www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn cze 10, 2024 12:56 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 19, 2006 1:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
to że niektórzy uwazają że dzieci rodzą się jak niezapisana, czysta tablica jest nie z Biblii, a z oswiecenia. Zaden człowiek nie rodzi sie czysty, bo gdyby tak było to na co dzieciom Chrystus?

Dzieci wierzących rodziców są przez nich uswięcane? Prawda, ale co z dziecmi którzy nie maja takich rodziców? Gdzie ich uświęcenie?

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 19, 2006 1:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz cze 02, 2005 7:44 pm
Posty: 269
Cytuj:
Lis:
Cały Twój post do mnie to bełkot.


Lisie, dajże już spokój. Bo hańbę przynosisz nie tylko sobie, ale i pośrednio Temu, do którego się przyznajesz. Napisaleś kiedyś do Marcina piękny post. Wtedy, kiedy dyskutowaliśmy o Trójcy i wtedy gdy mialeś dużo pracy i byleś potwornie zmęczony. To zdecydowanie piękniejsze oblicze niźli te, które zazwyczaj prezentujesz.

_________________
None but Jesus...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 19, 2006 1:15 pm 
lis napisał(a):
Cały Twój post do mnie to bełkot.


Zarzucasz mi, że bełkot, a po prostu nie rozumiesz o czym piszę, co gorsza nie zastanawiasz się nad tym co sam piszesz:

"Jest napisane, że do 'takich należy Królestwo' Jakich?
Jak dzieci. A dzieci są, jak dzieci, więc są zbawione, mają Królestwo."

Niech inni ocenią ile w tym bełkotu...

lis napisał(a):
Powtarzam - odniosłem się do poglądu, według mnie fałszywego, że dzieci, jako potomkowie Adama, z definicji, są potępione. Nie wierzę, że są. Ludzie są potępieni z powodu własnych grzechów, nie cudzych, nie rodziców, nie dziadków, nie Adama i Ewy.
Zgadzasz się z tym, czy raczej wolisz pisać swoje opinie na mój temat?
Mizerne zresztą.


Teraz milusio i szybciutko pokaż mi, gdzie stwierdziłem, że dzieci są z definicji potępione. Widziałeś coś oprocz pytań, które zadałem? Twój monitor inaczej wyświetla? Widzisz rzeczy, których nie ma, lisie...
Ostatnie dwa zdania, to podwójna żenada.

lis napisał(a):
To jest tautologia Jezusa, a nie moja, że do dzieci należy Królestwo.
Masz lepszą tautologię, to pisz.


Nie przesadzaj i nie zasłaniaj się Jezusem. Niestety to Twoja tautologia. Co miał na myśli Jezus tego właśnie dociekamy. Poza tym tautologiczne wywody na obronę jakiejś tezy to nie najlepszy pomysł...


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 19, 2006 2:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Szeroko się rozpisałes Fundamentalisto, a jedyne co chciałem zobaczyc, to jaka jest twoja sprawiedliwość: czy z Boga, czy też nie.

Mnie kiedys Pan pokazał człowieka umierającego w bramie. Zwykłego pijaczka. Pan pokazał mi jego pragnienia, nadzieje, marzenia. Pokazał mi też czemu umiera tak jak umiera, i dlaczego upadł. Pokazał mi też że przy zmartwychwstaniu wszystko w tym człowieku co z Boga i co nie wzrosło za zycia, wzrosło w jednej chwili i był odmieniony i stał posród tych którzy byli odziani w białe szaty.

według sprawiedliwości ludzkiej podszytej zazdrością, nic sie nie napracował dla Boga ten człowiek, a jednak napracował się, bo gdy był w więzieniu, nikt go nieodwiedził, a gdy był spragniony nikt go nie napoił.

Łatwo jest wielbic Boga za to że ja mam i innych dołamywać by czynić sobie podobnym schodząc się po świecie.
To na tyle jesli chodzi o coś co jest trudne do zrozumienia gdy chciwośc zasłania widzenie.

co do zaś twojej wypowiedzi:
Cytuj:
Wersety podane zatem przeze mnie dotyczą tylko odnowienia wszystkich ludzi urodzonych przed przyjściem Mesjasza[Dz 3:19-21]-a nie odnowienia w ogóle wszystkiego.

to owszem przyjmuje to wyjasnienie bo wcześniej cytując Pawła sugerowałeś cos innego a mnianowicie: odnowienie wrzechrzeczy.

Cytuj:
Dz 3:19-21 Bw „Przeto upamiętajcie i nawróćcie się, aby były zgładzone grzechy wasze,(20) aby nadeszły od Pana czasy ochłody i aby posłał przeznaczonego dla was Chrystusa Jezusa,(21) którego musi przyjąć niebo aż do czasu odnowienia( apokatastaseos ) wszechrzeczy, o czym od wieków mówił Bóg przez usta świętych proroków swoich.”


Hej

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 19, 2006 2:53 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 10, 2006 1:49 pm
Posty: 196
Alleluja!

Jarek napisał:
Cytuj:
Mnie kiedys Pan pokazał człowieka umierającego w bramie. Zwykłego pijaczka. Pan pokazał mi jego pragnienia, nadzieje, marzenia. Pokazał mi też czemu umiera tak jak umiera, i dlaczego upadł. Pokazał mi też że przy zmartwychwstaniu wszystko w tym człowieku co z Boga i co nie wzrosło za zycia, wzrosło w jednej chwili i był odmieniony i stał posród tych którzy byli odziani w białe szaty.

według sprawiedliwości ludzkiej podszytej zazdrością, nic sie nie napracował dla Boga ten człowiek, a jednak napracował się, bo gdy był w więzieniu, nikt go nieodwiedził, a gdy był spragniony nikt go nie napoił.


Dostrzegam w Tobie głęboki problem psychologiczno-duchowy.
Nazwę go :
Własne ,prywatne wizje ponad wszystko co jest wystarczające w Słowie Boga.
Zmierz sie z nim ,póki czas .
(W złym wątku umieściłes odpowiedź!)

Co zaś do twojego "pijaczka" to nie jest problemem kim on jest ,gdy na niego patrzysz ,ale kim był wczesniej.
Czy Bóg kiedys już dał mu szansę ,a On ją już odrzucił ?
Jeżeli ,kiedyś gdy był trzeźwy i pełen sił i Pan przysłał do niego Swoich posłańcow ,on odrzucił Ewangelie w tej chwili-niestety- jest potępiony na wieki -jeżeli zaraz umrze na twoich oczach ,a Ty nie bedziesz mógł mu juz głosic Ewangelii.
Jeżeli zaś nie umrze ,a Ty mu pomożesz choćby odprowadzając go do domu i modląc sie za niego ,wtedy Pan w przyszłości ziemskiej da mu jeszcze wiele szans ,jak i innym jemu podobnym ,za ktorych wielu chrystusowych walczy.
Gdyby zaś się zdarzyło ,że nikt nigdy do niego -z chrystusowych-nie dotarł i nie dotrze z Ewangelią ,to Pan osądzi takiego według jego sumienia.

Wszystko będzie sprawiedliwie.

Cytuj:
Łatwo jest wielbic Boga za to że ja mam i innych dołamywać by czynić sobie podobnym schodząc się po świecie.
To na tyle jesli chodzi o coś co jest trudne do zrozumienia gdy chciwośc zasłania widzenie.


A widzisz to juz może być Twój problem w wieczności.
Czy jako chrystusowy wypełniłeś wole Boga spotykając "pijaczka" ,czy nie wypełniłeś ?

Czy ówczesna skala Twojego posłuszeństwa Bogu ,oddali Cię od Boga ,czy przybliży do Niego ,czy "w wieczności "będziesz odpowiadał za stan "pijaczka" ,czy też nie?
Bóg osądzi Cię z Twojego dobrego ,lub złego czynu wobec niego.
Ty sam zaś -nie czekając na "sąd Chrystusa "-"tu i teraz " musisz osądzić siebie ze Swojego posłuszeństwa w stosunku do "pijaczka" -w Duchu Świętym-bez oszukiwania ,bo Pan i tak zna Twoje serce .

Amen


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 19, 2006 3:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Pan z tobą.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 19, 2006 5:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
"Jest napisane, że do 'takich należy Królestwo' Jakich?
Jak dzieci. A dzieci są, jak dzieci, więc są zbawione, mają Królestwo."
Niech inni ocenią ile w tym bełkotu...


Ty faktycznie nie rozumiesz. Do takich, jak dzieci należy Królestwo - słowa Jezusa. Uważasz, że dzieci, nie są, jak dzieci? Ja uważam, że dzieci są, jak dzieci, bo dziećmi, zaś dorośli mogą się stać, jak dzieci i wówczas również należą do Królestwa. Przytoczyłem Ef 2, by pokazać, że nasze własne grzechy, a nie cudze, potępiają nas przed Bogiem. Jest jeszcze doskonały fragment z Rz 7, w którym Paweł pisze 'kiedy' umarł duchowo. Sprawdź sobie - Smok wielokrotnie go przypominał, przy podobnych okazjach.



Cytuj:
Teraz milusio i szybciutko pokaż mi, gdzie stwierdziłem, że dzieci są z definicji potępione. Widziałeś coś oprocz pytań, które zadałem?


Uwiebiam gości, którzy zarzucają innym, w czym sami brylują. Odniosłem się do poglądu, zaś Ty na razie milczysz, co sam sądzisz o statucie dzieci przed Bogiem - mają Królestwo, czy nie mają?
Moje słowa były:
'Ludzie są potępieni z powodu własnych grzechów, nie cudzych, nie rodziców, nie dziadków, nie Adama i Ewy.
Zgadzasz się z tym, czy raczej wolisz pisać swoje opinie na mój temat?'
Jak myślisz, dlaczego pytam, czy się zgadzasz? Jeśli już wiesz dlaczego - to nie każ mi pokazywać cokolwiek szybciutko i milusio paluszkiem.




Cytuj:
Nie przesadzaj i nie zasłaniaj się Jezusem. Niestety to Twoja tautologia. Co miał na myśli Jezus tego właśnie dociekamy. Poza tym tautologiczne wywody na obronę jakiejś tezy to nie najlepszy pomysł...


I to jest właśnie bełkot. Nic nie napisałeś na temat, byle dalej bełkotać o mojej tautologii. Wyraź w końcu własną opinię.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 19, 2006 5:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Lisie, dajże już spokój. Bo hańbę przynosisz nie tylko sobie, ale i pośrednio Temu, do którego się przyznajesz.


Nie jestem pewien, czy dokładnie śledzisz, co ja napisałem, a co Marcin do mnie osobiście. Ja nie komentuję wszystkich jego myśli i pytań, które zadał w pierwszym i dość obszernym poście. Skupiłem się jedynie na kwestii dzieci, ich statusu przed Bogiem.
Jeżeli z moich paru zdań w tym wątku wysnuwasz tak ciężkie oskarżenie [o hańbie] - to wyrazy wspólczucia. I prosta rada - wyluzuj się i wierz w Jezusa, Pana i Boga. Przez duże P i B.


Ostatnio edytowano Wt gru 19, 2006 9:35 pm przez lis, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 19, 2006 6:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz cze 02, 2005 7:44 pm
Posty: 269
Nie lubię być wyluzowany, źle mi się kojarzy. Człowieka, który (jak widać z postów) jest lnem tlącym, swoimi słowami wdeptujesz buciorami w ziemię. W związku z tym, że ten ton to nie pierwszy i ostatni raz, a z obfitości serca usta mówią, więc obawiam się, że w tym przypadku nawet duże P i B niewiele pomogą.

_________________
None but Jesus...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 19, 2006 7:12 pm 
Lisie,dobrze Ci poradził arielxv.Nie depcz swą pychą butą i językiem nieokiełznanym innych.Jeśli nie potrafisz łagodną mową z nikim rozmawiać to zamilcz,bo ludzie czytają i wstyd nam za Ciebie,Twój język i stosunek do ludzi.
Nie rzucaj złego światła na to forum,pozwól ludziom się z Tobą nie zgadzać, wszak daleko Ci do mądrości o czym nas tu za chwilę po raz kolejny przekonasz jak mniemam.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 19, 2006 7:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Człowieka, który (jak widać z postów) jest lnem tlącym, swoimi słowami wdeptujesz buciorami w ziemię.



Bardzo ciekawy zarzut.
Po pierwsze, dopiero teraz przeczytałem ten nowy wątek Marcina. Wierzyć nie musisz.
Po drugie, gość, który bardzo ostro komentował wypowiedzi Hubertoka, sam strzela sobie gole. Niech poczyta teraz swoje wypowiedzi do Hubertoka, może znajdzie w nich odpowiedzi na swoje pytania.
Po trzecie, w cierpieniach, prześladowaniach wszelkiej maści, dzieci Boże zawsze mają pokój Boży. Przewyższa wszelki rozum - możesz wierzyć, lub nie.
Po czwarte, po świecie tuła się wielu gorliwców religijnych, wielu jest święcie przekonanych do swoich racji, całymi latami... do czasu.

Być może dotykamy sedna, jak zwykle. W jakiego Jezusa wierzymy? Kto nas zrodził?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 19, 2006 7:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Lisie, możesz sie nie liczyc ze mną i z kim tylko zechesz, ale jesli w trzech cie poprosimy w imię Jezusa, abys naprawde stonował i był bardziej wyczulony na kogoś a nie własne rozumienie, to było by naprawdę super gdyz byłoby nas czterech w tym Imieniu.

Hej )))

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 19, 2006 9:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz cze 02, 2005 7:44 pm
Posty: 269
lis napisał(a):
Cytuj:
Człowieka, który (jak widać z postów) jest lnem tlącym, swoimi słowami wdeptujesz buciorami w ziemię.



Bardzo ciekawy zarzut.
Po pierwsze, dopiero teraz przeczytałem ten nowy wątek Marcina. Wierzyć nie musisz.
Po drugie, gość, który bardzo ostro komentował wypowiedzi Hubertoka, sam strzela sobie gole. Niech poczyta teraz swoje wypowiedzi do Hubertoka, może znajdzie w nich odpowiedzi na swoje pytania.
Po trzecie, w cierpieniach, prześladowaniach wszelkiej maści, dzieci Boże zawsze mają pokój Boży. Przewyższa wszelki rozum - możesz wierzyć, lub nie.
Po czwarte, po świecie tuła się wielu gorliwców religijnych, wielu jest święcie przekonanych do swoich racji, całymi latami... do czasu.

Być może dotykamy sedna, jak zwykle. W jakiego Jezusa wierzymy? Kto nas zrodził?



I to się okazuje w tym co piszemy. A raczej - w tym jak piszemy. W dużej mierze.

_________________
None but Jesus...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 19, 2006 9:12 pm 
Żeby nie powiedzieć wręcz że "jak" często głośniej mówi niż "co"


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 19, 2006 9:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Nie rzucaj złego światła na to forum,pozwól ludziom się z Tobą nie zgadzać, wszak daleko Ci do mądrości


Czy formuła forum nakazuje komukolwiek zgadzać się ze wszystkim i ze wszystkimi?
Tak, czy nie?
Według mnie, nie. Każdy moze pisać, co uważa za słuszne. Nie bardzo rozumiem, co chciałbyś ode mnie uzyskać, pisząc: 'pozwól ludziom się z Tobą nie zgadzać?'
Ależ ja pozwalam, ale popierać wszystkich opinii nie zamierzam.
Raczysz to uznać?

Cytuj:
wszak daleko Ci do mądrości

Z takimi osądami, w ogóle trudno dyskutować, no i po co?
Ale skoro poczułeś się lepiej, pisz na zdrowie. Szkoda tylko, że nie włączasz się merytorycznie do rozmowy, jaką tu prowadzę o 'dzieciach w Bożych oczach'.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL