www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:53 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 673 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr paź 30, 2019 8:10 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 04, 2018 9:01 am
Posty: 10
Witaj Michale!

_________________
"Bezpieczeństwa nie znajduje się przez brak zagrożenia- ale przez obecność Jezusa"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lis 18, 2019 11:27 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 22, 2019 11:56 am
Posty: 10
Lokalizacja: Opolskie
Cześć wszystkim, nazywam się Marek.
Zacząłem szukać Boga w wieku 18 lat. Niestety pobłądziłem i zachwyciłem się naukami Torbena Sondergarda, Currego Blake, zwiedziony byłem w wielu rzeczach. Myślałem, że chrzest jest potrzebny do zbawienia i nie wystarczy sama wiara, pozytywne wyznawanie, uzdrowienie tu i teraz lub siła swojej wiary do np. kontrolowania pogody. Pewnego dnia po modlitwie Pan pokazał mi film Justina Petersa na temat ruchu wiary i zainteresowałem się korzeniami tego ruchu. Przyznałem sam przed sobą, że to zwiedzenie. Krótko potem zetknąłem się z kalwinizmem i cesacjonizmem. Nie mogłem jakoś przyjąć tego, że dary ustały, a Bóg jest taki, że jednych przeznaczył do piekła a drugich do nieba. Szukałem więc jakiejś równowagi i tak trafiłem na ulicę prostą na to forum. Dużo rzeczy mi się tu rozjaśniło i wierzę, że Bóg mnie tu poprowadził. Obecnie z żoną szukamy zdrowej społeczności w woj. Opolskim.

Pozdrawiamy gorąco wszystkich na forum :D

_________________
Łagodna odpowiedź uśmierza gniew, ale szorstkie słowa wywołują złość (Prz 15, 1)


Ostatnio edytowano Pt lut 07, 2020 8:27 pm przez MarekMarek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lis 18, 2019 11:51 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Witaj na forum. Niech Ci się dalej rozjaśnia. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 16, 2019 8:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 27, 2019 9:59 pm
Posty: 26
Witam wszystkich forumowiczów, od kilku lat jestem osobą nawróconą, wcześniej byłem w KRK, Pan wyciągnął mnie stamtąd i przeprowadził mnie przez wiele zwiedzeń. Wierzę że pokazał mi właściwą ścieżkę, za co jestem Mu bardzo wdzięczny. Interesują mnie różne tematy i zagadnienia biblijne. Od jakiegoś czasu obserwuję niektóre tematy na forum, więc postanowiłem się dołączyć. Mam w zwyczaju, że jak że jak czegoś nie wiem to pytam, co od razu idę czynić.

P. S. Pozdrawiam wszystkich użytkowników i czytelników forum Ulica Prosta :)

_________________
Chleby z czasów Pana Jezusa z łatwością można było podzielić na tysiąc kawałków. :idea:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 17, 2019 8:04 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Piesiec napisał(a):
Witam wszystkich forumowiczów, od kilku lat jestem osobą nawróconą, wcześniej byłem w KRK, Pan wyciągnął mnie stamtąd i przeprowadził mnie przez wiele zwiedzeń. Wierzę że pokazał mi właściwą ścieżkę, za co jestem Mu bardzo wdzięczny. Interesują mnie różne tematy i zagadnienia biblijne. Od jakiegoś czasu obserwuję niektóre tematy na forum, więc postanowiłem się dołączyć. Mam w zwyczaju, że jak że jak czegoś nie wiem to pytam, co od razu idę czynić.

P. S. Pozdrawiam wszystkich użytkowników i czytelników forum Ulica Prosta :)

Witaj Pieścu :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So maja 08, 2021 8:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 03, 2021 5:39 pm
Posty: 48
Witam -jesteśmy z żoną od ok roku "nawróconym" i ochrzszczonym małżeństwem- zrodzeni na nowo i staramy się w pierwszej kolejności dążyć do Królestwa Bożego wypełniając wolę Jezusa Chrystusa- jesteśmy przed 50tką-W przeszłości tj. od urodzenia byliśmy członkami KRK .Uważamy że mamy osobistą relację z Panem i mamy świadomość że jesteśmy winni śmierci ze względu na nasze grzechy w oczach Boga.Wierzymy że Jezus Chrystus nas zbawił umierając za nasze grzechy i jeśli będziemy przestrzegać jego prawa i pełnić jego wolę -trwając do końca tylko w Nim- to będziemy zabrani na obłoki i zaślubieni z Jezusem Chrystusem jako jego oblubienica i będziemy w przemienionych ciałach z Nim w 1000 letnim królestwie tu na ziemi-to tak po krótce o nas-Ewa i Marek z Płocka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 10, 2021 7:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Chwała Panu Jezusowi za was :D Dzięki Bogu za kolejne zbawione dusze.
Witajcie na forum UP :)

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 10, 2021 10:16 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
marekpłock napisał(a):
Witam

Witaj serdecznie! Pozdrawiam Płock 8)

marekpłock napisał(a):
Uważamy że mamy osobistą relację z Panem

Tak uważacie, czy ją macie? Czytam uważnie, a to bardzo ważne rozgraniczenie! Może tak: na jakiej podstawie tzn. dlaczego tak uważacie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 10, 2021 1:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 03, 2021 5:39 pm
Posty: 48
uważam że mam relację z Panem dla tego że od momentu w którym poczułem że mam bardzo silną potrzebę poznawania Go osobiście bez "pośredników"poprzez czytanie PŚ ,modlitwę.Od ok 1.5 roku zmienia się moje życie poprzez ciągłą potrzebę ,chęć naśladowania Jezusa Chrystusa zgodnie z jego słowem.Poprzez to jak nagle zostały zabrane mi pewne nałogi ,poprzez to że szczerze czuję obrzydzenie do grzechów które niestety nadal popełniam choć wydaje się że powoli są coraz" rzadsze"Ogólnie to głód Słowa Bożego -Ciężko tak na szybko opisać to uczucie tęsknoty do Niego - chęć zmieniania się-świat jest obecnie nic nie wart dla nas


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 10, 2021 4:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
marekpłock napisał(a):
uważam że mam relację z Panem dla tego że od momentu w którym poczułem że mam bardzo silną potrzebę poznawania Go osobiście bez "pośredników"poprzez czytanie PŚ ,modlitwę.Od ok 1.5 roku zmienia się moje życie poprzez ciągłą potrzebę ,chęć naśladowania Jezusa Chrystusa zgodnie z jego słowem.Poprzez to jak nagle zostały zabrane mi pewne nałogi ,poprzez to że szczerze czuję obrzydzenie do grzechów które niestety nadal popełniam choć wydaje się że powoli są coraz" rzadsze"Ogólnie to głód Słowa Bożego -Ciężko tak na szybko opisać to uczucie tęsknoty do Niego - chęć zmieniania się-świat jest obecnie nic nie wart dla nas

Dziękuję za odpowiedź i polecam wam ten wątek: viewtopic.php?f=2&t=694

Tam jest też sporo o tzw. pewności zbawienia - czegoś, co jest konieczne i przewidziane przez Boga dla osoby zbawionej.

Zachęcam was do dalszego szukania Pana w Słowie Bożym i modlitwie - to najważniejsze!

Pozdrawiam was serdecznie :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt wrz 03, 2021 3:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 23, 2020 11:15 am
Posty: 7
Witam wszystkich,
Cieszę się, że mogę dołączyć do waszego forum. Jestem chrześcijaninem od prawie 10-ciu lat. Będąc zniewolony przez kilka lat różnymi nałogami zacząłem szukać odpowiedzi w Bogu i po zaakceptowaniu "intelektualnie" chrześcijaństwa jako prawdy, modliłem się do Boga, aby mnie przyjął do grona "uczniów Jezusa" i zbawił. Odpowiedź przyszła po kilku miesiącach i jednego dnia doświadczyłem napełnienia Duchem Świętym, szczerze zapragnąłem porzucić swoje dawne życie i poddać się władzy Jezusa. Choć z początku nie było łatwo, z czasem otrzymałem pasję do studiowania Biblii i codziennego uświęcania się we wspaniałej - mojej pierwszej i jedynej - społeczności. Chwała Panu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt wrz 03, 2021 4:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Witaj PIELGRZYMIE! Błogosławieństw Bożych!

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 09, 2021 12:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Witaj z Krakowa, pielgrzymie z Krakowa. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 673 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL