www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:57 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr cze 17, 2009 12:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 1:25 am
Posty: 43
Mam pytanie co myslicie o tym, wlasnie dostalem maila od jednego z pastorow z Krakowa, i gdy przejrzalem ich strone mam mieszane uczucia. Jesli ten watek juz byl to przepraszam :-)


III edycji Global Leadership Summit

W czasie jednego ze swoich spotkań z ludźmi, Jezus spojrzał na zgromadzony tłum i dostrzegł jak bardzo są zagubieni, sfrustrowani i pozbawieni nadziei. Wiedział, że brakuje im Słowa Życia, że ich duchowe potrzeby są niezaspokojone. Byli jak owce bez pasterza. Pozbawieni jednej z najbardziej fundamentalnych ludzkich potrzeb - bycia prowadzonym.

Brakowało im troski, wsparcia, zainteresowania. Nie mieli przywódcy.

Ludzie potrzebują liderów, którzy poprowadzą ich ku dobrym zmianom i pomogą w rozwoju. Przywództwo to wywieranie wpływu, więc dotyczy każdego, bo wszyscy wywieramy znaczący wpływ. Jeśli więc chcesz jeszcze efektywniej zmieniać rzeczywistość wokół siebie, to nie może Ciebie zabraknąć na trzeciej już edycji Konferencji Global Leadership Summit. Tym bardziej, że to właśnie Kościół jest nadzieją dla świata.

Obfitości Bożego Błogosławieństwa;

Instytut Przywództwa, Fundacja Współpracy Chrześcijańskiej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 17, 2009 2:58 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Cytuj:
Tym bardziej, że to właśnie Kościół jest nadzieją dla świata.


Hmmm... Ze Chrystus jest nadzieja dla swiata to wiem ale ze Kosciol :? ?

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 18, 2009 4:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Instytut Przywództwa to organicacja Billa Hybelsa z Willow Creek. Chrześcijanie łączą się z przywódcami ze świata w celu osiągnięcia światowego pokoju. Brzmi znajomo? Nasi pastorzy jak widać dali sie na to nabrać i sami organizują oraz zapraszają:

http://pastor.pl/global-leadership-summit/

Ostatnio do grona mówców dołączył... sam Tony Blair! Tak, tak, ten sam. Były premier rządu brytyjskiego we własnej osobie:

http://www.willow.com.pl/

Jest to wspólna inicjatywa Ricka Warrena i kolegów pod nazwą PEACE Plan.

Więcej na ten temat:

http://www.crossroad.to/articles2/05/peace-un-2.htm
http://www.deceptioninthechurch.com/warrenquotes.html
http://www.moriel.org/articles/discernm ... 9_2006.pdf

Postaram się przetłumaczyć coś jak najszybciej, żeby udostępnić jakieś materiały po polsku. Ja nie mam mieszanych uczuć. Jestem przerażony ślepotą ludzi, którzy w to wchodzą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 18, 2009 7:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 1:25 am
Posty: 43
Dzieki Smoku
moje mieszane uczucia wziely sie z tego, ze dostalem to zaproszenie od znajomej osoby, ktora kiedys miala mocne przekonania :-( i nie dawala sie zwiesc roznym trendom...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 18, 2012 11:33 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
Widzę, że GLS w Polsce miewa się dobrze, a za niedługo kolejna edycja.

Rangę imprezie w tym roku nadaje obecność samej Condoleezzy Rice.

Ale jest też Craig Groeschel gęsto obecny na www.kosciolonline.tv
oraz
John Ortberg znany m. in. u nas z książki: "Ja, którym chcę być" http://www.esprit.com.pl/169/Ja--ktorym ... iebie.html

Czy ktoś z was miał okazję rozmawiać z kimś z ludzi wierzących, którzy byli na GLS w zeszłym roku ?
Jakie były ich wrażenia, przemyślenia ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 19, 2012 9:01 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
Coś ciekawego nt. Blaira, Wareena i ich powiązań:

http://www.znakiczasu.com/pages/falszywareligia

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 19, 2012 7:52 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 31, 2005 3:42 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Polska
smutno mi.
gdyby ci pastorzy, którzy tak pędzą na GLS i inne biznesowo-psychologiczno-łowieckie eventy spędzili ten czas na studiowaniu Słowa Bożego i modlitwie, mam wrażenie, że przyniosłoby to więcej "korzyści" w ich życiu i w życiu owieczek... jakoś tak mi się zrobiło wzdychająco-smutno.

_________________
"I have but one candle of life to burn, and I would rather burn it in a land filled with darkness than in a land flooded with light."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So paź 20, 2012 4:53 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Jedidia napisał(a):
gdyby ci pastorzy, którzy tak pędzą na GLS i inne biznesowo-psychologiczno-łowieckie eventy spędzili ten czas na studiowaniu Słowa Bożego i modlitwie, mam wrażenie, że przyniosłoby to więcej "korzyści" w ich życiu i w życiu owieczek...
No tak, tylko że gdyby spędzali ten czas w taki dobry sposób, to też skutek byłby całkiem odwrotny - pędziliby w przeciwnym kierunku. Czyli jak najdalej od tych GLS-owych wytworów. Duch Święty szybko by im pokazał, że biorą udział w teatrze antychrysta i własnymi rękami przygotowują jego przyszłe panowanie. :cry:

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So paź 20, 2012 10:56 am 
Offline

Dołączył(a): So gru 31, 2005 3:42 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Polska
Myślę podobnie. Wydaje mi się, że pewne sprawy są "produktem ubocznym" (w znaczeniu całkowicie pozytywnym) przebywania z Bogiem nad Jego Słowem. Dlatego zamyśliłam się nad tym, jakie decyzje są podejmowane w temacie społeczności z Bogiem, a mniej nad tym, co pcha ludzi w kierunku takich wydarzeń. Bo te rzeczy przecież ze sobą są powiązane :)
Pozdrawiam

_________________
"I have but one candle of life to burn, and I would rather burn it in a land filled with darkness than in a land flooded with light."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sie 15, 2018 4:20 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 16, 2005 2:24 pm
Posty: 56
Liczne media świeckie a też zagraniczne media chrześcijańskie, piszą sporo w tym roku na temat kościoła Willow Creek i pastora, który go założył - Billa Hybelsa. Trudno znaleźć informacje na temat po polsku, z wyjątkiem publikacji świeckiej opisującej zaistniały tam skandal na podstawie doniesień z mediów zagranicznych:

Cytuj:
Seksafera w kościele, w którym byli Bono i Bill Clinton. Założyciel oskarżony o molestowanie

Główny pastor i cała Rada Starszych jednego z największych kościołów w Stanach Zjednoczonych zrezygnowali z pełnionych przez siebie funkcji. Powodem są liczne oskarżenia o molestowanie seksualne skierowane przeciwko założycielowi organizacji Billowi Hybelsowi.

Duchowna Heather Larson ogłosiła, że Willow Creek Community Church w stanie Illinois potrzebuje nowych liderów. "Kieruję te słowa do wszystkich kobiet, które opowiedziały o tym, co się stało. Kościół powinien zawsze iść w ślady Jezusa, by pomagać zranionym odnaleźć uzdrowienie. Przepraszamy, że uczyniliśmy wasze cierpienie większym. Nie było to naszą intencją" - napisała w ogłoszeniu opublikowanym na stronie internetowej kościoła.

Chociaż prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się na pewno, czy wasze historie są w pełni prawdziwe, nie mamy powodu, by wam nie wierzyć. Przepraszamy, że nasze początkowe wypowiedzi były tak niedelikatne, defensywne i że broniliśmy Billa. Nawołujemy go do przyznania się do grzechu i publicznych przeprosin - czytamy w dalszej części oświadczenia głównego pastora.

Pierwsza swoją historię opowiedziała była asystentka Hybelsa. Pat Baranowski, która pracowała w kościele w latach 80., wyznała, że duchowny między innymi regularnie żądał od niej seksu oralnego - donosi "The Independent". Po odejściu z organizacji kobieta przez 25 lat zmagała się z depresją. W końcu stała się osobą bezrobotną, a potem także bezdomną.

Chociaż założyciel kościoła nie przyznaje się do winy, zrezygnował ze swojej funkcji. Członkowie Rady Starszych ogłosili swoją abdykację podczas 23. Globalnego Spotkania Liderów. Kilku głoszących zrezygnowało z usługi, a około 100 kościołów wycofało się z transmitowania wydarzenia.

Obecność na spotkaniu odwołał też zdobywca Oscara Denzel Washington. W ciągu 26 lat funkcjonowania kościoła w wydarzeniu tym wzięli udział między innymi Bill Clinton i lider grupy rockowej U2 Bono. Hybels nie pojawił się na konferencji, której był dotąd gospodarzem.



https://www.o2.pl/artykul/seksafera-w-k ... 322432129a

oświadczenie Rady Starszych Willow Creek w całości:
https://www.willowcreek.org/en/august-8-statement

Media chrześcijańskie jak Christianity Today opisały tę sytuację już parę miesięcy temu i przedstawiły rozwój tej sprawy następująco:

Cytuj:
Podobnie jak w wielu przypadkach akcji #MeToo (#JaTeż) przeciwko przemocy seksualnej, zarzuty stawiane Billowi Hybelsowi ciągnęły się za nim w ukryciu już od dłuższego czasu. I nie są one jasne ani łatwe do ustalenia. Zaniepokojenie jego postępowaniem miało miejsce ok. 5 lat temu. Wtedy to Jim Mellado, który pomagał w utworzeniu Global Leadership Summit (GLS) właśnie otrzymał stanowisko jako prezydent organizacji Compassion i wraz z żoną miał się przeprowadzić do stanu Colorado. Podczas pożegnalnego przyjęcia, przyjaciółka i była pracownica Willow Creek zwierzyła się żonie Jima Mellado, że utrzymywała długoletnią seksualną relację z Billem Hybelsem. Mellado dowiedziała się, że ów "romans" jej przyjaciółki z Billem trwał ponad dekadę. Na początku wspierała swoją przyjaciółkę i rozmawiała z nią na ten temat na osobności. Później jednak Leanne Mellado odczuła potrzebę, by ujawnić tę sprawę Radzie Starszych kościoła Willow Creek. W odpowiedzi na to jej przyjaciółka wycofała się ze swoich zwierzeń - obawiając się, że przyniosą one dużą szkodę kościołowi - i kiedy Rada Starszych została poinformowana o tym związku i zaczęła jej zadawać pytania na ten temat, ona wówczas zaprzeczyła, iż kiedykolwiek miała romantyczną relację z Billem Hybelsem.

" Mam nadzieję, że mnie zrozumiesz. Jeśli chcesz mnie zmusić do wyznania, będę milczeć" - tak napisała owa kobieta w e-mailu, którego dostała do wglądu gazeta Tribune. "Nie powinnam była ci ufać". Owa kobieta odmówiła komentarza gazecie Tribune. Potem chciała przekonać Mellado, że owszem, był flirt z Billem Hybelsem i dwuznaczne rozmowy, ale nie było pozamałżeńskiego związku seksualnego.

Rada Starszych kościoła Willow Creek mówi, iż kiedy przeprowadzali rozmowę z ową kobietą, ona "bardzo przepraszała za stawianie fałszywych zarzutów i napisała list kompletnie zaprzeczający poprzednim zeznaniom". Opisali kobietę jako "chowającą urazę do Willow Creek" podczas tej rozmowy. Liderzy kościoła Willow również powiedzieli, że kobieta osobiście przeprosiła Lynne Hybles za swoje kłamstwo.

Główny lider Rady Starszych w Willow podobno znalazł ponad 1100 emaili pisanych pomiędzy Billem Hybelsem a ową kobietą, z którą rzekomo miał romans, ale twierdzi, że nie był w stanie ich odczytać - pisze gazeta Tribune. (...)


https://www.christianitytoday.com/news/ ... tberg.html

W sierpniu br. sprawa poszła dalej i stąd oficjalne oświadczenie przywodców kościoła Willow Creek brzmi nieco inaczej, niż ich początkowe próby bronienia Billa Hybelsa a oczerniania owych kobiet, które oskarżyły go o molestowanie seksualne. Starsza Rady Kościoła Missy Rasmussen w publicznym oświadczeniu powiedziała:

Cytuj:
"(...) Uważamy, że grzechy (Billa Hybelsa) były poważniejsze niż to, co on sam twierdził tutaj publicznie i zdecydowanie uważamy, że jego postępowanie wobec tych kobiet było grzeszne. Uważamy, że nie przyjmował uwag krytycznych tak chętnie jak sam je kierował do innych i opierał się wszelkim strukturom mającym na celu dopilnowanie, by każdy ponosił odpowiedzialność za swoje czyny, bo nam wszystkim jest to potrzebne"



W artykule Christianity Today z 8 sierpnia 2018 czytamy:

Cytuj:
(Bob Smietana – Christianity Today) Latem 2008 r, Bill Hybels przemawiał do tysięcy pastorów i innych przywodców kościelnych podczas zgromadzenia w kościele Willow Creek Community Church i przyznał otwarcie, że jego "megakościół" nie spełnił swojej roli. "Popełniliśmy błąd" - powiedział podczas zjazdu Global Leadership Summit (GLS) w 2008. Szczegółowe badania wyników Willow wykazały, iż kościół pomógł wielu ludziom znaleźć wiarę w Jezusa, ale potem zawiódł ich jeśli chodzi o naukę jak należy żyć i wzrastać w wierze. Bill obiecał, że w przyszłości bardziej się o to zatroszczą i osiągną lepsze rezultaty.

Dziesięć lat później liderzy z Willow Creek przyznają się jeszcze do kolejnych błędów.W przeddzień zgromadzenia GLS 2018 [w sierpniu 2018], podczas spotkania zborowników wspólnie oświadczyli , że zawiedli jako liderzy i źle poprowadzili sprawę zarzutów o seksualne molestowanie wielu kobiet jakie zostały publicznie wystosowane wobec pastora Billa Hybelsa - założyciela kościoła Willow Creek.

Główna pastor Heather Larson ogłosiła, że rezygnuje ze swojej funkcji. Rada Starszych również oświadczyła, ze jej członkowie odejdą ze swoich stanowisk do końca roku 2018.

Steve Carter, główny pastor-nauczyciel publicznie zrezygnował ze swojej funkcji w niedzielę 5. sierpnia 2018 oświadczając, że nie może " z dobrym sumieniem" kontynuować służby w kościele.

Podczas wieczornego nabożeństwa dla rodzin w Willow, członkini rady starszych Missy Rasmussen powiedziała, że "zarówno ona sama jak i reszta liderów kościoła była zaślepiona zaufaniem do pastora-założyciela Willow Creek Billa Hybelsa i dlatego zaniedbali konieczność uczciwego zbadania jego czynów i rozliczenia go z nich. "Ufaliśmy Billowi i to przeszkodziło nam w obiektywnej ocenie jego postępowania" - powiedziała.

To "zaślepienie", jak to określiła Rasmussen, sprawiło, że Rada Starszych popełniła wiele błędów podczas procesu mającego na celu wyjaśnienie całej sprawy - włącznie z tym, jak przebiegało "dochodzenie" nt zarzutów wobec Hybelsa, kiedy pierwsze oskarżenia pod jego adresem o pozamałżeńską relację z inną kobietą wyszły na jaw w 2014 r. Nie zadbali wówczas o zabezpieczenie dowodów w sprawie - a były one dostępne w formie komunikacji elektronicznej - bo wystarczyło im, że owa kobieta wycofała swoje zeznania na temat ich związku. Powinni byli bliżej przyjrzeć się tej sprawie, zamiast odrzucić wszelkie zarzuty bez rzetelnego dochodzenia.





https://www.christianitytoday.com/news/ ... inves.html

Znany chrześcijański autor Lee Strobel, który uslugiwał w Willow Creek Community Church jako pastor-nauczyciel przez ponad 10 lat, publicznie poparł kobiety okarżające Billa Hybelsa o molestowanie seksualne i nadużycia jakich (wg ich własnych zeznań) dopuścił się wobec nich.

Cytuj:
"Jest mi bardzo przykro kiedy myślę o Pat Baranowskiej i wszystkich innych ofiarach Billa Hybelsa w Willow Creek. Osobiście nigdy nie byłem świadkiem podobnych zachowań podczas mojej służby w tym kościele. Ale znam te kobiety i one są wg mnie bogobojne i wiarygodne. Wierzę im i płaczę razem z nimi - napisał na swoim twitterze


https://www.christianpost.com/news/lee- ... le-226670/


Załączniki:
Lee Strobel.png
Lee Strobel.png [ 213.54 KiB | Przeglądane 18918 razy ]


Ostatnio edytowano Cz sie 16, 2018 1:39 pm przez Enta, łącznie edytowano 1 raz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sie 15, 2018 4:29 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 16, 2005 2:24 pm
Posty: 56
Trzeźwa ocena całej sytuacji w Willow Creek wg tych, którzy od wielu lat ostrzegali przed GLS i Billem Hybelsem, nawet gdy obecny skandal nie był nikomu powszechnie znany:

Cytuj:
Podczas gdy głównym tematem w mediach są oskarżenia dotyczące seksualnego molestowania kobiet przez Billa Hybelsa i rezygnacja z pełnionych przez siebie funkcji przez całą Radę Starszych i współpracowników Billa oraz przeprosiny jakie wystosowali do ofiar przez niego wykorzystywanych i do czlonków kościoła za nieprawidłowe postępowanie w tej sprawie, nikt w mediach nie poruszy tematu "nowopowstającego kościoła" budującego swoją duchowość w oparciu o modlitwę kontemplacyjną i inne tego typu szkodliwe duchowo praktyki. To oczywiste, że nikogo w mediach to nie interesuje. Jeśli chodzi o media chrześcijanskie jak Christianity Today, to albo w ogóle nie zwracają na to uwagi bądź też wcale im nie przeszkadza "mistyczny trend" w kościele albo sami owe trendy promują.

Oby ów "świadomy celu" Willow Creek, tak przyjaźnie nastawiony do wszystkich "ruch wzrostu kościoła", dominionistyczny i dominujący współczesny kościół był w stanie zobaczyć, że znajduje się na mistycznej drodze do całkowitego upadku i odejścia od prawdziwej wiary! Bo nawet jeśli słusznie popiera się w nim ofiary wykorzystywane seksualnie przez niemoralnych przywodców i szczerze pragnie się im pomóc, mimo to nie ma jak udzielić im prawdziwej (duchowej) pomocy, gdyż nie posiada on duchowości autentycznej, a tylko tę opartą na przeżyciach pochodzących z religii wschodu (tzw. duchowość kontemplatywna); nie posiada Słowa Bożego ani mocy Ducha Świętego, więc nie może pomóc ludziom żyć w sposób właściwy, godny chrześcijanina, który podoba się Bogu.
Będzie za to popychał ludzi dalej i głębiej w duchową ciemność i związanie grzechem, gdyż takie są owoce tego zwodniczego ducha, który ongiś oszukał Adama i Ewę w ogrodzie Eden. Nie będzie im pomagał poznać Zbawiciela świata jakim jest Jezus Chrystus. Trudno o prawdziwe upamiętanie w takim duchowym środowisku, więc jakikolwiek "owoc upamiętania" w tego rodzaju kościele będzie kwaśny i przyniesie kolejne szkody.

Pomimo tych wszystkich wydarzeń w Willow Creek na pocztąku sierpnia 2018, ich tegoroczny zjazd Global Leadership Summit odbył się bez zmian i spodziewano się tam ponad 400.000 uczestników z całego świata. Dzisiejsi chrześcijanie najwyraźniej bardzo lubią słuchać tego, "co ucho łechce" i mieć syte brzuchy, "show" musi nadal trwać.


https://www.lighthousetrailsresearch.com/blog/?p=28678


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sie 16, 2018 9:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Dodam interesujący materiał video do powyższej informacji:

https://www.dailyherald.com/news/201808 ... -step-down

Pytanie co na ten temat GLS Poland... ?


Załączniki:
12645020_10156532929685243_6645684790413576432_n.jpg
12645020_10156532929685243_6645684790413576432_n.jpg [ 58.94 KiB | Przeglądane 18956 razy ]
Kulec_Arrow.jpg
Kulec_Arrow.jpg [ 139.94 KiB | Przeglądane 18956 razy ]
12592442_10156525971310243_7201415418219407086_n.jpg
12592442_10156525971310243_7201415418219407086_n.jpg [ 221.08 KiB | Przeglądane 18958 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sie 16, 2018 1:06 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 16, 2005 2:24 pm
Posty: 56
Cytuj:
Pytanie co na ten temat GLS Poland... ?


Nic. Ogłuszająca cisza.

https://www.facebook.com/glspolska/

Jeden polski pastor (Marian Biernacki z KZ) niezwiązany z GLS wspomniał krótko o tym skandalu w artykule skierowanym do duchowych przywódców:

Cytuj:
Gdy zatem dochodzi do sytuacji, że w zborze szanowany i stawiany na piedestale bywa człowiek prowadzący podwójne życie, że hołubiony jest pastor wewnętrznie zbrukany sekretnymi grzechami - to odpowiedzialność za to ponosi wyłącznie ów zakłamany przywódca. Biadam wam, a nie ludziom, w oczach których uchodzicie za sprawiedliwych - powiedział Pan.

Bracia, nie nasza to sprawa, czy ludzie zechcą odnosić się do nas z szacunkiem, czy może będą nas lekceważyć. Naszą wielką powinnością natomiast jest to, aby uznanie ze strony chrześcijan nie brało się z zafałszowanego wizerunku naszej osoby. Jeżeli w środku jesteśmy nieczyści, to nie udawajmy czystych. Miejmy odwagę przyznać się do swoich grzechów i czym prędzej je porzućmy. Niech czar opadnie. Ludzie mają prawo wiedzieć, z kim naprawdę mają do czynienia, gdy spotykają się ze swoim pastorem i zwierzają mu się z rozmaitych problemów.

Lepiej w porę odbrązowić się samemu, niż przez lata uchodzić za wielkiego męża Bożego, a potem okazać się żałośnie malutkim.

PS. Piszę te słowa w dniach, gdy staje się jawne, że właśnie takim grobem pobielanym przez całe lata był np. Bill Hybels, sławny superpastor megazboru Willow Creek i twórca "The Global Leadership Summit (GLS) :(


http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.c ... age-8.html


Załączniki:
GLS.jpg
GLS.jpg [ 207.95 KiB | Przeglądane 18927 razy ]
GLS Polska.jpg
GLS Polska.jpg [ 159.54 KiB | Przeglądane 18927 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sie 27, 2018 9:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Załącznik:
12631527_10205333745773530_5430536836802608515_n.jpg
12631527_10205333745773530_5430536836802608515_n.jpg [ 94.7 KiB | Przeglądane 18611 razy ]
Panie Boże uchroń swój Kościół od takiego przywództwa...


Załączniki:
Komentarz: DOBRE PYTANIE....
BH_3.jpg
BH_3.jpg [ 242.74 KiB | Przeglądane 18604 razy ]
Komentarz: To się nazywa SZCZYT HIPOKRYZJI...
BH_2.jpg
BH_2.jpg [ 252.62 KiB | Przeglądane 18607 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt mar 01, 2019 11:08 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 16, 2005 2:24 pm
Posty: 56
Niezależne śledztwo w sprawie zarzutów przeciwko pastorowi Willow Creek Billowi Hybelsowi dotyczących seksualnego wykorzystywania przez niego kobiet, które trwało 6 miesięcy, zakończyło się oświadczeniem, że owe zarzuty są wiarygodne:


https://www.christianitytoday.com/news/ ... eport.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL