www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:53 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pomoc
PostNapisane: Pt lut 23, 2018 9:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Robaczku, przy pomocy luźnych i dowolnych skojarzeń możesz sobie wymyślić na podstawie Biblii cokolwiek Ci się zamarzy i skojarzy. Problem polega na tym, że to wszystko są tzw. koszały-opały. Daniel w żadnym stopniu nie jest typem Chrystusa, podobnie jak pogańska królowa-matka (która oczywiście nie była matką Daniela) nie jest typem Marii. ZERO zbieżności. Jeśli sobie coś wymyślasz, to albo uzasadnij to na podstawie Biblii podając konkretne fragmenty, albo przyjrzyj się BARDZO uważnie regulaminowi tego forum. Szkoda nam czasu na pseudo-filozoficzne dyskusje o niczym.

"Bo kto mnie znajdzie, ten znajdzie życie i uzyska łaskę u Pana" dotyczy Bożej mądrości, jak cały rozdział 8 Przypowieści Salomona. Wystarczy przeczytać. Słowa mają swoje znaczenie, robaczku. Wiesz, co to jest personifikacja? Wstaw sobie "Maryję" wszędzie tam, gdzie w tym rozdziale występuje słowo "mądrość" albo gdzie mądrość przemawia. Sam zobaczysz, jakie bzdury Ci wyjdą. Takie jak Katarzynie Emmerich, którą prawdopodobnie usiłujesz cytować. Daruj sobie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pomoc
PostNapisane: Pt lut 23, 2018 10:05 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
to wszystko są tzw. koszały-opały...................

Np zburzenie i odbudowa swiatyni w ciagu 3 dni - koszaly-opaly.
Cytuj:
Szkoda nam czasu na pseudo-filozoficzne dyskusje o niczym.

Oczywiscie nikt nie musi tych wypocin czytac ani na nie odpowiadac. Ja odbieram Twoja wypowiedz jako przejaw strachu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pomoc
PostNapisane: So lut 24, 2018 7:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
Od kiedy Bóg przyjął mnie do grona swoich dzieci, staram sie więcej słuchać niż mówić. Ale tutaj dołączę do dyskusji.
robaczek2 napisał(a):
Tak mi sie kojarza rozne rzeczy. Np posrednictwo sp Billy Grahama w sprowadzaniu wieeelu ludzi do Chrystusa. Dzis nalezy mu sie nasza modlitwa.
Myślałem na początku, że to tylko tania prowokacja. Bo jak inaczej nazwać fakt pisania na forum chrześcijańskim, pogańskich/demonicznych wierzeń dotyczących modlitwy za zmarłych? Używając do tego trybu oznajmującego. Ale teraz widzę, że to już nie tylko tania, ale i zaplanowana prowokacja. Bo im dalej, tym gorzej.

robaczek2 napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
to wszystko są tzw. koszały-opały...................
Szkoda nam czasu na pseudo-filozoficzne dyskusje o niczym.

Oczywiscie nikt nie musi tych wypocin czytac ani na nie odpowiadac. Ja odbieram Twoja wypowiedz jako przejaw strachu.
A ja robaczku w Twoich wypowiedziach widzę brak bojaźni Bożej i próby zwodzenia dzieci Bożych.

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pomoc
PostNapisane: So lut 24, 2018 9:55 am 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Witaj Bartku,

Wybacz, że nie przywitałem się na początku. Mam nadzieje, że mimo sprzeciwu rodziny wciąż chcesz podążać za prawdą Słowa Bożego a nie ludzkich opini, płynąć nie raz pod prąd a nie jak wszystkie martwe ryby z prądem. Droga jest wąska i pełna preciwności ale pamiętaj, że to Jezus jest drogą, prawdą i życiem. Jeżeli umiłujesz prawdę rozumiejąc, że Jezus umarł na krzyżu również za twoje grzechy abyś żył to nie będziesz się wachał oddać mu swoje życie. Pozdrawiam Cie serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pomoc
PostNapisane: So lut 24, 2018 9:57 am 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Pax vobiscum napisał(a):
Skojarzenia dobrze poddać pod osąd Słowa Bożego. Proszę odpowiedz na moje pytanie; kim dla ciebie jest ”Królowa Niebios” ? i jak rozumiesz Jr 7:18, 44,17-25, Przypomne, że jest to forum biblijne.

robaczek2 napisał(a):
Jezeli chodzi Ci o Krolowa wskazujaca na Daniela to oczywiscie jest to jeden z licznych fragmentow biblijnych odnoszacych sie do tej ktora wybral Bog aby byla matka Chrystusa. Podobnie jak "bo kto mnie znajdzie, ten znajdzie życie i uzyska łaskę u Pana" i mnostwo innych.

Nie, to nie jest fragment odnoszący się do matki Jezusa. O czym już pisał tobie Smok Wawelski.
Nie przypadkowo podałem tobie fragmenty z Jeremiasza gdyż są to jedyne fragmenty odnoszące się do królowej niebios. Biblia jasno stwierdza kim jest królowa niebios Jr 7:18. Jest to inny bóg, bóg tego świata [2 Kor 4:4], któremu palono i wciąż pali się kadzidło [Jr 44:17] Cechą ludzi oddającymi cześć tej bogini jest zatwardziałość serca na słuchanie Słów Boga [Jr 44:16], bogiem ich jest brzuch [Jr 44:17-18] a demony stojące za królową niebios z chęcią dostarczą tego chleba.

Robaczku Jr 7:16 jest jednym z najstraszniejszych fragmentów w Biblii, sam Bóg w pewnym momencie nakazuje Jeremiaszowi aby nie modlił już się za tym zatwardziałym ludem, który w bezczelny sposób odrzuca chleb z nieba, którym jest Słowo Boże. Zauważ, że jest to właśnie ten lud, który oddaje cześć królowej niebios [Jr 7:16-18]

To Chrystus jest pełen łaski i prawdy [Jan 1:14.17] dopóki nie oddasz mu chwały wciąż będziesz niewolnikiem demonów a koniec będzie straszny. Jeżeli posłuchasz mądrości Bożej to znajdziesz życie i uzyskasz łaskę od Pana lecz jeżeli nie będziesz szukał jej w Chrystusie to od królowej niebios dostaniesz chleb i wraz z tym chlebem powędrujesz tam gdzie wszyscy wyznawcy tego bóstwa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pomoc
PostNapisane: So lut 24, 2018 1:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
robaczek2 napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
to wszystko są tzw. koszały-opały...................
Np zburzenie i odbudowa swiatyni w ciagu 3 dni - koszaly-opaly.
O zburzeniu i odbudowie świątyni świątyni w ciągu trzech dni jest dokładnie napisane w Ewangelii Jana 2:19-21 i nie są do tego potrzebne żadne luźnie skojarzenia nie mające poparcia w Biblii. W przeciwieństwie do tego, co Ty wypisujesz.

robaczek2 napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Szkoda nam czasu na pseudo-filozoficzne dyskusje o niczym
Oczywiscie nikt nie musi tych wypocin czytac ani na nie odpowiadac. Ja odbieram Twoja wypowiedz jako przejaw strachu.
To forum nie jest miejscem pisaniny, której nikt nie będzie czytał ani na nią odpowiadał. Bo to nie jest "gazetka ścienna" dla bajkopisarzy. Bać się nie mam czego - takie argumenty słyszałem jeszcze w szkole podstawowej i nie robią na mnie żadnego wrażenia.

Krótko mówiąc, albo dostosujesz się do regulaminu forum, albo zmień miejsce na inne forum. Skoro sam piszesz coś, czego nikt nie musi czytać ani odpowiadać, to możesz równie dobrze pisać na swoim komputerze. I zostawiać na twardym dysku.

Oto fragment regulaminu:

5. Podstawą do wszczęcia procedury dyscyplinarnej jest:

a. prowadzenie dyskusji w sposób niemerytoryczny

- brak uzasadnień z Pism Starego i Nowego Testamentu
- nie odnoszenie się w dyskusji do pytań dotyczących zasad interpretacji fragmentów z Pisma
- celowe budowanie teorii na podstawie fragmentów z Pisma wyrwanych z kontekstu
- celowa zmiana znaczenia fragmentów z Pisma poprzez próby manipulowania w tekście rzekomo różnymi czasami, adresatami i nadawcami
- celowe wykorzystywanie fragmentów z Pisma do poparcia filozofii pozachrześcijańskich

b. powielanie swoich nauk mimo sugestii ich niebiblijności, czyli pochodzenia pozabiblijnego

- wklejanie wciąż tych samych argumentów dotyczących głoszonych teorii, nauk i filozofii
- dopisywanie nowych szczegółów do głoszonych teorii, nauk i filozofii
- odpowiadanie sobie samemu kolejnymi wpisami dotyczącymi głoszonych teorii, nauk i filozofii


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pomoc
PostNapisane: Cz cze 07, 2018 3:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Szukam kontaktu z Bożym prorokiem.
Nie spotkałam jeszcze takiego w ciągu całego swojego chrześcijańskiego życia (24 lata). Podobno tacy są.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pomoc
PostNapisane: Pt cze 08, 2018 10:29 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Owieczko, może poszukaj kontaktu z Panem Bogiem. I poproś, żeby taki prorok sam do Ciebie przyszedł nie wiedząc nic o Twojej sytuacji. Proroków "na zamówienie" już pewnie przerabiałaś. Poza tym, jeśli masz odrodzonych przyjaciół, którzy nigdy się od Ciebie nie odwrócili, to zwróć się do nich z prośbą o konkretną modlitwę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pomoc
PostNapisane: Pt cze 08, 2018 12:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Uprzejmie proszę o kontakt z tymi, którzy pełnią w Kościele funkcję proroka, mają prorocze obdarowanie (najlepiej na prive).
Nie chcę tu rozmawiać.


Ostatnio edytowano Pt cze 08, 2018 1:47 pm przez Owieczka, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pomoc
PostNapisane: Pt cze 08, 2018 1:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Owieczko, napisalas, ze jestes chrzescijanka 24 lata. Od poczatku twojej wedrowki nigdy nie spotkakas proroka Pana lecz kiedys jakos moglas miec relacje z zywym Bogiem bez proroka. Zycze Ci aby twoje modlitwy zostaly wysluchane a Ty abys miala ufnosc w Bogu bez wzgedu na okolicznosci.

Pozdrawiam
pax


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pomoc
PostNapisane: Pt cze 22, 2018 9:58 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Ufam Bogu i wiem, że On wszystko dobrze uczyni i wspóldziała z tymi,którzy Go miłują.
Jednakże nawet Bóg nie może uczynić czegoś wbrew woli człowieka- bo człowiek ma wolną wolę.
Dlatego czekam na słowo nadziei i otuchy, na uchylenie rąbka tajemnicy- jak będzie wyglądać przyszłość.
Zadałam Bogu konkretne pytanie w 2010 r. I dotąd czekam na odpowiedź. Wielu nazywało się prorokami i chwaliło, ze Bóg przez nich przemawia, ale to były tylko przechwałki. Zatem albo Bóg nie chce mi odpowiedzieć, albo...nie ma dzisiaj proroków w Kościele.
Słyszałam wiele "proroctw"- najczęściej bardzo ogólne. Nic złego, słowa zachęty, pouczenia. Ale w moim odczuciu trudno je było nazwać"proroctwami",skoro wypowiadająćy je ludzie znali sytuację i problem. Teraz nie chcę mówić konkretnie, o co chodzi, bo chciałabym mieć pewność, że to, co to co ktoś powie, będzie pochodziło naprawdę od Boga. Chcę, aby ktoś "opowiedział, co mi się śniło"- a nie "interpretował mój sen"- odnosząc siędo Danielai Nabuchodonozora.
Być może proszę o zbyt wiele.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pomoc
PostNapisane: Pt cze 22, 2018 10:06 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Owieczka napisał(a):
albo Bóg nie chce mi odpowiedzieć, albo...nie ma dzisiaj proroków w Kościele.

Nie znam twojej sytuacji, ale uogólniając (czyli nie personalnie odnośnie twojej sytuacji) mogą istnieć też inne możliwości. Przykładowo:

- Bóg może chcieć zwrócić uwagę na coś innego, niż na to, o co pytamy (np. dlatego, bo Jego zdaniem nasza uwaga powinna być skierowana na coś całkowicie innego, ważniejszego dla naszego życia) i dlatego nie odpowiada.
- Bóg odpowiada, ale z różnorakich powodów nie rozumiemy tego, co do nas mówi (np. bo spodziewamy się innych odpowiedzi lub innych sposobów, w które Bóg przemówi).
- Bóg chce odpowiedzieć, ale w swoim czasie (czasem długie lata, jak u Abrahama).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pomoc
PostNapisane: Pt cze 22, 2018 3:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 5:19 pm
Posty: 89
Owieczko , może potrzebujesz słowa mądrości albo wiedzy a nie słowa proroczego.
Czy Duch Św. który przecież działa w tobie, czy to On powiedział ci ,że potrzebujesz proroctwa?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pomoc
PostNapisane: Pt cze 22, 2018 6:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Dorka- ja po prostu potrzebuję czegoś, co da mi nadzieję.
Czekam.
Rozważać sobie można różne rzeczy na sto tysięcy sposobów.
Czy ktoś z Was ma dar proroczy? Proszę,pomódl się za mnie, zapytaj Boga, o co chodzi i napisz mi, co od Niego otrzymałeś na prive. Powiedz mi, o co zapytałam Boga, zanim będziesz prorokować.
No, chyba że tu nie ma proroków. Albo Bóg faktycznie nie chce mi odpowiedzieć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pomoc
PostNapisane: Pn cze 25, 2018 9:43 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Owieczka napisał(a):
ja po prostu potrzebuję czegoś, co da mi nadzieję.

"Cokolwiek bowiem przedtem napisano, dla naszego pouczenia napisano, abyśmy przez cierpliwość i przez pociechę z Pism nadzieję mieli." (Rzym. 15:4)

Co nie neguje oczywiście tego, że Bóg może przemawiać do nas przez proroctwa.

Owieczka napisał(a):
Albo Bóg faktycznie nie chce mi odpowiedzieć.

Albo: patrz wyżej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL