www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:42 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt kwi 10, 2020 10:01 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Czy ta Pandemia to Plandemia? Popatrzcie Luty 2017. Bill Gates: "Przygotujcie się na globalną pandemię i śmierć 30 mln ludzi." Co wiedział Gates, a czego my nie wiemy? ... https://wyborcza.pl/7,75399,21392829,bi ... rc-30.html
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... em/6564hh1

Myślę, że Bill Gates jest idealnym prototypem Antychrysta, a może Antychrystem tym już właściwym... w 2017 roku przewidział pandemię, teraz chce zaszczepić (nie wiadomo czym) i elektronicznie oznakować każdego mieszkańca ziemi... Oczywiście dla ich dobra... Zresztą przewrotność tego pana, manipulacja, plany depopulacji są iście z piekła rodem...

https://www.rightwingwatch.org/post/ric ... izb_k93FxM

https://www.youtube.com/watch?v=s4Ponpy ... w7WhhxoGHo

Teorie spiskowe, jest ich wiele. Jak sprawdzić, czy informacje przekazywane w teoriach spiskowych są prawdziwe. Mogą posługiwać się prawdą by szerzyć nieprawdę. Jednak nie można ich zlekceważyć. Tak myślę. Niektórzy odrzucają Księgę Objawienia, bo jest dla nich też jedną z wielu teorii spiskowych. Coś się dzieje. Co? Czego się spodziewamy? Zauważyłem, że do łask na forach społecznościowych wróciło słowo Maranatha...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 10, 2020 10:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
aolsza napisał(a):
Czy ta Pandemia to Plandemia? Popatrzcie Luty 2017. Bill Gates: "Przygotujcie się na globalną pandemię i śmierć 30 mln ludzi." Co wiedział Gates, a czego my nie wiemy? ... https://wyborcza.pl/7,75399,21392829,bi ... rc-30.html
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... em/6564hh1

Myślę, że Bill Gates jest idealnym prototypem Antychrysta, a może Antychrystem tym już właściwym... w 2017 roku przewidział pandemię, teraz chce zaszczepić (nie wiadomo czym) i elektronicznie oznakować każdego mieszkańca ziemi... Oczywiście dla ich dobra... Zresztą przewrotność tego pana, manipulacja, plany depopulacji są iście z piekła rodem...

https://www.rightwingwatch.org/post/ric ... izb_k93FxM

https://www.youtube.com/watch?v=s4Ponpy ... w7WhhxoGHo

Teorie spiskowe, jest ich wiele. Jak sprawdzić, czy informacje przekazywane w teoriach spiskowych są prawdziwe. Mogą posługiwać się prawdą by szerzyć nieprawdę. Jednak nie można ich zlekceważyć. Tak myślę. Niektórzy odrzucają Księgę Objawienia, bo jest dla nich też jedną z wielu teorii spiskowych. Coś się dzieje. Co? Czego się spodziewamy? Zauważyłem, że do łask na forach społecznościowych wróciło słowo Maranatha...

Gates nie prezentował tutaj swojej wiedzy, lecz specjalistów, która była ogólnie dostępna. W 2012 roku niemiecki parlament otrzymał dokument rządu do wiadomości, w którym opisany jest przykładowy scenariusz rozpostrzenienia się wirusa podobnego do tego obecnego. Dokument jest od tamtej pory dostępny publicznie (https://dipbt.bundestag.de/dip21/btd/17/120/1712051.pdf - od str. 55). Takie modele nie są prywatną własnością Gatesa. To zatem nie wystarczy, żeby potwierdzić spisek aktualnie jemu przypisywany. Księga Objawienia jest natchnionym Słowem Bożym i jest prawdą. Wypełni się! Inaczej sprawa ma się z ludzkimi teoriami, też spiskowymi. One mogą, ale nie muszą być prawdziwe. Moim zdaniem Gates i jemu równi bez żadnego spisku mogą mieć udział w przygotowaniu infrastruktury dla Antychrysta - i to nawet mając szczere intencje ratowania ludzkości z choroby i ubóstwa.

Natomiast wyraźne jest jedno: "Błogosławiony ten, który czyta, i ci, którzy słuchają słów proroctwa i zachowują to, co w nim jest napisane; czas bowiem jest bliski." (Obj. 1:3)

Błogosławieństwo niesie studiowanie słów proroctwa Księgi Objawienia Jana. Błogosławieństwa nie niesie studiowanie teorii spiskowych.

Cytuj:
Teorie spiskowe, jest ich wiele. Jak sprawdzić, czy informacje przekazywane w teoriach spiskowych są prawdziwe. Mogą posługiwać się prawdą by szerzyć nieprawdę. Jednak nie można ich zlekceważyć. Tak myślę.

Dlaczego myślisz, że nie można ich zlekceważyć?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 10, 2020 12:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
ppajda napisał(a):
Dlaczego myślisz, że nie można ich zlekceważyć?


Co do teorii spisowych to się zastanawiam, kto i w jakim celu je tworzy. Czy to takie, jedno z wielu hobby ? Myślę, że teorie spisowe tworzą też antyglobaliści, którzy z powodów ideologicznych śledzą i analizują różne fakty. Tą analizą zajmują się ludzie przypadkowi, ale też i profesjonaliści i specjaliści z rożnych dziedzin. Przekazywane prze nich fakty i próba ich łączenia w jakąś całość może, nie musi, ale może odpowiadać rzeczywistości, odpowiadać scenariuszowi z ostatniej Księgo Biblii.

Kilka dni temu w środowisku ewangelikalnym krążyło video, podobno specjalisty, który łączy virusa z siecią 5G i twierdzi, że odpowiedzią jest nowy "wibrujący" kościół, ze swoją walutą, którą ten pan ma w Afryce... Pomijając szczegóły YT blokuje takie przekazy. "Ten film został usunięty z powodu naruszenia Wytycznych dla społeczności YouTube." To tylko, jak woda na młyn, podkręca teoriospiskowców...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 10, 2020 3:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Myślę, że to może być ciekawa, a nawet pożyteczna dyskusja. Pod warunkiem, że najpierw uzgodnimy, co rozumiemy przez "teorię spiskową". O ile dobrze rozumiem, Aolsza jest "za, a nawet przeciw" (przypisuje spisek Gatesowi, a potem mówi o "wodzie na młyn dla teoriospiskowców"). :D

ppajda napisał(a):
Moim zdaniem Gates i jemu równi bez żadnego spisku mogą mieć udział w przygotowaniu infrastruktury dla Antychrysta - i to nawet mając szczere intencje ratowania ludzkości z choroby i ubóstwa.
A czym się w takim razie różni kojarzenie faktów prowadzących do utworzenia takiej infrastruktury od tworzenia teorii spiskowej? Do jakiej kategorii zaliczyć Psalm 2, którego wypełnienie (przynajmniej częściowe) pierwszy Kościół widział już w Dz. Ap. 4:24-28? Czy naprawdę świadome spiskowanie można i należy w świetle Słowa Bożego wykluczyć?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 10, 2020 4:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Smok Wawelski napisał(a):
ppajda napisał(a):
Moim zdaniem Gates i jemu równi bez żadnego spisku mogą mieć udział w przygotowaniu infrastruktury dla Antychrysta - i to nawet mając szczere intencje ratowania ludzkości z choroby i ubóstwa.
A czym się w takim razie różni kojarzenie faktów prowadzących do utworzenia takiej infrastruktury od tworzenia teorii spiskowej?

"Teoria spiskowa – próba wyjaśnienia genezy zdarzenia, przebiegu wydarzeń lub sytuacji, stojąca w opozycji do powszechnie uznanej wersji, wynikająca z przeświadczenia o istnieniu spisku, czyli zakamuflowanej działalności grupy osób, które rzekomo zawarły tajne porozumienie dla osiągnięcia jakiegoś celu, zatajając prawdę przed opinią publiczną." (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Teoria_spiskowa)

Pismo mówi o przyszłym czasie, w którym nikt nie będzie mógł kupować, ani sprzedawać, jeśli nie przyjmie znamienia bestii. Zgadzamy się, że infrastrukturą to umożliwiającą jest m.in. bezgotówkowy pieniądz. Widzimy teraz, że m.in. z powodu higieny, ochrony przed terroryzmem itp. preferuje się coraz bardziej bezgotówkowe transakcje. Zatem zupełnie bez "przeświadczenia o istnieniu spisku, czyli zakamuflowanej działalności grupy osób, które rzekomo zawarły tajne porozumienie dla osiągnięcia jakiegoś celu, zatajając prawdę przed opinią publiczną" jesteśmy w stanie to stwierdzić, że pewne wydarzenia jak terroryzm, wirusy itp. w naturalny sposób działają "na korzyść" infrastruktury w przyszłości koniecznej dla Antychrysta.

Smok Wawelski napisał(a):
Do jakiej kategorii zaliczyć Psalm 2, którego wypełnienie (przynajmniej częściowe) pierwszy Kościół widział już w Dz. Ap. 4:24-28?

Psalm 2, Słowo Boże, przedstawia prawdziwie rzeczywistość: już zawsze bezbożne rządy chciały żyć po swojemu, rządzić według własnego uznania krajami, bogacić się, mieć więcej władzy - nie chcieli być uzależnieni od przykazań Bożych. Tak zawsze było i będzie. Tak jak spiski zawsze były i będą. Ale należy odróżnić spisek, który miał/ma miejsce, od domniemanego spisku, czyli teorii spiskowej. Bardzo dobry przykład podałeś:

"Zgromadzili się bowiem istotnie w tym mieście przeciwko świętemu Synowi twemu, Jezusowi, którego namaściłeś, Herod i Poncjusz Piłat z poganami i plemionami izraelskimi" (Dz. 4:27)

ISTOTNIE to zrobili. PO FAKCIE widać, że rzeczywiście istniał spisek. Spisek ten był otwarcie widoczny, nie było więc spekulacji i teorii spiskowych.

Smok Wawelski napisał(a):
Czy naprawdę świadome spiskowanie można i należy w świetle Słowa Bożego wykluczyć?

Nie można i nie trzeba. Natomiast doszukiwanie się spisku tam, gdzie nie wiemy, czy i jak on istnieje, nie jest ani konieczne, ani pożyteczne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 10, 2020 10:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Smok Wawelski napisał(a):
O ile dobrze rozumiem, Aolsza jest "za, a nawet przeciw" (przypisuje spisek Gatesowi, a potem mówi o "wodzie na młyn dla teoriospiskowców").


Za niektórymi elementami teorii spiskowych jestem za, szczególnie gdy podawane są jakieś fakty lub spostrzeżenia które inicjują dalsze poszukiwania, jestem za gdy rodzą się pytania jak te informacje, scenariusze połączyć z przekazem proroctw biblijnych. Jestem przeciw jeżeli teorie spiskowe traktuje się bezkrytycznie lub gdy zaczynają być objęte cenzurą. Wtedy zadajemy sobie pytanie, kto ma coś do ukrycia. Jestem przeciw, gdy pod pozorem prawdy sprzedaje się nieprawdę, lub manipuluje się prawdą dla swoich, nam bliżej nie znanych celów. Przypisałem spisek Gatesowi w oparciu o pewne informacje jakie podałem, natomiast "woda na młyn dla teoriospiskowców dotyczyła innemu spiskowi... odkrytemu przez byłego pracownika Vodafone (?)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 10, 2020 11:42 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
ppajda napisał(a):
Gates nie prezentował tutaj swojej wiedzy, lecz specjalistów, która była ogólnie dostępna. W 2012 roku niemiecki parlament otrzymał dokument rządu do wiadomości, w którym opisany jest przykładowy scenariusz rozpostrzenienia się wirusa podobnego do tego obecnego. Dokument jest od tamtej pory dostępny publicznie
Lata temu czytałem przewidywania specjalistów ( zresztą pojawiające się co jakiś czas i dostępne publicznie w necie), którzy prognozowali, że kwestią tylko czasu jest wybuch zakaźnej choroby, która spowoduje śmierć wielu osób ( nawet milionów), te przewidywania były oparte m.in. na lokalnych epidemiach ( np. wirus Ebola).
Także masz rację.

ppajda napisał(a):
"Teoria spiskowa – próba wyjaśnienia genezy zdarzenia, przebiegu wydarzeń lub sytuacji, stojąca w opozycji do powszechnie uznanej wersji, wynikająca z przeświadczenia o istnieniu spisku, czyli zakamuflowanej działalności grupy osób, które rzekomo zawarły tajne porozumienie dla osiągnięcia jakiegoś celu, zatajając prawdę przed opinią publiczną." (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Teoria_spiskowa)
Jakby się dobrze przyjrzeć, to dla świata, jestem wyznawcą teorii spiskowej.
Mianowicie wierzę w przesłanie Ewangelii ( wierzę Biblii), która wyjaśnia genezę zdarzeń, przebieg wydarzeń ( od początku świata, aż po jego koniec) i opisuje sytuacje, w jawnej opozycji do powszechnej wersji (uznawanej przez świat), i wynika to z mojej wiary ( przeświadczenia) o istnieniu spisku, czyli zakamuflowanej działalności grupy osób ( szatana, diabła, demonów), które zawarły porozumienie do osiągnięcia celu jakim jest sprzeciwienia się Bogu i jego Synowi, a także DŚ, co ma na celu zatajenie prawdy Ewangelii przed opinią publiczną.

Natomiast niewątpliwym skutkiem upowszechniania teorii spiskowych jest to, że ludzie zaczynają wątpić w zasadzie we wszystko - dla nich Ewangelia staję się jedną z teorii spiskowych, no bo - czy rzeczywiście szatan chce odciągnąć nas od Boga ? Przecież to pachnie teorią spiskową. Na własne uszy słyszałem, jak - inteligentna, oczytana, wykształcona osoba - wyjaśniała mi, że Biblia jest zapisem Żydów chcących uzyskać władzę nad innymi ludźmi, i jest napisana niejako "pod" naród Żydowski.
Jeśli zaczyna się wątpić we wszystko, to i w działanie zła też zaczyna się wątpić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So kwi 11, 2020 8:42 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
wujcio napisał(a):
Jakby się dobrze przyjrzeć, to dla świata, jestem wyznawcą teorii spiskowej.
Mianowicie wierzę w przesłanie Ewangelii ( wierzę Biblii), która wyjaśnia genezę zdarzeń, przebieg wydarzeń ( od początku świata, aż po jego koniec) i opisuje sytuacje, w jawnej opozycji do powszechnej wersji (uznawanej przez świat), i wynika to z mojej wiary ( przeświadczenia) o istnieniu spisku, czyli zakamuflowanej działalności grupy osób ( szatana, diabła, demonów), które zawarły porozumienie do osiągnięcia celu jakim jest sprzeciwienia się Bogu i jego Synowi, a także DŚ, co ma na celu zatajenie prawdy Ewangelii przed opinią publiczną.

Rozumiem, ale to akurat jest - jak wiemy - rzeczywisty spisek, a nie tylko teoria. Wszak Słowo Boże mówi prawdę i bez wątpliwości się wypełni. Poza tym ludzie - a to o ich spiskach jest mowa w teoriach spiskowych -, którzy w tym opisanym w Piśmie spisku przez moce ciemności są używani, zazwyczaj są tego nieświadomi.

wujcio napisał(a):
Natomiast niewątpliwym skutkiem upowszechniania teorii spiskowych jest to, że ludzie zaczynają wątpić w zasadzie we wszystko - dla nich Ewangelia staję się jedną z teorii spiskowych, no bo - czy rzeczywiście szatan chce odciągnąć nas od Boga ? Przecież to pachnie teorią spiskową. Na własne uszy słyszałem, jak - inteligentna, oczytana, wykształcona osoba - wyjaśniała mi, że Biblia jest zapisem Żydów chcących uzyskać władzę nad innymi ludźmi, i jest napisana niejako "pod" naród Żydowski.
Jeśli zaczyna się wątpić we wszystko, to i w działanie zła też zaczyna się wątpić.

Często się napotyka podobną argumentację: że to niby kościół wymyślił Biblię, żeby kontrolować ludzi. I to jest oczywiście teorią spiskową, nie zaś rzeczywistym spiskiem.

Oto pewne zagrożenie wynikające z łykania teorii spiskowych przez wierzących - na przykładzie teorii spiskowej o płaskiej ziemi (i związanej z tym zakulisowej zmowie rządzących, naukowców itd.):

Jeśli
a) wierzący mówi niewierzącym, że Biblia "wyraźnie mówi o tym, że ziemia jest płaska" i że tak na prawdę elity się zakulisowo zmówiły, żeby tę "prawdę" przed nami ukryć, a
b) jego słuchacz wie, że ziemia nie jest płaska (a zazwyczaj wie ;)), to
c) podważa to autorytet Słowa Bożego u słuchacza (bo jeśli w tym Biblia się myli, nie może być bezbłędna), a za jakiś czas być może też u wierzącego, który w międzyczasie odkrył, że ziemia jednak nie jest płaska.

To może mieć miejsce przy każdej teorii spiskowej przyjętej przez wierzącego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So kwi 11, 2020 10:14 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Spisek z definicji jest tajny, więc jego wykrycie następuje najczęściej po fakcie. Natomiast łączenie faktów ze sobą (czyli "connecting the dots" jak mówią anglosasi) może doprowadzić do tego, że świadomość pewnych procesów wzrasta. Oto przykład (z polskimi napisami):

https://www.youtube.com/watch?v=jNLxq220Bk4

Nie zawsze łączenie faktów musi być teorią spiskową typu "wszystkiemu winni Żydzi, masoni i cykliści". Dlatego uważam, że chrześcijańscy analitycy mają rację bytu i niekoniecznie należy ich mylić z notorycznymi wyznawcami "teorii spiskowych", którzy często robią w sumie złą robotę, jak słusznie zauważył wujcio moim zdaniem.

Ciekawe przykłady pozytywne moim zdaniem:

https://beholdisrael.org/the-satanic-pl ... opulation/
https://youtu.be/RlJ5E1w8l18
https://youtu.be/0_P7AWz8Ugs

Co do teorii płaskiej Ziemi, to się zgadzam jak najbardziej. Tutaj problem polega na tym, że błędna interpretacja Pisma jest połączona z nieuzasadnioną podejrzliwością wobec wszystkiego i brakiem samodzielnego myślenia.

Czyli analiza bieżących faktów połączona z prawidłową interpretacją Biblii nie musi być "teorią spiskową". Sam widzę różnych "teoretyków" z polskiego podwórka, którzy mieszają teorię spisku z błędną interpretacją Pisma, dodają do tego sensację i w efekcie prowadzą ludzi na bezdroża błędu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So kwi 11, 2020 5:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Smok Wawelski napisał(a):


Ostatni filmik mnie nie buduję. Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania. Dla mnie Jan Markell zachowuje się bardziej jak "Jan" niż "Joanna" w kościele Jezusa Chrystusa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 13, 2020 10:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Smok Wawelski napisał(a):
Spisek z definicji jest tajny, więc jego wykrycie następuje najczęściej po fakcie.

Tak. A teoria spiskowa różni się tym, że spisek sugerowany jest jeszcze przed jego wykryciem - zatem nie wiadome z pewnością, czy chodzi o rzeczywiście istniejący spisek. Dlatego teorie spiskowe są zazwyczaj połączeniem wybranych faktów z założeniami.

Smok Wawelski napisał(a):
Natomiast łączenie faktów ze sobą (czyli "connecting the dots" jak mówią anglosasi) może doprowadzić do tego, że świadomość pewnych procesów wzrasta. Oto przykład (z polskimi napisami):

https://www.youtube.com/watch?v=jNLxq220Bk4

O ile właściwie rozumiem linkowany materiał: komunizm na przełomie lat 90ych wcale nie upadł, bo za kulisami nadal z sukcesem spiskują amerykańscy komuniści chcący zniszczyć USA i w przeciągu paru lat od rzekomego upadku komunizmu tak naprawdę to właśnie ONI doprowadzili do moralnego upadku USA?

Smok Wawelski napisał(a):
Nie zawsze łączenie faktów musi być teorią spiskową typu "wszystkiemu winni Żydzi, masoni i cykliści". Dlatego uważam, że chrześcijańscy analitycy mają rację bytu i niekoniecznie należy ich mylić z notorycznymi wyznawcami "teorii spiskowych", którzy często robią w sumie złą robotę, jak słusznie zauważył wujcio moim zdaniem.

W porządku. Myślę tylko, że nie ma sensu wdawać się w spekulacje, a tak niestety bywa też wśród chrześcijańskich analityków, co prowadzi do Gdybologii. A parę lat później się okazuje, że niejedna z tych spekulacji po prostu się nie sprawdziła. Ile to nie było analiz związanych z "arabską wiosną"... A ile z tych analiz było czystym gdybaniem?!
Moim zdaniem czasami jest lepiej, by na razie zostawić sprawę i odczekać, aż sytuacja będzie na tyle widoczna, że będzie można wskazać ją wyraźnie w Piśmie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 13, 2020 1:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
ppajda napisał(a):
O ile właściwie rozumiem linkowany materiał: komunizm na przełomie lat 90ych wcale nie upadł, bo za kulisami nadal z sukcesem spiskują amerykańscy komuniści chcący zniszczyć USA i w przeciągu paru lat od rzekomego upadku komunizmu tak naprawdę to właśnie ONI doprowadzili do moralnego upadku USA?
Ten materiał oglądałem dość dawno, więc nie pamiętam szczegółów. Pamiętam ogólną ideę, że konkretni ludzie zajęli się wprowadzeniem komunizmu w USA drogą ewolucji zamiast rewolucji. I zdaje się, że są w materiale nawet wskazani. Film jest zrobiony chyba w roku 2010, a dzisiejsza sytuacja w sensie wpływu liberalnej lewicy w USA wydaje się potwierdzać omówione w nim procesy.

Znalazłem stronę wydawcy:

https://www.agendadocumentary.com/

ppajda napisał(a):
Myślę tylko, że nie ma sensu wdawać się w spekulacje, a tak niestety bywa też wśród chrześcijańskich analityków, co prowadzi do Gdybologii. A parę lat później się okazuje, że niejedna z tych spekulacji po prostu się nie sprawdziła. Ile to nie było analiz związanych z "arabską wiosną"... A ile z tych analiz było czystym gdybaniem?! Moim zdaniem czasami jest lepiej, by na razie zostawić sprawę i odczekać, aż sytuacja będzie na tyle widoczna, że będzie można wskazać ją wyraźnie w Piśmie.
Zgoda. Dlatego tych analityków też warto sprawdzać. Wśród nich są po prostu "sensaci", których analizy po jakimś czasie okazują się nic nie warte. Żeby wszystko było jasne: oczywiście nie uważam, żebyśmy mieli zajmować się słuchaniem analityków ZAMIAST szukaniem Pana.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N maja 03, 2020 10:47 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 03, 2013 12:12 am
Posty: 101
Na teorie spiskowe są podatni ludzie, u których dominuje magiczne myślenie, czyli wiara bez racjonalnych podstaw. Dlatego zupełnie nie przeszkadza im, że teorie często zaprzeczają sobie nawzajem. Np. te dotyczące koronawiursa: "od koronawirusa nie ma" po "koronowirusa uruchomił Bill Gates, bo postawił masz 5G w Chinach". Ważne aby było czymś się popodniecać antyintelektualnie. Myślę, że jest to jakaś odmiana masochizmu. Ale radzę uważać, bo większość tych bredni wychodzi z umysłu takiego gościa, jak David Icke. Mało śmieszny gość moim zdaniem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 07, 2020 1:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Wielki Lew napisał(a):
Ale radzę uważać, bo większość tych bredni wychodzi z umysłu takiego gościa, jak David Icke. Mało śmieszny gość moim zdaniem.

No proszę! Bardzo ciekawe, że to właśnie on propagował takie oto "wyjaśnienie koronawirusa": "W kwietniu 2020 r. serwis YouTube usunął wywiad z Icke'em, w którym stwierdził on, że „istnieje związek między 5G a tym kryzysem zdrowotnym”".

A tak w ogóle, to "Icke twierdzi, że wśród ludzi istnieje rasa Reptilian, czyli zmiennokształtnych ludzi-jaszczurów. Według niego takimi istotami są m.in. były amerykański prezydent George W. Bush, królowa Elżbieta II i popularny piosenkarz country Kris Kristofferson. Mają oni tworzyć grupę, określaną przez niego iluminati lub zakon iluminatów, która kontroluje świat, usiłując stworzyć światowy rząd. Śladem tych planów miałyby być Protokoły mędrców Syjonu. Reptilianie mają być odpowiedzialni za szereg katastrof [...]" (obydwa cytaty: https://pl.wikipedia.org/wiki/David_Icke)

Tę swoją ideę o "rasie Reptilian" Icke propagował m.in. w swojej nadal dostępnej książce pt. "The Biggest Secret. The Book That Will Change the World".

:shock: Czy jest na sali lekarz?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lis 15, 2021 5:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
ppajda napisał(a):
Kto dokładnie jest wg. Ciebie tymi "spiskującymi", na czym dokładnie polega ich "spisek" i jaki jest jego cel? Skoro nazywa się kogoś "spiskującymi", te pytanie się narzuca. Chyba, że nie zrozumiałem właściwie cudzysłowia?
Cudzysłów jest dlatego, że spiski są zazwyczaj wykrywane po fakcie, kiedy można je już udowodnić. Typowym przykładem takiego spisku w historii jest spisek prochowy z 1605 roku.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Spisek_prochowy

Dlatego jakiekolwiek podejrzenia o spisek zaczynają się od łączenia faktów w pewną całość. Na podstawie danych, jakie publicznie są dostępne, można postawić tezę o związku przyczynowo-skutkowym między powstaniem wirusa, wybuchem pandemii, powstaniem szczepionki, kompletnym brakiem rzetelnej debaty naukowej fachowców, nagonką na tych fachowców, którzy ostrzegali przed skutkami podejmowanych działań i prawidłowo przewidzieli rozwój wypadków, rządowymi umowami na jej dostawę, stronniczą narracją w mediach i wytworzeniem paniki społecznej, cenzurą na platformach społecznościowych, a następnie wprowadzeniem stopniowej kontroli i odbieraniem praw obywatelskich. W niektórych krajach (Australia, Nowa Zelandia) wygląd to już wręcz jak totalitaryzm. Moim zdaniem trzeba nie chcieć, żeby tego związku nie zauważać. I nie trzeba być człowiekiem oderwanym od rzeczywistości, żeby je zauważać. Celem takich działań byłaby kontrola społeczna o niespotykanych dotąd proporcjach. Dlatego obywatele protestują. Media głównego nurtu udają, że nic się nie dzieje.

Mamy już prawie 2 lata od początku całej afery. Okazuje się, że ujawniane publicznie dokumenty, powiązania i wyniki badań pokazują związki przyczynowo-skutkowe. Przewidywania fachowców prześladowanych w swoich środowiskach sprawdzają się z dużą dokładnością. Każdy zainteresowany może sprawdzić.

Okazuje się, że Robert W. Malone, który był w zespole wynalazców technologii mRNA, został wykasowany z Wikipedii jako jej wynalazca zaraz po tym, jak publicznie powiedział, że z wprowadzaniem szczepionek "coś jest nie tak":

https://www.lifesitenews.com/news/inven ... ovid-jabs/

Czy możesz mi powiedzieć, dlaczego komukolwiek miałoby na tym zależeć? Podaję fakt, który musi mieć jakąś przyczynę. Można sprawdzić.

Na jego Twitterze widać, że doktor zaczął podważać oficjalną narrację medialno-rządowo-naukową. I podaje źródła do konkretnych, aktualnych badań naukowych.

Inny przykład w UK:

https://www.spiked-online.com/2021/08/0 ... claration/

ppajda napisał(a):
Pełna zgoda, lecz przy tym koniecznie należy odrzucić spekulacje spiskowe, zwłaszcza te o zabarwieniu antysemickim. Na przykładzie Sorosa: zapewne jak chyba każdy inwestor miliardowiec i humanista nie jest on "miłosiernym Samarytaninem", ale nie mamy podstaw do tego, żeby zarzucać mu wszelkiego rodzaju zbrodnie, kłamstwa i spiski. Nawet, jeśli to jakiś człowiek daleko od nas, to trzeba pamiętać, że przyjmując i propagując takie informacje samemu szybko można w taki sposób wejść w sferę oszczerstwa. Dlatego dzieci Boże bez wyraźnych podstaw nie powinny zarzucać komuś zbrodni, a tak się czasem niestety w takim kontekście dzieje. Nie godzi się tak czynić. To moim zdaniem nie jest drobnostka.
Jestem jak najdalszy od spekulacji o charakterze antysemickim. Jeśli chodzi o Sorosa, to wystarczy się zastanowić, jakiego rodzaju działania finansuje. Na przykład:

https://www.hli.org.pl/pl/newsy/5695-st ... zieci.html
https://www.lifenews.com/2019/07/26/geo ... worldwide/
https://capitalresearch.org/article/the ... -movement/
https://www.influencewatch.org/non-prof ... undations/

To moim zdaniem nie jest drobnostka. I wydaje mi się, że nie rzucam oszczerstw.

Problem polega na tym, żeby oddzielić jego narodowość od osobistej działalności. Soros jest Żydem, ale nie każdy Żyd jest Sorosem. I nie każdy, kto krytykuje Sorosa, jest antysemitą. O moim stosunku do Izraela jako narodu wybranego nie trzeba nikogo przekonywać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL