziej. To samo hasło jest promowane jako znak firmowy ekumenizmu:

http://www.diecezja.rzeszow.pl/2016/01/ ... i-tydzien/

Jeśli młodzi ludzie usłyszą takie hasło w jednym miejscu, a potem w drugim, to potem kto wie, może zechcą być "jednością w różnorodności" nawet 1 listopada:

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiast ... rects=true

http://gdansk.tvp.pl/8978648/miedzywyzn ... -cmentarzy

http://www.gdansk.pl/fotogaleria?f=80538

Dobrze widzę tego pana w środku?


Załączniki:
2016-11-01_modlitwa_eku_010_p.jpg
2016-11-01_modlitwa_eku_010_p.jpg [ 83.66 KiB | Przeglądane 10937 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 06, 2017 9:05 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Teraz "widać" gołym okiem, co głoszący miał na myśli :?
Smok Wawelski napisał(a):
"Jedność w różnorodności" - to jest hasło, które wszyscy wszędzie powtarzają i zbieżność jest co najmniej zastanawiająca.
Przyznam, że ja nie spotkałem się z tym hasłem ale warto wiedzieć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 06, 2017 11:22 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 16, 2005 2:24 pm
Posty: 56
Cytuj:
Modlitwa międzyreligijna na Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy za tych , którzy żyli i spoczęli w gdańskiej ziemi – 2016.11.01.

Do wspólnej modlitwy i uczczenia pamięci dawnych mieszkańców Gdańska na Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy zaprosił prezydent Paweł Adamowicz. Modlitwy wznosili: ks. bp Marcin Hintz (lut.), ks. Bartłomiej Stark (rzym.-kat.), ks. Dariusz Jóźwik (praw.), ks. Józef Ulicki (grek.-kat.),imam Ismail Caylaka (muzuł.), ks. Rafał Michalak (pol.-kat.), ks. Tomasz Ropiejko (ziel.), Michał Sameta (żyd) oraz ks. Sebastian Niedźwiedziński (met.).
Zdj. Grzegorz Mehring / http://www.gdansk.pl
 


https://metodyscipomorze.wordpress.com/ ... 016-11-01/
 


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 07, 2017 3:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Jedność w różnorodności

Czy znany jest wam werset który mówi; "Jedność w różnorodności." Macie rację to nie jest werset z Biblii, aczkolwiek ostatnio bardzo często taki slogan pada z kazalnic. Tymczasem należy pamiętać, że hasło "Jedność w różnorodności" to motto dzisiejszej Unii Europejskiej, której celem jest obrona wspólnych wartości, takich jak wolność, pokój i solidarność w Unii tworzonej przez różne kultury i języki.

Brzmiące w wersji łacińskiej "In varietate concordia" motto zostało ogłoszone na sesji Parlamentu Europejskiego 4 maja 2000 roku. Oficjalne tłumaczenie dewizy w języku polskim brzmi: Zjednoczeni w różnorodności.

Czy takie zjednoczenie w różnorodności, do której teraz wielu nawołuje, ma jakieś granice? Czy motto przynależne ideom Unii Europejskiej można tak bez zastrzeżeń zastosować w środowisku uczniów Jezusa. Jezusa, naszego Pana który powiedział " Królestwo moje nie jest z tego świata."

A w załączeniu "jedność w różnorodności" z dalekiego Władywostoku...


Załączniki:
06a.jpg
06a.jpg [ 224.6 KiB | Przeglądane 10820 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 06, 2017 8:01 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
Zbigniew Sobczak: "Kosciol Rzymskokatolicki z ewangelicznej perspektywy" (16 lekcji).
https://www.youtube.com/watch?v=dFskrNF8P-c&list=PLSvwP5PCU4gOgAA2jZu1KuwksDivzMGv2

Dosyć sporo materiału, ale warto go przesłuchać. Jest to wykład dawnego katolickiego teologa, a obecnie baptystycznego pastora.
Wydaje mi się, że błędem jaki popełnia pastor (słuchałem jakiś czas temu, więc cytuję z pamięci), jest mówienie w trakcie wykładu, że mimo, iż Reformacja była niezbędna, to jest "raną na ciele Kościoła". Takie rozumienie ma dzisiaj wielu chrześcijan. Jednak, jak Biblię powinno się czytać od początku do końca a nie odwrotnie (Smok o tym często wspomina), tak i na Kościół Rzymskokatolicki powinniśmy patrzeć od początku. Nie jest tak, że ten kościół działał biblijnie aż do XVI wieku i nagle coś się popsuło, bo jacyś źli biskupi zaczęli handlować odpustami. Prawda jest taka, że ta diabelska instytucja od samego początku (Konstantyn IV wiek) jest antybiblijna. Nie zapominajmy o tym, że krk jest tworem czysto politycznym i ma na swoich rekach krew wielu świętych oraz nigdy za to nie odpokutował. Biblię mamy i bałwanom czci nie oddajemy nie dzięki, a wbrew tej instytucji. Zbyt mało już jest takich ludzi jak Ian Paisley, którzy otwarcie nazywali krk nierządnicą, a papieża antychrystem. Przymilanie się do papieża Franciszka (jezuity!), to jak głaskanie przez dziecko głodnego, karmionego surowym miesem pitbulla. Prędzej czy później to musi się źle skończyć.

http://zwiedzenie.blogspot.de/2017/03/refleksje-owcy-herezji-czesc-2.html
Cytuj:
Potrzebujemy zarówno reformacji czyli powrotu do zdrowej nauki apostolskiej, ale także przebudzenia odnoszącego się do odnowienia naszego osobistego życia w mocy Ducha Świętego.

Niech Pan obdarzy nas wszystkich mądrym sercem, które będzie właściwie wykorzystywać dany nam czas.

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 21, 2017 7:42 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
http://hukisz.blogspot.de/2015/07/zwodzenie-wybranych.html
Cytuj:
Niedawno natknąłem się na Youtubie na informacje o działalności polskiego ewangelisty, Marcina Zielińskiego, który głównie występuje w środowisku katolickim, dostarczając chorym uzdrowienia.
...
W nauczaniu o powtórnym przyjściu Chrystusa, wspomniany ewangelista, powołuje się na słowa papieża, który zapowiedział na drugim soborze Watykańskim, nastanie odnowy w Kościele. Usłyszałem też coś, co mnie bardzo zasmuciło, ponieważ ten człowiek naucza, że „Reformacja zraniła kościół katolicki”, i należy teraz w pojednaniu z nim, leczyć to zranienie.
Pomyślałem sobie wówczas, że taka nauka powinna doprowadzić do powrotu wszystkich, którzy dzięki ewangelii, wybrali prawdę i opuścili kościół, który głosi przeróżne herezje. Patrząc wstecz, skoro mowa o Reformacji, to należałoby przeproscić kościół katolicki za wszystkie krzywdy wyrządzone przez innych reformatorów i ewangelistów, którzy nauczali, że jedynie Biblia zawiera prawdę, a zbawienie jest też jedynie z łaski, a nie w sakramentach serwowanych w jedynozbawczym kościele.
Idąc dalej za tą myślą, należałoby uznać, iż miliony ludzi, którzy uwierzyli w ewangelię zbawienia z łaski, i z tego powodu zostali znienawidzeni i pomordowani w czasie działania „świętej inkwizycji”, ponieśli daremną ofiarę.


http://hukisz.blogspot.de/2017/03/zero-bojazni-bozej.html
Cytuj:
Jesienią ubiegłego roku, kilka tygodni po powrocie do kraju, zostałem zaproszony na spotkanie z okazji 499-tej rocznicy Reformacji. Ponieważ spotkania odbywało się pod hasłem „Święto Biblii”, z zainteresowaniem wybrałem się na nie w gronie kilku lokalnych pastorów ewangelicznych. Organizatorem tego spotkania była Poznańska Grupa Ekumeniczna, a gościem specjalnym był „br. Alois z Taizé”, który wygłosił z okazji tego święta okolicznościowy wykład. W audytorium uniwersyteckim UAM zgromadziło się dość liczne grono przedstawicieli lokalnych społeczności protestanckich i katolickich propagatorów ekumenizmu.
Z ogromnym zaskoczeniem i niesmakiem wysłuchałem wykładu przeora Wspólnoty Ekumenicznej z Taize. Mówca, wiedząc, iż większość słuchaczy stanowią wyznawcy społeczności ewangelicznych, przekonywał do zupełnej uległości jedynej głowie kościoła, jaką jest papież oraz do oddania czci najświętszemu sakramentowi, czyli do uznania prawdziwości przemiany kawałka wafelka w autentyczne ciało Pana Jezusa.

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 21, 2017 10:20 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Jest już po konferencji "Czy to już koniec Reformacji?" Jakiś czas temu napisałem, że konferencja "Czy to już koniec Reformacji?" z Leonardo de Chirico to przewrotna ściema, która ma za zadanie "zmiękczyć" stanowisko ewangeliczne co do KRK. Żeby nie być gołosłownym proszę zobaczcie ścieżkę której początek mamy na stronie jednego z organizatorów konferencji, czyli na stronie Kościoła Chrystusowego w RP. Tutaj mamy początek.

http://www.chrystusowi.pl/ >>>> 500 lat Reformacji, 2017 rokiem Reformacji Świętujemy razem >>>> http://luter2017.pl/od-konfliktu-do-kom ... u-polskim/ >>>> http://luter2017.pl/drugie-wydanie-konf ... rgia-lund/

Co zatem promuje Kościół Chrystusowy w Polsce, czy to jest zgodne czy raczej sprzeczne z ideą konferencji "Czy to już koniec Reformacji? Konferencja się odbyła, sa dostępne materiały do posłuchania, a tutaj nic się nie zmieniło. Kościół Chrystusowy na swojej stronie nadal promuje bezkompromisową komunię z Kościołem Rzymskokatolickim.


Załączniki:
ref_2.jpg
ref_2.jpg [ 104.85 KiB | Przeglądane 10351 razy ]
ref_1.jpg
ref_1.jpg [ 142.03 KiB | Przeglądane 10351 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 21, 2017 4:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Poczytałam sobie...
Cytuj:
Wraz z Ewangelią otrzymaliśmy nakaz, aby wraz z innymi chrześcijanami poszukiwać tego, co wspólne i żyć tym, w co wierzymy. A to oznacza, że jesteśmy Ciałem Chrystusowym. To, że w tym ciele istnieje także różnorodność, różne wyznania możemy postrzegać jako bogactwo. Ewangelia nie sprawia, że wszyscy jesteśmy jednakowi, stąd też można żyć jednością w pojednanej różnorodności. W tym zwróceniu się ku Chrystusowi, który łączy nas wszystkich, możemy żyć w Kościele, a nasze różnice postrzegać jak szanse.

Takie kwestie, jak ocena homoseksualizmu nie należą według mnie do tych spraw, z których powodu mogłoby dojść do rozłamu. Tutaj powinniśmy się spierać na temat właściwego rozumienia Biblii. Dosłowne rozumienie tekstu nie może być przedmiotem wiary. Jest nim jedynie Chrystus.
[...]
11 października br. kardynał Kurt Koch, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, oraz ks. dr Martin Junge, sekretarz generalny Światowej Federacji Luterańskiej opublikowali wspólny list zatytułowany „Złączeni w nadziei”, przygotowujący obydwa Kościoły do Wspólnego Upamiętnienia 500 lat Reformacji. Jako pierwsi przytaczamy pełne brzmienie tekstu w języku polskim. […]Wspólne Upamiętnienie odbywać się będzie pod hasłem „Od konfliktu do komunii (wspólnoty) – razem w nadziei”. Obejmuje wspólną modlitwę w katedrze Lund oraz publiczne wydarzenie w Malmö Arena (Szwecja). […[…]Wspólne Upamiętnienie obejmować będzie dziękczynienie, pokutę oraz zobowiązanie do składania wspólnego świadectwa: – Dziękczynienie za dar Słowa Bożego i nowe sposoby, poprzez które Słowo to przemawiało i wciąż przemawia do Kościoła oraz świata. Dziękczynienie za szczególne dary, które przyniosła Reformacja, oraz za dary, które luteranie i katolicy rozpoznają u siebie nawzajem.
Pokuta za utraconą jedność Kościoła, gdy zajmowano się różnicami teologicznymi. Pokuta za cierpienie, którego ludzie doświadczali na skutek teologicznego sporu upolitycznionego i zinstrumentalizowanego przez interesy panujących, czego konsekwencją były wojny religijne, prowadzone w Europie w XVI i w XVII wieku.
– Zobowiązanie do składania wspólnego świadectwa. Luteranie i katolicy nie przestają poszukiwać jedności i nic nie powstrzyma ich przed składaniem wspólnego świadectwa o radości, pięknie i przemieniającej mocy wiary, szczególnie poprzez służbę ubogim, wykluczonym i uciskanym. Wspólne Upamiętnienie jest zaproszeniem dla katolików i luteran do dzielenia się darami ze względu na miłosierdzie, jakie otrzymali w Chrystusie i poprzez Chrystusa.

http://zdrowanauka.info/index.php/2017/ ... juz-koniec


I Bogu dziękuję, że odeszłam z tego niby-kościoła (jakiś czas uczęszczałam do zboru Chrystusowego, miałam okazję słuchać "na żywo" pana Bajeńskiego i jemu podobnych. Zawsze politycznie poprawni, trochę "dęci" (dążenie w kierunku przerostu formy nad treścią), z "gładką mową",Ducha w tym nie było za grosz, brrrr...
Dla mnie każdy zbór, który się nie oddzielił od tego chorego tworu, jakim stał się "Kosciół Chrystusowy" jest narażony na zwiedzenia i nie należy ufać przełożonym takich zborów. Mogą tam być pojedynczy ludzie wierni Bogu, ale ogólnie nie może być zdrowe coś, co jest na stałe złączone z czymś tak chorym. Nie rozumiem pastorów, którzy widząc upadek tego "kościoła" nie chcą z jakichś sobie tylko wiadomych względów z nim zerwać. Wg mnie zwyczajni obłudnicy.
Miałam też okazję rozmawiać z M. Wicharym,zwolennikiem ekumenii katolicko-protestanckiej. Zaczęłam wątpić, czy w ogóle jeszcze istnieje jakiś Boży Kościół w Polsce.
Mój były "Kościół Boży w Chrystusie" również idzie w tym ekumenicznym kierunku.
Przygotowania do tego, aby tłumy oddały pokłon antychrystowi, trwają...I teraz widzę, jak bardzo to jest zwodnicze. Ale nabierają się na to ci, którzy nie chcą porzucać swojego grzechu, nie chcą "zobaczyć się w lustrze" jakimi naprawdę są, lubią komfort i ciepełko ławy kościelnej. Opatuleni w "tradycję" śpią sobie spokojnie, złoszcząc się na każdego, kto ich chce obudzić. Trochę prawdy, wiele kłamstw. Jeden, wielki, "zjednoczony" odstępczy "kościół", wszetecznica. Myślę, że niedługo przyjdzie czas,kiedy trzeba się będzie określić jasno i zdecydowanie, a nie tak jak teraz- "cichociemni" siedzący w swoich zborkach twierdzący, że ich to przecież nie dotyczy,"centala" daleko, my tam swoje wiemy, ale nic głośno nie będziemy mówić, bo jeszcze się komuś, nie daj Boże, narazimy. To się skończy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 21, 2017 6:33 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Renegat napisał(a):
... wysłuchałem wykładu przeora Wspólnoty Ekumenicznej z Taize. Mówca, wiedząc, iż większość słuchaczy stanowią wyznawcy społeczności ewangelicznych, przekonywał do zupełnej uległości jedynej głowie kościoła, jaką jest papież oraz do oddania czci najświętszemu sakramentowi, czyli do uznania prawdziwości przemiany kawałka wafelka w autentyczne ciało Pana Jezusa.
Rozumiem, że kulturalnie wstali i wyszli ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So kwi 22, 2017 10:10 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Owieczka napisał(a):
Dla mnie każdy zbór, który się nie oddzielił od tego chorego tworu, jakim stał się "Kosciół Chrystusowy" jest narażony na zwiedzenia i nie należy ufać przełożonym takich zborów. Mogą tam być pojedynczy ludzie wierni Bogu, ale ogólnie nie może być zdrowe coś, co jest na stałe złączone z czymś tak chorym. Nie rozumiem pastorów, którzy widząc upadek tego "kościoła" nie chcą z jakichś sobie tylko wiadomych względów z nim zerwać. Wg mnie zwyczajni obłudnicy.

O ile rozumiem twój niesmak odnośnie przynależności do denominacji popierającej ekumenizm, o tyle tym ostatnim zdaniem w moim mniemaniu niesprawiedliwie oceniłaś niektórych braci. Osobiście też w pełni rozumiem zbory opuszczające takie denominacje. Natomiast - jak sama napisałaś - czasami pastorzy widzą upadek denominacji, lecz mają jakieś "sobie tylko wiadome" powody, żeby jeszcze z nią nie zrywać. Takie powody mogą wynikać z dobrych pragnień, być może podobnych do zachowania Pawła w Filippi (Dz. 16:37). Znam sytuację takiego zboru w Polsce, który chciał opuścić denominację m.in. z powodu jej zaangażowania się w ekumenizm. Wtedy ktoś doradził pastorowi tego zboru, żeby nie odchodzili cichaczem, ale odważnie przemawiali w sprawach wiary. I żeby w taki sposób sygnał poszedł do innych zborów. Taki pastor czeka na to, aż to oni go wyrzucą i nie ma zamiaru jako niewygodny brat samemu sobie zniknąć "cichaczem".

I uwaga: tu teraz nie chodzi o to, czy zgadzamy się z takim postępowaniem. Tu chodzi o to, że bracia pozostający "z jakichś sobie tylko wiadomych względów" w takiej denominacji wg. Ciebie są "zwyczajnymi obłudnikami". Tak uogólniona ocena jest moim zdaniem niesprawiedliwa i nieprawdziwa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL