www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Śr maja 22, 2024 12:06 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 08, 2007 12:28 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 9:38 am
Posty: 130
Smok Wawelski napisał(a):
Dobra, podyskutowaliśmy. Twój przedostatni i ostatni post zostawiam bez komentarza, bo on najlepiej świadczy o tym, że dalsza dyskusja z Tobą naprawdę nie ma sensu (i to wcale nie dlatego, że masz jakieś poważne argumenty merytoryczne). Próbowałem najprościej jak mogłem, ale Ty po prostu za wszelką cenę musisz zostać przy swoim, nawet kosztem biblijnego tekstu. Chcesz, to zostań. Twoją i moją argumentację niech ocenią sami czytelnicy.
No wlasnie. Ciekawe ilu czytelnikow Czyta Biblie myslac ze ja rozumie a ilu powaznie bnierze sie za tekst i probuje zrozumiec chocby jedne list porzadnie. Zestawiajac wersety roziwjanie mysli.....
Zgadzam sie ze dyskusja nie ma sensu. Gdyz jak przytaczm Argumenty to ty prawisz kazania.
Nieodpowiadasz na zadane pytania - prawiac na ich temat kazania.
Wszystko hiperbolizujesz :(
Co do Biblijnego teksu Nie wyjasniles nic w kontekscie. WSZYSTKIE wersety wyrywajac :( z kontekstu i zastawiajac obok siebie z niby cos to znaczy :(.
Wymyslilona teorie bronisz. OK Twoj wybor.
Jednoczesnie Argumentacja Slaba.
"Najlepsze" jest to ze "Terazniejszy cielesny niewolnik grzechu Pawel jest duchowym zwyciezca" Twoje Zrozumienie Rzym 7,14-23 :(
I swiadome odrzucanie smierci sarki w Jezusie, poddanie prawu :(.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 08, 2007 11:21 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Dziękuję za Twoje uwagi, Mistrzu. Jak widać z naszej dyskusji, Ty jedynie poważnie bierzesz tekst i próbujesz zrozumieć porządnie listy apostolskie. Ty jedynie przytaczasz argumenty, nie wyrywając wersetów z kontekstu. Wreszcie Ty jedynie nie bronisz wymyślonej teorii, nie przekręcasz normalnego znaczenia tekstu i wyrazów po to, żeby dopasować tekst do swoich założeń i nie próbujesz wypaczyć argumentacji adwersarza, żeby zaatakować to, co sam wymyśliłeś na jej temat. I Ty odpowiadasz na wszystkie pytania. 8)

Poważnie mówiąc, Twoje argumenty nie zmieniły mojego punktu widzenia, bo są po prostu słabe i przygotowane pod z góry ustaloną tezę (z wypaczaniem tekstu Pisma i zmianą znaczenia słów włącznie), tylko Ty za nic na świecie nie chcesz wziąć takiej ewentualności pod uwagę. Trudno dyskutować z kimś, kto widzi tylko własne argumenty, a Ty nawet się nie zastanawiasz nad moimi. Skoro tak, to pozostaje mi tylko liczyć na to, że czytelnicy spokojnie porównają to, co napisaliśmy i wyciągną wnioski.

Jeśli chcesz koniecznie jeszcze coś napisać, żeby "Twoje było na wierzchu", to napisz. Ale na moją odpowiedź w tym temacie już nie licz.

Zostawiam Cię z Twoim świetnym samopoczuciem oraz z miłością, pokojem, łagodnością, wielkodusznością, uprzejmością i szacunkiem dla innych forumowiczów, które aż tryskają z Twoich postów, bo przecież jesteś dobrym człowiekiem. A tak przy okazji: jeśli teoria nie działa w rzeczywistości, to trzeba zmienić teorię. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 08, 2007 2:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141


Ostatnio edytowano So lut 02, 2008 1:23 am przez izraelita, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 08, 2007 3:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 9:38 am
Posty: 130
Smok Wawelski napisał(a):
Dziękuję za Twoje uwagi, Mistrzu. Jak widać z naszej dyskusji, Ty jedynie poważnie bierzesz tekst i próbujesz zrozumieć porządnie listy apostolskie. Ty jedynie przytaczasz argumenty, nie wyrywając wersetów z kontekstu. Wreszcie Ty jedynie nie bronisz wymyślonej teorii, nie przekręcasz normalnego znaczenia tekstu i wyrazów po to, żeby dopasować tekst do swoich założeń i nie próbujesz wypaczyć argumentacji adwersarza, żeby zaatakować to, co sam wymyśliłeś na jej temat. I Ty odpowiadasz na wszystkie pytania. 8)

Jak zwykle bledny wniosek Ale potraktuje to jako retoryke :) Nigdzie nie powiedzialam TYLKO Ja.
W tej dyskusji podnosze jednak 7 pytan na ktore odpowiadzasz oglnym kazaniem i nie ustostunkowujesz sie do zandnego z nich Egzegetycznie.
Smok Wawelski napisał(a):
Poważnie mówiąc, Twoje argumenty nie zmieniły mojego punktu widzenia, bo są po prostu słabe i przygotowane pod z góry ustaloną tezę (z wypaczaniem tekstu Pisma i zmianą znaczenia słów włącznie), tylko Ty za nic na świecie nie chcesz wziąć takiej ewentualności pod uwagę. Trudno dyskutować z kimś, kto widzi tylko własne argumenty, a Ty nawet się nie zastanawiasz nad moimi. Skoro tak, to pozostaje mi tylko liczyć na to, że czytelnicy spokojnie porównają to, co napisaliśmy i wyciągną wnioski.

Smoku piszesz tak bo ci wygodnie :)
Pewnie mi nie wierzysz ze jeszcza niedawno bronilem pogladu podobnego do Twojego odnosnie ciala
Akurat znam te argumenty :) I nie tylko o nich myslalem ale ich bronilem

Wiec poprostu ustalsz WYGODNICKA wymowke i nieodpowiadasz :) OK
Jest to typowe wygodne zakonczenie dyskusji. Powiedziec o oponencie -
"Patrzcie jaki to oszolom" :( Wot i tyle.

Smok Wawelski napisał(a):
Jeśli chcesz koniecznie jeszcze coś napisać, żeby "Twoje było na wierzchu", to napisz. Ale na moją odpowiedź w tym temacie już nie licz.


Przestalem liczyc na MERYTORYCZNA odpowiedz na moje pytania juz pare stron tego temty temu.... gdy napisales kolejne kazanie koncepcyjne nie egzegetyczne.

Smok Wawelski napisał(a):
Zostawiam Cię z Twoim świetnym samopoczuciem oraz z miłością, pokojem, łagodnością, wielkodusznością, uprzejmością i szacunkiem dla innych forumowiczów, które aż tryskają z Twoich postów, bo przecież jesteś dobrym człowiekiem. A tak przy okazji: jeśli teoria nie działa w rzeczywistości, to trzeba zmienić teorię. :D
Dziekuje.
Choc ma to byc uszczypliwa uwaga traktuje to doslownie jako jedno z prawdziwych zdan :)
Gdyz Duch Swiety wydaje we mnie ten owoc ktory opisales czego i dbie z calego serca zycze:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 08, 2007 3:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 9:38 am
Posty: 130
Izraelito prosze o cierpliwosc odniose sie do twojego posta w ciagu paru dni:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL