www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz maja 09, 2024 9:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 30, 2007 12:44 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Insynuujesz Smoku, co miałem czy mam na mysli, a nie czy dobrze czy zle rozumiem, to tyle na ten temat.

Teraz juz ciebie nie rozumie bo z jednej strony pszesz:
Cytuj:
Nie prawdaż. Ponieważ w Erze Mesjańskiej sądzenie to udział osób zbawionych i zmartwychwstałych we władzy nad ludźmi w ciałach skażonych, którzy zaludnią ziemię jako "owce" [Mat. 25:34]. Ci nie będą przestępcami zakonu, ale zostana nazwani sprawiedliwymi [Mat. 25:37]. Przestępcy zakonu ida do hadesu, a potem do jeziora ognistego. I nie każ mi po raz n-ty tłumaczyć, jakiego momentu historii ludzkości dotyczy Mat. 25:31-46.

a z drugiej:

Cytuj:
Zbawiony poganin nie będzie sądził niezbawionego Żyda w Erze Mesjańskiej, bo niezbawiony Żyd będzie wtedy w hadesie oczekiwał na sąd ostateczny.


To kogo będzie sadził zbawiony Zyd?

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 30, 2007 7:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jarek napisał(a):
To kogo będzie sadził zbawiony Zyd?

Apostołowie będą sądzić 12 pokoleń Izraela [Mat. 19:28]. Oprócz tego w Izraelu będą mieli władzę książęta i będzie król Dawid - o tym przeczytasz w Księdze Ezechiela. Dobrzy słudzy otrzymają władzę nad miastami. Nie jest jednak napisane, którzy nad jakimi. Dlatego trudno powiedzieć, kogo dokładnie będzie sądził każdy zbawiony i zmartwychwstały Żyd w ciele uwielbionym. Wiemy, że jako członek Kościoła będzie miał władzę nad ludźmi żyjącymi w Erze Mesjańskiej w ciałach skażonych, czyli Izraelem, który nawróci się pod koniec Wielkiego Ucisku i "owcami" spośród narodów pogańskich. Ale nie wszystkie szczegóły są podane. Pewnych rzeczy dowiemy się "na miejscu". :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 30, 2007 8:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
no i w sumie kólko naszej rozmowy się zamyka, i okazuje się że Zydzi i Poganie będą sadzić. (nie dam sie odszczepić :) )

co to według ciebie znaczy sądzić dwanascie pokoleń Izraela?

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 30, 2007 9:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jarek napisał(a):
co to według ciebie znaczy sądzić dwanascie pokoleń Izraela?

To znaczy sądzić naród żydowski, który w całej Biblii jest nazywany "dwunastoma pokoleniami Izraela" czyli potomkami Jakuba [Izraela] według ciała.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 30, 2007 10:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
i to będzie w erze mesjańskiej, tak?

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 3:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jarek napisał(a):
i to będzie w erze mesjańskiej, tak?

Pan Jezus powiedział, że apostołowie będą sądzić 12 pokoleń Izraela "przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na tronie chwały swojej" [Mat. 19:28]. To powszechnie znane określenie dotyczyło Ery Mesjańskiej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 7:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
no to w tym samym odniesieniu pisałem odnosnie Pogan.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 9:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jarek napisał(a):
no to w tym samym odniesieniu pisałem odnosnie Pogan.

No i wracamy do punktu wyjścia. Dla Ciebie 12 pokoleń Izraela to są poganie, choć Biblia mówi inaczej. Ale Tobie to nie przeszkadza, bo dla Ciebie 12 pokoleń Izraela to i tak będą poganie, i jeśli Biblia mówi inaczej, to trzeba ją zrozumieć w taki sposób, żeby wyszło, że Izrael to poganie, synowie Jakuba według ciała to nie synowie Jakuba, tylko synowie pogan według ciała, a liczba 12 nie oznacza tego, co oznacza, tylko jest symboliczna. A dlaczego? Bo Kościół jest Izraelem. W Biblii tego nie ma, ale jest Izraelem i już.

Nie mam już siły tłumaczyć Ci, że nikt oprócz Izraela nie jest Izraelem, a Izrael to naród według ciała pochodzący od Abrahama, Izaaka i Jakuba. Nie można pisać o Izraelu odnośnie pogan, bo Izrael to Izrael, a poganie to poganie czyli nie-Izrael. Dalsza dyskusja na ten temat doprowadzi do tego, że wrócimy w końcu do punktu wyjścia, bo nie jesteś w stanie, albo nie chcesz zrozumieć tych prostych faktów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 9:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
może warto założyć i dla Jarka nowy temat w Archiwum - tak jak dla Machabeusza, z tym że w tym przypadku to nie misja, ale może któreś z poniższych:
- "upartyzm" albo "zakrytyzm", "zasłonizm", "wybrańcyzm"..."n(-j)arcyzm"?

Marck5 już kiedyś "rozebrał na kawałki" strukturalne taki stan umysłu, a i inni rozpoznali "conieco"i chyba ten stan jest constans...:
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... &start=150

- może już czas przenieść w miejsce odosobnienia tematycznego? ja mam dosyć, ale wiadomo: "żydzi tacy są", więc mogę sie nie wtrącać jeszcze trochę :lol:

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 9:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
ano cały czas wracamy, bowiem chciałem sie upewnic czy dobrze cię zrozumiałem.

I bardzo ciekawie po mnie jeżdzisz, mówiac z jednej strony ze zbawiony Poganin nie będzie sądził Zydów, bo ci będą w hadesie, a zaraz ze zbawiony Żyd będzie sądził Żydów którzy będa zyć w erze mesjańskiej. A masz jakiś problem ze zrozumieniem sądzenia Pogan przez zbawionych Zydów?
Słowa Pawła które ci nie pasuja traktujesz jako hipotetyczne:
Cytuj:
Sytuacja, o której mówi Paweł, jest hipotetyczna i dotyczy sądzenia obrzezania przez nieobrzezanie (oryginał) w takim sensie, w jakim Prawo sądzi grzesznika
jakby to nie miało rzeczywistego miejsca.

nie zauwazając ze Paweł zwrócił uwagę na inne obrzezanie nieobrzezanego na ciele Poganina, więc nie dokońca nieobrzezanie będzie sądzić obrzezanie (jak piszesz w "oryginale")ale pisał o Innym Obrzezaniu, które to moze sądzić, jak własnie kościół będzie sądził, bowiem apostołowie nie z powodu obrzezki na ciele będą sądzić dwanaście pokoleń Izraela ale z powodu ze poszli za Nim Mat. 19, 28 :)

Poza tym nie uwazam aby ten fragment dotyczył tylko pierwszego zmartwychwstania ale dotyczy także sądu Ostatecznego, na którym będa Zydzi i Poganie których wyda morze, śmierć i hades. Sam tez tak piszesz:
Cytuj:
To znaczy sądzić naród żydowski, który w całej Biblii jest nazywany "dwunastoma pokoleniami Izraela" czyli potomkami Jakuba [Izraela] według ciała.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 10:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
ani_isza napisał(a):
może warto założyć i dla Jarka nowy temat w Archiwum - tak jak dla Machabeusza

- może już czas przenieść w miejsce odosobnienia tematycznego? :lol:


No to samo mialam zaproponowac :lol: Klepie chyba tylko po to, zeby nabijac licznik postow...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 10:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jarkowi przyznać trzeba, że nie jest agresywny ani nie uprawia jakiejś obłędnej propagandy równie obłędnych nauk. Po prostu "chronicznie nie kuma" i zmęczył mnie tym już setnie. Myślę, że jeśli dam spokój z jałowymi próbami zrozumiałego wyłożenia mu moich poglądów, to wszyscy odetchną. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 02, 2007 12:13 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 7:26 pm
Posty: 22
Smok Wawelski napisał(a):

Nie mam już siły tłumaczyć Ci, że nikt oprócz Izraela nie jest Izraelem, a Izrael to naród według ciała pochodzący od Abrahama, Izaaka i Jakuba. Nie można pisać o Izraelu odnośnie pogan, bo Izrael to Izrael, a poganie to poganie czyli nie-Izrael. Dalsza dyskusja na ten temat doprowadzi do tego, że wrócimy w końcu do punktu wyjścia, bo nie jesteś w stanie, albo nie chcesz zrozumieć tych prostych faktów.


Ale przecież dzikie drzewo oliwne czyli poganie, którzy zostają wszczepieni w drzewo oliwne, nadal są drzewem oliwnym.. choć dzikim.. Jezus mówił: szukajcie owiec zagubionych z Izraela.. do kogóż się zwracał, będąc w Izraelu, czy czasem te zaginione owce nie są właśnie tym dzikim drzewem oliwnym? czy nie jest to mozliwe, aby naród izraelski, który został rozproszony po całym świecie, rozmnażając się zostawił potomków, którzy są poganami a zarazem zagubionymi owcami Izraela? KJV wyszczególnia dwa rodzaje pogan: Gentiles i Heathens.. o Gentiles jest napisane w kontekście tych, którzy sie nawracali.. w związku z czym..poganie mogliby być narodem wybranym, Izraelem, tyle że rozproszonym.. drzewem oliwnym..tyle że dzikim.. jak sądzicie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 02, 2007 8:52 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Witaj na forum, Esther :)

Esther napisał(a):
Ale przecież dzikie drzewo oliwne czyli poganie, którzy zostają wszczepieni w drzewo oliwne, nadal są drzewem oliwnym.. choć dzikim.. Jezus mówił: szukajcie owiec zagubionych z Izraela.. do kogóż się zwracał, będąc w Izraelu, czy czasem te zaginione owce nie są właśnie tym dzikim drzewem oliwnym? czy nie jest to mozliwe, aby naród izraelski, który został rozproszony po całym świecie, rozmnażając się zostawił potomków, którzy są poganami a zarazem zagubionymi owcami Izraela? KJV wyszczególnia dwa rodzaje pogan: Gentiles i Heathens.. o Gentiles jest napisane w kontekście tych, którzy sie nawracali.. w związku z czym..poganie mogliby być narodem wybranym, Izraelem, tyle że rozproszonym.. drzewem oliwnym..tyle że dzikim.. jak sądzicie?

Obawiam się, że trochę pomieszałaś pojęcia. W całej Biblii "Izrael" lub "dom Izraela" to są po prostu rodowici Żydzi i ewentualnie prozelici, którzy dali się obrzezać i przyjęli Prawo. Zaginione owce z domu Izraela są przeciwstawiane w kilku miejscach poganom w sensie nie-Żydów.

"I oto niewiasta kananejska, wyszedłszy z tamtych stron, wołała, mówiąc: Zmiłuj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Córka moja jest okrutnie dręczona przez demona. On zaś nie odpowiedział jej ani słowa. I przystąpiwszy uczniowie jego, prosili go, mówiąc: Odpraw ją, gdyż woła za nami. A On, odpowiadając, rzekł: Jestem posłany tylko do owiec zaginionych z domu Izraela" [Mat. 15:22-24]

Niewiasta kananejska nie była Żydówką i Jezus powiedział jej, że nie jest posłany do nikogo innego, tylko do Izraela. Przecież jest Mesjaszem Izraela. Wejście pogan w Nowe Przymierze miało nastąpić na podstawie Jego dzieła na Krzyżu, ale później [Dz. Ap. 10-11].

Rozproszenie Izraela do wszystkich narodów miało miejsce po zburzeniu świątyni czyli ok. 40 lat po tym, jak Jezus wypowiedział cytowane powyżej słowa. Dlatego trudno kojarzyć pojęcie "zagubione owce Izraela" z kimkolwiek innym niż po prostu z Izraelem.

Natomiast gatunek pogan jako dzikiej gałązki drzewa oliwnego pozostaje dziki i dlatego są wbrew naturze wszczepieni w szlachetne drzewo oliwne, co nie zmienia natury samej dzikiej gałązki (tak jak gałązka jabłoni wszczepiona w gruszę nie zmienia swego naturalnego białego koloru na ciemny) i wcale nie musi. Poganie wraz z Żydami są współdziedzicami pewnych obietnic przez Ewangelię [Ef. 3:1-6] - nie musimy się stawać Żydami, żeby je dziedziczyć. Inne obietnice dotyczące Ery Mesjańskiej są przeznaczona dla Żydów, o czym mówiliśmy wcześniej. Ale obietnice wieczne i tak są dla wszystkich zbawionych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 02, 2007 9:04 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
I w tym swiecie król za zasługi nadawał tytuł szlachecki, ale niektórzy tego nie mogą zrozumieć i mówia ze ten ktos nie jest szlachcicem bo nie ma np błękitnej krwi.

"Jestem z miasta... to widać i czuć" :)

A mówienie ze dzika oliwka po wszczepieniu pozostaje dziką, to owszem ale wtedy myslę że Bóg takie "na lewo" rozsadzi.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL