www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 3:02 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 07, 2018 8:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
robaczek2 napisał(a):
Nie przegladalem wszystkich wypowiedzi i nie wiem czy ktos wymienil "Poemat Boga Czlowieka" Marii Valtorty. Dla mnie to pozycja numer 1 od zawsze. Zwlaszcza scena gdy Zmartwychwstaly przychodzi do Matki.

Mam pytanie co prawda nie o ksiazke a o piosenke: Czy nie-katolicy sluchaja roznych piosenek w ktorych przewija sie motyw "Ave Maria"? Nigdy? - Czasem? - Czesto?. I co o tym myslicie.
Ja bardzo czesto siadajac przed komputerem wybieram na you tube nagranie np Filipinek, Anny German, Rubika, i tysiaca innych.
Na temat poematu nie ma co mówić. Wystarczy wpis zielonej. Na temat motywu "Ave Maria" trafnie wypowiedział się Smok.
Robaczku zamiast "Poematu Boga Człowieka" proponuję Ci przeczytać książkę Johanny Michaelsen "Piękna strona zła". "Poematu..." nie czytałem, ale wystarczy mi opis z wiki, żeby "czuć w kościach", iż w obu książkach jest ten sam duch. Różnica pomiędzy autorkami jest taka, że Johanna go rozszyfrowała.
Druga sprawa, która mnie zaintrygowała to zwrot "nie-katolicy". Czy to ma coś wspólnego z Żydem i nie-Żydem?

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 10, 2018 2:53 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Renegat napisał(a):
proponuję Ci przeczytać książkę Johanny Michaelsen "Piękna strona zła".
Druga sprawa, która mnie zaintrygowała to zwrot "nie-katolicy". Czy to ma coś wspólnego z Żydem i nie-Żydem?

Dzieki za odpowiedz Renegat. Postaram sie przeczytac gdy bede mial okazje. Nie wiem dlaczego zaintrygowal Cie zwrot nie-katolicy. Chodzi o wszystkich ktorzy nie uwazaja sie za katolikow.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 10, 2018 4:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
robaczek2 napisał(a):
Nie wiem dlaczego zaintrygowal Cie zwrot nie-katolicy. Chodzi o wszystkich ktorzy nie uwazaja sie za katolikow.
No właśnie. Nie rozumiem tego podziału: katolicy - reszta świata. Ale robi się OT, więc w tym wątku tematu nie ciągnę. Jeśli chcesz to wytłumaczyć, to w odpowiednim wątku.

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 10, 2018 4:24 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Renegat napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Nie wiem dlaczego zaintrygowal Cie zwrot nie-katolicy. Chodzi o wszystkich ktorzy nie uwazaja sie za katolikow.
No właśnie. Nie rozumiem tego podziału: katolicy - reszta świata. Ale robi się OT, więc w tym wątku tematu nie ciągnę. Jeśli chcesz to wytłumaczyć, to w odpowiednim wątku.

To zupelnie nieistotne. Uzylem tego zwrotu nauczony doswiadczeniem z innego forum gdy uzylem terminu "protestant" w odniesieniu do kogos kto nie wierzy w czysciec. Okazalo sie ze nie uwaza sie za protestanta. Trudno by mi bylo wypisywac nie-katolik, nie-luteranin itd. https://www.youtube.com/watch?v=Y-8J_T_DBVw w wykonaniu Sally Drury - Zion Lutheran Church


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 31, 2018 1:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 03, 2013 12:12 am
Posty: 101
Słyszał ktoś coś o książce Richarda Sigmunda "Byłem w niebie"? Bo mam okazję pożyczyć ale jakoś sceptyczni jestem nastawiony.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 10, 2018 3:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Hej, Wielki Lwie :)

Nie znam tej książki, ale swojego czasu przeglądałam dużo takich historii w sieci. Niestety nie mam dobrych skojarzeń. Nie to, żebym negowała wszystkie świadectwa, jednak uważam, że w większości przypadków powinny one pozostać w sferze osobistej między Bogiem, a człowiekiem. Rozumiem, że wielu niewierzących ludzi ma takie przeżycia i Bóg ich w ten sposób ratuje i pociąga ku zbawieniu. Jednak jeśli wierzący tak mają, to zastanawiam się po co? Mamy wszystko w Słowie Bożym - po co nam wiedzieć więcej, co TAM jest po drugiej stronie? Wiemy przecież w duchu i przeżywamy różne prawdy Słowa Bożego.

Dla przykładu: bardzo budujące jest dla mnie mocne świadectwo Iana McCormacka; zresztą w nim są wyłączne znane nam dotąd biblijne prawdy; podobnie z drugiej strony przeraża ostre zwiedzenie w wykonaniu Angeliki Zambrano (w jej historii jest całe dodatkowe objawienie i w ogóle wyjątkowa misja ratowania ludzkości od piekła). Albo znacznie bliżej - historia pastora z Ukrainy, który wzięty w wizji do nieba rozmawia sobie z apostołem Pawłem (oj, dał czadu tutaj), a dusze zmarłych posyłają go z przesłaniem do żyjących na ziemi ("Idź do tego, do tamtego, powiedz to, przekaż tamto"). Brrrr .... spirytyzm prawie. A to wszystko kręgi uświęceniowe.

Wierzę, że można mieć różne przeżycia - tylko, żeby nie zmieniały prawd Słowa Bożego, no i trzeba się zastanowić, czy tym się w ogóle należy dzielić. Są takie osobiste rzeczy między nami a Bogiem, przeznaczone tylko dla nas, dla naszego wzrostu, a nie po to, żeby z nich robić autoreklamę. Pomyśleć, że tak wielki sługa Boży, jak apostoł Paweł, który miał niejedno niesamowite przeżycie z Bogiem, żadnego z nich nie opisuje, żeby przypadkiem ktoś nie zaczął go za to podziwiać i na jego wizjach nie zaczął budować swojej wiary.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 10, 2018 4:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Mama Muminka napisał(a):

Wierzę, że można mieć różne przeżycia - tylko, żeby nie zmieniały prawd Słowa Bożego, no i trzeba się zastanowić, czy tym się w ogóle należy dzielić.

Witajcie :) Chciałabym w tym miejscu dodać iż nawet apostoł Paweł chociaż miał wizję, to stwierdził że nie godzi się powtarzać. Myślę że tam jest tak wspaniale że żadne słowa nie są w stanie oddać tego.

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 19, 2018 5:16 am 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 1:00 pm
Posty: 42
Chciałem się was zapytać tym razem o książkę. Czy jest jakaś dobra pozycja będąca formą komentarza do Nowego Przymierza albo przynajmniej Ewangelii?
Na prostym przykładzie o co mi chodzi: Jezus mówi o nowym narodzeniu Nikodemowi, a ja w tym komentarzu znajdę czym ono jest według Biblii, wszystkie inne fragmenty o tym mówiące itp. Mogłaby też być książka po prostu opisująca najważniejsze kwestie z NP z obszernymi fragmentami Pisma. Pozycja dla nowonarodzonego albo nawet kogoś "przed" :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 26, 2018 2:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 8:48 pm
Posty: 36
AdamW napisał(a):
Chciałem się was zapytać tym razem o książkę. Czy jest jakaś dobra pozycja będąca formą komentarza do Nowego Przymierza albo przynajmniej Ewangelii?
:wink:

Myślę, że znakomite będzie wydanie Nowego Przekładu Dynamicznego Biblii, ale na razie dostępnych jest kilka listów i Psalmy.
A do rozważań polecam książki-komentarze wydawnictwa Legatio, albo Chrześcijańskiego Instytutu Biblijnego.

_________________
Bliski jest Pan tym, których serce jest złamane. Ps.34


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 27, 2018 11:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 03, 2013 12:12 am
Posty: 101
Mama Muminka napisał(a):
Hej, Wielki Lwie :)

Nie znam tej książki, ale swojego czasu przeglądałam dużo takich historii w sieci. Niestety nie mam dobrych skojarzeń. Nie to, żebym negowała wszystkie świadectwa

Mnie zastanawia to, że zazwyczaj nie można nigdzie takich historii potwierdzić. Gość był ponoć martwy 8 godzin, nie gdzieś w Afryce ale w cywilizowanym świecie. Takie coś z całą pewnością by gdzieś odnotowano, jako jakiś fenomen ale niestety nic takiego nie można znaleźć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 08, 2019 4:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Czy ktoś z Was ma odsprzedać tą książkę: http://ksiazki.chrzescijanin.pl/rees-ho ... tawiennik/ Albo chociaż pożyczyć :)

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So maja 11, 2019 12:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Chciałbym zarekomendować wspaniała pozycję Nauczyciela Chucka Misslera - specjalistę od proroctw Bożych. Dawno zwykła książka nie dawała mi tyle pasji. Tu do kupienia: https://bonito.pl/k-1429912-poznaj-biblie-w-24-godziny Uwaga! Można nie pospać...

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 19, 2019 4:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 14, 2019 6:31 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
Czy ktoś może mi coś powiedzieć o książce Davida H. Sterna ,,Komentarz Żydowski do Nowego Testamentu'' ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 19, 2019 6:02 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Magda1993 napisał(a):
Czy ktoś może mi coś powiedzieć o książce Davida H. Sterna ,,Komentarz Żydowski do Nowego Testamentu'' ?
Posiadam, czytam, zaglądam, co więcej (?), tak jak sam tytuł wskazuje, komentarz nawróconego Żyda.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 19, 2019 6:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 14, 2019 6:31 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
wujcio napisał(a):
Posiadam, czytam, co więcej, tak jak sam tytuł wskazuje, komentarz nawróconego Żyda ?


Może źle zadałam pytanie,chodziło mi o to czy ta książka jest warta polecenia i czy jest tam zdrowa nauka :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL