www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz maja 09, 2024 5:12 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2007 11:09 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 3:58 pm
Posty: 339
Grazyna napisał(a):
A z tym się Bea zgadzasz?

Chrześcijanin niepozostający pod autorytetem jest niechronionym chrześcijaninem
.

Napisałam juz że nie ze wszystkim sie zgadzam w jego nauczaniu.
Nie zmienia to jednak mojej oceny całości jego nauczania i osoby.
Uważam go za jednego z większych współczesnych nauczycieli chrześcijańskich a jego życie i nauczanie za warte poznania.


Cytuj:
Jeśli jest się młodym wierzącym, niedoświadczonym, nieugruntowanym w Słowie , to naprawdę nie jest tak łatwo od razu rozpoznać, co jest dobre, a co złe w czyimś nauczaniu, szczególnie, jeśli udało się temu komuś wmówić nam, że ma on "szczególny" autorytet i należy mu się posłuszeństwo( a my chcemy być dobrymi chrześcijanami posłusznymi naszym autorytetom). To się nazywa manipulacja.

Wszystko rozumie.
Za swoje błedy i złe decyzje odpowiadamy sami a nie "ktoś", "coś"- to się nie zmienia.
Jeżeli ktos zwiódł cie to on sam odpowie za to przed Bogiem ale ty odpowiadsza również sama za to że tak bardzo słuchałaś człowieka.

Cytuj:
Poza tym nie twierdzę, że Derek Prince we wszystkim się mylił. Po prostu to akurat utkwiło mi w pamięci.

Lea pytała o Dereka, wystarczyło może napiszać to zdanie na początku wyjaśniając że z są takie a takie tematy z którymi sie zgadasz a z takimi nie.
Byłoby to uczciwsze.
Ty za to zaprezentowałaś coś odmiennego.
Atak na Dereka i obwinianie go o zwiedzenie w kościele w którym byłaś i swoim życiu.
Przedstawiłaś więc osobę jako zwodziciela od którego nic tylko uciekać.
Było to obiektywne czy uczciwe?
Wiemy że nauczyciele ponoszą dopowiedzialnoośc za swoje słowa ale my również. Zwłaszcza gdy wypowiedz jest skierowana do osoby która jest prawdopodobnie krótko w Panu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2007 11:10 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Na poczatku mojego chrzescijanstwa sluchalam i czytalam Dereka pasjami... Kupowalam kazda jego ksiazke, bylam na konferencji w Lublinie.
Po jakims czasie juz nie wszystko mi sie tak bardzo podobalo (np. troche pod gorke czytalo mi sie "Lucyfer rzuca wyzwanie Bogu").
Ostatnio sluchalam jakiegos jego wykladu o darach Ducha Swietego i... nie moglam tego strawic... Wygladalo mi to jakby to Derek rozdzielal dary jak chce... :?
Generalnie cenie sobie jego nauczanie, duzo sie na nim uczylam, sporo mi pomoglo, ale do niektorych jego nauczan mam pewien dystans. Jak to ktos pisal - wszystko nalezy sprawdzac ze Slowem Bozym, bo nie ma kaznodziei nieomylnych.
Nie czytalam jeszcze jego biografii. Moze ktos sie podzieli czy warto?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2007 11:14 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 3:58 pm
Posty: 339
itur napisał(a):
Kupowalam kazda jego ksiazke, bylam na konferencji w Lublinie.

O! Ja nie byłam tylko ja słuchałam ale ...Było tam ciekawie w pewnym momencie :wink:
Cytuj:
Generalnie cenie sobie jego nauczanie, duzo sie na nim uczylam, sporo mi pomoglo, ale do niektorych jego nauczan mam pewien dystans. Jak to ktos pisal - wszystko nalezy sprawdzac ze Slowem Bozym, bo nie ma kaznodziei nieomylnych.

Amen Iturko! :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2007 1:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
No, Bea, dawno Cię nie było. Witam serdecznie! :)

Derek Prince to moim zdaniem jeden z lepszych nauczycieli Słowa Bożego, jakich słyszałem i czytałem. Na począktu swojej służby wydał bardzo dobre "podstawy wiary chrześcijańskiej" i w sumie Kościół wiele mu zawdzięcza jako nauczycielowi. Wydaje mi się, że pod koniec życia coś mu się porobiło i zaczął pisać dziwne rzeczy (np. wyznaczył gabaryty Pana Boga, o ile pamiętam, a miejsce Ducha Świętego w człowieku wyznaczył gdzieś w okolicach przepony), no i ta jego książka o wypędzaniu demonów narobiła wiele szkody w Kościele. Z jednej strony naprawdę dobrze zaczynał i nie wolno o tym zapominać. Z drugiej strony, Pismo mówi, żeby rozpatrywać koniec życia wodzów, którzy głoszą Słowo Boże, i wtedy dopiero naśladować ich wiarę [Hebr. 13:7]. Nie wiem dokładnie, jaki był koniec jego życia. Na pewno nie był nieomylny, bo nie był Panem Jezusem. Ale zwodzicielem bym go nie nazwał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2007 1:52 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 6:51 am
Posty: 88
Derek Prince posiadając odpowiednie wykształcenie zrobił teologiczny porządek w charyzmatycznym światku. Cykl „Podstawy Wiary Chrześcijańskiej” z dziesięcioma wykładami uważam za rewelacyjny. Wyszedł również w formie ksiażkowej. Do dzisiaj w naszym Kościele polecamy nowonarodzonym te wykłady. Nie wszystko z nauczania Dereka rozumiem a do niektórych rzeczy podchodzę z ostrożnością. Jednak, obok Ericha Sauera (Tryumf Ukrzyżowanego) i kilku innych, jest on dla mnie czołowym nauczycielem biblijnym.
Co do wydłużenia nóg, to sam doświadczyłem tego w swoim życiu. Po wypadku samochodowy i w konsekwencji kilku operacjach miałem prawą nogę krótszą. Po modlitwie już nie mam. Dlatego byłbym ostrożny z wydawaniem przedwczesnych sądów.

Itur- Też byłem w Lublinie. Być może się spotkaliśmy... :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2007 6:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
.
Cytuj:
Nie zmienia to jednak mojej oceny całości jego nauczania i osoby.
Uważam go za jednego z większych współczesnych nauczycieli chrześcijańskich a jego życie i nauczanie za warte poznania.

O.K . Mogę się z tym zgodzić

Cytuj:
Za swoje błedy i złe decyzje odpowiadamy sami a nie "ktoś", "coś"- to się nie zmienia.

Masz rację.
Cytuj:
Atak na Dereka i obwinianie go o zwiedzenie w kościele w którym byłaś i swoim życiu.
Przedstawiłaś więc osobę jako zwodziciela od którego nic tylko uciekać.
Było to obiektywne czy uczciwe?

Przepraszam, Niechcący mi tak wyszło i faktycznie nie pomyślałam o tym, kto zadał pierwszy pytanie. Biję się w piersi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2007 9:03 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
To jak dobrze liczę w Lublinie było nas już trzech


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2007 9:40 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 13, 2007 11:39 am
Posty: 168
Widzę,że to kolejny temat, w którym możemy przyczepić "rogi" zagranicznemu chrześcijaninowi. Z bólem serca czytam wypowiedzi ludzi ,którzy przez nierozwagę swoich przewodników wpadli w skrajności nadinterpretacji biblii.Tak jak niektórzy z Was zauważyli,powodem tych anomaliów nie jest nauczanie tego czy innego kaznodziei,lecz literalne przyjęcie jego nauki bez utwierdzenia podanych prawd w sercu ,oraz sprawdzenie ich przez konfrontację z Bożym słowem.
Dodatkowym niebezpieczeństwem jest bezwzględne podporządkowanie przywódcom, którzy w przypadku zwiedzenia ,ciągną za sobą cały kościół.
Jeżeli chodzi o nauczanie D.P. to tak jak w przypadku wielu innych braci z zachodu,może on być dla nas Polaków niezrozumiały. Tym bardziej,że nauka o nadprzyrodzonym działaniu Boga w naszym kraju napotyka na straszny opór. Dlatego czytając książki proponuję przesiewać ich treść przez "sito" Bożego Słowa bez względu na to jaka jest reakcja naszych pastorów. Pozdrawiam .Sewen.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2007 2:07 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
Niestety,taka postawa jest rzadka.Częściej można się spotkać z bezkrytycznym przyjmowaniem tego czy innego głoszącego i traktowaniem jego nauczania,jakby to było "słowo z nieba".Sam się z tym zetknąłem w odniesieniu np. do Hagina, Osteena, Copelanda. Często też bezkrytycznie przyjmuje się prywatne objawienia jako fundament nauczania(np,Rick Joyner)....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 17, 2007 3:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
itur napisał(a):
Na poczatku mojego chrzescijanstwa sluchalam i czytalam Dereka pasjami... Kupowalam kazda jego ksiazke, bylam na konferencji w Lublinie.
Po jakims czasie juz nie wszystko mi sie tak bardzo podobalo (np. troche pod gorke czytalo mi sie "Lucyfer rzuca wyzwanie Bogu").
Ostatnio sluchalam jakiegos jego wykladu o darach Ducha Swietego i... nie moglam tego strawic... Wygladalo mi to jakby to Derek rozdzielal dary jak chce... :?
Generalnie cenie sobie jego nauczanie, duzo sie na nim uczylam, sporo mi pomoglo, ale do niektorych jego nauczan mam pewien dystans. Jak to ktos pisal - wszystko nalezy sprawdzac ze Slowem Bozym, bo nie ma kaznodziei nieomylnych.
Nie czytalam jeszcze jego biografii. Moze ktos sie podzieli czy warto?


Chciałem npaisać kilka swych wrażeń, ale droga itur wyjęła mi z ust (z palców?) wszystko!! Moje wrażenia są identyczne, z tym, że już na konferencji w Lublinie, na której też byłem, gdy zobaczyłem egzaltowane dzieczyny wijące się w niby-demonicznych konwulsjach, wytrzęsywanie demonów z palców i paznokci itp. to czerwone lampki mi się zapaliły, że coś tu jest nie tak..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 19, 2007 2:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 9:30 am
Posty: 142
Lokalizacja: Wroclaw
Sam na konferencji niestety nie byłem. Znam jednak świadectwa ludzi godnych zaufania, starszych raczej niż młodych wiekiem i wiarą, którzy daleko są od egzaltacji i taniego poklasku, ale jednak całą konferencję oceniają "pozytywanie" albo "bardzo pozytywnie". No ale każdy może mieć swoją własną.

Zgadzam się z Rafelem, bo Dereck nie jest jakimś człowiekiem z Zachodu, ale "zwykłym" anglikiem i ma zakorzeniony zmysł logicznego i jasnego wywodu jak mało który nauczyciel. Dziwię się więc jakoby Polacy mieli kłopot ze zrozumieniem jego wykładów.

Osobną jego specjalnością były kasety z wiadomościami z Izraela i jego służby. Ciekawe, ale sporo jego obserwacji z tamtego terenu okazało się całkowicie zgodne z dalszym rozwojem wypadków.

Sporo było książek, tasm audio i video ale do wątku o samotności chrześcijanina (gdzieś ten wątek jeszcze jest?) dorzucę książkę Dreke Prince'a "Bóg swatem" - świetna - już jedna osoba znalazła po lekturze męża! Oczywiście książkę czytała sama...

_________________
******************************
www.csg.com.pl
www.talent.org.pl
www.wizjadlaizraela.org
www.creationism.org.pl
******************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 06, 2007 1:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
ktoś mi powiedział, że D. Prince wierzył w transubstancjację. Czy to prawda?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 06, 2007 1:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
:shock: Pierwsze słyszę...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2007 7:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 5:47 pm
Posty: 14
Też mogę to potwierdzić. Słyszałem to na jakiejś jednej z jego kaset wideo, że osobiście w to wierzy. Było to bardzo delikatne i nie starał się żeby słuchający odebrali to jako część jego nauczania. Takie odniosłem wrażenie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2007 8:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Jest taka strona http://www.derekprince.pl/index.htm
Sciagnijcie sobie kazanie pt. "Jak stosowac krew Jezusa w codziennym zyciu" i posluchajcie tak gdzies od 47 minuty...
Wyraznie mowi, ze nie wierzy w tym temacie w nauke katolicka, ale twierdzi, ze pije krew i je cialo Pana Jezusa - przez wiare.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL