www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt maja 10, 2024 5:18 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz gru 04, 2014 11:04 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
A ja mam pytanie z zakresu trudnych:
1. Czy jest jakaś szansa, aby jakakolwiek książka Warrena B. Smitha była wydana po polsku?
2. Jak powyżej tylko dotyczy książki Ray'a Youngena "Time of departing" ?

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 08, 2014 10:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 19, 2013 11:29 am
Posty: 67
Prośba.
Mam 10-letnią siostrę która lubi czytać książki. Chciałbym jej podarować w prezencie jakąś mądrą książkę. Może ktoś polecić mi coś dla niej? Jakąś fabularną, inną niż skrótowe: "biblia dla dzieci". Chyba takich to bardzo mało.

_________________
/ Krzysztof z Warszawy
"Indywidualny tok nauczania nie jest tutaj przewidziany, bo nikt nie ma na to czasu." :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 08, 2014 11:41 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
.


Ostatnio edytowano So sty 24, 2015 7:42 pm przez Pax vobiscum, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 09, 2014 9:07 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
seismic napisał(a):
Prośba.
Mam 10-letnią siostrę która lubi czytać książki. Chciałbym jej podarować w prezencie jakąś mądrą książkę. Może ktoś polecić mi coś dla niej? Jakąś fabularną, inną niż skrótowe: "biblia dla dzieci". Chyba takich to bardzo mało.



ja polecam bardzo ale to bardzo książkę Pana Kruczka "miłość jest.." a tu link na nią :) http://www.skapiec.pl/site/cat/1043/comp/497469

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz gru 18, 2014 9:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr wrz 17, 2014 5:38 pm
Posty: 43
Czy ktoś z Was zna "Potęgę teraźniejszości" lub "Potęgę podświadomości" i mógłby się wypowiedzieć na ich temat? A co z książkami Lewisa - "Chrześcijaństwo po prostu", "Listy starego diabła do młodego" i in.?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N gru 21, 2014 11:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 07, 2014 11:19 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Wałbrzych
Tak, znam "Potęgę podświadomości". Lata temu przeczytałam i był to "doskonały" wstęp do otworzenia się na współczesny okultyzm zwany "samorozwojem". Taka współczesna religia pozytywnego myślenia, czyli wiara, że myśli kreują rzeczywistość. Najlepiej trzymać się z daleka!!!
"Listy starego diabła do młodego" też czytałam i mogę polecić. Lewis z dużą dozą poczucia humoru wczuwa się w rolę diabła i prezentuje wachlarz środków, którymi jesteśmy kuszeni. Wiele ciekawych spostrzeżeń. I przypomnienie, że diabeł jest przede wszystkim kłamcą...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 22, 2014 9:33 am 
Offline

Dołączył(a): Śr wrz 17, 2014 5:38 pm
Posty: 43
asique, dziękuję za opinię o Lewisie, skuszę się na te "Rozmowy..." :) . Widzę, że mamy podobne odczucia co do "Potęgi podświadomości" - też kiedyś ją czytałam i miałam wrażenie, że to taki chrześcijański "Sekret" (kilka lat temu było to bardzo popularne), chociaż wtedy nie miałam świadomości, że to naciąganie Słowa Bożego!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 22, 2014 11:59 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 07, 2014 11:19 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Wałbrzych
"Sekret" jak najbardziej, ale żeby chrześcijański ? :shock: Dawno juz to czytałam, ale zupełnie nie kojarzę, żeby było tam coś o Panu Jezusie, Ewangelii... Chyba, ze podane w sosie uniwersalistycznym. Pamiętam raczej spojrzenie takie pseudonaukowe, autor udowadniał, że to co opisuje naprawdę działa. I obawiam się, że czasem tak faktycznie jest.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 22, 2014 12:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr wrz 17, 2014 5:38 pm
Posty: 43
Niejasno się wyraziłam! Chodziło mi o to, że kiedy czytałam "Potęgę podświadomości", to skojarzyła mi się z "Sekretem". "Potęga podświadomości" wydała mi się chrześcijańską wersją tego, co jest opisane w "Sekrecie".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 22, 2015 1:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 11:45 am
Posty: 30
Warto wiedzieć, że popularny autor książek dla małżeństw, Gary Thomas („Święte rodzicielstwo”, „Święte małżeństwo”) promuje mistyczną duchowość kontemplacyjną. Cytuje również Mary Anne McPherson Oliver, która jest propagatorką seksu tantryczego.

_________________
http://www.zwiedzenie.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 22, 2016 9:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 19, 2013 11:29 am
Posty: 67
Jeśli ktoś chciałby przeczytać, mogę podesłać znaną książeczkę: "Moje świadectwo" - Louis Vogel
Wyznania i refleksje byłego księdza, który odszedł od katolickiego dogmatyzmu na rzecz wiary opartej na Biblii.

_________________
/ Krzysztof z Warszawy
"Indywidualny tok nauczania nie jest tutaj przewidziany, bo nikt nie ma na to czasu." :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 22, 2016 9:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 07, 2014 11:19 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Wałbrzych
seismic napisał(a):
Jeśli ktoś chciałby przeczytać, mogę podesłać znaną książeczkę: "Moje świadectwo" - Louis Vogel

zamawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 24, 2016 5:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 19, 2013 11:29 am
Posty: 67
asique napisał(a):
seismic napisał(a):
Jeśli ktoś chciałby przeczytać, mogę podesłać znaną książeczkę: "Moje świadectwo" - Louis Vogel

zamawiam :)

Książka została wysłana. :-)

_________________
/ Krzysztof z Warszawy
"Indywidualny tok nauczania nie jest tutaj przewidziany, bo nikt nie ma na to czasu." :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 27, 2016 11:37 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
JAK BLISKO JESTEŚMY?

Cytuj:
Zamieszczamy na naszej stronie książkę autorstwa Dave Hunta o powtórnym przyjściu Pana Jezusa Chrystusa i okolicznościach związanych z tym wydarzeniem. Swoje wnioski autor popiera fragmentami Pisma Świętego...


http://www.tiqva.pl/jak-blisko-jestesmy

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lip 09, 2016 7:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 07, 2014 11:19 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Wałbrzych
seismic napisał(a):
asique napisał(a):
seismic napisał(a):
Jeśli ktoś chciałby przeczytać, mogę podesłać znaną książeczkę: "Moje świadectwo" - Louis Vogel

zamawiam :)

Książka została wysłana. :-)


Książkę przeczytałam i wg mnie pomaga zrozumieć nie tylko pomyłki katolicyzmu, ale też męczarnie człowieka, który orientuje się, że jest w środku zwiedzionego systemu. Pan otwiera oczy i zaczyna się powolne dochodzenie do prawdy i noszenie ciężkiego brzemienia. Równie dobrze może dotyczyć zwiedzionych protestantów.

Książka jest teraz w obiegu, dopóki seismic nie każe oddać :) A znalazłam ją też online : http://www.alberto.pl/images/stories/vogel.pdf


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL