www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N maja 12, 2024 3:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 8:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Ad1. ciało Jezusa, syna człowieczego.

'podobne do naszego'
Jesli podobne, to we wszystkim, z wyjątkiem tego, ze Jezus w tym ciele grzechu nie popełnił. Jeśli nawet nasze ciala mogą być ofiarą Bogu miłą, a nawet świętą [Rzym 12] - tym bardziej ofiara ciała Baranka Bożego, który grzechu nie popełnił ani jednego. Uzywam takiego języka, bo Ty uważasz ciało czlowieka za brudne samo w sobie, tak wnioskuję z twoich komentarzy.
K., my nie kalamy ciała Chrystusa [jak nam zarzucasz], wierzymy, ze miał ciało, jak my, bo poczęła i zrodziła Go ludzka kobieta, nie anioł. Był prawdziwym wg ciała synem człowieczym.

Ad2. umieranie dzieci

Fizycznie wszyscy umieramy z powodu grzechu Adama. Ale śmierć duchowa ma miejsce w chwili popełnienia pierwszego grzechu [Rzym 7].
Wrzucanie nienarodzonym, małych dzieci, które grzechu nie popełniły do piekła jest poważnym błędem. K., podejrzewam, że reprezentujesz jakiś ruch badacki, i tylko czekać, gdy objawisz naukę o drugiej szansie 'potepionych przez grzech Adama' zmarłych malutkich dzieci.

Ad3. Izrael Bozy

Do Koscioła należą wszystkie dzieci Boże, czyli odrodzeni z Ducha Żydzi i nie-Żydzi. Żyd pozostaje Żydem, a Grek Grekiem. Resztką Izraela są odrodzeni Żydzi. Nigdzie nie uzyto tego terminu w stosunku do odrodzonych Greków. Nazywanie chrześcijan duchowym Izraelem, Bożym Izraelem - może i ladnie brzmi - jednak próżno szukać sformułowań dosłownych dla takiej tezy w Pismie. Owszem, Abraham jest ojcem wielu narodów. Jeśli odnieść jego ojcostwo do odrodzonych Greków, to tylko według wiary, a nie ciała. Jednak z tego nie wynika, że odrodzony Grek jest Izraelitą duchowym. Dlaczego? Bo Grek w ogóle nie jest Izraelitą. Izraelitą jest tylko potomek według ciała Jakuba - syna Izaaka, syna Abrahama.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 10:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
K. napisał(a):
Ale wielu ludzi oderwie się od nauki apostolskiej i przyjmie nauki demonów. Ci chrześcijanie przyjmą retorykę narzucaną przez świat. Pójdą drogą wyznaczoną przez ducha Antychrysta, tzn. człowieka, który pewnego dnia weźmie w posiadanie glob. Duch ten działa. Świat wprowadza do Kościoła prądy myślowe, które mają za zadanie skierować go na tory zgodne z polityką antychrześcijan, właśnie w kierunku przyjęcia Antychrysta – fałszywego boga, fałszywego syna Bożego (2 Tes. 2:4), fałszywego Chrystusa (takie jest znaczenie słowa „antychryst”). Nieważne, kiedy on weźmie władzę, ważne, że duch zwiedzenia działa w Kościele i rośnie w siłę. Ewangelia jest obalana w elementach fundamentalnych.
Echem tego, co dzieje się na świecie, jest to, co widać na tym i na innych forach.

Dlaczego Smok ma wrażenie, że chcę go ugodzić? Z prostej przyczyny. Z mojego punktu widzenia Smok Wawelski jest ofiarą retoryki świata, nasiąknął nią i uderza w Ewangelię w trzech zasadniczych punktach:

1) Uderzenie w świętość i nieskazitelność Baranka, co jest w istocie uderzeniem w sens odkupienia i przygotowaniem drogi do podważenia całej nauki chrześcijańskiej, której fundamentem jest nieskazitelna ofiara Jezusa w ciele i krwi (śmierć ofiarna), otwierająca drogę do zbawienia. [...]
2) Negowanie faktu, że każdy człowiek umiera (również małe dzieci) z powodu grzechu Adama. [...]
3) Uderzenie w Kościół, zaniżanie jego wartości, fałszowanie jego prawdziwego obrazu, tworzenie w nim kultu etniczności, rozsadzanie go przez wprowadzanie w jego łonie podziału na dwa ludy, rzekomo różne pod względem nazwy (Izrael Boży to chrześcijanie z Żydów, lecz ponoć nie z pogan) i ...


Przyjacielu, rozumiem, że twą szlachetną misją jest ocalenie prawdy Ewangelii przed takimi zeświecczałymi wichrzycielami jak Smok!!!
Jakież to paradoksalne, skoro cała inicjatywa tego forum i strony polega na walce o prawdę Ewangelii!! Z twoich słów niestety wnioskuję, że ja również przez wiele lat hołduję retoryce świata gdyż zgadzam się z poglądami Smok, a nie jest to bynajmniej awangarda teologiczna, tylko powszechne w kegach biblijnych pojmowanie i interpretacja Słowa Bożego.
Po uważnym więc przyjrzeniu się temu co piszesz muszę stwierdzić, że jesteś jednym z nielicznych, jeśli nie jedynym bastionem prawdy, w której obronie tak dzielnie stajesz.
Abstrahując od tego, spobuj też oceniać na forum poglądy a nie ludzi. Nie skupiaj się na tym czy Smok jest żyrafą, czy wielbłądem, tylko na tym co mówi na tematy, które są tu poruszane. Stwierdziłeś autorytatywnie, czym on jest skażony i czemu uległ i czemu hołduje nie bacząc że równie wysokiej jakości pomyje ktoś może wylać na twoją głowę czego byś zapewne sobie nie życzył.
Proponuję więc merytoryczną dyskusję, nie oceny czyjegoś życia, czy drogi za Bogiem. Możesz oceniać światowe chrześcijaństwo tak czy owak, jak Ci się wydaje, ale nie czyń tego w odniesieniu do ludzi, bo nie jesteś sędzią w ocenie czyjegoś życia..

Poza tym tego typu oceny wprowadzają klimat zatargu i niepokoju na forum, czego wszyscy zapewne chcielibyśmy uniknąć, prawda?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2007 11:39 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkulesie, chciałbym cierpliwie odpowiedzieć na Twoje pytania, ale z drugiej strony będę się starał unikać powielania odpowiedzi, które kiedyś zostały już udzielone. Czyta nas wiele osób i o tym wiem, dlatego nie kończę rozmowy. Temat jest ważny i starajmy się nie powtarzać w kółko tych samych kwestii.

Herkules napisał(a):
Dlaczego Ty podważasz podobieństwo Kościoła do narodu? Kościół chrześcijański jest zgromadzeniem Chrystusowym, bo dosłowne to wyrażenie (łac. ecclesia christiana) wzięło się od greckich wyrazów: ekklesia i Christos.

Kościół nie oznacza narodu, bo nie każde zgromadzenie jest narodem. Zgromadzenie nie musi być również Kościołem, ponieważ określenie "ekklesia" nie oznacza "kościół". Można nawet powiedzieć z czystym sumieniem, że w Biblii nie ma słowa "kościół" - zostało ono wyprodukowane dla potrzeb organizacyjnych, ale tak naprawdę wszędzie mamy "zgromadzenie".

Kiedyś ludem Bożym było wyłącznie zgromadzenie narodu izraelskiego i taki był Boży plan. W Starym Przymierzu Bóg oddzielił naród Izraela dla siebie i uczynił go swoją własnością. Zapowiedział przyjście Mesjasza i utworzenie wspólnoty narodów OPRÓCZ narodu izraelskiego, a nie Izraela jako wspólnoty narodów. Jakub w momencie zmiany imienia na Izrael otrzymał następującą obietnicę:

"Imię twe jest Jakub, ale odtąd nie będą cię zwać Jakubem, lecz będziesz miał imię Izrael. I tak otrzymał imię Izrael. Po czym Bóg rzekł do niego: Ja jestem Bóg wszechmocny. Bądź płodny i rozmnażaj się. Niechaj powstanie z ciebie naród i wiele narodów, i niechaj królowie zrodzą się z ciebie. Kraj, który dałem Abrahamowi i Izaakowi, daję tobie; i twemu przyszłemu potomstwu dam ten kraj" [I Mojż. 35:10-12]

Niestety, fragment ten nie został dobrze przetłumaczony na język polski. Znacznie bliższy oryginału jest przekład KJV:

"And God said unto him, Thy name is Jacob: thy name shall not be called any more Jacob, but Israel shall be thy name: and he called his name Israel. And God said unto him, I am God Almighty: be fruitful and multiply; a nation and a company of nations shall be of thee, and kings shall come out of thy loins; And the land which I gave Abraham and Isaac, to thee I will give it , and to thy seed after thee will I give the land."

http://www.studylight.org/isb/bible.cgi ... orm+Search

Dosłowne tłumaczenie wytłuszczonego fragmentu jest nastę pujące:

"Z Ciebie powstanie naród [goj] ORAZ zgromadzenie narodów [kahal gojim] i królowie wyjdą z Twoich lędźwi. Kraj [erec], który dałem Abrahamowi i Izaakowi dam Tobie i nasieniu [zerah] Twemu dam ten kraj [erec]".

Co wynika z tej obietnicy?

1. Z Jakuba [Izraela] powstanie naród według ciała [goj]
2. Oprócz narodu z Jakuba [Izraela] powstanie zgromadzenie narodów [kahal gojim]
3. Z lędźwi Jakuba wyjdą królowie jako jego potomstwo według ciała
4. Nasienie Jakuba czyli jego potomkowie według ciała otrzymają kraj obiecany Abrahamowi i Izaakowi

Jak widać, Bóg potraktował oddzielnie naród izraelski i zgromadzenie różnych narodów. To zgromadzenie nie jest i nigdy nie będzie narodem izraelskim, bo nie na tym polegała Boża obietnica. Zgromadzenie narodów [kahal gojim] to jest po grecku ekklesia, ale w szerszym znaczeniu niż Kościół. Są to wszyscy zbawieni wszystkich czasów ze wszystkich narodów. Oczywiście, zgromadzenie Mesjasza [Chrystusa] wyszło z Jakuba w tym sensie, że to Żydzi byli pierwszymi, którzy ogłosili Ewangelię poganom i to poganie zostali wszczepieni w drzewo oliwne Izraela. Ale nie stali się Izraelem, lecz zgromadzeniem narodów. Dlatego moim zdaniem można użyć określenia Izraelska Wspólnota Narodów z zastrzeżeniem, że naród izraelski pozostaje odrębny i nieodwołalnie wybrany przez Boga jako centralny w tej wspólnocie - mniej więcej tak jak Wielka Brytania we Wspólnocie Brytyjskiej [Commonwealth].

Nie powinniśmy kwestionować wybrania Izraela i jego przywilejów, tak jak nikt nie kwestionował faktu, że Australijczyk, Nowozelandczyk czy Kenijczyk nie są Brytyjczykami. Pewne dziedzictwo i przywileje mamy wspólne z Izraelem w ramach całej wspólnoty narodów, ale Bóg zostawił pewne obietnice wyłącznie dla narodu żydowskiego i wypełni je niezawodnie na przykład w Erze Mesjańskiej. Wtedy Erec Yisrael czyli ziemia obiecana Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi zostanie dana ich nasieniu, które wyszło z ich lędźwi, czyli potomkom według ciała. Nie ma sensu protestować przeciw Bożym planom i obietnicom.

Nowa ziemia i nowe niebo są obiecane wyłącznie osobom zmartwychwstałym, gdzie w nowych ciałach nie będzie żadnych różnic między narodami. Ale nawet tam na bramach Nowego Jeruzalem będą wypisane imiona 12 synów Jakuba, którzy dali początek narodowi żydowskiemu według ciała:

"I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi miasto święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, mające chwałę Bożą; blask jego podobny do blasku drogiego kamienia, jakby jaspisu, lśniącego jak kryształ. Miało ono potężny i wysoki mur, miało dwanaście bram, a na bramach dwunastu aniołów i wypisane imiona dwunastu plemion synów izraelskich" [Obj. 21:10-12]

Herkules napisał(a):
Naród według ciała to naturalne ciało etniczne. A Kościół to nie naturalne ciało etniczne, lecz nienaturalne ciało nieetniczne (wielonarodowe), czyli duchowe Ciało Chrystusa. Dlatego Kościół jest duchowym narodem, czyli duchowym Ciałem.

I tutaj sobie przeczysz. Naród z definicji nie jest duchowy i właśnie dlatego w Chrystusie nie ma Żyda ani Greka [Gal. 3:28]. Z faktu, że Kościół jest duhcowym Ciałem Chrystusa, nie wynika, że jest narodem.

Herkules napisał(a):
Izraelici według ciała (naród) to jedno naturalne ciało, a Kościół (zgromadzenie) to jedno ciało wbrew naturze, dlatego że wszyscy członkowie tego ciała są wywołani z wielu naturalnych ciał etnicznych, tj. narodów według ciała.

Herkulesie, dopóki mamy ziemskie ciała nie możemy zostać "wywołani z naturalnych ciał etnicznych". Nasze ciała pozostają etniczne, a nasz duch jest odrodzony i dlatego w duchu nie ma "etniczności". Apostoł Paweł wcale nie zaleca ukrywania "etniczności" albo zmiany "etniczności" po nowym narodzeniu, choć zastrzega, że jeśli chodzi o zbawienie, to pochodzenie etniczne nie daje nikomu żadnych przywilejów. Ale jeśli chodzi o powołanie w ciele, to jak najbardziej:

"Poza tym, niech każdy żyje tak, jak mu wyznaczył Pan, w takim stanie, w jakim powołał go Bóg; tak też zarządzam we wszystkich zborach. Był ktoś w chwili powołania obrzezany? Niech nie ukrywa obrzezania. Był ktoś w chwili powołania nieobrzezany? Niech się nie obrzezuje. Obrzezanie nie ma żadnego znaczenia i nieobrzezanie nie ma żadnego znaczenia, ale tylko przestrzeganie przykazań Bożych". [I Kor. 7:17-19]

Obrzezanie nie czyni nikogo lepszym ani "bardziej zbawionym", ale nie powinno być ukrywane, ponieważ dotyczy pewnego powołania według ciała, które jest nieodwołalne. Podobnie nieobrzezanie nie jest żadnym wstydem i nie należy czuć się z tego powodu gorszym. Pisałem już wielokrotnie, że wybranie Żydów nie jest związane z ich przewagą, lepszością czy jakimkolwiek przejawem rasizmu. Takie rzeczy wymyślają ludzie nie rozumiejący, że wybranie Żydów do wypełniania określonych celów w Bożym planie jest czymś innym niż wybranie każdego człowieka do zbawienia na podstawie wiedzy uprzedniej Boga. A Bóg wybrał naród izraelski i jeszcze sam powiedział, że to jest nieodwołalne [Rzym. 11:25-28]

Herkules napisał(a):
Widzimy, że nie każdy naród jest czystym naturalnym ciałem etnicznym.

Ale żaden naród nie jest narodem duchowym. Ani Amerykanie, ani Szwajcarzy, ani Arabowie. A to dlatego, że nie istnieje "narodowość duchowa". To pojęcie zostało stworzone przez tych, którzy koniecznie chcą z siebie zrobić "duchowych Żydów", choć nie jest im to do niczego potrzebne - chyba, że do wyrzucenia naturalnych Żydów z planu zbawienia i ogłoszenia wbrew Pismu, że potknęli się, aby upaść. Pismo mówi "Bynajmniej" [Rzym. 11:11]. Ciebie nauczono przeciwnie do Pisma.

Herkules napisał(a):
Podobnie jak pierwotny Kościół chrześcijański składał się z odrodzonych członków wielu narodów (duchowe Ciało powstało najpierw z naturalnego ciała izraelskiego, a potem z innych naturalnych ciał - narodów pogańskich)

I tutaj wydaje się, jakbyś jednak rozumiał, że Kościół jako duchowe Ciało składa się z członków należących do Żydów i nie-Żydów [pogan] według ciała. Co znajduje potwierdzenie w Piśmie [Gal. 2:11-14 i inne]. :)

Herkules napisał(a):
współczesny odtworzony (np. w dobie Reformacji czy późniejszego przebudzenia) Kościół składa się z odrodzonych członków duchowo martwych Ciał (duchowe Ciało powstało na nowo z duchowo martwych Ciał - upadłych Kościołów).

A tutaj wydaje się, jakbyś przestraszył się prawdy, którą napisałeś w pierwszej części zdania. Żeby ratować to, czego Cię nauczono, zmieniasz teraz temat, ponieważ członkostwo w duchowo martwym lub duchowo żywym Ciele nie ma nic wspólnego z pochodzeniem według ciała w sensie narodowości. Ciało Chrystusa składa się z członków narodzonych z Ducha, bo "co się narodziło z Ducha, duchem jest" [Jan 3:6]. Jednocześnie członki Ciała Chrystusowego mają swoje cielesne powłoki z określonym pochodzeniem narodowym, bo "co się narodziło z ciała, całem jest" [Jan 3:6]. Jedno z drugim się po prostu nie miesza, a celowe mieszanie ciała z duchem służy propagowaniu błędnych nauk.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2007 3:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Jarek:
Cytuj:
wiec nie do konca
jest prawdziwe to zdanie:
"Szlachetne gałęzie są częścią drzewa i nie muszą być wszczepiane"
co do reszty ktora napisales to przemysle.


Jeżeli gałąź z natury nalezy do drzewa to znaczy ,że z tego drzewa wyrosła . Ci z Żydów którzy uwierzyli nie zostali odcięci i ponownie wszczepieni . Należą do drzewa z natury i zawsze w nim byli . Wszczepienie dotyczy wyłącznie odcietych szlachetnych gałęzi i gałęzi z dzikiego drzewa .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 24, 2007 9:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Jarek:
Cytuj:
wiec nie do konca
jest prawdziwe to zdanie:
"Szlachetne gałęzie są częścią drzewa i nie muszą być wszczepiane"
co do reszty ktora napisales to przemysle.


Jeżeli gałąź z natury nalezy do drzewa to znaczy ,że z tego drzewa wyrosła . Ci z Żydów którzy uwierzyli nie zostali odcięci i ponownie wszczepieni . Należą do drzewa z natury i zawsze w nim byli . Wszczepienie dotyczy wyłącznie odcietych szlachetnych gałęzi i gałęzi z dzikiego drzewa .


no wlasnie.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 24, 2007 10:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Smok Wawelski napisał(a):
Jarek napisał(a):
w zyciu nie czytalem, no ale sie zbudowalem, a juz zaczalem watpic i ze ktos mi rzeczywiscie cos naklad do glowy. :)

Oczywiście, że ci nakładł. W dodatku nie jest w stanie wykazać tego, co Ci nakładł na podstawie Biblii, więc sięga po Tradycję. Skąd my to znamy?... :lol:

Poza tym, jak mówiłem, Ireneusz wyraźnie wskazuje, że "człowiek zaszczepiony przez wiarę i przyjmując Ducha Bożego nie traci wprawdzie właściwości ciała, zmienia jednak jakość owoców uczynków, przyjmuje też inną nazwę, która wskazuje na tę zmianę".

Wszystko się zgadza, ale podstawą naszych rozmów powinno być Słowo Boże.


Och zebys to w Duchu chociazby proroka napisal, a tak jeno piszesz o tym czego nie wiesz, tak jak nie wiesz kto mi nakładł, wiec moze ... daj spokoj z oceną według siebie i własnego poznania, bo Bóg przecież jest i słyszy.

A... wykazuje na podstawie biblii, że nie ten jest Żydem, który jest nim na zewnątrz, i nie to jest obrzezanie, które jest widoczne na ciele. Jesli wiec nie to czyni kogos Izraelitą, to co?

Powiem jeszcze ze Poganie według ciała bedą sadzic obrzezanych na ciele Zydów.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 7:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jarek napisał(a):
Powiem jeszcze ze Poganie według ciała bedą sadzic obrzezanych na ciele Zydów.

Powiedzieć możesz wszystko, Jarku. Monitor jak papier - wszystko wytrzyma. Chodzi o to, czy mówisz jak Słowo Boże, czy jak słowo ludzkie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 9:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Smok Wawelski napisał(a):
Jarek napisał(a):
Powiem jeszcze ze Poganie według ciała bedą sadzic obrzezanych na ciele Zydów.

Powiedzieć możesz wszystko, Jarku. Monitor jak papier - wszystko wytrzyma. Chodzi o to, czy mówisz jak Słowo Boże, czy jak słowo ludzkie.


... , bo ja wiem... czy mam na "tyle język giętki aby powiedziec to co pomysli głowa". Ale dzieki Smoku za komplement, choc niezamierzony.

Mysle ze człowiekowi który zna pisma i przede wszystkim jest pouczony przez Ducha Chrystusowego, nie trzeba nic udowadniać. Wiem że uważasz że Poganie beda sadzić Pogan a Zydzi Żydów, bo tak pisałes. A aniołów według ciebie to kto sądzic będzie, dawni poganie czy Żydzi, czy jednak bez róznicy(bo jakos tak uwazam)?

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 26, 2007 1:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jarek napisał(a):
Wiem że uważasz że Poganie beda sadzić Pogan a Zydzi Żydów, bo tak pisałes.

No bo tak jest napisane. A dokładniej, że Kościół będzie sądził narody [Obj. 2:26], a apostołowie, Dawid, książęta i inni Żydzi będą sądzić Żydów [Mat. 19:28; Ez. 40-48 i inne].

Jarek napisał(a):
A aniołów według ciebie to kto sądzic będzie, dawni poganie czy Żydzi, czy jednak bez róznicy (bo jakos tak uwazam)?

Sądzenie aniołów nie będzie polegało na udziale we władzy nad aniołami w Erze Mesjańskiej, więc jest to zupełnie inny temat na inny wątek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 26, 2007 8:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
E tam, nigdzie nie jest napisane że Poganie nie będą sądzic Żydów, według ciała. Mówienie do Apostołów że zasiądą na tronach i będa sądzić Izrael, oznacza tylko to co zostało powiedziane do apostołów, i wcale nie jest sprzeczne z tym ze inni apostołowie z Pogan także będa sądzic Izrael.

No cóż skoro ten który nie miał nadanego zakonu, a mimo to zakon wypełnia, będzie sądził tego który miał zakon, a był jego przestępca nie daje spójnej mysli pawłowej na ten temat, to i inne wskazania porozdzielane na oddzielne tematy nic nie dadzą.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 27, 2007 3:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jarek napisał(a):
E tam, nigdzie nie jest napisane że Poganie nie będą sądzic Żydów, według ciała. Mówienie do Apostołów że zasiądą na tronach i będa sądzić Izrael, oznacza tylko to co zostało powiedziane do apostołów, i wcale nie jest sprzeczne z tym ze inni apostołowie z Pogan także będa sądzic Izrael.

Już Ci mówiłem, że lepiej się karmić tym, co JEST NAPISANE.

Cytuj:
No cóż skoro ten który nie miał nadanego zakonu, a mimo to zakon wypełnia, będzie sądził tego który miał zakon, a był jego przestępca nie daje spójnej mysli pawłowej na ten temat, to i inne wskazania porozdzielane na oddzielne tematy nic nie dadzą.

A czy ten, kto miał zakon, a był jego przestępcą, wejdzie w ogóle do Ery Mesjańskiej? Czasem się zastanawiam, czy Ty w ogóle czytasz to, o czym piszesz... :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 27, 2007 10:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Smok Wawelski napisał(a):
Jarek napisał(a):
E tam, nigdzie nie jest napisane że Poganie nie będą sądzic Żydów, według ciała. Mówienie do Apostołów że zasiądą na tronach i będa sądzić Izrael, oznacza tylko to co zostało powiedziane do apostołów, i wcale nie jest sprzeczne z tym ze inni apostołowie z Pogan także będa sądzic Izrael.

Już Ci mówiłem, że lepiej się karmić tym, co JEST NAPISANE.

E tam Smoku, przekręcasz teraz ze niby nie czytam to co jest napisane. I znów zamiast trzymać się tego co się samemu głosi to innym się narzuca, samemu to omijając (to też jest napisane)
Smok Wawelski napisał(a):
Jarek napisał(a):
No cóż skoro ten który nie miał nadanego zakonu, a mimo to zakon wypełnia, będzie sądził tego który miał zakon, a był jego przestępca nie daje spójnej mysli pawłowej na ten temat, to i inne wskazania porozdzielane na oddzielne tematy nic nie dadzą.

A czy ten, kto miał zakon, a był jego przestępcą, wejdzie w ogóle do Ery Mesjańskiej? Czasem się zastanawiam, czy Ty w ogóle czytasz to, o czym piszesz... :roll:


pozwoliłem sobie napisać własnymi słowami cytat pawłowy Rzym. 2, 27:
Przeto ten, który cieleśnie jest nieobrzezany, a wypełnia zakon, będzie sądził ciebie, który mimo litery zakonu i obrzezania jesteś przestepcą zakonu
toż to miło i dzieki za komplement. Już nie raz zuwazyłem ze nie widzisz tego czy ktos mówi jak Słowo

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 8:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
No właśnie napisałem, że chyba nie czytasz tego, o czym piszesz. Pisałeś o tym, że poganie będą sądzić Żydów według ciała w Erze Mesjańskiej i zacytowałeś na poparcie fragment, który w ogóle o tym nie mówi, bo współcześni Pawłowi przestępcy zakonu nie będą żyli w Erze Mesjańskiej, więc nie będą wtedy przez nikogo sądzeni. Będą czekali w hadesie na sąd ostateczny. Pawłowi nie chodzi o sądzenie Żydów przez pogan w Erze Mesjańskiej po prostu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 9:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Smok Wawelski napisał(a):
No właśnie napisałem, że chyba nie czytasz tego, o czym piszesz. Pisałeś o tym, że poganie będą sądzić Żydów według ciała w Erze Mesjańskiej i zacytowałeś na poparcie fragment, który w ogóle o tym nie mówi, bo współcześni Pawłowi przestępcy zakonu nie będą żyli w Erze Mesjańskiej, więc nie będą wtedy przez nikogo sądzeni. Będą czekali w hadesie na sąd ostateczny. Pawłowi nie chodzi o sądzenie Żydów przez pogan w Erze Mesjańskiej po prostu.


No i znów insynuujesz, Smoku. Wskaż miejsce gdzie sie wypowiedziałem ze w erze mesjańskiej poganie, bedą sądzić Zydów. Po za tym jesli nie będzie w erze mesjańskiej przestepców Zakonu, to Żydzi też nie będa mieli kogo sądzić. nie prawdaż.

Pozostaje ci się odwołać jedynie do tych którzy aktualnie będą gdy kościół przyjdzie, ale według twoich danych i namiarów, toż to opieczetowani, zebrani z całej ziemi. chyba że teraz zaprzeczysz swoim innym sugestiom, że nie cały Izrael będzie zbawiony, a jedynie jakaś jego część.

A według tego co rozumiem pod sądzeniem i osądzaniem, to w erze mesjańskiej, czyli bardziej biblijnie, gdy nastanie królestwo wraz z czasem królowania Chrystusa, będa i poganie według ciała i Zydzi według ciała, panowanie zaś zawsze wiąże się z osądzaniem. Kościół przecież bedzie królował wraz z Panem(czyli dawni Żydzi i dawni Poganie), aż do czasu ostatecznego gdy zarówno poganie jak też Żydzi, beda podlegac ostatecznemu osądowi.

Może i w czasie nastania królestwa, będzie tak że wyłacznie "koscielni" Żydzi będą sądzić Żydów, a Poganie pozostałe narody. Mnie to nie przeszkadza, kto kogo i jak, oraz gdzie. Lamentu nie podniosę za jakąś niesprawiedliwość, ale twierdzenie ze tak będzie i ze jest to biblijne, to jakoś nie pasuje własnie do słów Pawła, ze Poganin będzie sądził Żyda.

To tyle.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 6:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jarek napisał(a):
No i znów insynuujesz, Smoku. Wskaż miejsce gdzie sie wypowiedziałem ze w erze mesjańskiej poganie, bedą sądzić Zydów.

Proszę Cię bardzo:

Jarek napisał(a):
E tam, nigdzie nie jest napisane że Poganie nie będą sądzic Żydów, według ciała. Mówienie do Apostołów że zasiądą na tronach i będa sądzić Izrael, oznacza tylko to co zostało powiedziane do apostołów, i wcale nie jest sprzeczne z tym ze inni apostołowie z Pogan także będa sądzic Izrael.

No cóż skoro ten który nie miał nadanego zakonu, a mimo to zakon wypełnia, będzie sądził tego który miał zakon, a był jego przestępca nie daje spójnej mysli pawłowej na ten temat, to i inne wskazania porozdzielane na oddzielne tematy nic nie dadzą.

Jarek napisał(a):
Po za tym jesli nie będzie w erze mesjańskiej przestepców Zakonu, to Żydzi też nie będa mieli kogo sądzić. nie prawdaż.

Nie prawdaż. Ponieważ w Erze Mesjańskiej sądzenie to udział osób zbawionych i zmartwychwstałych we władzy nad ludźmi w ciałach skażonych, którzy zaludnią ziemię jako "owce" [Mat. 25:34]. Ci nie będą przestępcami zakonu, ale zostana nazwani sprawiedliwymi [Mat. 25:37]. Przestępcy zakonu ida do hadesu, a potem do jeziora ognistego. I nie każ mi po raz n-ty tłumaczyć, jakiego momentu historii ludzkości dotyczy Mat. 25:31-46.

Jarek napisał(a):
Pozostaje ci się odwołać jedynie do tych którzy aktualnie będą gdy kościół przyjdzie, ale według twoich danych i namiarów, toż to opieczetowani, zebrani z całej ziemi. chyba że teraz zaprzeczysz swoim innym sugestiom, że nie cały Izrael będzie zbawiony, a jedynie jakaś jego część.

:shock: Nie rozumieć. Chyba źle zinterpretowałeś dane i namiary. :roll:

Jarek napisał(a):
A według tego co rozumiem pod sądzeniem i osądzaniem, to w erze mesjańskiej, czyli bardziej biblijnie, gdy nastanie królestwo wraz z czasem królowania Chrystusa, będa i poganie według ciała i Zydzi według ciała, panowanie zaś zawsze wiąże się z osądzaniem. Kościół przecież bedzie królował wraz z Panem (czyli dawni Żydzi i dawni Poganie), aż do czasu ostatecznego gdy zarówno poganie jak też Żydzi, beda podlegac ostatecznemu osądowi.

Kościół będzie królował. Kościół składa się Żydów według ciała i nie-Żydów według ciała i wszyscy będą mieli odpowiednie zadania do wypełnienia. Jeszcze raz Gal. 3:28, czy juz damy sobie spokój?

Jarek napisał(a):
Może i w czasie nastania królestwa, będzie tak że wyłacznie "koscielni" Żydzi będą sądzić Żydów, a Poganie pozostałe narody. Mnie to nie przeszkadza, kto kogo i jak, oraz gdzie. Lamentu nie podniosę za jakąś niesprawiedliwość, ale twierdzenie ze tak będzie i ze jest to biblijne, to jakoś nie pasuje własnie do słów Pawła, ze Poganin będzie sądził Żyda.

No i znowu zrobiliśmy kółeczko. Zbawiony poganin nie będzie sądził niezbawionego Żyda w Erze Mesjańskiej, bo niezbawiony Żyd będzie wtedy w hadesie oczekiwał na sąd ostateczny. Sytuacja, o której mówi Paweł, jest hipotetyczna i dotyczy sądzenia obrzezania przez nieobrzezanie (oryginał) w takim sensie, w jakim Prawo sądzi grzesznika[/quote]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL