www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Wt maja 21, 2024 10:09 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: dusza
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 7:59 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Ja pytalam o tym co merytorycznego wnosi ten Twoj post, a nie ile razy go czytalas i jak bardzo cie dotknal, moglas go sie na pw skopiowac, a nie robic tak nielubianego przez Ciebie zamieszania.
Cytuj:
p.s. Axanno, jednak poradze Ci

Ja chyba juz mowilam, zebys rozdawala swoje rady tym dla kogo maja jakakolwiek wage, jezeli oczywiscie ktos taki istnieje
Cytuj:
bys sprawdzila sobie to co mi zarzucasz, ze "odtracilm wyciagnieta reke",

Moje okreslenie 'splunelas' jest bardziej trafne.
Cytuj:
bo sie z tym zgodzic nie moge. Moglo byc tak, ze posty sie jakos tak nalozyly, ze tak to wyszlo lub tak zrozumialas po prostu. Wydaje mi sie ,

Zle Ci sie wydaje. Oddalam bardzo dobrze jak bylo naprawde i nie mam co do tego najmniejszej watpliwosci. To Tobie cos tam sie wydaje, to wez i sie sprawdz zamiast rozdawac rady innym.
Prosilam juz zebys przestala trolowania, bo nie mam czasu tego ciagle prostowac. Jezeli nalegasz to dam linka wieczorem, by kazdy sie przekonal jak to sie 'posty ulozyly', heh. Wiem akurat gdzie to jest, ale teraz jestem w pracy.
Cytuj:
ale wybaczam Ci za kazdym razem.

:shock:
Tupecik masz niezly :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: dusza
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 8:05 am 
:shock:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: dusza
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 9:09 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
agnieszkas napisał(a):
:shock:

Tak myslalam, ze co do linka to entuzíazmu raczej nie bedzie :wink: mam nadzieje ze to juz koniec bazaru przynajmniej tym razem :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: dusza
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 12:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Axanna napisał(a):
mam nadzieje ze to juz koniec bazaru przynajmniej tym razem :)
Dałby Bóg i wszyscy święci... :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: dusza
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 12:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
:D rozbawiles.
Doceniam naprawde nadwyrezona cierpliwosc innych, ze swojej strony przyloze staran by sie juz nie ciagnelo...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: dusza
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 1:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
kristina napisał(a):
Tak pomyslałąm czytając Wasze ostatnie wpisy Szelko i Axanno.
Brak pokoju to co innego niż gniew.Można się gniewać mając pełnię pokoju.
Byle nie trwać w gniewie.
Jak myślicie???


Chętnie bym o tym podyskutowała w nowym wątku, Kristino, bo nie jestem pewna, czy cię dobrze rozumiem. Z jednej strony pewnie tak, z drugiej brak panowania nad językiem, to dobry objaw braku pokoju, moim zdaniem.(Na wszelki wypadek- nie czynię tu aluzji do ciebie, Axanno, choć i ty podlegasz temu prawu, jak każdy)

Axanna napisał(a):
O pogadaniu na pw jak sie widzimy, to w sumie nie mam nic przeciwko, ale i tu moge Ci powiedziec, ze widze Cie dosc pozytywnie, nawet bardzo.


Axanno, miło mi to czytać, dziękuję. Cechy, które w tobie cenię, to odwaga, wnikliwość i poczucie humoru. Chętnie jednak skorzystam z opcji priv, żeby ci szerzej odpowiedzieć. Napiszę wieczorem.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: dusza
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 4:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Choc nie do mnie, to jednak chetnie poczytam czy kazde zdenerwowanie ma swiadczyc o braku pokoju, a tym ktorzy go maja nie zdaza sie zaden nieopanowany ruch - w tym jezykiem i nie tylko :) moze byc w osobnym watku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: dusza
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 4:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Cytuj:
Cechy, które w tobie cenię, to odwaga, wnikliwość i poczucie humoru. Chętnie jednak skorzystam z opcji priv, żeby ci szerzej odpowiedzieć. Napiszę wieczorem.

Hmm, nie za gesto... Ale dobre i to (zartowalam :) ).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: dusza
PostNapisane: So lip 16, 2011 8:44 am 
Smok Wawelski napisał(a):
Axanna napisał(a):
mam nadzieje ze to juz koniec bazaru przynajmniej tym razem :)
Dałby Bóg i wszyscy święci... :roll:
:)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: dusza
PostNapisane: N lip 17, 2011 1:59 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Cytuj:
Dlatego mimo wszystko postaram się odpowiadać trzymając się tematu - swoja drogą Gabi jako gospodyni wątku moim zdaniem mogłaby w tym pomóc, skoro wątek założyła. :)

Bardzo przepraszam. Zaraz przejrze watek. A widze, ze sie rozwinal. Nie mam ostatnio zbyt duzo czasu na siedzenie przed komputerem.
EDIT
Widze, ze dyskusja byla goraca. To ja wroce do tematu i zapytam wprost. Skad wiadomo, ze dusza jest niesmiertelna? Czy Slowo Boze mowi o tym w konkretny sposob?

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: dusza
PostNapisane: N lip 17, 2011 4:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Gabi napisał(a):
Skad wiadomo, ze dusza jest niesmiertelna? Czy Slowo Boze mowi o tym w konkretny sposob?
Może najprościej będzie tak:

"A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli. I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi?" [Obj. 6:9-10]

Czy to wystarczy?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: dusza
PostNapisane: N lip 17, 2011 5:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Przepraszam ze i tu sie wcinam, ale moim zdaniem tego nie wystarczy. Fakt ze pod oltarzem byly dusze nie dowodzi tego ze one sa niesmiertelne. Moim zdaniem w ogole.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: dusza
PostNapisane: N lip 17, 2011 5:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
To są dusze osób, które już wcześniej umarły w ramach męczeństwa. Dusze po śmierci są świadome i wołają do Boga. Nie wiem, gdzie widzisz jakiś problem... :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: dusza
PostNapisane: N lip 17, 2011 6:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
W sensie ze te zyjace dusze nie sa dowodem na to ze sa niesmertelne na zawsze... To tak jak uciac od ciala reke, to cialo nie umrze, ale to nie znaczy ze jest niesmiertelne.

Nie chce naduzywac ciepliwosci, ale jezeli chodzi o dowody to moim zdaniem tego nie wystarczy. Prosze mnie nie zrozumiec zle, bo nie twierdze, ze z pewnoscia sa smiertelne.

P.S. wizia dusz pod oltarzem dowodzi tylko ze dusza nie umiera wraz z cialem, nie wiecej.
Tez nie jestem pewna czy po smierci wszystkie dusze sa swiadome - to byly dusze meczennikow, poza tym nie wiadomo jakie skutki spowodowalo zdjecie pieczeci i jak te dusze wygladaly przed jej zlamaniem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: dusza
PostNapisane: N lip 17, 2011 8:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Dusza nie umiera po śmierci ciała. Ponieważ każda dusza idzie do raju lub do hadesu, każda jest świadoma. W hadesie czeka na wieczną kaźń, a w raju na wieczną nagrodę. Odpowiednie fragmenty były cytowane wielokrotnie. Jeśli trzymamy się konkretnych znaczeń konkretnych wyrazów, na przykład "wieczny", to rozumiemy je po prostu jako "wieczny". Zarówno w odniesieniu do nagrody w niebie, jak do kaźni w jeziorze ognistym. Odpowiednie wersety były już cytowane wielokrotnie tutaj i w wątku o piekle. Jeśli "aionios" [wieczny] w odniesieniu do sytuacji po sądzie oznacza "nie kończący się nigdy, wieczny", to znaczy że kaźń i sąd są wieczne, a zatem dusza jest wieczna. Jeśli nadal temu zaprzeczasz, to znajdź takie znaczenie słowa"aionios" [wieczny], które mówi, że wieczny nie oznacza "nie kończący się nigdy". Proszę o konkrety słownikowe, bo mam już dosyć zasłaniania się "własnym przekonaniem" i hasłami typu "przecież nie wiadomo do końca".

Axanna napisał(a):
Tez nie jestem pewna czy po smierci wszystkie dusze sa swiadome - to byly dusze meczennikow, poza tym nie wiadomo jakie skutki spowodowalo zdjecie pieczeci i jak te dusze wygladaly przed jej zlamaniem.
A ja nie jestem pewien, czy jest sens pisać rzeczy, które nie mają żadnego poparcia w Biblii - tylko dlatego, żeby coś napisać? Pokaż w Biblii, że jedne dusze są po śmierci świadome, a inne nie. Opowieści o skutkach zdjęcia pieczęci i ewentualnej zmianie wyglądu dusz również przydałoby się czymś poprzeć, żeby w ogóle rozpocząć dyskusję. Inaczej to jest po prostu pustosłowie, za całym szacunkiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL