www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:56 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 30, 2015 8:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 27, 2015 6:59 am
Posty: 23
Witajcie. Moi drodzy nurtuje mnie zagadnienie dotyczące nie zgadzania się na daną chorobę np. ból glowy, czy zęba....czyli przykładowo rozkazuje bólowi zęba aby odszedł w imieniu Jezusa. Co o tym myślicie, czy to ma jakieś odzwierciedlenie w Biblii? Ja nie znajduje takiej praktyki ale może nie doczytałam.
Druga sprawa rozkazywanie szatanowi również w mieniu Jezusa ...
Jeśli taki temat był już poruszany proszę o przekierowanie.
ps. czy ktoś z Was spotkał się z modlitwą 5 palców?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz gru 31, 2015 10:06 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Lepiej by było podzielić ten post na 3 różne: 8)

1. Rozkazywanie chorobom.
Jeśli w konkretnej sytuacji Duch Święty ci tego nie kazał zrobić, to takie rozkazywanie nic nie daje. Jest to po prostu magia w chrześcijańskim opakowaniu.
2. Rozkazywanie szatanowi.
Sytuacja wygląda dość podobnie. Jeśli człowiek najpierw poddaje się Bogu, to może pozbyć się wpływu demonów, ale takie gromienie wszystkiego gdzie popadnie, jest także niebezpiecznym odchyleniem od normy.

Zdecydowanie są to szerokie tematy, o którym wypadałoby więcej porozmawiać. Ja tutaj trochę uprościłem.

Oczywiście Bóg jest łaskawy i często (właściwie chyba nawet zawsze), pomaga nam nawet wtedy, gdy my nie jesteśmy zupełnie w porządku z jego zaleceniami. Co oczywiście nie wyklucza naszego posłuszeństwa i ciągłego uczenia się o Bogu.
Jak jesteśmy "niemowlętami w wierze", to nie raz Bóg nam daje to, co chcemy od razu (tak jak rodzice płaczącym niemowlętom), np. uzdrawiając na zawołanie. Później w miarę naszego "dorastania" Bóg coraz więcej od nas wymaga, ucząc nas posłuszeństwa i słuchania Ducha Świętego. Wtedy możemy z Bogiem zrobić wszystko, co On zechce, a bez Boga pozostajemy bezsilni. Dlatego nawet jeśli jakiś nowy ruch religijny na początku odnosi spektakularne sukcesy, to prędzej czy później się rozsypie. Bóg po prostu nie może w nieskończoność spełniać życzeń dorosłych niemowląt.

Było to dyskutowane np. tutaj viewtopic.php?f=3&t=65

3. To chyba taki różaniec bez różańca. :wink: Czy jak żona chce porozmawiać ze swoim mężem, to musi mieć jakiś ustalony schemat rozmowy? Czy nie może po prostu najbliższej osobie szczerze powiedzieć o tym, co chce? Dlaczego kościół nie może robić tak samo, modląc się do Jezusa Chrystusa?

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz gru 31, 2015 11:18 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 27, 2015 6:59 am
Posty: 23
Dziękuje Mateuszku za odpowiedź i odesłanie ;-)
Ja przez długi czas funkcjonowałam w pewnej rzeczywistości nie wiem jak to nazwać precyzyjnie, systemie? Boli cię głowa nie zgadzaj się na to , wyznawaj zdrowie, dziecko ma zmiany skórne nie zgadzaj się na to, wyznawaj uzdrowienie, czegoś nie ma wypowiadaj słowa, że już masz na zasadzie słowa mają moc , idź precz szatanie bo nie masz nic do mnie, rozkazuje ci diable w imieniu Jezusa abys wypuścił czyjeś życie ze swoich rąk ( modlitwa o nie zbawionych) itp. hasła pt. skopałam szatanowi tyłek też miały miejsce hm... idąc ta logiką żadnych chorób i problemów teoretycznie mieć nie powinniśmy(to osobny temat rzeka , bo tu pojawia się pytanie czy Pan Bóg daje doświadczenia poprzez choroby itp.)
Przyznaje stosowałam taki sposób modlitwy, jestem posiadaczką książki " lepszy sposób modlitwy " Womacka i choć czytając pewne rzeczy wzbudzały mój niepokój , jednak stosowałam ten lepszy" sposób" modlitwy. I nawet nie chce Wam tu opisywać co wygadywałam ... Teraz podczas retrospekcji i poddaniu prowadzeniu Ducha Świętego widzę pewne niepokojące mnie sprawy , stąd jestem ciekawa Waszego zdania. Ja przyznam szczerze nie badałam wszystkich spraw z biblią poprostu przyjmowałam i myślałam, że skoro tak to funkcjonuje, ludzie tak modlą i to przynosi efekty to tak powinno być. Dziś nie mam tej pewności. Zainteresował mnie werset Judy 1.9 "Gdy zaś archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: Pan niech cię skarci!"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz gru 31, 2015 12:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Ja też kiedyś w takich naukach siedziałem, na szczęście niedługo. Mam też trochę znajomych, którzy z tego wyszli (i niestety także wielu znajomych, którzy w tym nadal siedzą). Im dłużej żyję, tym bardziej jestem pewny, że ta droga tak zwanej "wiary" prowadzi do śmierci... i dziękuję Bogu, że mnie z tego wyciągnął.

Prawdziwa wiara to przede wszystkim pozytywna odpowiedź na działanie Boga. Bóg mnie do czegoś przekonuje, a ja go słucham. Abrahamowi objawił się Bóg, przedstawił się jako "Bóg Wszechmocny" i polecił wyruszyć w nieznane. Abraham wyruszył i od tej pory modlił się tylko do "Boga Wszechmocnego" i słuchał go we wszystkim, pokazując w ten sposób swoją wiarę (prosił o wszystko, bo uwierzył w "Wszechmocnego" i poszedł odziedziczyć to, czego nigdy nie widział, bo poznał, że można Mu zaufać). Boże ponadnaturalne ingerencje w nasze życie to tylko efekt prawdziwej wiary, którą buduje się na co dzień słuchając Boga, a nie tylko w razie problemów rozkazując jakimś rzeczom. W języku Greckim, w którym pisali apostołowie, "wiara" i "wierność" to słowa bardzo bliskoznaczne i chyba warto o tym pamiętać w budowaniu relacji z Bogiem.

Myślę, że jak poczytasz nasze forum (np. temat, do którego wstawiłem link), to trochę ci się wszystko rozjaśni. Zawsze możesz też pogadać prywatnie z bardziej doświadczonymi w wierze. Chyba nie ma sensu po raz kolejny tutaj wszystkiego od nowa opisywać, chyba że ktoś chciałby się podzielić "świadectwem" i napisać, jak Bóg go wyprowadzał "na prostą". :wink:

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz gru 31, 2015 1:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 27, 2015 6:59 am
Posty: 23
Dziekuje raz jeszcze. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 26, 2016 8:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
Moim zdaniem nie ma jakichś chorób, na które chrześcijanin nie może zachorować. Codziennie w Polsce diagnozę : " to nowotwór złośliwy " - słyszy kilkaset osób, rocznie jest to około 150 tysięcy osób. Uczniowie Zbawcy nie mają żadnego "immunitetu" np przed rakiem, ale jeśliby zachorowali to : " Mój czas jest w twoich rękach " - psalm 31:15a UBG - w życiu dziecka Bożego nie ma przypadków, a jeśli przychodzi śmierć to tylko koniec trudnej pielgrzymki. Nie chorowałem i nie choruję na raka, ale nie widzę powodów do "zgorszenia" gdybym kiedyś był wśród setek osób które w Polsce - codziennie słyszą taką diagnozę, ale wiem, że u mnie byłoby to Bożym planem. Nie rozumiałbym może szczegółów tego Bożego planu, ale wiem że nie byłby to przypadek, ale jak w Rzymian 8:29 - to wszystko byłoby ostatecznie ku dobremu - http://www.desiringgod.org/messages/christ-and-cancer

,

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL