www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn cze 17, 2024 5:41 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2007 9:10 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Grazyna napisał(a):
A jak się mają sprawy z przekłuwaniem uszu i kolczykami?

Kolczyki i makijaż można zdjąć i zmyć, w przeciwieństwie do tatuażu. Ja osobiście nie mam nic przeciwko makijażowi, kosmetykom i biżuterii (byle w dobrym guście) - no i okularom, rzecz jasna. :D

Czytając CAŁĄ Biblię i w jej kontekście interpretując apostołów można dojść do zupełnie odmiennych wniosków na powyższe tematy (z wyjątkiem tatuaży myślę) niż anty-makijażowi zeloci. Natomiast Księga Henocha zawiera różne dziwne rzeczy i dlatego nie jest natchniona. Swoja drogą TS, gdybyś był taki dobry i podał konkretny tekst z tej księgi, o którym piszesz, byłoby miło i rzetelnie. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 30, 2007 2:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 23, 2007 2:57 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Zagórze
okulary leczą wzrok lub chronią oczy przed nadmiernym naświetleniem (spawanie,promieniowanie słoneczne) 8) [/quote]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2007 3:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Księga Henocha zawiera dziwne ,tajemnicze rzeczy
podobnie jak Tora/Bblia która dla wielu jest nie zrozumiała i nie do
przyjecia i co , nie jest Natchniona?

a co do tatuazu - co maja zrobic ci co uwierzyli a sa wytatuowani
moze ktos z was widzal ksiązke -świadectwo człowieka Całego w tatuazach
twarzy tez nie miał /
Czy powinien to usunać?

Co do kolczyków to były i nausznice
i kolczyk w nosie jak to nosza hinduski

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2007 3:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Oliwka napisał(a):
Księga Henocha zawiera dziwne, tajemnicze rzeczy
podobnie jak Tora/Bblia która dla wielu jest nie zrozumiała i nie do
przyjecia i co, nie jest Natchniona?

Księga Henocha zawiera błędy, legendy i astrologiczne nauczanie. Rozmawialiśmy już o tym w wątku o nieomylności i kanonie Pisma.

Oliwka napisał(a):
a co do tatuazu - co maja zrobic ci co uwierzyli a sa wytatuowani moze ktos z was widzal ksiązke - świadectwo człowieka Całego w tatuazach twarzy tez nie miał / Czy powinien to usunać?

Nie może tego usunąć, tak jak na przykład kobieta, która nawraca się posiadając nieślubne dziecko, nie powinna usuwać nieodwracalnego owocu swojego grzechu czyli dziecka. Ale pokutować powinien i Bóg mu odpuści.

Pytanie było o tatuaże wśród chrześcijan. Oni po prostu nie powinni się tatuować, bo dla ich Boga jest to obrzydliwe.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2007 3:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 13, 2007 11:39 am
Posty: 168
Mysle,ze czym blizej jestesmy Boga tym dalej mamy do swiata. Dlatego wszyscy ,ktorzy stali sie dziecmi Bozymi powinni miec swiadomosc tego, kogo reprezentuja tu na swiecie. Zatem wzorcem naszym powinien byc Jezus, a pytanie ,ktore powinnismy sobie zadac powinno brzmiec "CO BY NA MOIM MIEJSCU UCZYNIL JEZUS. Nie szukajmy wytlumaczenia dla swoich zachcianek,jezeli juz raz zdecydowalismy sie isc Boza droga
Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę.
Pozdrawiam .Sewen


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2007 3:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
sewen napisał(a):
Mysle, ze czym blizej jestesmy Boga tym dalej mamy do swiata. Dlatego wszyscy, ktorzy stali sie dziecmi Bozymi powinni miec swiadomosc tego, kogo reprezentuja tu na swiecie. Zatem wzorcem naszym powinien byc Jezus, a pytanie, ktore powinnismy sobie zadac powinno brzmiec "CO BY NA MOIM MIEJSCU UCZYNIL JEZUS. Nie szukajmy wytlumaczenia dla swoich zachcianek, jezeli juz raz zdecydowalismy sie isc Boza droga. Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę.
Pozdrawiam .Sewen

1. Jezus powoływał się na Pisma ST jako na autorytet i punkt odniesienia. Fragmenty cytowane przez Ani_Iszę własnie stamtąd pochodzą.
2. Jezus nie używał makijażu z prostego powodu - nie był kobietą. Ale za to nosił suknię. Nosisz suknię, Sewen?
3. Nie widzę powodu, dla którego makijaż i biżuteria same w sobie miałyby zniewalać. Już prędzej pieniądze. Używasz pieniędzy, Sewen?
4. Reprezentowanie Boga nie wylkucza podkreślania damskiej urody, o ile motywacja jest właściwa, a priorytety poustawiane na swoich miejscach.

Nawet tak drobiazgowa w przepisach Tora nie zabrania kobietom używać makijażu, a Pan Jezus nie zniósł Tory. Osobiście jestem przeciwnikiem wyrywania niektórych wersetów z kontekstu całości Biblii oraz zmuszania niewiast, żeby wychodziły na przeciw niebiblijnym i nierozsądnym wymaganiom legalistów, którzy chca nauczać zakonu, a nie rozumieją tego, co stanowczo twierdzą [I Tym. 1:7]. Nie ma sensu nakładać na kogoś brzemion, których samemu się nie rusza nawet palcem, których w Biblii nie widać i jeszcze powoływać się w tym na Jezusa. Krótko mówiąc, nie popieram islamizacji chrześcijaństwa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2007 4:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
radek włożył kij w mrowisko?

Obrazek

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2007 4:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 4:19 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Słupsk
U kobiet tatuaże mi się nie podobają. Ani zbytnie malowanie się. Ale jakbym chciał sobie zrobić tatuaż, to bym nie miał żadnych wyrzutów sumienia z tego powodu. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2007 4:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Terebint napisał(a):
Ale jakbym chciał sobie zrobić tatuaż, to bym nie miał żadnych wyrzutów sumienia z tego powodu. ;)


czy dlatego, że cytowany przez Smoka fragm. z III Mojż. 19:28 Ciebie nie obowiązuje?
dlaczego?

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2007 4:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 23, 2007 2:57 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Zagórze
Oliwka napisał(a):
[...]a co do tatuazu - co maja zrobic ci co uwierzyli a sa wytatuowani[...]

Jeżeli zawierają nieprzyzwoite lub bluźniercze treści, można to rozważyć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2007 5:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 4:19 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Słupsk
ani_isza napisał(a):
Terebint napisał(a):
Ale jakbym chciał sobie zrobić tatuaż, to bym nie miał żadnych wyrzutów sumienia z tego powodu. ;)


czy dlatego, że cytowany przez Smoka fragm. z III Mojż. 19:28 Ciebie nie obowiązuje?
dlaczego?

Ponieważ nie jestem Żydem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2007 6:23 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 13, 2007 11:39 am
Posty: 168
Przeczytalem wiele madrych Twoich wypowiedzi Smoku
Mysle,ze w tej wypowiedzi przeszedles samego siebie.Takim sposobem myslenia doprowadzono do tego,ze w chrzescijanskich zespolach uwielbiajacych wystepuja kobiety w mini spodniczkach, z dekoldem zakrywajacym niewiele biustu." Siostry" ze zborow chodza w prawie przezroczystych spodniach podkreslajacych fakt ,ze pod spodem maja stringi,
Zespoly graja rocka, mlodziez skacze jak na dyskotekach twierdzac ,ze to dla chwaly pana.
Nikt nie prorokuje, nikt nie uzdrawia chorych. Nie opowiada sie swiadectw o Bozym dzialaniu.
Czy ktokolwiek czyta Biblie? Jesli tak ,to co maja znaczyc slowa Pawla
9) Podobnie kobiety - w skromnie zdobnym odzieniu, niech się przyozdabiają ze wstydliwością i umiarem, nie przesadnie zaplatanymi włosami albo złotem czy perłami, albo kosztownym strojem, (10) lecz przez dobre uczynki, co przystoi kobietom, które się przyznają do pobożności.
I nie chodzi w tym wszystkim by niewiasty byly niechlujne, lecz by byly przyzwoite. i nie o to by mezczyzni byli w mundurkach typu "mao" ,lecz o to by wszyscy mieli Boza miare, nie gorszac sie wzajemnie ,czy pobudzajac do nieczystych mysli.
Podobnie sprawa dotyczy mezczyzn,ktorych wyglad powinien nie byc ani wyzywajacy , ani przesadnie wystawny.
Kiedy oprawcy przyszli pojmac Jezusa, poznali Go po tym ,ze Judasz pocalowal Go ,a nie po tym ,zeJezus mial bogatsza od innych szate.
Potrzeba zatem we wszystkim Bozego umiaru i swiadomosci tego co Jezus uczynilby na naszym miejscu. Jesli nie ma w nas takiej swiadomosci ,zastanowmy sie jakiego ducha jestesmy.
Mam w zwiazku z tym pytanie: Czy znajdzie sie w tym wszystkim miejsce dla Ducha Sw? Jesli tak odpowiedz bedzie prosta.
Pozdrawiam .Sewen


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2007 6:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Terebint napisał(a):
ani_isza napisał(a):
Terebint napisał(a):
Ale jakbym chciał sobie zrobić tatuaż, to bym nie miał żadnych wyrzutów sumienia z tego powodu. ;)

czy dlatego, że cytowany przez Smoka fragm. z III Mojż. 19:28 Ciebie nie obowiązuje? dlaczego?

Ponieważ nie jestem Żydem.

A dlaczego niby to przykazanie ma dotyczyć wyłącznie Żydów? Czy przykazanie "młócącemu wołu nie zawiązuj pyska" też było skierowane wyłącznie do Żydów? Jeśli tak, to dlaczego Paweł przypomina poganom z Koryntu o konieczności jego przestrzegania w podanej przezeń interpretacji [I Kor. 9:9]? Które przykazania Tory sa skierowane Twoim zdaniem wyłącznie do Żydów i dlaczego, skoro Pan Jezus wyraźnie powiedział, że Tora pozostaje w mocy [Mat. 5:17-19]?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2007 7:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
sewen napisał(a):
Przeczytalem wiele madrych Twoich wypowiedzi Smoku
Mysle, ze w tej wypowiedzi przeszedles samego siebie. Takim sposobem myslenia doprowadzono do tego, w mini spodniczkach, z dekoldem zakrywajacym niewiele biustu. "Siostry" ze zborow chodza w prawie przezroczystych spodniach podkreslajacych fakt, ze pod spodem maja stringi, zespoly graja rocka, mlodziez skacze jak na dyskotekach twierdzac, ze to dla chwaly pana.

Przepraszam Cię, ale bzdury wypisujesz. Widzę, że w tych sprawach dla Ciebie istnieją tylko skrajności i nic pośrodku. Trochę dziwaczny sposób myślenia. Jeśli gdziekolwiek popierałem wyuzdanie, to zacytuj moje słowa, zamiast imputować mi takie rzeczy. Czyżbyś był z tych facetów, którzy mają najwięcej do powiedzenia na temat damskiego wyglądu i ustalają tabele z długością tego czy owego?

Sewen napisał(a):
Nikt nie prorokuje, nikt nie uzdrawia chorych. Nie opowiada sie swiadectw o Bozym dzialaniu.

A co ma piernik do wiatraka? Zapraszam do naszego zboru. Siostry stosujące makijaż i noszące biżuterię wiedzą, jak to robić i gdzie leżą granice, których Ty najwyraźniej nie widzisz. One Ci opowiedzą o Bożym działaniu w ich życiu.

Sewen napisał(a):
Czy ktokolwiek czyta Biblie? Jesli tak, to co maja znaczyc slowa Pawla 9) Podobnie kobiety - w skromnie zdobnym odzieniu, niech się przyozdabiają ze wstydliwością i umiarem, nie przesadnie zaplatanymi włosami albo złotem czy perłami, albo kosztownym strojem, (10) lecz przez dobre uczynki, co przystoi kobietom, które się przyznają do pobożności.

Czy Ty przeczytałes to, co zacytowałeś? Zauważyłeś słowa "niech przyozdabiają się z umiarem" i "nie przesadnie"? Zauważyłeś kontekst, gdzie jest mowa o nabożeństwie? Rozumiesz te słowa w kontekście nauczania całej Biblii (ST i NT)?

Sewen napisał(a):
I nie chodzi w tym wszystkim by niewiasty byly niechlujne, lecz by byly przyzwoite. i nie o to by mezczyzni byli w mundurkach typu "mao", lecz o to by wszyscy mieli Boza miare, nie gorszac sie wzajemnie, czy pobudzajac do nieczystych mysli.

A czy Ty masz nieczyste myśli na widok damskiego kolczyka, pierścionka lub szminki? To może powinieneś poprosić braci starszych o modlitwę? Dlaczego Ty chcesz wyznaczać Bożą miarę? Między niechlujnością a wyuzdaniem jest wielka przestrzeń, a apostołowie nie zakazują się przyozdabiać ani zaplatać włosów, tylko nauczają o umiarze i braku przesady. Najwyraźniej sam nie zrozumiałeś słów Pawła.

Sewen napisał(a):
Potrzeba zatem we wszystkim Bozego umiaru i swiadomosci tego co Jezus uczynilby na naszym miejscu. Jesli nie ma w nas takiej swiadomosci, zastanowmy sie jakiego ducha jestesmy.

Umiar w przyozdabianiu się nie oznacza zakazu przyozdabiania się. Skromna zdobność nie oznacza braku zdobności. Przesadne przeplatanie włosów nie oznacza braku ich przeplatania. W jednym miejscu robisz wrażenie, jakbyś tego nie rozumiał, a kilka zdań dalej jakbyś rozumiał. Więcej konsekwencji by się przydało.

Sewen napisał(a):
Mam w zwiazku z tym pytanie: Czy znajdzie sie w tym wszystkim miejsce dla Ducha Sw? Jesli tak odpowiedz bedzie prosta.

Odpowiedź jest bardzo prosta. Najwięcej szkody w Kościele robią ludzie, którzy gorliwie starają się zastąpić Ducha Świętego ludzkimi zakazami i nakazami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2007 8:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Terebint napisał(a):
ani_isza napisał(a):
Terebint napisał(a):
Ale jakbym chciał sobie zrobić tatuaż, to bym nie miał żadnych wyrzutów sumienia z tego powodu. ;)


czy dlatego, że cytowany przez Smoka fragm. z III Mojż. 19:28 Ciebie nie obowiązuje?
dlaczego?

Ponieważ nie jestem Żydem.


- czy to, że nie jesteś Żydem zwalnia Cię ze znajomości zasad, dzięki którym można podobać się Świętemu JHWH?

do czego konkretnie odniesiesz więc 1P. 1:16

gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty

jest w owym fragmencie wiele wskazań czego Święty JHWH nieakceptuje, a zaczyna się tak (3 Mojż. 19:1-37):

1 Dalej Pan powiedział do Mojżesza: 2 «Mów do całej społeczności Izraelitów i powiedz im: Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!

***pominąwszy więc to, co odnosi się do zniesionego w Mesjaszu systemu kapłańskiego oraz to, co jest powtórzeniem "znaków potwierdzających przymierze z plemieniem Izraela jako nakaz na wieki"- widać, że
jest tu wiele o czarach, o chowaniu urazy do brata swego, a nawet o uczciwości jeśli chodzi o dokonywanie miar i ważenie - trzeba by więc odrzucić też Jezusowe nauki z Ewangelii w tych miejscach, w których cytuje Pisma - czy tak?

- czy odrzucasz Pisma Starego Testamentu w całości czy tylko "pięcioksiąg"?
i na jakiej więc podstawie rozsądzisz proroka i to co głosi, skoro to do Żydów JHWH powiedział jak sprawdzać proroctwa w 5 Mojż. 13:1-6

- a czy " nakaz dawania dziesięcin" zachowujesz?

czy wytłumaczysz swoje uogólnienie, czy pozostawisz domysły?

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL