www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So maja 18, 2024 4:25 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: re
PostNapisane: N mar 16, 2008 11:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Tunia03 napisał(a):
Dociekliwy Roman napisał(a):
Tunia problem jest chyba w tym, że próbujesz przekonać syna do czegoś czego sama nie rozumiesz..
.
To fakt, ale nie rozumiem ponieważ biblia jest pełna sprzeczności które też syn wyłapał i doszedł do wniosku, że księga ta nie może być wiarygodna. Nie może być skrajnie różnych prawd i stąd te wątpliwości.

Najlepsze jest to, że ludzie "wyłapujący sprzeczności" w Biblii, najcześciej albo nie rozumieją tekstu, albo w ogóle go dokładnie nie przeczytali, albo opierają się na lepszych lub gorszych tłumaczeniach zamiast na oryginale. Krótko mówiąc, najwięcej sprzeczności widzą w Biblii ignoranci, którym się wydaje, że coś wiedzą. Dlatego w ich ustach pewne siebie twierdzenie "Biblia jest pełna sprzeczności" brzmi co najmniej niewiarygodnie. Jeśli widzisz jakies sprzeczności, to najpierw przeczytaj od początku wątek, który już na ten temat jest, a potem wpisz tam coś, co nie będzie powielaniem tematów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 16, 2008 11:58 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Temat "sprzeczności w Biblii" proszę kontynuować w wątku do tego przeznaczonym i nie wpisywać w ramach sprzeczności rzeczy, które tak naprawdę po prostu wynikają z braku zrozumienia podstaw nauczania Biblijnego i które były już wielokrotnie omawiane na forum.

Tuniu, idź do jakiegoś zboru i poproś o wykład podstaw wiary zamiast zakładać wątki o sprzecznościach w Biblii na ten temat. Kasuję tamten wątek, bo on nie dotyczy sprzeczności w Biblii, tylko wynika z Twojej kompletniej nieznajomości podstaw nauki biblijnej o zbawieniu, zakonie itd.

Tematy podane przez Ciebie w wątku założonym były wielokrotnie omawiane na forum i możesz po prostu poszukać odpowiedzi, zamiast mówić o "sprzecznościach".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 12:19 am 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 26, 2005 2:31 pm
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
admin napisał(a):
Temat "sprzeczności w Biblii" proszę kontynuować w wątku do tego przeznaczonym i nie wpisywać w ramach sprzeczności rzeczy, które tak naprawdę po prostu wynikają z braku zrozumienia podstaw nauczania Biblijnego i które były już wielokrotnie omawiane na forum".

Adminie czemu usunąłeś cały mój post?? Mogłeś go chociaż przenieść. Boże zrobiłeś dokładnie to samo co zrobił ksiądz prof teologii do którego się zwróciłam z prośbą o wyjasnienie mi na podstawie biblii doktryn w kościele. Czy ten post też usuniesz żeby zamknąć mi usta i nie siać zwątpienia innym? Pewnie tak. Przez takie posunięcia tracę wiarę już nie tylko w biblię ale i w ludzi! Dzieki serdeczne i bardzo Cię pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 12:46 am 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Tunia03 napisał(a):
admin napisał(a):
Temat "sprzeczności w Biblii" proszę kontynuować w wątku do tego przeznaczonym i nie wpisywać w ramach sprzeczności rzeczy, które tak naprawdę po prostu wynikają z braku zrozumienia podstaw nauczania Biblijnego i które były już wielokrotnie omawiane na forum".

Adminie czemu usunąłeś cały mój post?? Mogłeś go chociaż przenieść. Boże zrobiłeś dokładnie to samo co zrobił ksiądz prof teologii do którego się zwróciłam z prośbą o wyjasnienie mi na podstawie biblii doktryn w kościele. Czy ten post też usuniesz żeby zamknąć mi usta i nie siać zwątpienia innym? Pewnie tak. Przez takie posunięcia tracę wiarę już nie tylko w biblię ale i w ludzi! Dzieki serdeczne i bardzo Cię pozdrawiam

Usunąłem Twój post i cały wątek, ponieważ on nie dotyczył sprzeczności w Biblii, a poza tym wątek o nieomylności Biblii już istnieje i nie ma sensu go powielać. Pytania, które zadałaś, dotyczyły fundamentalnych nauk biblijnych a nie sprzeczności w Biblii i nauczanie na ten temat pojawiało się na tym forum wielokrotnie. Po prostu poczytaj wpisy na temat zbawienia z łaski - o tym juz po prostu była mowa. Użytkownicy tłumaczyli Ci te sprawy w osobnych wątkach i nie ma potrzeby tego wszystkiego powielać - nie masz podstaw do oskarżania kogokolwiek o to, że nie chciał Ci czegoś tutaj wytłumaczyć. Natomiast zakładanie kolejnego wątku na ten sam temat po prostu nie ma sensu i wprowadza bałagan.

Rzekomą sprzecznością między zbawieniem z łaski a przykazaniami lub śmiercią duchową i śmiercią biologiczną jako efektami grzechu nie jesteś w stanie zasiać tutaj nikomu wątpliwości, bo rozmawialiśmy o tym dogłębnie w wielu wątkach - dlatego nie muszę (i nie mam najmniejszego zamiaru) "zamykać Ci ust". Jeśli nie masz ochoty szukać odpowiednich wypowiedzi na forum, to zwróć się do któregoś z użytkowników na priva i poproś, żeby Ci wytłumaczył wszystko od początku.

Ja przez Twoje posunięcia osobiście tracę wiarę w to, że Ty naprawdę chcesz się czegokolwiek dowiedzieć. Jeśli masz jeszcze jakieś uwagi dotyczące porządku na forum, zwróć się do mnie na priva. I przeczytaj uważnie regulamin.

Pozdrawiam,
Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 7:52 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smoku, jak chrześcijanin może powiedzieć "nie chce mi się"?.

"Zmusza Cię kto do tysiąca kroków, idź z nim i dwa tysiące" :)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 10:28 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
Tunia03
Aaa nie, ja mialem na mysli dlugosc arki, ilosc nog u polnego konika i takie tam...
A zbawienia tam nie ma w tych pismach. Jest swiadectwo o Jezusie Chrystusie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 10:52 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Agnostyk napisał(a):
Smoku, jak chrześcijanin może powiedzieć "nie chce mi się"?.

"Zmusza Cię kto do tysiąca kroków, idź z nim i dwa tysiące" :)

Ja osobiście pójdę. Dlatego jeśli ktoś mnie na priva będzie zmuszał, to nie ma sprawy. Nikomu nie odmówię wyłożenia Ewangelii od początku, jeśli się tego domaga. Ale jeśli ktoś chce robić bałagan na forum przepisując z innego forum kawałki, które nie są jego własnymi pytaniami (o ile o to Ci chodzi), to moim zdaniem takie działania nie mają sensu. Dlatego proponuję Tuni pomoc wszelkimi dostępnymi środkami (np. przez skype'a), o ile ona rzeczywiście tej pomocy chce i potrzebuje. Przepisywanie artykułów z "Racjonalisty" na UP i odwrotnie przy własnym niezrozumieniu podstaw Ewangelii jest szkodliwe nawet dla samej Tuni. A ja nie chcę szkodzić Tuni, bo miłuję bliźniego. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 1:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 1:09 pm
Posty: 60
Widzisz jeśli chodzi o sprzeczności w Biblii to może być kilka powodów:
- traktujemy Biblie ściśle jako podręcznik fizyki czy biologii:
Cytuj:
Marka 9:50 Sól, to dobra rzecz, ale jeśli sól zwietrzeje, czymże ją przyprawicie? Miejcie sól w samych sobie i zachowujcie pokój między sobą.

Czy w tym momencie Jezus udzielił nam wykładu z chemi nieorganicznej, że sól może utracić słoność?

-nie widzimy kontekstu wypowiedzi, jest to chyba najczęstszy problem. Popatrzmy na takie typowe przykłady:
Cytuj:
Łukasza 14:26 Jeśli kto przychodzi do mnie, a nie ma w nienawiści ojca swego i matki, i żony, i dzieci, i braci, i sióstr, a nawet i życia swego, nie może być uczniem moim.


Cytuj:
Mateusza 19:18 Mówi mu: Których? A Jezus rzekł: Tych: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie mów fałszywego świadectwa,
19 czcij ojca i matkę, i miłuj bliźniego swego, jak siebie samego.


Czy Jezus miał rozdwojenie osobowości?

-nie zauważamy, że pewne fragmenty się w rzeczywistości nie wykluczają lecz uzupełniają. Jeden powie nic nie widziałem, inny w tej samej sytuacji mówi "widziałem ciemność", czy te wypowiedzi się wykluczają?

- nie umiejętność rozpoznawania gatunków literackich
Cytuj:
Sędziów 9:8 Zeszły się raz drzewa, aby ustanowić nad sobą króla, I rzekły do oliwki: Bądź naszym królem!
9 Lecz oliwka rzekła do nich: Czy mam zaniechać tłustości mojej, która jest we mnie, A którą cześć się oddaje bogom i ludziom, A mam pójść, aby bujać nad drzewami?
10 Wtedy rzekły drzewa do drzewa figowego: Nuże! Zostań ty naszym królem!
11 Lecz drzewo figowe odpowiedziało im: Czy mam zaniechać mojej słodyczy i mojego dobrego plonu, A mam pójść, aby bujać nad drzewami?
12 Wtedy rzekły drzewa do winorośli: Nuże! Zostań ty naszym królem!
13 Lecz winorośl odpowiedziała im: Czy mam zaniechać moszczu mojego, Który rozwesela bogów i ludzi, A mam pójść, aby bujać nad drzewami?
14 Wtedy rzekły wszystkie drzewa do głogu: Nuże! Zostań ty naszym królem!
15 A głóg odpowiedział drzewom: Jeżeli naprawdę chcecie mnie namaścić na swojego króla, Chodźcie, schrońcie się w moim cieniu. A jeżeli nie, to niech wyjdzie ogień z głogu I strawi cedry Libanu.

Jeśli biblia jest prawdziwa to wynika z tego, że uczy nas iż drzewa maja swojego króla i potrafią sie porozumiewać pomiędzy sobą. Czy ktoś, kto nie wierzy w to, że drzewa mają króla podważa prawdziwość biblii?

Wiem, że przykłady te są bardzo prymitywne, ale chciałem pokazać pewien schemat rozumowania.

Tunia co do Ciebie, to najpierw zatroszcz sie o swoje zbawienie a potem o syna. Wiem, że brzmi to dość egoistycznie, ale prawda jest taka, że nie może być przewodnikiem ten, kto sam nie zna drogi.
Musisz zadać najpierw kilka pytań sobie, czy narodziłaś się na nowo? Jeśli nie to człowiek nie tylko, że nie może wejść do Królestwa Bożego, taki człowiek nie może go nawet zobaczyć!!!


Cytuj:
Jana 3:3 Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego.

Cytuj:
Jana 3:5 Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.


Nie chcę być w żaden sposób być zbyt ostry wobec ciebie, ani sprawiać ci przykrości swoimi słowami. Rozumiem, że martwisz się o syna, ale musisz najpierw uporządkować swoje życie duchowe. Dopóki tego nie zrobisz nie możesz być dla niego wiarygodna. Człowiek chcąc być światłością dla innych, musi zacząć od usuwania ciemności w sobie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 1:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
Dociekliwy Roman napisał(a):
Widzisz jeśli chodzi o sprzeczności w Biblii to może być kilka powodów:
- traktujemy Biblie ściśle jako podręcznik fizyki czy biologii:

Oczywiscie, ze Biblia zawiera alegorie, przypowiesc, czy bajke i tu nie ma watpliwosci. Problem powstaje tam, gdzie forsuje sie teze stojaca w jawnej sprzecznosci z Bozym Slowem, argumentujac stylem literackim, albo wplywem lokalnej mitologii. Przykladem moze opis stworzenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 3:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
jj i Romku D.:
- bałaganicie tu chłopcy!

chętnie przyłączyłabym się do tematu, ale tutaj:

http://www.ulicaprosta.net/forum/viewtopic.php?t=36

po co się mozolić, skoro przyjdzie admin i wszystko wytnie 8)
szkoda

ps.: jj jak tam wygląda Twój monitor po Twoim "rozpęknięciu się", zdążyłeś się odsunąć? najczyściej jest pękać siedząc w dużym worku foliowym... :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 4:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 1:09 pm
Posty: 60
Isza, przyjmuję napomnienie i nie będę już tu śmiecił. Ciężko nieraz trzymać się tematu jeśli ma on wiele aspektów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 4:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
przeklej swój post do tamtego tematu

bo fajny jest (Twój post)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 5:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
ani_isza napisał(a):
jj i Romku D.:
- bałaganicie tu chłopcy!

chętnie przyłączyłabym się do tematu, ale tutaj:

http://www.ulicaprosta.net/forum/viewtopic.php?t=36

po co się mozolić, skoro przyjdzie admin i wszystko wytnie 8)
szkoda

ps.: jj jak tam wygląda Twój monitor po Twoim "rozpęknięciu się", zdążyłeś się odsunąć? najczyściej jest pękać siedząc w dużym worku foliowym... :)


Straszny straszny ten Admin, biada nam, nieborakom... nie podskoczym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 01, 2008 11:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 3:26 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Chrzanów
Serdecznie witam dawno już się nie wypowiadałem na tym forum ' ale chce się dołączyc do tego tematu.
ja uważam , iż Jezus nie był posłany do Żydów, gdyż możemy zauważyć, że żyddzi go nie uznawali jako mesjarza . Ale biorąc druga strone medalu to przecie ż on za wszyszkich umarł. W imieniu Jezusa nie ma ani żyda ani greka są tlko dzieci Boże


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 01, 2008 2:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
To że Jezus został posłany właśnie do Żydów - sam powiedział. I nie ma potrzeby formułować zdania przeciwne do Jego dosłownej wypowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL