www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N maja 05, 2024 1:14 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 07, 2010 7:57 pm 
Off_czyk napisał(a):
A właśnie Drogi Elendilu, twój avatar to dopiero zmyłka, zawsze sobie wyobrażałem, że ty to sędziwy mędrzec, który już wszystko w życiu przeżył i czeka już aż się stawi przed Bożym Tronem, spogląda w dal i jest wyciszony... A tu proszę, jakoś niedawno to odkryłem, że ty młody człowiek...

Cieszę się, że nie ma dysharmonii pomiędzy wrażeniami z mojego awatara i moimi wpisami :) jednak pomimo wrażeń polecam krytycyzm do mnie, bo anim sędziwy, ani mędrzec.
Cytuj:
I tak trzymać... Tak na marginesie ostatnio zaczytałem się trochę w twoim blogu, dzięki za wszystko to co piszesz, nie przebrnąłem jeszcze przez całość... Ale bardzo się cieszę, że mogę Cię w ten sposób poznawać...

Chwała Bogu, jeśli coś Cię zbudowało! Mam nadzieję, że i Ty będziesz tutaj pisał więcej tak, aby można było Cię lepiej poznać :D

Chyba że też masz bloga? :idea: ;)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 09, 2010 1:08 pm 
Gabi napisał(a):
A tak swoja droga to naprawde myslisz, ze zmiana nicka wplynie na zmiane twego stylu pisania? :wink: Sie zobaczy... :) Choc musze przyznac, ze jak ja zmienilam nicka to moj styl pisania ulegl zmianie ale to dlatego, ze zaczelam byc mniej wylewna i bardziej ogolna aby zachowac wieksza anonimowosc (czlowiek z wiekiem madrzeje :D ). P.S. Kobieta z twego avatarka przypomina mi pewna amerykanska aktorke...

Nie myślę tak, napisałam przecież, że chciałabym zmienić mój sposób pisania, a nie że liczę, iż awatar to za mnie zrobi. Wiem natomiast że to, jaką tożsamość przybieramy ma wpływ na nas samych. I na innych - sama widzisz, jakie wrażenie sprawia awatar Elendila :lol: Nie wiem, o jaką aktorkę chodzi, zupełnie mnie one nie interesują, także ewentualne podobieństwo jest przypadkowe.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 09, 2010 3:13 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Cytuj:
Nie myślę tak, napisałam przecież, że chciałabym zmienić mój sposób pisania, a nie że liczę, iż awatar to za mnie zrobi.


Ja tez bym na to nie liczyla :wink: .

Cytuj:
Wiem natomiast że to, jaką tożsamość przybieramy ma wpływ na nas samych.


A mozesz cos wiecej w tym temacie?

Cytuj:
sama widzisz, jakie wrażenie sprawia awatar Elendila


Na mnie nie zrobil zadnego wrazenia gdyz pamietalam wpis Elendila sprzed dwoch lat dotyczacy jego wieku.

Cytuj:
Nie wiem, o jaką aktorkę chodzi, zupełnie mnie one nie interesują,


Mnie wlasciwie tez nie. Nie wiem po co to napisalam :? .

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 09, 2010 3:28 pm 
Gabi napisał(a):
A mozesz cos wiecej w tym temacie?

Nie wiem, co jeszcze można powiedzieć. Po prostu człowiek często pisząc stara się zachować decorum zgodne ze swoją postacią. Gdybyś była Kubusiem Puchatkiem prawdopodobnie czułabyś się lepiej pisząc inaczej niż gdybyś była Babą Jagą.
Cytuj:
Na mnie nie zrobil zadnego wrazenia gdyz pamietalam wpis Elendila sprzed dwoch lat dotyczacy jego wieku.

No to na Tobie na a np. na Off_czyku tak.

Eh wiesz, coraz mniej rozumiem o co Ci właściwie chodzi. Mam wrażenie że próbujesz coś aluzyjnie dać mi do zrozumienia, ale jest to aluzja tak cienka, że zupełnie jej nie rozumiem :? Jeśli chcesz mi coś powiedzieć, np. "Daj spokój, i tak ci się nie uda", to powiedz to po prostu.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 09, 2010 5:02 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Cytuj:
Eh wiesz, coraz mniej rozumiem o co Ci właściwie chodzi. Mam wrażenie że próbujesz coś aluzyjnie dać mi do zrozumienia, ale jest to aluzja tak cienka, że zupełnie jej nie rozumiem Jeśli chcesz mi coś powiedzieć, np. "Daj spokój, i tak ci się nie uda", to powiedz to po prostu.


Bynajmniej. Nic takiego nie mam na mysli. Wogole sie dziwie skad takie wnioski wysnulas. A co do mego pytania na temat tozsamosci to ja staram sie zrozumiec ciebie. Kiedy sie logowalam na forum ( zreszta jest to jedyne forum, na ktorym pisze) do glowy mi nie przyszlo aby nick/avatar wybrac taki, z ktorym bym sie mogla utozsamic w sensie takim, ze on by mi narzucal np. styl pisania. Ale naprawde szkoda czasu na takie drobiazgi. :roll:

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 09, 2010 5:44 pm 
Gabi napisał(a):
Bynajmniej. Nic takiego nie mam na mysli. Wogole sie dziwie skad takie wnioski wysnulas. A co do mego pytania na temat tozsamosci to ja staram sie zrozumiec ciebie. Kiedy sie logowalam na forum ( zreszta jest to jedyne forum, na ktorym pisze) do glowy mi nie przyszlo aby nick/avatar wybrac taki, z ktorym bym sie mogla utozsamic w sensie takim, ze on by mi narzucal np. styl pisania. Ale naprawde szkoda czasu na takie drobiazgi. :roll:

Widocznie źle się zrozumiałyśmy.

Chodzi o to, że kiedy ludzie patrzą na Twój nick i awatar ew. podpis, to to mają przed oczami myśląc o Tobie. Tak jak kiedyś czarne_na_białym miała w awatarze młodą dziewczynę i kristina się zdziwiła, że czarne_na_białym jest osobą starszą, bo "na awatarze wygląda jak młódka". A tymczasem na awatarze to w ogóle nie była ona. Ale utożsamiamy użytkowników z ich internetowymi personaliami. Rozumiesz teraz? U mnie to wpływa na styl pisania także, nie wiem czy u innych też.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 09, 2010 7:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Najlepiej zostawić...puste miejsce. Jak patrzę na awatar Sceptyka, to wyobrażam go sobie jako pana w średnim wieku o niskim wzroście. A kiedyś wyobrażałam sobie Smoka jako starszego, dobrodusznego pana z brzuszkiem( jak go w realu zobaczyłam, to się zdziwiłam) :lol: Teraz Scarlett kojarzy mi się z piękną młodą kobietą, choć wcześniej miałam przed oczami chudą złośnicę( bez obrazy :wink: ).Ani Isza kojarzy mi się(cały czas mowa jedynie o awatarze) z wyrafinowaną kobietą, osobą kompetentną i niedostępną.
Dlatego staram się na te obrazki i zdjęcia ( bo różnie wychodzimy na zdjęciach)nie patrzeć. Przeszkadza mi to.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 09, 2010 7:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Owieczka napisał(a):
Ani Isza kojarzy mi się(cały czas mowa jedynie o awatarze) z wyrafinowaną kobietą, osobą kompetentną i niedostępną.
Dlatego staram się na te obrazki i zdjęcia ( bo różnie wychodzimy na zdjęciach)nie patrzeć. Przeszkadza mi to.
E tam, chyba, że "wy-rafinowana" to od "rafinerii". No cały czas trwa ekstrakcja mojej cielesnej części natury ludzkiej :lol: więc mogę się zgodzić na "rafinowana" 8) Kompetencje mam na piśmie potwierdzone tylko zawodowe 8) a niedostępna jestem często z powodu maluchów, które na tę dostępność mają pierwszeństwo. Jeśli tak ma to być zinterpretowane, to okej :wink:

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 09, 2010 9:04 pm 
Owieczka napisał(a):
Teraz Scarlett kojarzy mi się z piękną młodą kobietą, choć wcześniej miałam przed oczami chudą złośnicę( bez obrazy :wink: )

Ale ewoluowałam :lol: Jakaś szczególnie wychudzona nie jestem, złośnica się zgadza :roll: Nie obrażam się, wręcz przeciwnie, właśnie to miałam na myśli kiedy mówiłam jak awatar zmienia nastawienie. Choć ciekawi mnie idea, że kobieta na zdjęciu jest piękna - przecież prawie jej nie widać, a w każdym razie za mało żeby móc stwierdzić jej urodę, przynajmniej jak dla mnie.

Cytuj:
Ani Isza kojarzy mi się(cały czas mowa jedynie o awatarze) z wyrafinowaną kobietą, osobą kompetentną i niedostępną.

A to Ci się akurat całkiem prawidłowo kojarzy 8)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 10, 2010 12:36 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Owieczka napisał(a):
Teraz Scarlett kojarzy mi się z piękną młodą kobietą, choć wcześniej miałam przed oczami chudą złośnicę( bez obrazy :wink: )
a tutaj widać jak bardzo kierujemy się subiektywnym i mylącym punktem odniesienia, na którym budujemy całą resztę naszych wyobrażeń o innych osobach. Czyli prościej po opakowaniu oceniamy innych, a nawet więcej... to opakowanie determinuje naszą ocenę o innych, która potrafimy nawet sobie wmówić i usprawiedliwić wbrew faktom obiektywnym, których nie zauważamy, albo interpretujemy subiektywnie zgodnie z wyobrażeniem opartym na powłoce pierwszego wrażenia. W tym przypadku na avatarze plus jakieś wypowiedzi, które klasyfikujemy do pewnych cech, a ta ocena wynika z naszego bagażu doświadczeń, lecz też jest wysoce subiektywna i mało adekwatna.

Ja tam zawsze Mała Mi postrzegałem pozytywnie, bo czułem że to jakaś maska ( ta niby złośliwość) no i się potem sprawdziło :lol: zazwyczaj wybieramy coś co jest kontrastowo różne od nas, dla przeciwwagi, albo coś co podziwiamy, cenimy, bo chcemy się z tym identyfikować... itd... w tym nowym avatarze jest dwa w jednym i kontrast i coś co da się lubić podziwiać, a jednocześnie ukryte za maską :wink:

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 10, 2010 10:51 am 
Quster napisał(a):
a tutaj widać jak bardzo kierujemy się subiektywnym i mylącym punktem odniesienia, na którym budujemy całą resztę naszych wyobrażeń o innych osobach. Czyli prościej po opakowaniu oceniamy innych, a nawet więcej... to opakowanie determinuje naszą ocenę o innych, która potrafimy nawet sobie wmówić i usprawiedliwić wbrew faktom obiektywnym, których nie zauważamy, albo interpretujemy subiektywnie zgodnie z wyobrażeniem opartym na powłoce pierwszego wrażenia. W tym przypadku na avatarze plus jakieś wypowiedzi, które klasyfikujemy do pewnych cech, a ta ocena wynika z naszego bagażu doświadczeń, lecz też jest wysoce subiektywna i mało adekwatna.

Niestety masz rację. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak te ich nicki i awatary wpływają na ich odbiór. I często mimo najsłuszniejszych nawet wpisów są odbierani źle :?

Cytuj:
Ja tam zawsze Mała Mi postrzegałem pozytywnie, bo czułem że to jakaś maska ( ta niby złośliwość) no i się potem sprawdziło :lol:

Quster zapewniam Cię, że moja złośliwość jest autentyczna, tylko że w prawdziwym życiu nie rozmawiam z ludźmi w ten sposób. Jakoś to samo co w internecie zamienia się w złośliwość, na żywo jest raczej rodzajem ciętości, nie jakiejś szkodliwej. Ci, z tu obecnych użytkowników, którzy mnie znają osobiście mogą potwierdzić lub zaprzeczyć.
Cytuj:
zazwyczaj wybieramy coś co jest kontrastowo różne od nas, dla przeciwwagi, albo coś co podziwiamy, cenimy, bo chcemy się z tym identyfikować... itd... w tym nowym avatarze jest dwa w jednym i kontrast i coś co da się lubić podziwiać, a jednocześnie ukryte za maską :wink:

O dziękuję Ci, ten kontrast jest między moją naturalną szpetotą a godną podziwu modelką na zdjęciu rozumiem? :lol:

Ale jest postęp - jeszcze niedawno to zdjęcie Ci się w ogóle nie podobało 8)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 10, 2010 2:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Quster-
napisałam, z czym mi się kojarzą awatary, a nie, że tak postrzegałam ich "właścicieli"...Staram się nie patrzeć na awatary, a wczytać w to, co ktoś napisze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 10, 2010 4:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Scarlett Lloyd napisał(a):
...moja złośliwość jest autentyczna, tylko że w prawdziwym życiu nie rozmawiam z ludźmi w ten sposób. Jakoś to samo co w internecie zamienia się w złośliwość, na żywo jest raczej rodzajem ciętości...

A może to nie złośliwość, ciętość tylko BYSTROŚĆ ?

Scarlett Lloyd napisał(a):
O dziękuję Ci, ten kontrast jest między moją naturalną szpetotą a godną podziwu modelką na zdjęciu rozumiem?
pisząc o kontraście miałem na myśli cechy charakteru. Na wygląd nie zwróciłem uwagi na tym avatarze, gdyż nie ważne kto jest za... ważna jest maska. Tutaj postawiłbym znak równości między Małą Mi a Maską, to jest element wspólny tych dwóch.

Scarlett Lloyd napisał(a):
Ale jest postęp - jeszcze niedawno to zdjęcie Ci się w ogóle nie podobało
eee raczej nie oceniałem tego czy mi się podoba czy nie, nadal wolę Małą Mi... ten avatar i nick był fajny.

Owieczka napisał(a):
napisałam, z czym mi się kojarzą awatary, a nie, że tak postrzegałam ich "właścicieli"...Staram się nie patrzeć na awatary, a wczytać w to, co ktoś napisze.
Owieczko niech i tak będzie... nawet gdyby było tak jak pisałem to nie ma się czego wstydzić i wypierać :wink:

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 10, 2010 9:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
No, nie do końca...Gdybym tak powierzchownie oceniała ludzi, to miałabym się czego wstydzić...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 11, 2010 1:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Nick i avatar są powierzchowne. Nie determinują nas do niczego :lol:

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL