www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N maja 05, 2024 9:51 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 11:01 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Hardi, cieszę się z Twoich wyjaśnień. Dzięki.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 11:29 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Offczyku, nie daj się tak szybko zbić z tropu. Owszem, świat wyznaje taka zasadę, że "najlepszą obroną jest atak". I właśnie takie "wyjaśnienie" się pojawiło ze strony PO. Tymczasem nikt o nic nikogo nie oskarżył, ani nie podejrzewał o grzech. Proszę o uważne przeczytanie wątku od początku. To powinno wystarczyć. Ale dla porządku przypomnę. Na pytanie postawione przez Offczyka odpowiedziałem:

Smok Wawelski napisał(a):
Teoretycznie właściciel praw autorskich mógłby zażądać od Przemka Owczarskiego zdjęcia filmu skopiowanego samowolnie, jeśli taka sytuacja nastąpiła. Proceder taki jest nielegalny. Jeśli Przemek Owczarski skopiował filmy objęte prawami własności bez uzgodnienia z właścicielem tych praw, to po prostu dokonał kradzieży i jest złodziejem. Dopóki jednak nie wiemy, czy nie uzyskał prawa do ich skopiowania, stosujemy zasadę domniemania niewinności i zakładamy, że Przemek Owczarski taką zgodę uzyskał - przecież twierdzi, że jest chrześcijaninem.

Nawet w przypadku kazań i nauczań nie objętych klauzulą copyright WYPADAŁOBY zwrócić się do ich autorów (według ciała), a w przypadku kopiowania treści z jakiejś strony internetowej podać link do źródła. To jest kwestia dobrego wychowania i kultury.
Czyli zastosowaliśmy zasadę domniemania niewinności. Założyliśmy, że jakaś prośba o zgodę nastąpiła, a zgoda została udzielona. Teraz mamy dwa problemy. Jeden PRAWNY, a drugi MORALNY. W dalszej części dyskusji, do której włączył się prostak, skupiliśmy się głównie na wątku MORALNEJ OBLIGACJI do podania źródła kopiowanego filmu. Ale do tego wrócimy. Na razie przejdźmy do prawdomówności Przemka.

Hardi napisał(a):
Ja zawsze pytam, nigdy nie robię nic samowolnie, mam całą masę filmów, które bardzo chętnie bym wrzucił do sieci, ale nie mogę więc tego nie robię, proste.
Otrzymałem właśnie list od właściciela praw autorskich do kilku filmów, które pojawiły się na koncie PO. Cytuję jego treść za pozwoleniem nadawcy:

"Witaj Krzysztofie!

Zauwazylem, ze Hardi dzis w nocy ustosunkowal sie w powyzej wymienionym watku do calej sprawy [http://ulicaprosta.net/forum/viewtopic.php?p=46675#p46675]. Pisze on m.in. nastepujace slowa: "JA ZAWSZE PYTAM, nigdy nie robię nic samowolnie, mam całą masę filmów, które bardzo chętnie bym wrzucił do sieci, ale nie mogę więc tego nie robię, proste."

Na forum protestanci.info w stopce swoich postów Hardi promuje "nasze" wyklady o kalwinizmie ["dobre wykłady na temat kalwinizmu http://www.youtube.com/watch?v=BAHf_Ty0c3I oraz (...)"], które wstawil na swój kanal YT, a których przeciez nie ma na tiqvie.

Chodzi o to, ze mnie NIE PYTAL o pozwolenie umieszczenia tych materialów na swoim kanale. A przeciez pod koniec tego materialu podany jest MÓJ adres Email: pawel(at)poznajpraw.de. Zapytalem wlasnie Michala Basiewicza, czy jego ktos pytal o pozwolenie umieszczenia tego materialu na swoim profilu youtube (wprawdzie jego adres Email nie jest wymieniony w materiale, jednak jego nazwisko jest wymienione). Michal mi wlasnie odpisal, ze jego tez sie nikt nie pytal o pozwolenie!

Takze co do tego "ja zawsze pytam": w tym znacznie promowanym przez Hardiego materiale to stwierdzenie sie nie zgadza.

Pozdrowienia w Panu
Pawel"


Teraz wróćmy do tematu MORALNEJ OBLIGACJI. Obawiam się, że Hardi nie rozumie tego pojęcia:

Hardi napisał(a):
Więc jeśli ktoś nie chce aby inni kopiowali i rozpowszechniali jego materiał to niech nie wrzuca ich na YT, proste.

Nie ma też żadnego prawnego obowiązku pisać dodatkowej infromacji o tym kto jest autorem bądź posiadaczem prawa, jeśli taka informacja znajduje się już w samym materiale.
Nie, nie ma PRAWNEGO OBOWIĄZKU. Natomiast WYPADAŁOBY to zrobić. Właśnie o tym pisał prostak. Byłoby rzeczywiście "pięknie i miło", jak zauważył Offczyk. Nie jestem tylko pewien, czy Hardi rozumie, że pewne rzeczy robimy nie dlatego, że prawo nas do tego zmusza, tylko ze względu na MORALNĄ OBLIGACJĘ w stosunku do innych.

Czyli podsumowując, uważam że Hardi nie tylko nie ma czego komukolwiek wybaczać, ale nawet powinien sam przeprosić wszystkich, których pominął, ponieważ nie miał prawnego obowiązku napisać choćby słowa o tym, skąd się wziął konkretny materiał na jego koncie YT. W świecie nazywają to brakiem dobrego wychowania. W Królestwie Bożym to jest coś poważniejszego, ponieważ miłość braterska nakazywałaby coś więcej niż tylko dobre wychowanie.

"Łopatologicznie": Jeśli brat wykonał jakąś pracę, wysiłek, poświęcił czas i wyszło z tego jakieś dzieło, które postawił lub powiesił gdziekolwiek, a my następnie bierzemy je, kopiujemy i pokazujemy innym, to WYPADAŁOBY przynajmniej powiedzieć im, skąd to wzięliśmy. Nawet, jeśli prawo nas do tego nie zmusza i nikt nie będzie nas ścigał za to, że tego nie zrobiliśmy. Pewnie wolałbyś, żeby ktoś jednak powiedział, że pokazuje innym coś, nad czym Ty się napracowałeś. Żaden z braci nigdy nie będzie tego od Ciebie żądał, bo byłoby mu głupio żądać tak oczywistych rzeczy.

"Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa" [Rzym. 13:10]

Dlatego w ramach moralnej obligacji robisz rzeczy, których nie musisz robić zmuszony prawem. Rozumiesz, Hardi?


Ostatnio edytowano Śr wrz 18, 2013 12:38 pm przez Smok Wawelski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 11:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
Smok Wawelski napisał(a):
...Tymczasem nikt o nic nikogo nie oskarżył, ani nie podejrzewał o grzech...


Wiem to i sam też zaznaczałem, że opisana przeze mnie sytuacja jest tylko przykładem i nie mam zamiaru nikogo obrabiać poza jego plecami, ale... pomyślałem, że przecież zanim założyłem ten wątek mogłem się jakoś skontaktować ze wspomnianym na początku użytkownikiem i też by mnie to nic nie kosztowało. Poza tym nie chcę moim nierozważnym działaniem przyczyniać się do "obniżania lotów tego forum" i byłoby mi bardzo przykro jeśli moje działanie posłużyło na pożywkę dla informacji, że na Ulicy Prostej obgaduje się ludzi poza ich plecami. To myślę tyle w ramach tego wyjaśnienia, chciałem, aby sytuacja była czysta i gdybym drugi raz coś takiego zaczynał pisać, na pewno inaczej bym to rozpoczął.

A swoją drogą, temat się ciekawie rozwija. Jak w powieści przygodowej, dochodzą nowe fakty, a akcja skręca niespodziewanie w różne strony.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 1:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Smok Wawelski napisał(a):
Hardi napisał(a):
Ja zawsze pytam, nigdy nie robię nic samowolnie, mam całą masę filmów, które bardzo chętnie bym wrzucił do sieci, ale nie mogę więc tego nie robię, proste.
Otrzymałem właśnie list od właściciela praw autorskich do kilku filmów, które pojawiły się na koncie PO. Cytuję jego treść za pozwoleniem nadawcy:

"Witaj Krzysztofie!

Zauwazylem, ze Hardi dzis w nocy ustosunkowal sie w powyzej wymienionym watku do calej sprawy [http://ulicaprosta.net/forum/viewtopic.php?p=46675#p46675]. Pisze on m.in. nastepujace slowa: "JA ZAWSZE PYTAM, nigdy nie robię nic samowolnie, mam całą masę filmów, które bardzo chętnie bym wrzucił do sieci, ale nie mogę więc tego nie robię, proste."

Widzę, że czytacie bez kontekstu :? Zaznaczyłem kolorem coś co całkowicie zignorowaliście z pośród i tak fragmentu mojej wypowiedzi (nie napisałem "ja zawsze pytam" dużymi literami więc jest to manipulacja, która ma za zadnie odwrócić uwagę o dalszej części.) Jeśli materiały są poza Youtube to oczywiście zawsze pytam osobę posiadającą prawa autorskie, gdy filmy są na YouTube to stosuję zasadę z regulaminu 8.1 którą cytowałem w pierwszym swoim poście tego tematu.

Widzę, że polowanie na moją osobę zaczęło się na dobre, szukanie dziury w całym aby tylko usprawiedliwić swoje antybiblijne zachowanie (Mat. 18.15-17)

Chyba dalsza dyskusja z mojej strony nie ma sensu, bo jak wiadomo gdy che się psa uderzyć to kij się znajdzie...

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 1:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Smok Wawelski napisał(a):
"Łopatologicznie": Jeśli brat wykonał jakąś pracę, wysiłek, poświęcił czas i wyszło z tego jakieś dzieło, które postawił lub powiesił gdziekolwiek, a my następnie bierzemy je, kopiujemy i pokazujemy innym, to WYPADAŁOBY przynajmniej powiedzieć im, skąd to wzięliśmy. Nawet, jeśli prawo nas do tego nie zmusza i nikt nie będzie nas ścigał za to, że tego nie zrobiliśmy. Pewnie wolałbyś, żeby ktoś jednak powiedział, że pokazuje innym coś, nad czym Ty się napracowałeś. Żaden z braci nigdy nie będzie tego od Ciebie żądał, bo byłoby mu głupio żądać tak oczywistych rzeczy.

"Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa" [Rzym. 13:10]

Dlatego w ramach moralnej obligacji robisz rzeczy, których nie musisz robić zmuszony prawem. Rozumiesz, Hardi?

Czy do ciebie nie dociera fakt, że w tych materiałach jest informacja kto posiada prawa itd.? Czyżby osoby, które posiadają prawa autorskie chcą być jakoś wyjątkowo gloryfikowane i najwidoczniej uważają się za lepszych od producenta, reżysera, operatora kamery itd. itd. itd. i nie wystarczy im, że są już raz podobnie jak pozostali wymienieni (którzy mieli znacznie większy wkład na powstanie materiału) i domagają się jeszcze jakiegoś drugie szczególnego wymienienia ich? Jeśli osoby posiadające prawa tego pragną to proszę je o info do mnie na e-mail, a ja na swoim kanale YT umieszczę dodatkowe info skoro mało im że są już wymienieni w czołówce filmu. Nie wiem czy to jest kaprys tutejszych marudów, którzy szukają dziury w całym (ich kaprysów nie będę spełniać) czy faktycznie posiadaczy prawa autorskich.

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 1:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Hardi, szkoda że robisz z siebie ofiarę i męczennika zamiast po prostu przyznać, że nie zawsze pytasz o prawa do skopiowania - co jest już jasne i wykazane. Czyli próbujesz zaprzeczać faktom. Ale to już trzeba zostawić ocenie czytelników.

Nie przeczytaliśmy Twojej wypowiedzi "bez kontekstu". Nikt niczym nie "manipuluje". W ten sposób (jak Ty teraz) wykręcają się politycy przyłapani na kłamstwie. Wstydziłbyś się po prostu. Nie zapytałeś Pawła i to jest brutalny fakt. Więc nie zawsze pytasz. Proste. Najgorsze jest to, że niepotrzebnie brniesz dalej i sam sobie wydajesz w ten sposób świadectwo.

Hardi napisał(a):
Czy do ciebie nie dociera fakt, że w tych materiałach jest informacja kto posiada prawa itd.? Czyżby osoby, które posiadają prawa autorskie chcą być jakoś wyjątkowo gloryfikowane i najwidoczniej uważają się za lepszych od producenta, reżysera, operatora kamery itd. itd. itd. i nie wystarczy im, że są już raz podobnie jak pozostali wymienieni (którzy mieli znacznie większy wkład na powstanie materiału) i domagają się jeszcze jakiegoś drugie szczególnego wymienienia ich? Jeśli osoby posiadające prawa tego pragną to proszę je o info do mnie na e-mail, a ja na swoim kanale YT umieszczę dodatkowe info skoro mało im że są już wymienieni w czołówce filmu. Nie wiem czy to jest kaprys tutejszych marudów, którzy szukają dziury w całym (ich kaprysów nie będę spełniać) czy faktycznie posiadaczy prawa autorskich.
Czyli nie rozumiesz. Szkoda. Nikt na Ciebie nie poluje. Chodzi o zwykłą przyzwoitość (już nawet nie mówię o miłości), na która Cię najwyraźniej po prostu nie stać. Wolisz opowiadać dyrdymały o jakichś "polowaniach na Twoja osobę" i "chęci gloryfikowania osób posiadających prawa autorskie". To jest żenada.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 2:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Smok Wawelski napisał(a):
nie zawsze pytasz o prawa do skopiowania - co jest już jasne i wykazane.

zawsze kiedy trzeba to pytam, lecz gdy chcą coś skopiować z YT nie muszę już pytać gdyż każdy użytkownik ma zgodę na kopiowanie, co wykazałem, ale ty to ignorujesz i dalej domagasz się abym prosił się o coś na co mam już zgodę

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 3:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Hardi, z Tobą się często rozmawia tak, jakbyś udawał, że nie wiesz, o co chodzi. Najpierw twierdzisz, że zapytałeś Darka już 3 lata temu, czy możesz kopiować materiały z Tiqvy:

Hardi napisał(a):
Co do mojego kanału na YT: ponad 3 lata temu dostałem pozwolenie od brata Darka z tiqva.pl na bezpłatne rozpowszechnienie tego co zamieszcza na swoich stronach
Nie musiałeś pytać, ale zapytałeś. Brawo.

Hardi napisał(a):
zawsze kiedy trzeba to pytam, lecz gdy chcą coś skopiować z YT nie muszę już pytać gdyż każdy użytkownik ma zgodę na kopiowanie, co wykazałem, ale ty to ignorujesz i dalej domagasz się abym prosił się o coś na co mam już zgodę
Nie musiałeś pytać Darka, bo "każdy użytkownik ma już zgodę". Ale zapytałeś. Pawła już nie zapytałeś, choć mogłeś, bo jego adres mailowy miałeś podany.

Możesz mi wyjaśnić, PO CO pytałeś Darka, skoro "jako każdy użytkownik miałeś już zgodę"? I dlaczego jednych pytasz o zgodę choć nie musisz, a innych nie pytasz bo nie musisz? Dlaczego jednych braci traktujesz lepiej, a innych gorzej? Logika Twojego postępowania zaczyna mnie fascynować. :)

Nie jestem i nie chcę być obrońcą Darka, ale uważam, że jakakolwiek informacja, że skopiowany przez Ciebie film pochodzi z kanału tiqva.pl byłaby jak najbardziej wskazana, przyzwoita i elegancka. Nie "gloryfikowałaby" w żaden sposób Twojego i mojego brata, ale oddawałaby sprawiedliwość i szacunek dla jego pracy. Podobnie w przypadku Szymona, Pawła i wszystkich innych. Nawet, jeśli dostajesz od nich pozwolenie.

Czy dociera do Ciebie prosta prawda, że czasem robimy z własnej woli rzeczy, których nie musimy robić - po prostu dlatego, że tak jest dobrze, sprawiedliwie i to się Bogu podoba? Bo wypełnieniem Prawa jest miłość?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 3:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Cytuj:
ponad 3 lata temu dostałem pozwolenie od brata Darka z tiqva.pl na bezpłatne rozpowszechnienie tego co zamieszcza na swoich stronach.


Witam wszystkich uczestników wątku w tym także Przemka Owczarskiego. Fakt, około trzy lata temu rzeczywiście pozwoliłem Przemkowi na umieszczenie filmów z wykładami Dave Hunta "Zwiedzione chrześcijaństwo" w sieci pod warunkiem umieszczenia pod filmem informacji z jakiej strony pochodzi. (p.s. Przypominam, że Tiqva działa od lutego 2010 roku, a pierwszy materiał wideo ukazał się na niej w lutym 2011 roku, więc to chyba było mniej niż trzy lata temu).
Jednak nie przypominam sobie, żeby w naszej korespondencji była mowa o wszystkich materiałach filmowych ze strony Tiqva. Z prostego powodu, ponieważ na stronie Tiqva znajdują się materiały filmowe do których nie mam copyright, a sam otrzymałem pozwolenie od tych, które je mają, a z którymi współpracuję. Dotyczy to filmów na które copyright ma Małgorzata i Tony Beasley. Są to między innymi "Inny Jezus", "Droga do Rzymu". Na rozpowszechnianie tych filmów mogą wyrazić zgodę jedynie oni.
Przemku, jeśli zachowała się u Ciebie korespondencja mejlowa w tej sprawie, to bardzo chętnie ją sobie przypomnę, bo pamięć ludzka jest zawodna. Przyślij mi ją jeśli możesz, bo gdybym faktycznie pozwolił na rozpowszechnianie wszystkich materiałów filmowych z Tiqvy, to sam bym był nie w porządku w stosunku do Braterstwa Beasley. Ale zapewne ty, byś to wyłapał, bo jak sam wspomniałeś znasz się na prawach autorskich.

Osobiście nie mam nic przeciwko rozpowszechnianiu wartościowych materiałów w sieci, ale zgodnie z zasadami savoir-vivre o których była mowa w tym wątku.

Pozdrawiam,
Dariusz Parfienowicz

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 4:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Smok Wawelski napisał(a):
Hardi, z Tobą się często rozmawia tak, jakbyś udawał, że nie wiesz, o co chodzi. Najpierw twierdzisz, że zapytałeś Darka już 3 lata temu, czy możesz kopiować materiały z Tiqvy:

Hardi napisał(a):
Co do mojego kanału na YT: ponad 3 lata temu dostałem pozwolenie od brata Darka z tiqva.pl na bezpłatne rozpowszechnienie tego co zamieszcza na swoich stronach
Nie musiałeś pytać, ale zapytałeś. Brawo.

Hardi napisał(a):
zawsze kiedy trzeba to pytam, lecz gdy chcą coś skopiować z YT nie muszę już pytać gdyż każdy użytkownik ma zgodę na kopiowanie, co wykazałem, ale ty to ignorujesz i dalej domagasz się abym prosił się o coś na co mam już zgodę
Nie musiałeś pytać Darka, bo "każdy użytkownik ma już zgodę". Ale zapytałeś. Pawła już nie zapytałeś, choć mogłeś, bo jego adres mailowy miałeś podany.

Możesz mi wyjaśnić, PO CO pytałeś Darka, skoro "jako każdy użytkownik miałeś już zgodę"? I dlaczego jednych pytasz o zgodę choć nie musisz, a innych nie pytasz bo nie musisz? Dlaczego jednych braci traktujesz lepiej, a innych gorzej? Logika Twojego postępowania zaczyna mnie fascynować. :)

Strona http://www.tiqva.pl to nie kanał YT, dopiero rok temu powstał kanał http://www.youtube.com/tiqvapl Więc aby coś skopiowac ze strony tiqva.pl musiałem zapytać.

Darku, wyraziłeś zgodę zanim pojawił się „inny Jezus” itp. nie napisałeś, że dotyczy to tylko Dave Hunta, ale pisałeś o materiałach ogólnie. (muszę przeszukać e-mail, jak tylko znajdę to ci prześle).

W zasadzie to faktycznie zaczyna się ciekawa dyskusja, i ciekawi mnie jak to się dzieję, że materiały, które są bezpłatne, a często bez zaznaczoznego Copyright w oryginalnej anglojęzycznej wersji, nagle otrzymują Copyright po dokonaniu tłumaczenia na PL. Ciekawi mnie jak wygląda ten proceder nabywania praw.

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 6:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Hardi, a gdzie są odpowiedzi na moje pytania? Zanim zaczniesz stawiać swoje, bądź łaskaw odpowiedzieć na te, które Ci postawiono. Nie stosuj "ucieczki do przodu".

Hardi napisał(a):
Strona http://www.tiqva.pl to nie kanał YT, dopiero rok temu powstał kanał http://www.youtube.com/tiqvapl Więc aby coś skopiowac ze strony tiqva.pl musiałem zapytać.
Nie jestem pewien, czy musiałeś zapytać o kopiowanie ze strony tiqva.pl - prawo chyba tego nikomu nie nakazuje. To jest raczej element przyzwoitości. Czyli moje pytania pozostają w mocy. Poza tym, nikt nie wie i nie dowie się z Twojego konta, że kanał tiqva.pl powstał później niż strona. Mam nieustające wrażenie, że usiłujesz ściemniać.

Druga sprawa: Darek wyraźnie napisał:

Poszukiwacz Prawdy napisał(a):
Fakt, około trzy lata temu rzeczywiście pozwoliłem Przemkowi na umieszczenie filmów z wykładami Dave Hunta "Zwiedzione chrześcijaństwo" w sieci pod warunkiem umieszczenia pod filmem informacji z jakiej strony pochodzi
Gdzie jest pod tymi filmami informacja, z jakiej strony one się wzięły u Ciebie na koncie YT?

Hardi napisał(a):
Darku, wyraziłeś zgodę zanim pojawił się „inny Jezus” itp. nie napisałeś, że dotyczy to tylko Dave Hunta, ale pisałeś o materiałach ogólnie

Poszukiwacz Prawdy napisał(a):
Jednak nie przypominam sobie, żeby w naszej korespondencji była mowa o wszystkich materiałach filmowych ze strony Tiqva. Z prostego powodu, ponieważ na stronie Tiqva znajdują się materiały filmowe do których nie mam copyright, a sam otrzymałem pozwolenie od tych, które je mają, a z którymi współpracuję.
Hm, mamy "sprzeczne zeznania". Ale ja chciałbym się dowiedzieć, dlaczego Przemek jednych pyta o zgodę, a innych nie. Zanim ucieknie w "ciekawą dyskusję" i wszyscy zapomną o moich pytaniach. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 7:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Smoku, na jakie niby pytanie nie odpowiedziałem?

Dlaczego nie chcesz odpowiedzieć na moje pytania? Bo niewygodne? Bo nagle okaże się, że ci którzy tak bardzo się upominają o swoje prawa tych prawa tak naprawdę nie podsiadają? Przetłumaczenie tekstu z filmu nie czyni człowieka posiadaczem prawa do filmu.

Ciekawi mnie też czy ci którzy tworzą filmy itd. w których wykorzystują fragmenty wypowiedzi, kazań itd. "zwiedzionych" posiadają prawa do wykorzystania tych fragmentów. Ciekawi mnie czy posiadają też prawa do wykorzystania ich wizerunku, itd. itd. itd.

Smoku, Darek napisał "nie przypominam sobie" czyli innymi słowy nie pamięta.

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 7:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Hardi napisał(a):
Smoku, na jakie niby pytanie nie odpowiedziałem?
Przede wszystkim na to, przed którym uciekasz jak przed "święconą wodą":

Czy dociera do Ciebie prosta prawda, że czasem robimy z własnej woli rzeczy, których nie musimy robić - po prostu dlatego, że tak jest dobrze, sprawiedliwie i to się Bogu podoba? Bo wypełnieniem Prawa jest miłość?

Pozostałem moje pytania pozostają w mocy, co napisałem w poprzednim wpisie (który poprawiłem, więc mogłeś nie zauważyć).

Pojawia się kolejne pytanie, które zadałem:

Jeśli Darek udzielił Ci zgody na kopiowanie filmów POD WARUNKIEM, że pod kopią na Twoim koncie będzie informacja, że film pochodzi z jego strony, to gdzie jest pod tymi filmami informacja, z jakiej strony one się wzięły u Ciebie na koncie YT?

Hardi napisał(a):
Dlaczego nie chcesz odpowiedzieć na moje pytania? Bo niewygodne? Bo nagle okaże się, że ci którzy tak bardzo się upominają o swoje prawa tych prawa tak naprawdę nie podsiadają? Przetłumaczenie tekstu z filmu nie czyni człowieka posiadaczem prawa do filmu.
Ja nie mam żadnych praw autorskich z tytułu tłumaczenia, więc nie jestem właściwym adresatem Twojego pytania. To po pierwsze. Po drugie, usiłujesz po raz kolejny nie zauważyć, że chodzi nie tyle o prawa, co o przyzwoitość. A Ty usiłujesz się zasłaniać tym, że "prawo nie nakazuje". Czyli uciekasz od dyskusji na temat obligacji moralnej. Bo to jest dla Ciebie niewygodne. Zastanawiam się, dlaczego.

Hardi napisał(a):
Ciekawi mnie też czy ci którzy tworzą filmy itd. w których wykorzystują fragmenty wypowiedzi, kazań itd. "zwiedzionych" posiadają prawa do wykorzystania tych fragmentów. Ciekawi mnie czy posiadają też prawa do wykorzystania ich wizerunku, itd. itd. itd.
Widzę, że stosujesz taktykę "argumentacji ad absurdum". Tu nie chodzi o fragmenty, bo Ty kopiujesz całość. Więc nie zasłaniaj się kimś innym, kto wykorzystuje fragmenty. Jeśli kopiujesz całość, to przynajmniej WYPADAŁOBY zapytać autora o zgodę. Jeśli podajesz czyjś tekst na swojej stronie, to WYPADAŁOBY pod nim zaznaczyć, skąd pochodzi. Jeśli kopiujesz film na swój kanał YT to WYPADAŁOBY napisać, skąd został skopiowany. To jest OBLIGACJA MORALNA. Poza wszystkimi uwarunkowaniami prawnymi.

Może ilustracja.

Jakiś czas temu pewien brat zaczął kopiować i wieszać na swoim kanale YT kazania i nauczania z Ulicy Prostej. Sumienie nie dało mu jednak spokoju i napisał do mnie, prosząc o wybaczenie i o zgodę, choć "po niewczasie". Inna siostra, również właścicielka konta na YT, napisała do mnie taką prośbę zanim zaczęła wieszać nauczania i kazania z UP na swoim koncie. Oboje nie musieli tego robić, ale zrobili. Dlaczego? Bo ich sumienie im podpowiedziało, że tak jest właściwie.

Czy Twoje sumienie każe Ci uciekać w inny temat i udawać, że nie rozumiesz, o co chodzi?

Hardi napisał(a):
Smoku, Darek napisał "nie przypominam sobie" czyli innymi słowy nie pamięta.
No, to pewnie sobie przypomni. I wtedy zobaczymy, kto mówi prawdę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 8:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Hardi napisał(a):

........



Cytuj:
Nie ma nigdzie napisane „ A jeśli podejrzewasz, że zgrzeszył brat twój idź to rozstrzygaj na ulicy za jego plecami, zasugeruj że może być złodziejem, nazwij go cwaniakiem i trollem”


Nie ma nigdzie napisane, że Cię tu nie ma. Tak więc nie wmawiaj mi, że robimy coś za Twoimi plecami. Jak widzę masz możliwość pisania i wypowiadania się. Twoje konto jest aktywne, a to forum nie jest jakimś prywatnym zamkniętym folwarkiem tylko publicznym forum na którym się wypowiadamy. Każdy tu może przyjść i czytać nasze wypowiedzi. Ten wątek może oglądać zarówno użytkownik tego forum jak i gość. To tak w formie wyjaśnienia.
Tak się niefortunnie stało, że w bardzo ciekawym temacie niechcący stałeś się głównym bohaterem. Ja akurat tego chciałem uniknąć, bo Twoja osoba mało mnie interesuje. Ja bardziej chciałem rozmawiać o pewnej kulturze i sposobie zachowania. Nazwałem pewną grupę ludzi trollami i cwaniakami (zdania nie zmieniam) ale naprawdę nie chciałem abyś Ty to osobiście odebrał. Dlatego celowo napisałem "pan "P" " aby nie dotykać Twojej osoby. Jeżeli odebrałeś to do siebie, to trudno. Przepraszać nie będę, bo nie moim celem było atakowanie Twojej osoby. Jak już wspomniałem, mnie interesował ten temat, który poruszałem.

Cytuj:
Gdyby pewne osoba nie podała mi linka nawet bym nie wiedział, że tutaj rozmawiacie na mój temat, gdyż nie wchodzę na to forum już od dłuższego czasu.


To, że nie wchodzisz tu na forum, to tylko Ty wiesz. Nawet nie wie tego właściciel forum, bo możesz wchodzić niezalogowany - jako gość. Ja akurat tego nie wiem, dlatego nie mam wyrzutów sumienia z powodu Twoich oskarżeń, że coś tu się dzieje za Twoimi plecami.

Cytuj:
...Proponuję też zapoznać się z regulaminem YT:...Więc jeśli ktoś nie chce aby inni kopiowali i rozpowszechniali jego materiał to niech nie wrzuca ich na YT, proste.



Ja akurat nie skończyłem mądrych szkół na temat praw autorskich ale nie potrzebuje ich do wyciągnięcia pewnych wniosków, a mianowicie tego, że proste to jest tylko w Twoich oczach, bo:

Teoretycznie You Tube pozwala na powielanie i rozpowszechnianie materiałów zgodnie z regulaminem. Jest tylko jedna ciekawostka. Dlaczego to samo You Tube nie umożliwia użytkownikom ściągania tychże materiałów na dysk. Ciekawe dlaczego? Po za tym w zacytowanym przez Ciebie regulaminie jest również punkt 7.4, w którym jest napisane coś takiego:

"Użytkownik oświadcza i zapewnia, że posiada (oraz, że podczas korzystania z Usług będzie nadal posiadał) wszystkie konieczne licencje, prawa, zgody i zezwolenia wymagane w celu umożliwienia używania przez YouTube jego Treści w celu świadczenia Usług przez YouTube, oraz w celu używania jego Treści w sposób określony dla Usług oraz w niniejszych Warunkach."

i w innym miejscu wspomina tak:

"Nie przekraczaj granic

Oto kilka zdroworozsądkowych reguł, których zastosowanie pozwoli uniknąć kłopotów:

Szanuj prawa autorskie. Przesyłaj tylko samodzielnie nakręcone filmy wideo lub takie, do których użycia masz uprawnienia. Oznacza to, że nie należy przesyłać cudzych filmów wideo lub używać w swoich filmach wideo materiałów, do których prawa autorskie posiadają inne osoby, na przykład utworów muzycznych, fragmentów programów objętych prawami autorskimi lub filmów wideo innych użytkowników, bez wymaganych pozwoleń"

Z jednej strony teoretycznie pozwalają na korzystanie z materiałów i rozpowszechnianie ich
(według mnie polega to na tym, że mogę korzystać z wszelki zasobów You Tube i rozpowszechniać je na stronach internetowych. Można umieszczać i rozpowszechniać jedynie w ich odtwarzaczu ( materiały oczywiście, które zostały umieszczone na YT). Można również obsadzać do woli na swoich playlistach. Tyle tak naprawdę możemy zgodnie z ich prawem i nikt do nas się o nic nie przyczepi.
Te powielenie i rozpowszechnianie to jeden wielki pic na wodę, bo możesz sobie rozpowszechniać tak naprawdę co chcesz ale jedynie tylko do momentu, aż ktoś nie zgłosi swoich roszczeń. Co robi You Tube? Bardzo szybko urywa głowę sprawie ( umywa ręce): usuwa materiał i nakłada półroczny ban na konto ( traci się wiele przywilejów itd). Mówią:
"Wyjaśnijcie to między sobą". Można się dogadać z tym kto roszczy sobie prawa. You Tube przywróci wszystko na koncie do stanu pierwotnego - jeżeli oczywiście ten ktoś wycofa swoje roszczenia. W innym przypadku pozostaje sprawa w sądzie - jeżeli czuje się ktoś pokrzywdzony. I takie są fakty z tym powielaniem i rozpowszechnianiem. Niby można, a tak naprawdę jak się nie ma czyjeś zgody czy praw - jednak nie.

Drugą ważną sprawą jest to: Powiedzmy, że można kopiować i rozpowszechniać. Ok. Niech tak będzie. Powiedzmy, że You Tube zezwala na podstawie swego regulaminu ( chociaż to tylko czysta teoria, bo w praktyce ma się to wszystko inaczej). Pozwala na kopiowanie i rozpowszechnianie swoich materiałów w niezmienionej treści - bez jakiekolwiek ingerencji w kod źródłowy pliku. Nie można powielać filmów i ich np. łączyć w jedną całość, bo oryginalnie film był w dwóch, trzech częściach. Łącząc taki film w jedną całość zmienia się pierwotny jego zapis, a na to już You Tube nie wyraża zgody. Tak naprawdę nie można nawet dodać do filmu swoich napisów np: pobrałem z kanału... Takie są fakty. Dlatego tak często mamy taki komunikat: Kanał usunięty z powodu wielu naruszeń społeczności You Tube.
Jest możliwość modyfikowania cudzego filmu i to właściwie do woli (łącznie z możliwością zarabiania na cudzym materiale ale tylko wtedy, gdy ten co go zamieścił ustawił w swoim przesyłanym materiale z licencją "Creative Commons" i to tylko na tej zasadzie, że ja jako autor następnego filmiku również go przy przesyłaniu ustawie na tej samej licencji.
A więc jak dla mnie prostaka, to to wszystko, aż takie proste nie jest, a niby powinno być. No ale ja jestem chłopak bez szkół i mogę się na wielu sprawach nie znać. Jeżeli się mylę, to mnie popraw.

ps. Szkoda, że mój pierwszy post do Ciebie jest napisany w takim wątku. Nawet nie miałem okazji aby się z Tobą przywitać. Nie odbieraj mego postu jako jakiś osobisty atak na Twoją osobę. Ja tylko chcę pokazać, że nie zawsze jest tak jak nam się wydaje.

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 10:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Nie chce mi się już sprzeczać, tłumaczyć itd. Dla waszego świętego spokoju usunąłem ze swojego kanału filmy które pochodziły ze strony i z kanału tiqvapl i z kanału poznajprawdeiz mimo, że nie czuję się winny i wszystko było zgodne. Ja już je widziałem, więc mi nie zależy, najwyżej dotrą do mniejszej ilości odbiorców.

wy sobie za chwile znajdziecie nowy obiekt do gnębienia i ścigania, w końcu taka jest idea tego forum...

ja oczywiście też sprawę zbadam do końca, czy rzekomi posiadacze praw faktycznie posiadają prawa autorskie (w co szczerze wątpię, wręcz nie wierzę), czy może tylko licencje (często mylona przez amatorów z prawami autorskimi, jednak to zupełnie coś innego) lub nawet nie ją...

na tym kończę, teraz smoku możesz znowu zablokować moje konto na tym forum

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL