www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt maja 10, 2024 11:07 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 673 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 45  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 22, 2017 8:54 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Malikah napisał(a):
co będzie jak moje dzieci będą chciały zawrzeć ślub w KRK, co będzie kiedy umrze moja 90 - letnia mama - wierząca, praktykująca katoliczka, jak ma wyglądać jej pogrzeb.
Co będzie ? Każdy z nas, czy to twoje dzieci, czy twoja mama muszą się nawrócić i narodzić na nowo, nikt z nas nie zrobi tego za nich, ty również.
Problemem nie jest śłub, czy pogrzeb, problemem jest ich brak nawrócenia, i to powinno cię martwić.
Jeśli będzie tak, że zawrą ślub katolicki nie będziesz mogła za wiele poradzić. Jeśli twoja mama umrze jako katoliczka i jej wolą będzie, aby miała pogrzeb katolicki też nie za wiele poradzisz. Jeśli masz rodzeństwo to oni podejmą decyzję o pogrzebie.
Ale jedną rzecz możemy zrobić: dać świadectwo wierze, dać świadectwo prawdzie. Nie bój się takich rzeczy.
Niech was Bóg prowadzi i strzeże !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 23, 2017 3:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Witaj Malikah :)

Malikah napisał(a):
Te pytania burzą mój spokój i chyba świadczą o tym, że nie jestem jeszcze odrodzona.

Narodzenie na nowo, z góry, przynosi m.in. głęboki wewnętrzny pokój i przeświadczenie, że Pan mnie (indywidualnie) zbawił do życia wiecznego z Nim i przebaczył mi wszystkie moje grzechy (Rzym.8:16, 1.Jn.5:19, Tyt.3:5, Ef.2:8-10, Obj.1:4-6, 1.Pt.1:8-9).
Mama Muminka napisał(a):
Jest na UP wątek o nowym narodzeniu, więc nie ma sensu wiele powtarzać.

Tutaj jest wątek, o którym wspomniała MM: viewtopic.php?f=2&t=694


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 13, 2017 2:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
EmiGrant napisał(a):
Jednak pytajacym I proszacym podam wiecej szczegolow na priv. Niestety ten weekend mam bardzo zajety wiec powiem wiecej moze w poniedzialek.

EmiGrancie, jak dotąd nie otrzymałem od Ciebie wiadomości, choć już parę poniedziałków minęło. :wink:
Proszę ponownie o to, żebyś napisał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N mar 26, 2017 9:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 08, 2016 9:13 pm
Posty: 24
Witajcie,

Pan Bóg ożywił mnie z martwoty duchowej ponad 7 lat temu. Wychowałam się w tradycji katolickiej. Przez większość lat do kościoła na msze, pielgrzymki piesze do Częstochowy regularnie chodziłam jako jedyna w rodzinie. Myślałam, że to się zmieni, gdy poznałam mojego obecnego męża. On jednak nie chciał mi towarzyszyć, bo widział całe zakłamanie tej instytucji. Po kilku miesiącach po ślubie zaczął pokazywać mi błędy w tym kościele. Mimo tego, że się bardzo starał to mnie nie przekonał. Zostawił to i zawołał za mną szczerze do Boga. Po miesiącu razem zaczęliśmy czytać Słowo Boże i wybraliśmy się na nabożeństwo do Baptystów i tam jesteśmy do dnia dzisiejszego. Od tego czasu nastąpiły trzy ważne okresy w moim życiu. Pierwszy etap w mojej relacji z Panem Jezusem był okresem cudownym, w którym Go poznawałam, doświadczałam, a On w Swej miłości pozwalał mi na to i czyni tak do dnia dzisiejszego. Był to czas również doświadczeń, wychowywania, dzięki, któremu wzrastała moja wiara i kształtował się mój charakter. Drugim etapem było uświadomienie mi przez Ducha Św., że niestety moje oddanie sprawom Bożym, głoszeniu Ewangelii mimo że pochodziło z czystego serca to jednak moja gorliwość dla Pana była gorliwością religijną. W pewnym momencie czytając list do Hebrajczyków zastanawiałam się dlaczego „nie mogę wejść do miejsca najświętszego” tylko tak wokół niego krążę. Pytałam się o to Pana i wtedy nie uzyskałam odpowiedzi. Odpowiedź przyszła z czasem. Kiedy na poznawanie Słowa Bożego miała przyjść do mnie koleżanka i jej córeczka zaczęłam panikować. Nie z powodu koleżanki, której w pracy głosiłam już Ewangelię, ale ze względu, że nie chciałam zgorszyć jej córeczki. Kiedy w panice zjadłam pół „ptasiego mleczka”, wołałam do Pana o pomoc i usłyszałam wtedy głos, że ”Beze mnie nic uczynić nie możecie”. Od razu mnie olśniło. Zrozumiałam, że żyjąc z Panem 6 lat, żyłam ciągle pod zakonem, a nie dzięki Jego łasce. Chciałam o własnych siłach przypodobać się Jemu. Do dziś dziękuję Panu Jezusowi za ten przełom w moim życiu.
Obecnie wchodzę w czwarty okres mej relacji z Panem, który dla mnie przedstawia się mgliście i jest dla mnie wielką niewiadomą. Wierzę jednak, że Pan mnie przez to przeprowadzi. Jak to jeden z moich ukochanych Braci mi napisał, że dziecko, które już nie raczkuje, a chodzi nadal w pieluchach w końcu musi z nich wyrosnąć :-)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 27, 2017 1:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Witaj Anusiu,

Życzymy skutecznego wyrastania z pieluch w przyjaznej atmosferze. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 28, 2017 6:27 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 08, 2016 9:13 pm
Posty: 24
Dzięki :) . Pan jest wierny i miłosierny. Wierze, że i przez to przeprowadzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 28, 2017 10:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 04, 2016 12:57 pm
Posty: 66
Witaj, Anusiu!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 17, 2017 4:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 08, 2017 6:40 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Europe
Nie zauważyłem nawet jak wiele poniedziałków, piątków, śród... przeleciało odkąt tu ostatni raz byłem.
No to poznaliście już moja pierwsza cechę.

Pozdrawiam wszystkich nadal zainteresowanych moją osobą!
Dziś wolny dzień wiec mogę coś napisać:

W tzw. Drugim dniu Świeta Wielkiej Nocy, wypada oddać szczególną chwałe i czesć Zbawicielowi!
A więc na wstępie wyznaję iż wierzę w Niego tak jak powiadają Pisma, od starotestamentowych zapowiedzi, przez Ewangelie, Dzieje i Listy aż do Objawienia. Oznacza to też, że nie traktuje jako obowiazujących wszelkie tzw. Tradycje rozmaitych kościołów, aczkolwiek dobre i pożytaczne traktuje jako ułatwienie wzajemnego budowania się.

Reszte wpisy wykasowałem dla dobra grupy.


Ostatnio edytowano Pn kwi 24, 2017 1:11 pm przez EmiGrant, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 17, 2017 5:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 08, 2017 6:40 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Europe
wykasowałem


Ostatnio edytowano Pn kwi 24, 2017 1:15 pm przez EmiGrant, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 17, 2017 11:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Witaj,

EmiGrant napisał(a):
Być może zbyt poważnie i nerwowo podszedłes do tego co napisałem.
Owszem, podszedłem poważnie, ale jakoś nie zauważyłem, żeby aż nerwowo.

EmiGrant napisał(a):
Gdy piszesz "Kościół jest własnością Pana, a owce znają Jego głos." niepokoję sie z kolei ja, czy Ty nie nazbyt optymistycznie podchodzisz do stanu Kościoła obecnie. Bo za pozwoleniem, ...ale jesli owce /czy wszystkie owce/ znaja Jego głos to dlaczego nabożeństwa przemienia sie w występ zespołu rockowego, dlaczego biskupki lesbijki postulują zdejmowanie krzyży z kosciołów, dlaczego odkrywa sie, że Koran i Biblia to jedno a pierwsi chrześcijanie to to samo co przeprawiający sie na pontonach nielegalni imigranci, dlaczego do kościołów wprowadza sie szamanizm i psyhoanalizę Freuda, dlaczego nauczyciele protestanccy majacy rzesze zwolenników odkrywaja nagle, że są jednym i tym samym kosciołem z Państwem Watykańskim i przechodzą pod kuratelę najwyższego urzędnika Stolicy Piotrowej w Rzymie lub twierdzą że Jezus się mylił gdy mówił, że nie można dwom panom służyć i powinno sie pozostawić na kierowniczych funkcjach osoby znane z niszczenia Kościoła i poszczególnych wierzacych jako agenci tajnej policji komunistycznej?
Ja miałem na myśli Kościół, który jest własnością Pana, a nie ludzi podających się za Kościół i będących własnością kogoś zupełnie innego.

EmiGrant napisał(a):
Chętnie bym wiec Cię zapytał co nazywasz "słyszeniem Jego głosu"? I gdzie w Twoim mieście mógł bym takich słyszących głos Pana spotkać? Przyjadę.
Skoro narodziłeś się na nowo i masz Ducha Świętego, to powinieneś wiedzieć, o czym mówię. Owce znają Jego głos.

EmiGrant napisał(a):
Prosił bym wiec o pokierowanie mnie do dyskusji na tym Forum o sytuacji w Korei Północnej o ile taka miała już tu miejsce lub do ludzi interesujących sie tym tematem.
Nie prowadzimy tutaj dyskusji politycznych, jeśli o to Ci chodzi. Chyba, że sytuacja w Korei ma jakiś związek ze Słowem Bożym w sensie proroctw - jak w przypadku Rosji, Turcji czy Iranu. Ale nie wydaje mi się.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 19, 2017 12:57 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 08, 2017 6:40 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Europe
wykasowałem


Ostatnio edytowano Pn kwi 24, 2017 1:16 pm przez EmiGrant, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 19, 2017 6:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
EmiGrant napisał(a):
Prosił bym wiec o pokierowanie mnie do dyskusji na tym Forum o sytuacji w Korei Północnej o ile taka miała już tu miejsce

Wygląda na to, że nie ma wątku na temat sytuacji w Korei Północnej. Według Google hasło "Korea Północna" występuje jedynie na marginesie w dwóch wątkach.

EmiGrant napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Witaj,
Chyba, że sytuacja w Korei ma jakiś związek ze Słowem Bożym w sensie proroctw - jak w przypadku Rosji, Turcji czy Iranu. Ale nie wydaje mi się.

Pozdrawiam

Ma, ma. I właśnie w duchowym wymiwrze chcę o tym rozmawiać, no ale to nie w tym wãtku. Co do pozostałych Twoich odpowiedzi to zrozumiałem I przyjmuję do wiadomości.

Zgodnie z regulaminem tego forum tutaj "dyskusje prowadzimy merytorycznie i na podstawie Biblii, czyli Pisma Starego i Nowego Testamentu", a nie na podstawie filmików z youtube na przykład. Jeśli zdecydujesz się na otworzenie wątku o sytuacji w Korei Północnej, należy o tym pamiętać.

EmiGrant napisał(a):
Napisałem to w tej okropnej formie jak by to było zeznanie na posterunku SB, w celu uniknięcia rozpoznania mnie przez podążajązych moim tropem szpiegów z krainy Deszczowców.

Okropną formę sam sobie narzuciłeś, co było zresztą niepotrzebne. No chyba, że przyszedłeś tutaj rzeczywiście "z misją", żeby powalczyć i móc później powiedzieć, że "Kraina Deszczowców prawdy nie przyjmuje" i nie warto się tam wybierać. Trochę dystansu do samego siebie oraz porzucenie uprzedzeń odnośnie "Krainy Deszczowców" dobrze by Ci zrobiły.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 20, 2017 12:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 08, 2017 6:40 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Europe
Wykasowałem


Ostatnio edytowano Pn kwi 24, 2017 1:17 pm przez EmiGrant, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 20, 2017 2:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
EmiGrant napisał(a):
Nie zrozumiałeś kogo miałem and myśli mówiác Karina Deszczowców ale nie jest to potrzebne. Na pewno nie ciebie I uczestników tego forum.

W porządku. Zatem przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So kwi 22, 2017 2:27 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 08, 2017 6:40 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Europe
OK
No to na tym moje przedstawianie się wypadało by zakończyć.
Jeśli ktoś ma jeszcze pytania to może na priv.
Shalom!

:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 673 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 45  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL