www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N cze 16, 2024 5:51 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 673 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 45  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 5:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Hej, hej Elu :) Witaj na forum.
Jesteśmy tutaj bardzo różni, z różnymi historiami i z różnych stron Polski.
Co do mnie- to sądzę, że nie jestem ani rozgoryczona, ani w nieprzebaczeniu, ale jednak serce mówiło mi, żeby sobie pójść- i to w całkiem nieznane.
Cieszę się tym niemniej z Twojego pastwiska.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 5:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 06, 2011 10:34 pm
Posty: 10
witaj Ela! :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 26, 2012 12:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 8:08 am
Posty: 13
Witajcie, jestem nową osobą na tym forum. Mam na imię Wiesława. Nawróciłam się około 20 lat temu. Mam męża wierzącego i dwoje dzieci. Z zawodu jestem pedagogiem, ale ponieważ dzieci wymagają specjalnej troski, nie pracuję zawodowo, lecz zajmuję się domem i rodziną.
W wolnych chwilach tłumaczę na polski inspirujące świadectwa i artykuły z amerykańskiej strony "Above Rubies". Można je przeczytać na stronie "Above Rubies": http://aboverubies.org/articles/foreign ... h-language
lub na blogu: http://ponad-rubiny.blogspot.com/
Pozdrawiam wszystkich braci i siostry w Panu!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 26, 2012 4:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Witaj Wiosno :)
Przejrzałam Twoje blogi- są wspaniałe. Będę stałą czytelniczką. Ucałuj dzieciaki i niech Wam Pan błogosławi.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 26, 2012 7:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Witaj na forum Wiosno :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 27, 2012 10:21 am 
Offline

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 8:08 am
Posty: 13
Dziękuję za miłe przyjęcie :) Odwiedziny na moich blogach bardzo wzrosły od wczoraj. Jeśli ktoś chce więcej się dowiedzieć o naszej rodzinie, to zapraszam na blogi o moich dzieciach:
http://zuzia-popek.blogspot.com/
http://lester-popek.blogspot.com/

Czekają nas trudne decyzje w związku z leczeniem naszego syna. Będziemy wdzięczni za modlitwę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 27, 2012 2:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Jasne, że się pomodlę. Blogi czytałam, dawno nie widziałam tyle pokładów miłości...dzielni jesteście i fajne dzieciaki macie. Niech Wam Bóg błogosławi :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 27, 2012 6:54 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 8:08 am
Posty: 13
Dzięki, Owieczko!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 07, 2012 3:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
Witaj :)
Masz moją modlitwę. Ciężko wyrazić co czuję po tym co czytam na waszych blogach. Niech wam błogosławi Adonai Wszechmogący, także pieniędzmi na potrzeby dzieci.

K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 22, 2012 1:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 8:08 am
Posty: 13
Dziękuję za modlitwy. Po weekendzie majowym otworzyły się nowe drzwi - szansa na bezpłatną operację w Stanach. W piątek wysłałam aplikację i dokumenty medyczne. Teraz wszystko zależy od decyzji amerykańskich lekarzy...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 12:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:20 am
Posty: 11
Witajcie,
mam na imię Hubert, mam 22 lata i pochodzę z Podlasia.
Nie mam jakiegoś szczególnego świadectwa wiary, choć widzę Jego działanie w swoim życiu. Forum polecił mi przyjaciel.

Mam dużo pytań i mało odpowiedzi, więc z góry przepraszam za swoją niewiedzę.

_________________
Przetoż wesel się, młodzieńcze! w młodości twojej, a niech używa dobrej myśli serce twoje za dni młodości twojej,

a chodź drogami serca twego, i według zdania oczu twoich; ale wiedz, że cię dla tego wszystkiego Bóg na sąd przywiedzie.

A tak oddal gniew od serca twego, i odrzuć złość od ciała twego, gdyż dzieciństwo i młodość są marnością.


Koheleta 11


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 6:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Witaj Hubert. Bądź tu ostrożny. Czytaj Biblię i rozmawiaj raczej z Bogiem. Powodzenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 7:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
Szukający Boga napisał(a):
Witajcie,
mam na imię Hubert, mam 22 lata i pochodzę z Podlasia.
Nie mam jakiegoś szczególnego świadectwa wiary, choć widzę Jego działanie w swoim życiu. Forum polecił mi przyjaciel.

Mam dużo pytań i mało odpowiedzi, więc z góry przepraszam za swoją niewiedzę.



Witaj Hubercie :)

Nic się nie wstydź brakiem wiedzy, ja w twoim wieku tkwiłem w mroku sunnickiego średniowiecza :/
Nie wiedza nas zbawia, ale wiara :) a jeśli wiara zamieszka w tobie, to Duch Święty włoży poznanie i umiłowanie Prawa i woli Bożej do twojego serca.

K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 10:19 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
I ja Cię serdecznie witam. :D

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lip 20, 2012 2:34 pm 
Offline

Dołączył(a): N cze 03, 2012 10:09 am
Posty: 31
Nazywam się Michał(mam 32 lata) pochodzę z Warszawy ale od kilku lat mieszkam w Krakowie. Chodzę teraz do Zboru Baptystów. Jestem z rodziny katolickiej. Sam od małego dziecka pomimo że pochodziłem z rodziny niepraktykującej katolicyzmu to od zawsze interesowałem się Pismem Świętym i miałem najlepsze oceny z religii i znajomości Biblii. Jako 14 latek zacząłem jeszcze bardziej intensywnie studiować Biblię i dość wcześnie wpadłem w polemikę z nauczycielem religii na temat kultu maryjnego oraz kultu obrazów,świętych i aniołów(choć nigdy nawet w we wczesnym dzieciństwie kult ten niezbyt mnie fascynował). Nauczyciel ten skontaktował mnie z katolicką młodzieżową Odnową w Duchu Świętym gdzie zacząłem regularnie uczęszczać na spotkania i wyjazdy. Spotkanie były bardziej skupione na Biblii i modlitwie oraz śpiewie na gitarkach akustycznych. Podobało mi się to. Tam też wpadłem w polemikę o kulcie maryjnym z niektórymi animatorami tej Odnowy. Niektórzy jednak zgadzali się ze mną w tej sprawie. Stopniowo jednak w okresie młodzieńczego buntu zainteresowałem się fizyką teoretyczną,kosmologią i ewolucjonizmem co doprowadziło mnie do ateizmu. (Fizyką teoretyczna i kosmologią dalej się interesuje.) Potem zaczęło upijanie się alkoholem,palenie "trawki" i chodzenie na dyskoteki gdzie grali techno. Około 2000 roku moja ówczesna dziewczyna zabrała mnie na nabożeństwo do Zboru "Chrześcijańska Społeczność" na ulicy Puławskiej 114. Spodobało mi się tam jeszcze bardziej niż w Odnowie.
Zacząłem wpadać tam na nabożeństwa. W dyskusji z tamtejszą zborową sprzedawczynią książek chrześcijańskich mówiłem Jej o swoim ateizmie. Poleciła mi jako "lekarstwo" przeczytanie książki brata w Chrystusie-Josha McDowella pt."Sprawa Zmartwychwstania". Przeczytałem ją i początkowo tylko intelektualnie uwierzyłem że Jezus dziś żyję. Na jednym z nabożeństw Pastor głosił że jako ludzkość złamaliśmy Boże Święte Prawo(Dekalog) i potrzebujemy Jezusa. Oddałem Jemu swoje życie i w 2001 roku przyjąłem chrzest. Jezus
uwolnił mnie od palenia "trawki" i upijania się.

Interesuje się Biblią oraz pismami Ojców Kościoła,wczesnymi synodami i soborami do 681 roku,pismami Reformatorów Protestanckich i pismami Żydów Mesjanistycznych. Czytam więc książki tych ludzi i książki o nich. Oczywiście pomimo to uznaje zasadę sola scriptura i prymat Biblii nad Tradycją Chrześcijańską i Żydowską. :) Od forum oczekuje ciekawych polemik oraz odpowiedzi na pytania z dziedziny teologii chrześcijańskiej. Forum ulica prosta znam i czytam od kilku lat choć dopiero teraz postanowiłem zapisać się na forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 673 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 45  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL