www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N maja 05, 2024 2:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Baza tematów
PostNapisane: Śr maja 19, 2010 6:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Ja tak w kwestii formalnej, dla rozważenia...
Otóż często rozmówcy ( ja też czasami) na forum są odsyłani do napisanych już wątków, tematów w celu nie powielania tego co się już napisało, omawiało. Tak aby nie tracić czasu na pisanie tego ponownie.

Jest to oczywiście zrozumiałe i poniekąd słuszne, podobnie miąłem na innym forum gdzie już nie chciało mi się pisać w kółko tego samego, dla każdej nowej osoby, której nie chciało się zapoznać z tematami, ale...

Osobiście widzę taką potrzebę, aby administracja i trzon dyskutantów autorytatywnych tego forum stworzyła bazę tematów. Polegało by to na tym, że na dany temat wymienione zostały by wszystkie możliwe odnośniki to wątków, z uprzednim skondensowanym zestawem poglądów i argumentów wraz z wersetami.

Zdaje sobie sprawę, że jest to dużo pracy. Jednakże jeżeli ja dajmy na to zadaje jakieś pytanie, które było omawiane na forum, to po odesłaniu mnie w jakiś wątek, rzadko kiedy jestem w stanie znaleźć to czego szukam. Czasami mi się to zdarza, ale jest to trudne. Wiąże się to z tym, że w danym temacie często są omawiane sprawy nie mające dużo wspólnego z głównym tematem. czas poświęcony na takie wertowanie jest dość spory. Czasem wyszukiwarka coś znajdzie, ale to też nie jest proste. Korzystałem nie raz.

Albo warto pokusić się też o opracowanie wyjaśnień do konkretnych wersetów lub fragmentów. warto to zrobić korzystając z opisów na forum i wkleić nie tu a na stronie UP bezpośrednio.

Są np tematy, które chciałbym przewertować tutaj na forum omawiane, jednak jak tylko zacznę to ginę w gąszczu linków, odnośników, postów, wyłuskiwanie tego co jest sednem, a rozmową niemerytoryczną. To kończy się tym, ze rezygnuje, bo czasu nie wiele. Czasem jest tak, że mój rozmówca odsyła mnie do wątków, ja po skonfrontowaniu różnych wypowiedzi mam czasem nie jasność, gdyż są niedomówienia. Gdyby więc była taka baza oparta na rozmowach tutaj przeprowadzonych, z tych najistotniejszych i obszernych rozmów, gdzie byłby by zebrane poglądy i argumenty prowadzących to forum było by o wiele łatwiej.

Taki katechizm UP, bo nie ma co ukrywać, ze UP broni pewnych poglądów teologicznych i posiada pewne poglądy. A przynajmniej ja to zauważam w gronie paru osób z tego forum.

To tylko taka moja sugestia i vox populi :wink:

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 22, 2010 2:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Quster, uważam, że propozycja jest dobra. W związku z tym jako pomysłodawca jesteś nominowany do stworzenia bazy tematów. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 22, 2010 9:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Smok Wawelski napisał(a):
Quster, uważam, że propozycja jest dobra. W związku z tym jako pomysłodawca jesteś nominowany do stworzenia bazy tematów. :D
taaa... gdybym ja miał czas i rozumiał do końca poglądy tożsame dla UP to może :wink:

Zdaje sobie sprawę, że to dużo roboty, więc pewnie stąd ten twój żart z moją nominacją :lol:

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL