www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn maja 13, 2024 6:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 20, 2006 7:24 am 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Bo z muzyką jest jak z ubraniem.
W zależności,co robimy,lub gdzie idziemy,tak się ubieramy.
W muzykę ubieramy nasze emocje.
Jakie emocje,takie ubranie.
A że można w tym przesadadzać,to i ludzkie jest przecież,co wcale nie znaczy,że każda przesada jest do przyjęcia.
Czy bylibyście obojętni i tolerancyjni,gdyby wasz znajomy tokarz przychodził do was z wizytą w swoim ubraniu roboczym?
Tak i przychodząc do Pana trzeba się stosownie ubrać w muzykę.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 20, 2006 8:22 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
No i widze Sceptyku że się rozumiemy, choc porozdzielałes moją wypowiedź jaby nie była całością, a nawet rozdzieliłes z poprzednią gdzie przez tzw swiecką muzykę pokazałem nie tyle co neutralność ale zaangarzowanie i nie danej piosenki ale osoby słuchającej. A gdzies indziej pokazuję przyzwolenie na to co sie dzieje w świecie jak też na nauczanie róznych kościołów.
Lecz z drugiej mówię co mam do powiedzenia, a że sie nie podoba to co.
Dlatego zapytam cię twoim własnym pytaniem, gdzie rozdzielasz psychodeliczne nuty a gdzie nie i jak stworzysz liste Wildsteina?


Hej )))

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 20, 2006 8:40 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Adam napisał(a):
Bo z muzyką jest jak z ubraniem.
W zależności,co robimy,lub gdzie idziemy,tak się ubieramy.
W muzykę ubieramy nasze emocje.
Jakie emocje,takie ubranie.
A że można w tym przesadadzać,to i ludzkie jest przecież,co wcale nie znaczy,że każda przesada jest do przyjęcia.
Czy bylibyście obojętni i tolerancyjni,gdyby wasz znajomy tokarz przychodził do was z wizytą w swoim ubraniu roboczym?
Tak i przychodząc do Pana trzeba się stosownie ubrać w muzykę.


Tak Adamie, bo nie rozsiada się gdzie popadnie gdy tak przyjdzie i muszę długo go namawiac aby usiadł wygodnie na fotelu czy kanapie.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 20, 2006 11:37 am 
Adam napisał(a):
Bo z muzyką jest jak z ubraniem.
W zależności,co robimy,lub gdzie idziemy,tak się ubieramy.
W muzykę ubieramy nasze emocje.
Jakie emocje,takie ubranie.
A że można w tym przesadadzać,to i ludzkie jest przecież,co wcale nie znaczy,że każda przesada jest do przyjęcia.
Czy bylibyście obojętni i tolerancyjni,gdyby wasz znajomy tokarz przychodził do was z wizytą w swoim ubraniu roboczym?
Tak i przychodząc do Pana trzeba się stosownie ubrać w muzykę.


Ładnie napisane. Wyważone i rozsądne.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 18, 2008 12:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Może to komuś jeszcze da coś "do myślenia", więc podzielę się swoim odkryciem, że [bez wcześniejszego planowania] zrobił mi się "Test Robsona" na jednej z płyt B.&B. Segal.
A ponieważ wcześniej zachwalałam ich hebrajsko-uwielbiającą muzykę, to chciałam się z tego wycofać - bo nie przeszli tego testu.
Przykre...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 18, 2008 9:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 6:16 pm
Posty: 105
Lokalizacja: Bytom
Szukam nagrań starego zespołu, chyba już nieistniejącego - Arka. Może ktoś coś wie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 24, 2009 2:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:19 pm
Posty: 97
Cytuj:
Może to komuś jeszcze da coś "do myślenia", więc podzielę się swoim odkryciem, że [bez wcześniejszego planowania] zrobił mi się "Test Robsona" na jednej z płyt B.&B. Segal.
A ponieważ wcześniej zachwalałam ich hebrajsko-uwielbiającą muzykę, to chciałam się z tego wycofać - bo nie przeszli tego testu.
Przykre...


No to gdzie jest ten test ? :wink:
Ja nie mogę znaleźć. Może ktoś podać link albo co :?: :D

_________________
NAJBARDZIEJ ŚLEPY JEST TEN, KTO NIE CHCE WIDZIEĆ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 24, 2009 2:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Już cytuję klasyka:

"Natomiast wszystkim fanom rocka polecam uczciwy, choć dosyć subiektywny test: spędź dzień na społeczności z Panem, czytaj Słowo Boże, módl się. I jeśli będziesz czuł w duchu że ON jest blisko i dotyka Cię Swym Duchem, poproś Go, aby dał Ci odczuć to co dobre i co jest od Niego.

A potem włącz Delirious, czy Houk czy cos takiego.. I sam oceń jak to odbierzesz w swym duchu i czy będzie to "współgrać" z tym co daje Duch Święty..
Polecam!

http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... st%2A#9192


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 24, 2009 8:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:19 pm
Posty: 97
Dobre (no tak kwintesencja)
:D :D :D

_________________
NAJBARDZIEJ ŚLEPY JEST TEN, KTO NIE CHCE WIDZIEĆ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 11:51 am 
Chcialbym wam bardzo goraco polecic plyte Beaty Bednarz pt. PASJA MILOSCI: http://www.warto.com.pl/pasja/ (klikajac na FRAGMENTY UTWOROW mozna wysluchac... fragmentow utworow :D )

Plyta tematycznie poswiecona jest glownie ofierze Jezusa! Znajduja sie na niej rowniez utwory z PIESNI PIELGRZYMA.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 03, 2009 12:28 pm 
Najgorecej polecam moja ulubiona plyte chrzescijanska, "Psalmy", w wykonaniu Janusza Bigdy!

Tutaj mozna posluchac fragmentów utworów: http://www.ccm.pl/web/index.php?page=sh ... Itemid=115

A tutaj tanio zamówic: http://januszbigda.pl/zamow.html


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 03, 2009 3:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 5:16 pm
Posty: 102
Słucham generalnie rock i metal inny klasyk i dzwony kościelne, Lubie jesc mieso a jazyny nie i tyle, niech każdy zosyanie przy swoim przed Panem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 10:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 5:16 pm
Posty: 102
Ja lubie najbardziej 2TM23 i Pneume !

Czy test Robsona jest Biblijny ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 10, 2009 11:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 01, 2009 6:54 am
Posty: 44
Lokalizacja: Wielkopolska
Witam

Czytając posty w temacie "muzyka chrześcijańska" nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jednak trudno jest nam osądzić i wydać "świadectwo koszerności" temu czy innemu zespołowi bez włączania w to własnych upodobań muzycznych. Innymi słowy parafrazując autora listu do Hebrajczyków mamy problemy z oddzieleniem "duszy od ducha".
Nie chcę tutaj absolutnie bronić chrześcijańskich rockmanów, ale jedyne, co udaje mi się wywnioskować na podstawie słuchania to to, czy tekst jest zgodny ze Słowem Bożym, oraz czy muzyka jest w moim guście czy nie.
Raczej nie poważyłbym się na ocenę "duchową" - może pomijając ewidentne ekstrema. Pewnie mógłbym powiedzieć więcej znając owoce życia poszczególnych muzyków, ale to zwykle niemożliwe :wink:
Jeśli chodzi o "test Robsona" to nie próbowałem. Może dlatego, że choć muzyka jest moją pasją to jakoś nie sądzę, że jest to istotny temat do rozmów z Panem (może się mylę...)

P.S. Jeśli miałbym kogoś polecić do posłuchania to grupę VanZant, gitarzystę Jorma Kaukonnen, Amy Grant Legacy& Hymns, Brooklyn Tabernacle Choir - wszystko do znalezienia na Youtube lub MySpace...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 12, 2009 8:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sie 25, 2009 10:05 am
Posty: 55
Issachar napisał(a):
Witam

Czytając posty w temacie "muzyka chrześcijańska" nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jednak trudno jest nam osądzić i wydać "świadectwo koszerności" temu czy innemu zespołowi bez włączania w to własnych upodobań muzycznych. Innymi słowy parafrazując autora listu do Hebrajczyków mamy problemy z oddzieleniem "duszy od ducha".
Nie chcę tutaj absolutnie bronić chrześcijańskich rockmanów, ale jedyne, co udaje mi się wywnioskować na podstawie słuchania to to, czy tekst jest zgodny ze Słowem Bożym, oraz czy muzyka jest w moim guście czy nie.
Raczej nie poważyłbym się na ocenę "duchową" - może pomijając ewidentne ekstrema. Pewnie mógłbym powiedzieć więcej znając owoce życia poszczególnych muzyków, ale to zwykle niemożliwe :wink:
Jeśli chodzi o "test Robsona" to nie próbowałem. Może dlatego, że choć muzyka jest moją pasją to jakoś nie sądzę, że jest to istotny temat do rozmów z Panem (może się mylę...)

P.S. Jeśli miałbym kogoś polecić do posłuchania to grupę VanZant, gitarzystę Jorma Kaukonnen, Amy Grant Legacy& Hymns, Brooklyn Tabernacle Choir - wszystko do znalezienia na Youtube lub MySpace...


Ogólnie się zgadzam. A od siebie napiszę tylko tyle, aby pamiętać, że jeszcze jakieś 200 lat temu albo trochę więcej za nieco "ostrzejsze" granie odsądzano od czci i wiary... Mozarta. I warto o tym pamiętać przy tego typu dyskusjach. Nie ma tak naprawdę dobrego czy złego stylu w muzyce, tak jak w architekturze czy literaturze. Jest tylko dobre albo złe przesłanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL