www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 1:17 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 26, 2016 3:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
wiele chrześcijanek wstydzi się założyć np chustkę gdy modlą się w komorze

Nakrywam głowę, kiedy się modlę w zgromadzeniu. Nie widzę potrzeby, aby się modlić tak w komorze, kiedy jestem sama.
Cytuj:
Wstydzić się mogą roznegliżowane kobiety chodzące tak często po ulicach, lub te które w zgromadzeniu braci i sióstr podkreślają swoją urodę, chcą się tam podobać, afiszują się myląc zgromadzenie z jakimś spotkaniem towarzyskim. Same nie są skupione na istocie wspólnego spotkania i jeszcze rozpraszają innych

Oj, ile było już nieorozumień w związku z tym "podkreślaniem urody, żeby się podobać." Są takie zgromadzenia, gdzie nawet za użycie delikatnego błyszczyku do ust czy naprawdę delikatny makijaż oczu lub wisiorek na szyi kobietę odsądza się od czci i wiary :roll: Trzeba rozróżnić dbanie o siebie od uwodzenia mężczyzn. Kiedyś usłyszałam od pewnej siostry, że skoro delikatnie rozjaśniam włosy, to najwidoczniej chcę uwodzić cudzych mężów! Byłam tym zszokowana, bo nawet mi to na myśl nie przyszło. Kobieta może dbać o siebie i ładnie wyglądać i niekoniecznie musi to mieć zaraz kontekst seksualny.

Ale to tak na marginesie. Oczywiście o nakrywaniu głów jest w tym wątku już chyba wszystko, więc nie zamierzam kontynuować dyskusji, ale myślę, dobrze by było sobie odświeżyć świetny artykuł o małżeństwie na ulicy prostej:
http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/artyk ... alzenstwie
Autor wyjaśnia, dlaczego i po co kobieta ma nakrywać głowę :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 26, 2016 7:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Zauważyłem, że w nowoczesnym kościele charyzmatycznym, w grupach uwielbiających modlą się mężczyźni w nakryciu głowy...
czy to też ze względu na aniołów (?)


http://debmillswriter.com/wp-content/up ... lanton.jpg


Cytuj:
"KAŻDY mężczyzna, który się modli albo prorokuje z nakrytą głową, hańbi głowę swoją."
1 Koryntian 11:4


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 26, 2016 9:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Hm, Twoja teza jest poparta zaledwie jedną fotografią z dwoma mężczyznami. Przydałoby się więcej badań i przykładów, żeby taką tezę postawić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 27, 2016 5:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Polecam uwadze video ze współczesnych koncertów uwielbienia np. z Azusa Now 2016.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 27, 2016 6:00 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2014 1:33 pm
Posty: 50
Andrzeju -może odkrywają swoją kobiecą naturę ;) . Swoją drogą w takim kościele jak boża niewiasta nakryje swoją głowę wzbudzi więcej zdziwienia niż ci niebiblijnie postępujący muzycy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 27, 2016 10:47 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
aolsza napisał(a):
Polecam uwadze video ze współczesnych koncertów uwielbienia np. z Azusa Now 2016.
Pierwszy z brzegu przykład, bo jakoś mi się nie chce tracić czasu na szukanie przez cały dzień:

https://www.youtube.com/watch?v=7sqey8o4i3E
https://www.youtube.com/watch?v=NITSQeV7vwU

Widzisz tutaj jakichś muzyków płci męskiej w nakryciach głowy? Bo ja nie.

Pomijam w tym momencie wszystkie inne "efekty specjalne" tego zwiedzenia pod szyldem "Bethel Church", bo chodzi nam o męskie nakrycia głowy konkretnie. U niektórych muzyków widzę zapuszczone włosy.

north napisał(a):
Swoją drogą w takim kościele jak boża niewiasta nakryje swoją głowę wzbudzi więcej zdziwienia niż ci niebiblijnie postępujący muzycy.
U niektórych członkiń zespołów uwielbieniowych widzę jakieś wełniane czapeczki - ale raczej nie kojarzy mi się to z nakrywaniem głowy w geście uległości wobec męża, tylko z problemami zdrowotnymi.

Podsumowując, póki co nie widzę jakiejś wyraźnej tendencji do nakrywania głów przez mężczyzn w grupach uwielbieniowych podczas Azusa Now 2016. Bądźmy rzetelni w rzeczowej krytyce, żeby się nie narazić na słuszne zarzuty "czepialstwa".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 27, 2016 11:43 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
OK, ja też nie chcę tracić czasu, ale proszę bardzo z Azusa Now 2016

https://www.youtube.com/watch?v=ZK2DkDKejcs

5:17:32
6:41:16
7:46:31
9:56:15 i kilka minut dalej modląca się publiczność...

Z polskich zespołów to taką tendencję widzę u popularnego Exodus 15

http://exodus15.pl/new/wp-content/uploa ... s15_15.jpg
https://i.ytimg.com/vi/eA0gLgwG95Q/maxresdefault.jpg


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 27, 2016 12:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
aolsza napisał(a):
OK, ja też nie chcę tracić czasu, ale proszę bardzo z Azusa Now 2016

https://www.youtube.com/watch?v=ZK2DkDKejcs

5:17:32
6:41:16
7:46:31
9:56:15 i kilka minut dalej modląca się publiczność...
W 5:17:32 naliczyłem 3 gości w czapeczkach i 5 gości bez czapeczek. W 6:41:16 jest 5 gości w czapeczkach i 7 bez czapeczek. I czego to dowodzi?

Jedni mają jakieś czapki, a inni nie. Na materiale widać, że po prostu pada deszcz i prawdopodobnie jest trochę zimno. Osobiście nie widzę powodu, żeby robić z tego jakąś teorię. Zbyt mało przekonywujących dowodów.

Cytuj:
Z polskich zespołów to taką tendencję widzę u popularnego Exodus 15

http://exodus15.pl/new/wp-content/uploa ... s15_15.jpg
https://i.ytimg.com/vi/eA0gLgwG95Q/maxresdefault.jpg
Nie chcę się wykłócać w tej sprawie, ale na drugim zdjęciu ANI JEDEN mężczyzna nie ma nakrycia głowy, a na pierwszym jest tylko jeden. Jest o co wszczynać dyskusję? Chyba naprawdę szkoda czasu... :roll:

Idę do pracy, bo szukanie na siłę zwiedzeń nawet tam, gdzie nie bardzo można się ich doszukać, moim zdaniem jest bez sensu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 27, 2016 1:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Cytuj:
bo szukanie na siłę zwiedzeń nawet tam, gdzie nie bardzo można się ich doszukać, moim zdaniem jest bez sensu.


Nie szukam na siłę zwiedzeń na siłę. po prostu zauważyłem taką tendencję, i nie chodzi o to, że pada deszcz i jest zimno. Taki styl prezentują niektórzy muzycy w zespołach Hillsong i Jesus Culture. Będę się temu przyglądał, coby nie być posądzany od zbędną czepliwość...

Co do drugiego zdjęcia to faktycznie wstawiłem zdjęcie z fragmentu koncertu. Zdjęcie "ucięło" gitarzystę, na klipie video widać jak gitarzysta gra w czapce.
https://www.youtube.com/watch?v=eA0gLgwG95Q

I jeszcze jedno video, zespół Exodus 15 i koncert na Festiwalu Nadziei 2014. Tutaj w czapce gra gitarzysta i gość na trąbce.
https://www.youtube.com/watch?v=HlWkQiu8dAM


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 27, 2016 3:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Bo taka moda :) Tak sie teraz nosi - z czyms na głowie, nawet latem.

_________________
Poznanie nadyma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 27, 2016 3:25 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
itur napisał(a):
Bo taka moda :) Tak sie teraz nosi - z czyms na głowie, nawet latem.
Tak jest, taka teraz moda, czapeczki są cool :) Ja bym się tu nie doszukiwał innych powodów. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, iż gdyby im powiedzieć, co by zdjęli te czapki i pokazać w Słowie, to nie byłoby problemu z ich zdjęciem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 27, 2016 5:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 15, 2014 10:50 pm
Posty: 62
Witajcie
Aolsza jak pisze wyżej "zauważył że. .......modlą sie w nakryciu glowy".A czy jest teraz taka moda , czy zdjeliby czapki gdyby im powiedzialo sie że jest to niezgodne z Pismem to moim zdaniem inna rzecz. Pierwszy list do Koryntian odnosi się do tego jednoznacznie w wersecie 7 i 11w rozdziale 11. I jakkolwiek to nazwiemy czy zwiedzeniem czy inaczej to jedno jest pewne :to to jak do tego odnosi sie Słowo Boże

_________________
Gdyż Pan wodzi oczyma swymi po całej ziemi, aby wzmacniać tych, którzy szczerym sercem są przy nim. 2 Krn. 16:9.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 27, 2016 6:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jeśli już cytujemy czyjąś wypowiedź, róbmy to w całości, bo inaczej można wypaczyć jej sens.

aolsza napisał(a):
Zauważyłem, że w nowoczesnym kościele charyzmatycznym, w grupach uwielbiających modlą się mężczyźni w nakryciu głowy... czy to też ze względu na aniołów (?)
Pokazaliśmy, że nie jest prawdą, jakoby w nowoczesnym kościele charyzmatycznym (rozumianym jako ogół nowoczesnych kościołów charyzmatycznych) w grupach uwielbieniowych (rozumianych jako różne grupy uwielbieniowe w różnych kościołach "nowoczesnego kościoła charyzmatycznego" jako całości) istniała jakaś ogólna zasada, iż mężczyźni modlą się w nakryciach głowy. Po prostu jedni mają czapki, a inni nie. Ja bym się w ogóle najpierw kogoś z nich zapytał, po co im te czapki. Czy to jest jakiś przejaw przekonań doktrynalnych? Jakaś moda? A może im zimno w głowę? To po pierwsze.

Po drugie, jest oczywiste, że mężczyzna modlący się i prorokujący w zgromadzeniu nie powinien nakrywać głowy - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Bez względu na to, czy to jest zwiedzenie, trend czy moda. Ale my nie o tym rozmawiamy.

Po trzecie, per analogiam ci mężczyźni są prawdopodobnie tak samo świadomi powyższej zasady o nie nakrywaniu głów, jak stojące obok kobiety o nakrywaniu głów. Czyli nie są świadomi. Widocznie nie są nauczani na ten temat w swoich kościołach.

Po czwarte, moim zdaniem wujcio chyba niepotrzebnie ryzykuje swoją tezę, ale żeby się przekonać, trzeba byłoby tym mężczyznom po prostu powiedzieć na temat nie nakrywania, a kobietom na temat nakrywania. Ja zaryzykowałbym tezę, że byłby problem z przekonaniem ich - nawet, gdyby poprzeć to Pismem.

Z czasem będzie można pewnie ocenić, czy jest to trend powszechny, czy jakieś indywidualne przypadki. Aolsza się będzie przyglądał, a my czekamy na efekty. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 28, 2016 3:35 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Smok Wawelski napisał(a):
Po czwarte, moim zdaniem wujcio chyba niepotrzebnie ryzykuje swoją tezę, ale żeby się przekonać, trzeba byłoby tym mężczyznom po prostu powiedzieć na temat nie nakrywania, a kobietom na temat nakrywania. Ja zaryzykowałbym tezę, że byłby problem z przekonaniem ich - nawet, gdyby poprzeć to Pismem.
Moja teza dotyczyła mężczyzn, zaryzykowałem m.in. z tego powodu, że wielu z nas było w KK, zatem zdjęcie czapki nie będzie stanowiło jakiegoś nieznanego problemu. I w ogóle zdjęcie czapki przez faceta to nie jest jakaś istotna dla niego sprawa ( tak co do zasady). Dołożenie do tego wyjaśnienia ze Słowa może rozwiązać problem.
Ale zupełnie czym innym jest założenie "czapek" przez kobiety, aaa tu już bym nie zaryzykował, bo to inna inszość :) m.in. z tego powodu, że jest to kwestia uległości.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 28, 2016 7:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2014 1:33 pm
Posty: 50
Po pierwsze chciałem nieco rozluźnić atmosferę. Po drugie zawsze trzymamy się tego co jest napisane w Słowie Bożym, jeżeli oni modlili się (bo o prorokowanie nie podejrzewam) to hańbili głowę swoją. Nie zajmuję się szukaniem zwiedzeń tylko Chrystusa. A boli mnie jak świat wchodzi do kościołów z ogólnym aplauzem i radoscią widowni takich koncertów. Najpierw wpełza naśladowanie światowych gwiazd a potem reszta pakietu...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL