www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N maja 05, 2024 11:17 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz wrz 12, 2013 11:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Droga Siostro,

Możliwe, że z naszej wymiany zdań wyniknie coś dobrego. Jeśli "przy okazji" więcej osób zobaczy te filmy, to pewnie dobrze. Ale nie to stanowi główny problem. Moim zdaniem głównym problemem jest to, o czym pisze prostak: zadziwiająco "swobodne" podejście wierzących do własności intelektualnej innych ludzi (wierzących lub nie). Niestety, w wielu środowiskach kradzież przestaje być kradzieżą, a usprawiedliwień pojawia się multum - niektóre nawet są "duchowe" i wzniosłe (o tym pisaliśmy w wątku linkowanym przeze mnie powyżej). Kwas zakwasza - bez względu na to, czy inaczej go nazwiemy i czy będziemy dopatrywać się za (w)szelką cenę "jasnej strony" takiego procederu. :)

szelka napisał(a):
Nie wiem, jak bym postąpiła, gdyby moje prawa autorskie zostały naruszone przez chrześcijanina...i obym nie musiała się o tym przekonać.
Pewnie byś odpuściła mu przed Panem, bo co masz zrobić? Wytoczysz mu proces? Nie wytoczysz, bo Słowo Boże mówi, żeby się nie procesować z braćmi. Już lepiej stracić [I Kor. 6:1-7]. Jednak napomnienie jest jak najbardziej na miejscu, jeśli rzeczywiście jest podstawa. Tylko, że takie rzeczy jak uczciwość w podobnych sprawach, powinny być wpajane w kościołach w ramach nauczania. A najwyraźniej w wielu środowiskach nie są. Naprawdę, zwrócenie się do właściciela praw autorskich nie jest żadnym problemem. Widzę, że wielu właścicieli kont na YT (możliwe, że nawet są chrześcijanami) kopiuje sobie filmy "do woli" i nie przyjdzie im do głowy, że coś jest nie tak. To nie jest jednak powód, żeby robić to samo, co oni.

szelka napisał(a):
Postanowiłam na zakończenie sprawdzić jeszcze ostatnią rzecz dla spokoju sumienia i informuję Was, że na profilu Przemka film "Lampa w ciemności" ma również w pierwszej sekundzie klatkę z oświadczeniem o pozwoleniu dystrybucji:
http://www.youtube.com/watch?v=sgANyem1 ... dFOCgSYtsw
Szczerze mówiąc nie wiem, gdzie widzisz tę klatkę w pierwszej sekundzie filmu. Nawet, gdyby była, oznaczałoby to, że właściciel konta "grzebał" w samym pliku źródłowym.

Przemek zwracał się do nas w związku z "Lampą w ciemności", ale nie po to, żeby zapytać o pozwolenie na skopiowanie tego filmu na swoim koncie. Chodziło mu o coś zupełnie innego.

szelka napisał(a):
Pozwólcie, że mimo to pozostanę w wierze, że istnieje jakieś wytłumaczenie i Przemek, jeśli nas czyta, zareaguje w odpowiedni sposób.
Czy i jak zareaguje, zobaczymy. A co do wiary, to moim zdaniem nie powinna być ślepa. Nawet Pan Bóg nie żąda od nas ślepej wiary.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 12, 2013 1:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Rozumiem, dziękuję. Także Robertowi, który świetną robotę poglądową zrobił.

Natomiast co do klatki z tajemniczym pozwoleniem na dystrybucję "Lampy w ciemności", spójrzcie w takim razie tu:
http://imageshack.us/f/443/lvw1.jpg/
Pozostawiam już Waszej ocenie, czy to "zmajstrowane" czy nie, ja się na tym nie znam. Bardzo bym chciała, żeby sam zainteresowany się wypowiedział.
Dzięki jeszcze raz i wybaczcie zarwany wieczór.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 12, 2013 1:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
szelka napisał(a):
Natomiast co do klatki z tajemniczym pozwoleniem na dystrybucję "Lampy w ciemności", spójrzcie w takim razie tu:
http://imageshack.us/f/443/lvw1.jpg/
Pozostawiam już Waszej ocenie, czy to "zmajstrowane" czy nie, ja się na tym nie znam.
Ok, ja się nie wypowiadam na temat TEGO FILMU, co podkreśliłem już w poprzednich wpisach. Są filmy, których autorzy otwarcie zaznaczają, że kopiowanie i rozpowszechnianie jest dozwolone bez ograniczeń. Ten film do nich należy. Pełna zgoda. Natomiast jeśli mówimy o filmach, w których jest zaznaczone, że ktoś posiada prawa autorskie, sprawa ma się inaczej. Tutaj po prostu należałoby się zwrócić o pozwolenie do właścicieli tych praw - co nie jest takie trudne, skoro można było się zwrócić w innej sprawie do ich współpracowników.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 12, 2013 1:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Proszę Cię o jeszcze odrobinę cierpliwości, ponieważ ja nie rozumiem.

Czy są dwie "Lampy w ciemności" i ja za każdym razem odnosiłam się do innej? Czy do jednej z tych wersji masz prawa, a druga jest publiczna? Czy Przemek ma je OBIE u siebie???

Jeśli mógłbyś wyjaśnić mi już wszystko do końca, to mogłabym w przyszłości uniknąć podobnych błędów.

A jeśli wydaje się wam niemożliwe, że ktoś może być aż takim youtubowym ignorantem, to niech mnie mój wiek tłumaczy...pewnie lepiej nie będzie... :/

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 12, 2013 2:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Szeleczko. Może wytłumaczę to tak.
Jest sobie jakiś materiał (np. film przy którym ktoś się napracował - przetłumaczył, wkleił napisy itd. pomijam fakt, że ma do niego prawa i pozwolenie na rozpowszechnianie.)

Ja jako użytkownik swojego kanału You Tube też chcę mieć go u siebie. Co mogę zrobić?
1. Mogę utworzyć swoją playlistę i umieścić go tam - wtedy mam go u siebie, a tak naprawdę każdy kto ogląda ten film widzi pod nim informację skąd on pochodzi - z którego kanału.

2.Mogę go umieścić u siebie bezpośrednio. Aby to zrobić mogę: pobrać go bezpośrednio z kanału tego kogoś (specjalny dodatek do przeglądarki) i po pobraniu umieszczam go ze swojego dysku na swoim kanale You Tube. Wtedy każdy kto go ogląda, to ogląda go z mego kanału.
Ja nie informuję nikogo skąd on pochodzi i ktoś, kto go ogląda myśli, że jest mój, bo ja go przesłałem.

I tak jeden film może być na kilku kanałach. Będzie kilku co go przesłali ale film o pliku źródłowym (ten który po raz pierwszy się pojawił - jest tylko jeden, to od niego powstały klony) Ktoś powie ale o co chodzi? Chodzi o to, że bardzo często jest tak, że ten co umieścił jakiś fajny materiał jest nieznany, a jakiś troll żeruje na cudzej pracy, pomyśle czy wysiłku. Ja osobiście uwielbiam oglądać na tych kanałach skąd pochodzą materiały źródłowe, bo wiem, że ktoś prowadzi jakiś kanał tematycznie i wstawia tam konkretne materiały, a nie jakieś pomieszanie z poplątaniem. Dlatego marzy mi się aby były umieszczane filmy z informacjami skąd tak naprawdę pochodzą, bo może się okazać, że jest to bardzo ciekawa strona albo kanał, a ja tak naprawdę nie wiem o jej istnieniu. I tak kiedyś gdyby nie link na pewnej stronie pod artykułem z ulicy prostej, to bym nigdy tu nie trafił. Nie poznałbym pewnego człowieka\brata w realu i moje życie nie uległoby zmianie. No i co najważniejsze nie mógłbym teraz do Ciebie pisać :wink: Po to są potrzebne takie informacje. No ale jak ktoś chce promować swój kanał czy swoją osobę, to tego nie udziela, bo po co? Przecież to ja przesłałem - to moje. :lol:

Trzymaj się :wink:

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 12, 2013 3:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Prostak tłumaczy tak dobrze, że nie będę mu absolutnie "wchodził w paradę". Zatem odniosę się tylko do "Lampy w ciemności".

szelka napisał(a):
Czy są dwie "Lampy w ciemności" i ja za każdym razem odnosiłam się do innej? Czy do jednej z tych wersji masz prawa, a druga jest publiczna? Czy Przemek ma je OBIE u siebie???
O ile wiem, polska wersja "Lampy w ciemności" jest jedna. Na końcu filmu zamieszczonego na kanale Przemka "Lampa w ciemności" jest napisane, kto ma prawa do polskiej wersji, kto tłumaczył i tak dalej. Ja osobiście nie mam żadnych praw do żadnego z tych filmów. Nie występuję we własnej sprawie. I nie chodzi o to, żeby kogoś ścigać, tylko o pewne zasady, o które zapytał Offczyk.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 12, 2013 4:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Dziękuję jeszcze raz. Myślę, że to co mi Panowie tłumaczycie, rozumiem, jednak nie wiem, czy ja jestem rozumiana w tym, o co pytam.

Starałam się zapytać wcześniej, dlaczego Smoku nazwałeś mój (w pocie czoła wykonany) zrzut ekranu NIE TYM filmem? Bo nawet w świetle Waszych wyjaśnień wydaje mi się, że to, co widać na ekranie to jest profil Przemka, film nosi tytuł "Lampa w ciemności", a pierwsza wiadomość jaka się ukazuje- przynajmniej ja ją widzę- to: "Niniejszy film nie jest objęty prawami autorskimi...itd". Dlatego zapytałam ile jest tych "Lamp". Skąd w takim razie ten napis? Dlaczego to nie ten film?

http://imageshack.us/f/443/lvw1.jpg/

(Wierzcie mi, że chętnie już się wyłączę, jak się tylko tego dowiem :) )

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 12, 2013 4:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Ta scena z filmu na zrzucie pochodzi z innego filmu: Przebłysk wieczności, który ma taki opis.

http://imageshack.us/photo/my-images/191/awgv.jpg/

Teraz drapię się po głowie i zachodzę jak to się stało, że u Ciebie tak jest. Niezły psikus :lol:

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 12, 2013 4:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
szelka napisał(a):
Starałam się zapytać wcześniej, dlaczego Smoku nazwałeś mój (w pocie czoła wykonany) zrzut ekranu NIE TYM filmem? Bo nawet w świetle Waszych wyjaśnień wydaje mi się, że to, co widać na ekranie to jest profil Przemka, film nosi tytuł "Lampa w ciemności", a pierwsza wiadomość jaka się ukazuje - przynajmniej ja ją widzę- to: "Niniejszy film nie jest objęty prawami autorskimi...itd". Dlatego zapytałam ile jest tych "Lamp". Skąd w takim razie ten napis? Dlaczego to nie ten film?

http://imageshack.us/f/443/lvw1.jpg/

(Wierzcie mi, że chętnie już się wyłączę, jak się tylko tego dowiem :) )
Hahaha! :lol: :lol: :lol: No, teraz już wiem, o co Ci chodzi. Film, o którym mówisz, nosi tytuł "Przebłysk wieczności". Po prostu u dołu jest błędny podpis.

Tutaj masz link do tego filmu prawidłowo zatytułowanego u dołu:

http://www.youtube.com/watch?v=lcz7pw1LGoU

Nie wiem, skąd się tam wziął podpis "Lampa w ciemności". Link, który podałaś wcześniej, prowadzi do "Lampy w ciemności". Nie wiem, skąd się wzięły dwa różne filmy podpisane tak samo. Sam już nie wiem, czy u Ciebie, czy na kanale YT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 12, 2013 4:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
No i się zdublowaliśmy się. :lol:

Cytuj:
Niezły psikus :lol:


Cytuj:
Hahaha! :lol: :lol: :lol:


Ale dzięki Szelce przynajmniej wesoło się porobiło :wink:

Już chyba wszystko wyjaśnione

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 12, 2013 5:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
:) Uff...! Jak dobrze znów znaleźć się w gronie tych, z którymi wszystko w porządku! :D

Dzięki. Nareszcie wszystko jasne.
A swoją drogą gratuluję sobie, że zatrzymałam film z rzeczoną adnotacją na tle tego pana w koszuli, a nie chwilę wcześniej na tle czarnego ekranu z podpisem na dole: "Lampa w ciemności", bo dopiero byście mieli zagwozdkę...:)

To ja może obejrzę sobie w końcu te filmy zamiast tyle pisać :) Miłego wieczoru.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 12, 2013 6:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
szelka napisał(a):

To ja może obejrzę sobie w końcu te filmy zamiast tyle pisać :) Miłego wieczoru.


Ale oglądaj tu: http://www.youtube.com/user/tiqvapl , bo przecież o taką Polskę walczymy :lol:

Miłego wieczoru :wink:

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 12:40 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
„A jeśliby zgrzeszył brat twój, idź, upomnij go sam na sam; jeśliby cię usłuchał, pozyskałeś brata swego. Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa. A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zborowi; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik.” Mat. 18.15-17

Nie ma nigdzie napisane „ A jeśli podejrzewasz, że zgrzeszył brat twój idź to rozstrzygaj na ulicy za jego plecami, zasugeruj że może być złodziejem, nazwij go cwaniakiem i trollem”

Gdyby pewne osoba nie podała mi linka nawet bym nie wiedział, że tutaj rozmawiacie na mój temat, gdyż nie wchodzę na to forum już od dłuższego czasu.

Co do mojego kanału na YT: ponad 3 lata temu dostałem pozwolenie od brata Darka z tiqva.pl na bezpłatne rozpowszechnienie tego co zamieszcza na swoich stronach. Cel jest tylko jeden, aby dotrzeć do jak największe liczby odbiorców. Jeśli chodzi o film „W imieniu Jehowy” to zamieściłem go jako pierwszy na YT, a dostałem go od brata Szymona, tak się składa, że mocno działam wśród ŚJ, Szymon o tym wie, nie raz mnie wspierał radami itd. i podrzucał materiały, które mogę bezpłatnie rozpowszechniać w sieci i nie tylko. Cel oczywiście ten sam, dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Ja zawsze pytam, nigdy nie robię nic samowolnie, mam całą masę filmów, które bardzo chętnie bym wrzucił do sieci, ale nie mogę więc tego nie robię, proste. Nawet kiedyś na tym forum pytałem się smoka czy mogę wykorzystać jego wykładnie Izajasza 45.7. Chcę również zaznaczyć, że nigdy nie otrzymałem złamanego grosza za filmy który udostępniam, gdyby jednak jakimś cudem coś wpłynęło to naturalną rzeczą jest, że przekazałbym pieniążki osobom, które posiadają prawa.

A tak przy okazji: tak się składa, że znam prawa autorskie i to dość dobrze, studiowałem na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Radia i Telewizji, egzamin z prawa autorskiego zdałem na 5. Niestety jest dużo mitów na temat praw autorskich i często ludzie przesadzają albo w jedną, albo w drugą stronę, albo sobie za bardzo folgują i piracą, albo dopatrują się złamania prawa tam gdzie go nie ma.

Proponuję też zapoznać się z regulaminem YT:

8.1 Przesyłając do YouTube lub zamieszczając w jego witrynach Treści, użytkownik udziela:

YouTube nieograniczonej terytorialnie, niewyłącznej, bezpłatnej, zbywalnej licencji (z prawem sublicencji) na korzystanie z Treści, powielanie takich Treści, ich rozpowszechnianie, opracowywanie na ich podstawie utworów zależnych, ich wystawianie bądź wykonywanie w związku ze świadczeniem Usług i prowadzeniem działalności YouTube, w tym m.in. do promowania i rozpowszechniania Usług w części lub całości (wraz z utworami zależnymi) niezależnie od formatu nośnika i sposobu przekazywania materiału;
każdemu użytkownikowi Usług - nieograniczonej terytorialnie, niewyłącznej, bezpłatnej licencji na dostęp do jego Treści za pośrednictwem Usług oraz na korzystanie z takich Treści, ich powielanie i rozpowszechnianie, opracowywanie na ich podstawie utworów zależnych, oraz ich wystawianie bądź wykonywanie w ramach zespołu funkcji oferowanych przez Usługi oraz w granicach dozwolonych na podstawie niniejszych Warunków.



Więc jeśli ktoś nie chce aby inni kopiowali i rozpowszechniali jego materiał to niech nie wrzuca ich na YT, proste.

Nie ma też żadnego prawnego obowiązku pisać dodatkowej infromacji o tym kto jest autorem bądź posiadaczem prawa, jeśli taka informacja znajduje się już w samym materiale.

To tyle i na tym kończę

Pozdrawiam

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 8:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
Witaj Hardi
dobrze, że się odezwałeś i wyjaśniłeś co i jak
Jeśli postąpiłem wobec Ciebie niewłaściwie, proszę abyś mi to wybaczył.

Hardi napisał(a):
Nie ma też żadnego prawnego obowiązku pisać dodatkowej infromacjii o tym kto jest autorem bądź posiadaczem prawa, jeśli taka informacja znajduje się już w samym materiale.
Uważam jednak, że niezależnie od tego mogłeś umieścić jakąkolwiek notkę na tych materiałach i byłoby pięknie i miło.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 10:23 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Off_czyk napisał(a):
Witaj Hardi
dobrze, że się odezwałeś i wyjaśniłeś co i jak
Jeśli postąpiłem wobec Ciebie niewłaściwie, proszę abyś mi to wybaczył.

Zrobiłem to zanim poprosiłeś 8)

Off_czyk napisał(a):
Hardi napisał(a):
Nie ma też żadnego prawnego obowiązku pisać dodatkowej infromacjii o tym kto jest autorem bądź posiadaczem prawa, jeśli taka informacja znajduje się już w samym materiale.
Uważam jednak, że niezależnie od tego mogłeś umieścić jakąkolwiek notkę na tych materiałach i byłoby pięknie i miło.

Zwróć uwagę na pogrubiony tekst :D W tych materiałach jest inofrmacja o tym kto jest posiadaczem praw autoskich, więc nic nie jest zatajone 8)

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL